Fotoğrafçılık Kursları

Günümüzde fotoğrafçılık kursları fotoğrafa başlangıç aşamasında sıfırdan her şeyi öğreten programlarla doludur. Fotoğrafçılık Kursu olarak temel ve mesleki atölyelerin yanısıra her fotoğrafçılık türü üzerine eğitimler ve uygun fiyatlarla gezi programı sağlanmaktadır. 

Fotoğrafçılık kurslarının sunduğu temel bilgilerin başında fotoğraf makinesi nasıl yönetilir? Doğru pozlama için diyafram, enstantane ve ISO nedir? Fotoğrafa etkileri nasıldır? Doğa, manzara, portre, belgesel, sokak, makro, stok, ürün ve stüdyo fotoğrafçılığı nedir? Fotoğraf makinesi seçiminde nelere dikkat edilir?

Eğer siz de fotoğrafçılığı en ince ayrıntılarına kadar öğrenmek, yeteneklerinizi keşfetmek ve bu güzel hobiyi daha keyifli hale getirmek ve iyi bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız, en iyi fotoğrafçılık kursları alanında uzmanlaşmak isteyenlere özel eğitimler vermektedir. Bu sayede sunulan mesleki atölyeler ile ilgilendiğiniz fotoğrafçılık alanının uzmanı olun!

Aşağıda mesleki açıdan fotoğrafçılık türlerini görebilirsiniz. 

Fotoğrafçılık Kursları, Atölyeler ve Eğitimler

 

En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursları
Fotoğrafçılık Kursları Temel Düzey Programı

  • Fotoğrafçılığa giriş, tarihçe
  • Fotoğraf karesini oluşturan öğeler nelerdir? Kompozisyon belirleme
  • Fotoğraf makinelerinin türleri (DSLR, Aynasız Makineler ve Sensörler (Crop çarpan / Full frame)
  • Objektif türleri ve odak uzaklığına göre kategorilendirilmesi
  • Otomatik ve Manuel Netleme Mekanizmaları Nasıl Çalışır? 
  • Doğru Pozlama Nedir?
  • Diyafram – Enstantane – ISO ilişkisi –  Alan Derinliği Kullanımı
  • Fotoğraf makinesi ekipmanları
  • Ölçüm modları ve metering
  • Işığın kullanımı ve kompozisyona etkisi,
  • Beyaz dengesi (White Balance)
  • Fotoğrafta ışık kaynakları ve kullanımı

Fotoğrafta kompozisyon ve kadraj, fotoğrafta ritim, ilgi merkezi, altın kesim, kontrast vb konularla örnek fotoğraflar üzerinden fotoğrafta fotoğrafçının seçimleri

Fotoğrafçılık kursları seçimi sanıldığı kadar kolay değildir. Yeteneklerinizi geliştirmek ve fotografik bilgilerinizi artırmak için işin uzmanlarından eğitimler alınması önemlidir. Fotoğrafçılık kursu seçerken nelere dikkat etmek gerekir. Seçimler neye göre nasıl yapılmalıdır. Fotoğrafçılık kursu seçimi yaparken dikkat edilecekler arasında uygulama ve etkinliklerin olup olmaması önemlidir. Yani öğrendiklerinizi bol uygulamalı bir şekilde sahada kullanmalısınız. Bunun için seçtiğiniz fotoğraf kursunun sağladığı uygulamaları eğitim ve gezi imkanlarına ayrıca bakınız. 

Tabii ki göz önünde bulunduracağınız kriterlerden bir tanesi farklı kalite ve fiyatlarda fotoğraf kursları olduğundan  seçim aşamasında, kursların size sunduğu hizmetler hakkında bilgi almayı unutmayın. Fotoğrafçılık kursları kendi ders içeriklerini kendisi hazırlamaktadır. Bu yüzden edinmek istediğiniz bilgileri yani amacınızı önceden belirlemeli ve fotoğrafçılık kursunun sizin istediğiniz bilgilere ne kadar hitap ettiğini önceden kontrol etmelisiniz. 

Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın