Kaç Tane Lensiniz Var Anketi Sonuçlandı

Türk Nikon haftalık anket serisinde geçen hafta sizlere “Kaç tane lensiniz var” diye sormuştuk. Kit lens ile başlayan kamera ekipmanı sürecinde bir çoğumuz için farklı çekim alanları ve ihtiyaçlarına göre lens çeşitliliği oluşmaktadır. Bu da belirli bir zaman sonra bu lenslerin sayısının artmasına sebep olmaktadır. Geçtiğimiz hafta sorduğumuz Kaç tane lensiniz var anketinin şıkları ise 1,2,3, 4 ve üzeri şeklinde oluşmuştu.

Anket sonuçlarına göre açıkçası ya tek bir lens kullanıyoruz ya da her lens çeşidi için farklı bir lens bulunduruyoruz. Katılımın oldukça yüksek olduğu anketin sonuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

80 years_nikkor_lenses

Türk Nikon anasayfa üzerinde açık olan ankete katılım oranı ve cevaplarına dair detayları ise hem size hem kendimize bilgi olması açısından grafik olarak sunuyoruz.

kac-tane-lensiniz-var

Kısaca toparlamak gerekirse anketimize oy kullanan toplam 688 kişiden çoğunluğu yani 218’i tek lens kullandığını belirtmiş ve en çok oy 1 lens için kullanılmış. 4 ve üzeri lens kullandığını belirten ve bu yönde oy kullananlar 185 kişi ve ikinci sırayı almışlar. 2 lensi olan kişi sayısı 170 olurken, 115 kişi 3 lense sahip olduğunu belirtimş.

Her hafta farklı bir soruyla sizlerin karşısına çıkacak Türk Nikon Haftalık Anketi’nin sizlerin katkılarıyla fotoğraf dünyasında farklı bir arşiv oluşturacağını düşünüyoruz. Oylarınız için teşekkür ediyoruz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın