Ana sayfa » Yeni Nikon D4x Özellikleri Hakkında İlk Dedikodular

Yeni Nikon D4x Özellikleri Hakkında İlk Dedikodular

By on

Nikon’un 2012 yılındaki dijital SLR fotoğraf makinelerini tam kare (fx format) formatta yenilemesi hem oldukça güzel bir sene geçirmesine hem de 2013 yılı için özellikle aynasız kamera ve APS-C algılayıcılı dx format kameralara yönelebilmesi için altyapı oluşturmasını sağlamıştı.

Nikon’un 2013 yılında hangi ürünleri duyuracağına dair hedefleri dedikodu bazında yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Nikon D7000’in yenilenmesine yönelik hemen Nisan ayı öncesinde bir DX gövde beklentisi oluşmaya başladı bile. Nikon D7000’in yerini alması muhtemel Nikon D7100 DSLR kamera özellikleri yavaş yavaş oluşmaya başladı.

Nikon’un 2013 yılı hedeflerini çizerken bir sene önce duyurduğu Nikon D4 için yeni fx format bir kamera duyurmasının olasılık dahilinde olduğunu belirtmiştik ve isminin Nikon D4x olabileceğini belirtmiştik. Nikon D4‘ün yerine birebir geçmeyecek bu yeni tam kare dijital SLR kameranın yüksek megapiksel sensöre sahip olacağı bekleniyor. Bu sensör Nikon D800‘deki gibi 36 megapiksel olacak ama içerisinde AA filtre olmayacak. Nikon tarafından dizayn edilip hayata geçirilecek bu sensör moire eğrilerini kamera içerisinde azaltma gibi bazı yeni iyileştirmeler içerecek.

Nikon-D4X

2013 sonbaharında duyurulması beklenen ama ismi bile henüz dedikodu aşamasında olan Nikon D4x için oluşan ilk özellikleri listelemeye çalışalım.

Nikon D4x Beklenen Özellikleri

  • Nikon D4 ile aynı gövde
  • 36 megapiksel sensor
  • 6 fps (mevcut deklanşör ile beklenebilecek en yüksek hız 11 fps olacaktır)
  • Video kayıtlarında çok az iyileştirme
  • Nikon D4’ün mevcut fiyatından bir miktar daha yüksek bir fiyat bekleniyor.
  • Nikon D4x duyurusu 2013 sonbaharında bekelniyor.

Source : Nikon is Rumored to Announce a New Nikon D4x Digital SLR Camera This Year

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 2018, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Luminar programını tavsiye ediyoruz.

Luminar 2018 için kupon kodu "FOTOPEDI" kullanarak €10 daha indirim elde edebilirsiniz.Luminar 2018 İndir