Nikon Kit Lensler

Kit Lens Nedir?

Kit lens genelde satın almış olduğunuz Nikon dijital SLR fotoğraf makinesi ile birlikte gelen objektiftir. Dslr gövdesi ile birlikte gelen bu kit lens aslında değiştirilebilir bir objektif yani sizin ilk fotoğraf makinesi ekipmanınızdır. Bu yüzden kit lens için başlangıç lensi ifadesini kullanmak yanlış olmayacaktır.

Nikon gövde (body) ile gelen kit lensler genel olarak objektif / lens kategorisinin fiyat segmentinde alt sıralarda yer alan uygun fiyatlı lenslerdir. Body + Kit olarak satın aldığınız Nikon Dslr makineniz için fiyata dahil satılan bu ekipman sizin ilk değiştirilebilir objektifiniz olur.

Başlangıç lensi olan kit lenslerin odak uzaklığı genellikle standart ölçülerde sunulur. Standart ölçüler ise genel olarak ortalama odak uzaklığına sahip bir geniş açı ile gene ortalama odak uzaklığına sahip bir zoom lensin aralığına denk gelmektedir. Bir Nikon kit lens olarak oldukça popüler olan Nikon 18-105mm VR için başlangıç açısı 18mm orta geniş açı olurken DX formatında yaklaşık 105mm optik zoom kapasitesine sahip olduğunu gösterir.

Kit lensler ucuz lenslerdir ancak bir dslr kullanıcısının ilk objektifi olarak görevlerini başarıyla yerine getirirler. Gayet keskin fotoğrafların elde edinildiği kit lensler, özellikle dslr fotoğraf makinesi kullanıcılarının lens tercihlerinin değiştiği zamana dek eşlik ederler.

Nikon Kit Lensler 

Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın