İlham Veren Yağmur Fotoğrafları için Örnekler

Yağmur fotoğrafları için birbirinden güzel örnekler sunmaya devam ediyoruz. İlham veren yağmur fotoğrafları için birbirinden farklı örnekleri bu yazıda bulabilirsiniz.

Özellikle bahar aylarında yağışların artmasıyla beraber yağmur fotoğrafları için yeni kompozisyonlar oluştuğunu görebiliyoruz. Yağışlı günlerde genelde daha az fotoğraf çekeriz. Hatta kimilerine göre yağmur yağarken fotoğraf çekmek gereksiz ve zahmetli bir iş gibi gözükebilir.

Ancak yağmur, izlemesi ve sonrasında mis gibi kokan bitki örtüsüyle beraber oldukça keyifli bir atmosfer sunmaktadır. Yağmurlu havalarda yapraklar daha doygun ve canlı durur, çiçeklerdeki su damlacıkları da farklı kompozisyonlar oluşturmanızı sağlar.

Açıkçası her ne kadar ıslak olsa da yağmurlu havalar,  çoğu zaman fotografik açıdan en ideal ortamı oluşturur. Bkz. “Yağmurda Fotoğraf Çekme İpuçları

En Güzel Yağmur Fotoğrafları için Örnekler

Yağmurlu havalarda fotoğraf çekmek kolay değildir. Bunun için sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz yağmur fotoğrafları serisine devam ediyoruz. Aşağıda yağmur fotoğrafları için örnek teşkil eden birbirinden güzel fotoğrafla sizleri başbaşa bırakıyoruz.

Yağmur Resimleri

Yağmur Resimleri 02

En Güzel Yağmur Fotoğrafları

En Güzel Yağmur Fotoğrafları 01

En Güzel Yağmur Fotoğrafları 04

En Güzel Yağmur Fotoğrafları 03

En Güzel Yağmur Resimleri

En Güzel Yağmur Resimleri

Yağmur,bulutlardan su şeklinde yağan yağış biçimidir. Yağmur taneleri düşme esnasında kuru havadan geçerken bir kısmının veya tamamının buharlaşması sonucu bulut tabandan aşağı doğru sünüyormuş gibi görünür buna virga denilir.

Umarız bu birbirinden güzel yağmur fotoğrafları hoşunuza gitmiştir ve ilham almışsınızdır. Eğer sizin de paylaşmak istediğiniz yağmur fotoğrafları varsa bunun için Türk Nikon’un Facebook duvarında yayınlanmasını istediğiniz fotoğrafları, bizlere Kullanılan Nikon Fotoğraf Makinesi, Nikon Lens ve EXIF bilgileri ile göndermeniz yeterli olacaktır. Daha detaylı bilgi için lütfen “Facebook Fotoğraf Paylaşımı” yazısına bakınız.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın