Ana sayfa » D4’ün Sensörü Nikon Tarafından Üretildi

D4’ün Sensörü Nikon Tarafından Üretildi

By on

Chipworks isimli internet sitesi aşağıdaki fotoğrafı da kaynak göstererek Nikon’un yeni amiral gemisi Nikon D4‘de bulunan 16.2MP FX CMOS sensörün (NC81366W) Nikon tarafından üretildiğini yayınladı.

Nikon’un diğer üretiği sensörlere baktığımızda D3, D3s, D700 ve D3100 , D3200‘de  karşımıza çıkmaktadır. Hatırlayacak olursanız birkaç ay önce Aptina’nın Nikon için yeni bir full frame CMOS sensör geliştirdiğini yazmıştık (Nikon D600?). Aslında bu Nikon’un Aptina ile ilk çalışması olmayacak. Nikon 1 V1‘in de sensörü Aptina tarafından geliştirilmişti. Nikon’un en büyük sensör geliştiricilerinden biri tabiki Sony‘dir. Nikon’un dünyanın 1 numaralı sensörüne sahip diye gösterilen D800‘ün de Sony’in damgası bulunmaktadır. Kameralar ve sensör üreticileri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız sensorgen.info isimli internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 2018, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Luminar programını tavsiye ediyoruz.

Luminar 2018 için kupon kodu "FOTOPEDI" kullanarak €10 daha indirim elde edebilirsiniz.Luminar 2018 İndir

Yorum yapan ilk kişi olun.

Bir yorum bırakın