Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED Lens

Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED geniş açı prime lens için özellikleri, fiyatı ve çekilmiş fotoğrafları hakkında bilgiler alabileceğiniz sayfaya hoşgeldiniz.

Her ayrıntıyı daha da ayrıntılı bir şekilde fotoğraflayın. Her türlü ışıkta ve diyafram tamamen açıkken bile, olağanüstü yüksek çözme gücüyle muazzam estetik kontrolden yararlanın.

Yalnızca 0,28 m’lik minimum netleme mesafesi daha fazla çok yönlülük sunar. Zorlu hava koşullarında güvenilir çekim için toza ve suya karşı dirençli bir yapıya sahiptir.

Satış Fiyatı | Teknik Özellikler | MTF Grafikleri | Çekilmiş Fotoğraflar | Aksesuarlar

Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED Lens

Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED Lens Satış Fiyatı

APS-c sensör içeren DX biçimli DSLR gövdeler ile kullanıldığında görüş açısı 42mm sabit odak uzaklığına sahiptir. Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED lensin yurtdışı satış fiyatı ise $1999.95 olarak belirlenmiş.

Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED Lens özellikleri

Etkinlikler, düğünler, portreler, şehir manzaraları veya doğa manzaraları; mevcut ışıkta çalışma esnekliği istediğinizde AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED sizi mükemmele ulaştırır.

f/1,4’lük en geniş diyafram ayarıyla çekim yaparken bile, konular çok net resmedilir. Diyaframı kısmak gerekmeden, uzak konuların veya düşük ışıklı sahnelerin yüksek kontrastlı resimleri elde edilebilir. Yalnızca 0,28 m’lik minimum netleme mesafesi daha fazla çok yönlülük sunar.

Nikon’un Sessiz Dalga Motoru (SWM) sorunsuz manuel geçersiz kılma özelliği ile ultra hızlı, ultra alçak sesli otomatik netleme performansına olanak tanır. Bu objektif, hassas manuel netleme için özel bir netleme halkasına sahiptir.

Hava koşullarına dirençli tasarımı, tozun ve su damlalarının objektife zarar vermesini önler. Nikon’un flor kaplaması, resim kalitesinden ödün vermeden suya, toza ve kire karşı etkin koruma sağlar. Kompakt ve hafif yapısı, stressiz taşınabilirlik sunar.

İki ED cam elemanı ve üç asferik objektif elemanı, görüntülerin net ve göz alıcı olmasını sağlar. Dağılma olağanüstü iyi bir şekilde kontrol edilir. Eksenel renk sapması ve renk dağılımı etkin bir şekilde en aza indirilir. Nikon’un Nano Kristal Kaplaması, ters ışıklı durumlarda veya kadrajda çok sayıda doğrudan ışık kaynağı olan sahnelerde çekim yaparken bile daha net görüntüler için gölgelenmeyi ve parlamayı azaltır.

Biçim FX/35 mm
Odak uzaklığı 28 mm
Maksimum diyafram f/1,4
Minimum diyafram f/16
Objektif yapısı 11 grupta 14 eleman (2 ED objektif elemanı, 3 asferik objektif elemanı ve Nano Kristal veya flor kaplamalı objektif elemanları dahil)
Görüş açısı Nikon FX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 75 derece
Nikon DX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 53 derece
Minimum netleme mesafesi Odak düzleminden 0,28 m (0,92 ft)
Maksimum reprodüksiyon oranı 0,17x
Diyafram bıçağı sayısı 9 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Filtre boyutu 77 mm (P = 0,75 mm)
Boyutlar Yaklaşık 83,0 mm maksimum çap × 100,5 mm (fotoğraf makinesi objektif bayonet halkasından uzaklığı)
Ağırlık Yaklaşık 645 g (1 lb 6,8 oz)
Otomatik netleme Evet
Netleme Manuel, Manuel/Otomatik
Sessiz Dalga Motoru ve manuel netleme için ayrı netleme halkası tarafından kontrol edilen otomatik netleme özelliğine sahip Arka Netleme (RF) Sistemi
Verilen aksesuarlar LC-77 77 mm geçmeli Ön Objektif Kapağı, LF-4 Arka Objektif Kapağı, HB-83 Parasoley, CL-1118 Objektif Kılıfı

Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED MTF grafikleri

Bu objektifin optik yapısı, olağanüstü estetik kontrolü sağlar. f/1,4’lük en geniş diyafram ayarında çekim yaparken bile, noktasal ışık kaynakları minimum parlamayla resmedilir. Keskin olarak netlenen noktadan uzaklaşıldıkça, ışık noktalarının yoğunluğunda sert geçişler veya çift tabakalanma olmadan yumuşak bir geçiş sağlanır.

Bkz. MTF Lens Grafiği Nedir ve Nasıl Okunur?

Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED lens ile çekilmiş fotoğraflar

Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED Lens ile çekilmiş fotoğraflar

Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED Lens ile çekilmiş fotoğraflar

Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED Lens ile çekilmiş fotoğraflar

Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED lens ile Kullanılan Aksesuarlar

LC-77 77 mm geçmeli Ön Objektif Kapağı, LF-4 Arka Objektif Kapağı, HB-83 Parasoley, CL-1118 Objektif Kılıfı

Objektifin önüne takılan genellikle yuvarlak silindir şeklinde camdan yapılmış olan filtrelerin ışık ve renk dengeleme, koruyucu ve efekt filtreleri olarak farklı işlevleri bulunmaktadır. Her objektifin çapının aynı olmaması nedeni ile her objektif için farklı çaplarda filtreler olmaktadır. Bu nedenle filtre satın alırken mutlaka filtreyi takacağınız objektifin çapını bilmeniz gerekir ki bu çap değeri objektifin ön kısmında yazar. En çok kullanılan filtreler UV , Polarize  ve ND filtrelerdir. Nikon AF-S NIKKOR 28mm f/1.4E ED lensin filtre boyutu 77 mm filtre yuvası şeklindedir.

Published on :