Sony XQD Kartını Duyurdu

Nikon, XQD hafıza kartını ilk destekleyen makine olan D4‘ü duyurmasının hemen ardından, SONY merakla beklenen XQD kart haberini verdi. SONY XQD kart, sürekli çekim modunda 100 kareye kadar raw formatta çekim imkanı tanımakta olup, öncelikle 16GB ve 32GB olmak üzere iki farklı depolama boyutunu satışa çıkacaktır. SONY XQD kartların bilgisayarlarla da kullanımı olanaklı kılmak için XQD kartlarla birlikte USB kart okuyucu ve ExpressCard adaptörünü de satışa çıkaracaktır. XQD kartlar PCIe portu üzerinden 125 MB/s’lik yazma ve okuma hızlarına olanak tanıyacaktır.  Tüm bu ürünlerin önümüzdeki ay yurtdışında satışa çıkması beklenmektedir.

XQD kartlarının en önemli özelliklerinin çok hızlı oldukları kadar son derece güvenli veri saklamaları olduğunu yeniden hatırlatmak isteriz.

SONY XQD Kart Fiyatları

Tüm bu ürünler için SONY’nin açıkladığı yurtdışı satış fiyatları ise aşağıdaki gibidir:

XQD-H16 kartı 16 GB:  129,99$
XQD-H32 kartı 32 GB: 229,99$
Kart Okuyucu MRW-E80:  44.99$
QDA-EX1 ExpressCard Adaptörü:  44.99$

SONY XQD Kart Tanıtım Videosu

 

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın