Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2013’de Türkiye’ye Özel Yarışma Şansı [Sony World Photography Awards 2013]

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2013’te ilk kez Türkiye’ye özel yarışma

2007 yılından bu yana Sony sponsorluğunda sürdürülen, yılın en önemli fotoğraf etkinliği kabul edilen Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin 2013 (Sony World Photography Awards 2013) yarışması bu sene bir ilke imza atıyor. Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri bu sene ilk kez Türkiye ayağına özel değerlendirme getiriyor. Bu sayede yarışmaya katılan Türk katılımcılar Türkiye Ulusal Özel Ödülü’nü kazanma fırsatı yakalayabilecek. Dünya Fotoğraf Organizasyonu Direktörü Scott Gray Türkiye Ulusal Özel Ödülü ile ilgili şunları söyledi:

“Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri, dünyanın dört bir yanından yetenekli fotoğrafçılar ile temasa geçilmesi ve bu fotoğrafçıların desteklenmesine adanmıştır. Buna paralel olarak, harika işler çıkaran ve yaratıcılığın sınırlarını zorlayan Türk fotoğrafçıları tespit ederek hem dünya çapındaki bilinirliklerini artırmak hem de bu alanda ilerlemekte olan diğer Türk fotoğrafçılara ilham kaynağı sunabilmek için, Sony’nin Türkiye ofisi ile birlikte yakın bir çalışma içinde olmaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Türkiye’ye özel yarışma için özel jüri

Dünya çapındaki yarışmanın Açık Kategori’sine Türkiye’den katılan, fotoğrafçıların eserleri, Türkiye’ye özel yarışma kapsamında değerlendiriliyor. Yarışmanın ilk kez düzenlenecek Türkiye ayağı için özel bir jüri oluşturuldu. Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Türkiye Jürisi’nde, uluslararası savaş fotoğrafçısı, gezgin, macera insanı, belgesel yapımcısı Coşkun Aral, Dünya Fotoğraf Organizasyonu Yaratıcı Direktörü Astrid Merget, İFSAK İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tanju Akleman, Cemil Ağacıkoğlu EFIAP ve Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard de Barbanson yer alıyor.

Birinci Londra’ya gidiyor, Sony NEX kazanıyor ve fotoğrafını dünya görüyor

Türkiye’ye özel oluşturulan jüri, Türk fotoğrafçılar tarafından gönderilen fotoğraflar arasından birinciyi seçiyor. Yarışmanın Türkiye birincisi, hem Londra’da gerçekleştirilecek 2013 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri ödül törenine katılıyor hem Sony NEX-5R fotoğraf makinesi kazanıyor. Ayrıca kazananın fotoğrafı, Londra’daki Dünya Fotoğraf sergisinde sergileniyor ve bu sayede fotoğrafını tüm dünya görüyor.

Yarışmaya katılmak için

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2013 için http://www.worldphoto.org/ ya da http://tr.worldphoto.org/ adreslerinden katılabilirsiniz. Yarışmaya her seviyeden fotoğrafçılar katılabilir. Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2013’e son katılım tarihi 4 Ocak 2013 belirlenmiştir.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın