Ana sayfa » Fotoğraf Makineleri

Fotoğraf Makineleri

Fotoğraf Makineleri çeşitleri, DSLR, Kompakt, Orta Format, Yarı Profesyonel, Aynasız Fotoğraf Makineleri fiyatları ve özellikleri. Fotoğraf makineleri hakkında daha fazla bilgi almak mı istiyorsunuz?

Fotoğraf nedir, fotos ve grafia kelimelerinin birleşiminden oluşan ve ışıkla boyama anlamına gelen terimdir. Işıkla boyama işlemini yapan cihazlara da fotoğraf makineleri denir. Yani istediğimiz görüntüyü çekmek için kullandığımız alete fotoğraf makinesi denir.

Fotoğrafa başlangıç aşamasında bahsettiğimiz üzere bu ışıkla boyama işlemini gerçekleştirmek için üç önemli değişkene ihtiyaç duyulur. Diyafram, enstantane ve ISO değişkenleri ortamdaki ışığa göre doğru oranda pozlamanın ayarlanıp deklanşöre basılarak yapılan eyleme fotoğraf çekmek denir.

Fotoğraf Makineleri Türleri

Geçmişten günümüze, fotoğraf makineleri farklı şekillerde sınıflandırılmışlardır. Günümüzde fotoğraf makineleri en belirgin şekidle dijital ve analog olarak ayrılmaktadır.  Eski zamanlarda daha yaygın olarak kullanılan film makineleri bir yana koyarsak teknolojinin geliştiği 2000’li yıllardan sonra dijital fotoğraf makineleri çeşitli sensör boyutlarıyla sunulmaktadır.