Fotoğraf Ekipmanı Alırken Yeni mi Yoksa İkinci El mi Tercih Ediyorsunuz?

Türk Nikon haftalık anket serisinde geçen haftaki sorumuz kamera veya lens alırken ya da buna kısaca fotoğraf ekipmanı diyelim. Yeni ürün almayı mı yoksa ikinci el ürün almayı mı tercih ediyorsunuz? şeklindeydi.

Fotoğraf Ekipmanı Alırken Yeni mi Yoksa İkinci El mi Tercih Ediyorsunuz?

Geçen haftaki anket “fotoğraf ekipmanı alırken yeni mi yoksa ikinci el mi tercih ediyorsunuz?” sorusunun şıkları aşağıdaki gibi oluşmuştu.

  1. Çoğunlukla yeni ürün alırım.
  2. Çoğunlukla ikinci el ürün alırım.
  3. Birazı yeni birazı ikinci el takılırım.

Türk Nikon anasayfa üzerinde açık olan ankete katılım oranı ve cevaplarına dair detayları ise hem size hem kendimize bilgi olması açısından grafik olarak sunuyoruz.

 

Kısaca toparlamak gerekirse anketimize oy kullanan toplam 111 kişiden 78′i çoğunlukla yeni ürün aldığını belirtirken, 22 kişi birazı yeni birazı ikinci el aldığını ve 11 kişi çoğunlukla ikinci el ürün aldığını belirtmiş.

Her hafta farklı bir soruyla sizlerin karşısına çıkacak Türk Nikon Haftalık Anketi’nin sizlerin katkılarıyla fotoğraf dünyasında farklı bir arşiv oluşturacağını düşünüyoruz. Oylarınız için teşekkür ediyoruz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın