AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED

Nikon AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED lens ultra geniş 20 mm odak uzaklığına ve f/1,8 maksimum diyaframa sahip hızlı FX biçimli ana objektiftir. Abartılı açılardan çekim yapmak isteyen yaratıcı fotoğrafçılar için heyecan verici bir seçenek oluşturur.

Yüksek performanslı optiklere ve kompakt, hafif bir tasarıma sahip bu çok yönlü objektif, iç mekanlar, sokak röportajları, geniş manzaralar, sualtı fotoğrafçılığı veya sürükleyici film sahneleri çekmek için idealdir.

f/1,8’lik hızlı maksimum diyafram sayesinde sığ alan derinliğinin yanı sıra sorunsuz bokeh ve düşük ışıkta net çekimler yapılabilir. Yüksek performanslı optikler dağılmayı en aza indirerek uçtan uca keskinlik sunar.

Nikon-AF-S-NIKKOR-20mm-f1.8G-ED-N-lens

Nikon AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED Temel Özellikler

Hızlı 20 mm FX biçimli ana objektif (Nikon DX biçimli SLR ile kullanıldığında 30 mm).

Ultra geniş açı: Abartılı açılar yakalayın, mekanı genişletin ve etkileyici görüntüler elde edin. İç mekanlar, sokak röportajları, geniş manzaralar ve sualtı fotoğrafçılığının yanı sıra film çekimi için de idealdir.

Parlak f/1,8 diyafram: Sığ alan derinliği ve göz alıcı pürüzsüzlükte bokeh olanağıyla, kendine has tarzda görüntüler çekmenizi sağlar. Daha iyi deklanşör hızları ile çekim yapma esnekliğinden yararlanıp düşük ışıkta net kareler elde etmekle kalmayın, parlak bir vizör görüntüsünün de keyfini çıkarın.

Yüksek çözünürlüklü görüntüler: Yüksek megapikselli sensörlere ayak uydurabilecek biçimde tasarlanan bu objektif, çarpıcı fotoğraflar ve HD videolar çekmenizi mümkün kılar. Modern optik malzemeler, yüksek çözünürlük ve kontrastı mümkün kılarken, noktasal ışık kaynakları minimum düzeyde çizgi halinde yayılan parlama üretir.

Olağanüstü optik performans: 2 ED cam elemanı ve iki asferik objektif elemanı, görüntülerin net ve göz alıcı olmasını sağlar. Böylesine geniş bir odak uzaklığına oranla dağılma son derece iyi kontrol edilir; sapma ve renk dağılımının birçok biçimi etkin bir biçimde olabilecek en alt düzeye indirilir.

Nano Kristal Kaplama: Gölgelenmeyi ve parlamayı azaltarak ters ışıkta bile daha net görüntüler elde etmenizi sağlar.

Minimum netleme mesafesi: 0,2 m. Kolayca yaklaşın ve konularınızın çerçeveyi doldurmasını sağlayın.

Kompakt ve hafif tasarım: Stressiz taşınabilirlik sunar.

Nikon AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED Teknik Özellikler

Odak uzaklığı 20 mm
Maksimum diyafram f/1,8
Minimum diyafram f/16
Objektif yapısı 11 grupta 13 eleman (2 ED objektif elemanı, 2 asferik objektif elemanı ve Nano Kristal kaplamalı objektif elemanları dahil)
Görüş açısı Nikon filmli SLR ve FX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 94°, Nikon DX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 70°
Minimum netleme mesafesi Odak düzleminden itibaren mesafe 0,2 m (0,66 ft)
Diyafram bıçağı sayısı 7 (yuvarlatılmış diyafram açıklığı)
Filtre boyutu 77 mm (P = 0,75 mm)
Ağırlık Yaklaşık 355 g (12,6 ons)
Verilen aksesuarlar 77 mm LC-77 geçmeli Ön Objektif Kapağı, LF-4 Arka Objektif Kapağı, HB-72 Parasoley, CL-1015 Esnek Objektif Kılıfı

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın