Yeni Performans Serisi Dijital Kompakt Kameralar – Nikon COOLPIX P310/P510

Nikon Coolpix L810/L26/L25 yanısıra 02 Şubat 2012 gibi duyurulmasını beklediğimiz yeni Nikon Coolpix performans serisi modelleri duyuruldu. Yeni performans serisi dijital kompakt kameralar Nikon Coolpix P310 ve Nikon Coolpix P510 01 Şubat 2012 itibariyle duyurulmuş oldu.

Dahili lens kaydırmalı titreşim azaltma (VR) özelliği, üstün performans ve görüntü kalitesi için 16.1 milyon piksel efektif piksel sayısı ile iki yeni dijital kompakt fotoğraf makinesi Nikon Coolpix P-serisine dahil oldu. Bu iki performans canavarı Nikon Coolpix içerisinden P310 sunduğu f/1.8 maksimum diyafram açıklığı ve geniş açı lens özelliği ile ön plana çıkarken, P510 içerdiği geniş açılı 42x optik zoom ile neredeyse 1000mm’ye eşdeğer odak uzaklığında bir süper telefoto tecrübesi sunmaktadır.

Yeni performans serisi Nikon Coolpix modelleri P310 ve P510 aynı zamanda yüksek ISO değerlerinde çekim ile önemli ölçüde daha az gürültü için 16.1 milyon megapiksel efektif piksel sayısı ile beraber arka aydınlatmalı CMOS sensörü ile donatılmıştır. Böylelikle kullanıcıların loş ışıklı bir ortamda yapacakları fotoğraf çekimlerinin az gürültü ve daha güzel görüntüler olması bekleniyor. Ayrıca, en az gürültü ile görüntüler üretmek için, Gece Portre, Arka aydınlatma ve Gece Manzara sahne modu ile uygulanan otomatik görüntü bindirme teknolojisi kullanan bir gürültü azaltma özelliği sunar.

Yeni Coolpix modelleri P310 ve P510 her ikisi de 1080p Full HD video kayıt imkanı sunmaktadır. Hatta Nikon Coolpix P510 içerisinde dahili GPS ünitesi bile bulunmaktadır.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın