Yeni Stil Serisi Dijital Kompakt Kameralar – Nikon COOLPIX S9300/S9200/S6300/S4300/S3300/S30

Nikon’un 01 Şubat 2012 tarihinde duyurduğu dijital kompakt fotoğraf makineleri içerisinde yeni coolpix yaşam serisi ve coolpix performans serisi kameraların yanısıra 6 tane S-serisi Coolpix modeli duyuruldu. Nikon tarafından duyurusu yapılan yeni stil serisi dijital kompakt kameraları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Yeni Stil Serisi Dijital Kompakt Kameralar

Nikon tarafından duyurusu yapılan yeni Coolpix S-Serisi stil kameraların hepsi birbirinden şık tasarıma sahip ve gelişmiş fonksiyonlarıyla stil serisindeki fotoğraf çekim keyfini bir üst seviyeye taşıyorlar.

Yeni Coolpix S-serisi stil makinelere kısaca göz atmak istersek S9300 ve S9200, gelişmiş 18x optik zoom kullanan NIKKOR lense sahip ve 2011 yılında duyurulmuş popüler Coolpix S9100 özellikleri ile donatılmış güçlü stil kameralardır. Bu kameralar yerleşik arka aydınlatmalı CMOS görüntü sensörü ve lens kaydırmalı titreşim azaltma (VR) sistemi ile loş ya da karanlık sahnelerde güzel fotoğraflar çekilmesini sağlar. S9200, S9300, aynı zamanda dahili GPS fonksiyonu sunmaktadır.

S6300 ise kendi sınıfına göre yüksek güç sağlayan dahili 10x optik zoom sağlayan Nikkor lens ile birlikte 16 milyon megapiksel çözünürlük ile gelmektedir. En üstün kamera sarsıntısını bile hassas hale getiren lens kaydırmalı titreşim azaltma (VR) fonksiyonu ile donatılmış olan S6300, hareketsiz görüntüleri ve filmleri Full HD uyumlu video fonksiyonu ile kaydederken fotoğraf ve film kayıt fonksiyonları arasında mükemmel bir denge sağlarken üstün görüntü kalitesini de beraberinde sunar.

S4300 ve S3300 içerdiği gelişmiş zoom fonksiyonu ve entegre VR özelliğine rağmen önceki modellere göre daha ince ve şık bir dijital kompakt modeldir. Farklı renk seçenekleriyle her kullanıcının yaşam tarzına uyacak şekilde şık görünüme sahip Coolpix modelleridir.

Son olarak, yeni Coolpix S30, tüm aile tarafından kullanılabilen bir dijital kompakt fotoğraf makinesi gibi yeni bir kavram üzerine çıkarılmış yepyeni bir dijital kameradır. Nikon bu yeni Coolpix modeli olan S30 ile ailenin her üyesine fotoğraf çekmenin eğlenceli tarafı ile kamera kullanıyorum hissini vermek istiyor. Buna bağlı olarak fiyatı en uygun Coolpix modeli S30 olarak düşünülmüş.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın