AF-S NIKKOR 35mm f/1.8G FX

Nikon yeni tam kare uyumlu lensi Nikon AF-S Nikkor 35mm f/1.8 G ED FX modelini duyurdu. Parlak f/1.8 diyafram açıklığına ve klasik 35 mm odak uzaklığına sahip hızlı FX biçimli lens, klasik odak uzaklığı ve diyafram açıklığı hızının güçlü bir kombinasyonunu sunan, sokak fotoğrafçılığı ve çevre portrelemenin yanı sıra geniş çekimli manzaralar için idealdir.

f/1.8’lik hızlı maksimum diyafram açıklığı son derece düzgün bokeh ve net düşük ışıklı çekimlere imkân tanırken 35 mm odak uzaklığı, zamansız, çok ilginç görüntüleri yaratır. Yüksek çözünürlüklü sensörleri taşımak için tasarlanan optikler ve kayda değer taşınabilir yapısıyla bu objektif size çeşitli enstantaneleri en mükemmel halleriyle yakalama özgürlüğünü verir.

Nikon-AF-S-Nikkor-35mm-f1.8G-ED-lens

AF-S NIKKOR 35mm f/1.8G FX Temel Özellikler

Hızlı 35 mm FX biçimli ana objektif (bir Nikon DX biçimli SLR ile birlikte kullanıldığında 52,5 mm): Sokak fotoğrafçılığı, çevre portreleme ve manzaralar için ideal olan orta geniş açılı bir perspektif sunar.

Klasik estetik: Zamansız, etkileyici görüntüler çekin. 35 mm odak uzaklığı, konu yakınlığından ödün vermeden çevreyi yakalamak istediğinizde harika bir seçenektir.

f/1.8’lik hızlı maksimum diyafram açıklığı:Son derece düzgün bokeh’e, belirgin konu/arka plan ayrımına, daha hızlı deklanşör hızlarına, düşük ışıkta net çekimlere ve parlak vizör görüntüsüne izin verir.

Mükemmel optik performans: Noktasal ışık kaynakları, minimum sagittal koma parlaması ile yeniden oluşturulur. Optik yapı, berrak, kusursuz görüntüler için bir ED camı elemanını ve bir asferik objektif elemanını kullanır.

Yüksek çözünürlüklü görüntüler:Bugünün yüksek çözünürlüklü sensörlerini taşımak için tasarlanan bu objektif, etkileyici fotoğraflar ile HD videoların çekimine imkân tanıyarak, kadraj genelinde şaşırtıcı berraklık ve kontrast sağlar.

Kompakt ve hafif: Profesyonel muadilinden önemli ölçüde daha hafif ve daha kompakt olan bu objektif ihtiyaç duyduğunuz taşınabilirliği sağlar.

SWM (Sessiz Dalga Motoru): Sessiz ve kesin otomatik netleme için.

Minimum netleme mesafesi: 0,25 m.

İki netleme modu: M/A (manuel öncelikli otomatik netleme) ve M (manuel netleme).

AF-S NIKKOR 35mm f/1.8G FX Satış Fiyatı

Nikon AF-S NIKKOR 35mm f/1.8G FX lensin satış fiyatı $596.95 ve 20 Şubat 2014’te dağıtımına başlanacak.

AF-S NIKKOR 35mm f/1.8G FX Teknik Özellikler

Tip Yerleşik CPU ve F objektif yuvasına sahip Tip G AF-S objektifi
Odak uzaklığı 35 mm
Maksimum diyafram açıklığı f/1.8
Minimum diyafram açıklığı f/16
Objektif yapısı 8 grup halinde 11 element (1 ED objektif elemanı, 1 asferik objektif elemanı dâhil)
Görüş açısı Nikon film SLR ve FX biçimli D-SLR kameralar: 63°. Nikon DX biçimli D-SLR kameralar: 44°
Odaklama Sessiz Dalga Motoru ile kontrol edilen otomatik netlemeye sahip Arka Odaklama (RF) Sistemi ve manuel netleme için ayrı netleme halkası
Minimum netleme mesafesi Odak düzleminden 0,25 m (0,82 ft)
Maksimum reprodüksiyon oranı 0.24x
Diyafram bıçakları sayısı 7 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Diyafram Tam otomatik
Diyafram açıklığı f/1.8 – 16
Filtre boyutu 58 mm (P = 0,75 mm)
Boyutlar Yakl. 72 mm maksimum çap x 71,5 mm (fotoğraf makinesi objektif bayonet halkasından olan mesafe)
Ağırlık Yakl. 305 gr (10,8 oz)
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın