Photoshop için Ücretsiz Instagram Filtreleri

Instagram kullanıcı sayısı 80 milyon haberini yaptığımızda henüz kullanmamış ya da takip etmemiş olanlarınız, Instagram’ın nasıl bu kadar büyüyebildiğini muhtemelen merak ediyorlardı.

Instagram mobil ortamda çektiğiniz fotoğraflarınıza birbirinden farklı filtreler uygulayarak paylaşmanızı sağlayan bir uygulamadır. Instagram’ın bu kadar popüler olmasını sağlayan ise çekmiş olduğunuz fotoğraflara kısa bir zaman içerisinde uygulayabildiğiniz filtrelerdir.

Şimdi bu Instagram filtrelerinden ücretsiz olarak Photoshop üzerinde kullanabileceklerinizin hem linkini aktaralım hem de Photoshop içerisinde nasıl kullanacağınız hakkında bilgi verelim. Üzerinde instagram filtresi uygulayacağımız fotoğrafın ilk hali Photoshop içerisinde böyle gözüküyor.

Instagram Filtrelerini İndirmek

Aşağıdaki linke tıkladığınızda 16MB boyutunda bir zip dosyası indiriyor olacaksınız. İçerisinde ise 8 adet psd uzantılı dosya bulunuyor.

Instagram filtrelerini indir

Bu dosyaları curves presets dizini içerisine atabilirsiniz. Ardından üst menüden Image > Adjustments > Curves seçimleriyle az önce aldığımız filtrelere ulaşmaya çalışacağız.

Instagram Filtrelerini Kullanmak

Açılan ekranda load preset diyoruz.

Ardından az önce indirip dizine attığımız instagram filtrelerini buluyoruz ve seçip photoshop içerisine yüklüyoruz.

Photoshop için Ücretsiz Instagram Filtreleri

Ücretsiz olarak indirdiğimiz Instagram filtrelerini photoshop içerisine nasıl alacağınızı sizlere aktarmış olduk. Şimdi yazının başında photoshop içerisinde açtığımız fotoğrafa bu filtreleri uyguladığımızda oluşan sonuçları sizlerle paylaşalım. Photoshop ekran görüntüleri ise Türk Nikon Photoshop Eğitim serisinde sizlerle birlikte olan Can Tuncer tarafından sağlanmıştır.

Photoshop için Ücretsiz Instagram filtreleri Eric Öhman tarafından PetaPixel için tasarlanmıştır. Paylaşımlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Free Instagram Filters for Photoshop

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

3 comments on “Photoshop için Ücretsiz Instagram Filtreleri

  1. link kırık

Cevap Yazın