AF-S NIKKOR 24mm f/1.8G ED

24 mm odak uzaklığına sahip hızlı, FX biçimli ana objektif. Parlak f/1,8 maksimum diyaframı ile bu ultra geniş açılı objektif, dinamik ve etkileyici görüntüleri kolayca yakalar.

Çok yönlü AF-S NIKKOR 24mm f/1.8G ED; etkileyici manzaralar, dramatik mimari çekimler, ayrıntılı sokak manzaraları ve geniş görünen iç mekanlar çekmek istediğinizde idealdir.

Hızlı f/1,8 diyafram sığ alan derinliği, düzgün ışık noktaları, net düşük ışık görüntüleri sağlar. Yalnızca 0,23 mm’lik netleme mesafesi daha fazla çok yönlülük sunarken, kompakt ve hafif tasarım, bu objektifi harika bir seyahat arkadaşı yapar.

af-s-nikkor-24mm-f1-8g-ed

AF-S NIKKOR 24mm f/1.8G ED Temel Özellikler

Hızlı 24 mm ana objektif: Ultra geniş 24 mm odak uzaklığına sahip FX biçimli objektif (Nikon DX biçimli bir tek lensli refleks ile kullanıldığında 36 mm). Manzaralar, mimari yapılar, iç mekanlar, sokak manzaralarının yanı sıra film çekimi için de idealdir.

Parlak f/1,8 diyafram: Sığ alan derinliği ve pürüzsüz bokeh olanağıyla, kendine has tarzda görüntüler çekmenizi sağlar. Daha iyi deklanşör hızları ile çekim yapma esnekliğinden yararlanıp düşük ışıkta net kareler elde etmekle kalmayın, parlak bir vizör görüntüsünün de keyfini çıkarın.

Kompakt ve hafif: Son derece taşınabilir olan yapısı, bu objektifi rahatça taşınabilir hale getirir ve harika bir yol arkadaşı yapar.

Yüksek çözünürlüklü görüntüler: Yüksek çözünürlüklü D-SLR’ler için mükemmel olan bu objektif, çerçeve genelinde üstün netlik ve kontrast ortaya çıkarır. Optik tasarım göz alıcı görüntüler ve filmler elde etmenizi sağlar.

Üstün optik performans: İki ekstra düşük dağılım (ED) cam elemanı ve iki asferik objektif elemanı, görüntülerin net ve göz alıcı olmasını sağlar. Dağılma iyi kontrol edilir. Sapma ve renk dağılımının birçok biçimi etkin bir biçimde olabilecek en alt düzeye indirilir.

Nano Kristal Kaplama: Daha iyi görüntü kalitesi için, ters ışık koşullarında bile gölgelenme ve parlamayı azaltır.

Sessiz Dalga Motoru (SWM): Sessiz ve hassas bir otomatik netleme için.

Minimum netleme mesafesi: 0,23 m. Kolayca yaklaşın ve konularınızın çerçeveyi doldurmasını sağlayın.

Ürünle birlikte sunulanlar: Parasoley ve yumuşak objektif kılıfı.

AF-S NIKKOR 24mm f/1.8G ED Teknik Özellikler

Odak uzaklığı 24 mm
Maksimum diyafram f/1,8
Minimum diyafram f/16
Objektif yapısı 9 grupta 12 eleman (2 ED cam elemanı, 2 asferik objektif elemanı ve Nano Kristal Kaplamalı objektif elemanları)
Görüş açısı Nikon filmli tek lensli refleks (SLR) ve FX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 84°. Nikon DX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 61°
Minimum netleme mesafesi Odak düzleminden 0,23 m mesafe
Maksimum reprodüksiyon oranı 0,20x
Diyafram bıçağı sayısı 7 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Filtre boyutu 72 mm
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma) Yakl. 77,5 × 83,0 mm
Ağırlık Yakl. 355 g
Verilen aksesuarlar LC-72 72 mm geçmeli Ön Objektif Kapağı, LF-4 Arka Objektif Kapağı, HB-76 Parasoley, CL-1015 Objektif Kılıfı
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın