AF-P DX NIKKOR 18-55MM F/3.5-5.6G VR

Kompakt, hafif bir DX biçimli zoom objektifi: günlük fotoğrafçılık için harika

Bu ürün, geniş açıdan normale uzanan zoom aralığı ve kompakt yapısı ile harika bir taşınabilir objektiftir. Şehir çekimleri ve manzaralardan ailecek gidilen maçlara ve aksiyon dolu HD filmlere kadar birçok farklı konuyla başa çıkmaya her an hazır olacaksınız. Konunuz ne olursa olsun, Nikon’un Titreşim Azaltma teknolojisi görüntülerin düşük ışıklı ortamlarda bile keskin kalmasını sağlar. Modern tasarım, objektifin kompakt kalmasına ve her gün rahatça taşınabilmesine imkan verir.

AF-P-DX-NIKKOR-18-55mm-f-3.5-5.6G-VR-lenses

Gündelik yaşam: Kompakt, hafif 3,1x zoom objektif

Popüler 18-55 mm odak uzaklığı aralığını kapsar (35 mm eşdeğeri: 27-82,5 mm) ve f/3,5-5,6 maksimum diyaframa sahiptir. Bu objektif, portrelerden manzaralara kadar her türde fotoğraf çekmek için idealdir. HD filmler çekmek için de idealdir.

Sorunsuz, hızlı otomatik netleme: Nikon Stepping Motor

Nikon’un yeni Stepping Motor teknolojisi hızla netleme yapar ve film çekimi için idealdir. Yeni motor sayesinde objektif daha sessiz çalışır ve önceki modellerden daha da hızlıdır. Bir fotoğraf çekmek için zoom yaptığınızda konuları anında ve kusursuz bir hassaslıkla netleyebilirsiniz. Motor, video metrajı çektiğiniz sırada neredeyse hiç sürücü sesi olmadan netlemeyi bir konudan diğerine sorunsuzca kaydırmanıza olanak sağlar.

Nikon kalitesinde resimler

Bu DX biçimli objektif, özellikle Nikon D-SLR’nizin yüksek piksel sayısından ve gelişmiş görüntü sensöründen en iyi biçimde yararlanmanızı sağlamak için tasarlanmıştır. İki asferik objektif elemanı, küresel sapmayı ve başka türdeki dağılmaları en az düzeye indirerek canlı renklere, çarpıcı zıtlığa ve net ayrıntılara sahip yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve filmler çekmenizi sağlar.

Titreşim Azaltma (VR)

Nikon’un etkileyici Titreşim Azaltma teknolojisi, görüntülerin düşük ışıklı ortamlarda bile keskin kalmasını sağlar. Daha sabit elle çekim imkanı sunmak için tasarlanan VR, dört duraklamaya kadar daha yavaş çekim yapmanıza olanak tanır. İster portre ve grup çekimi yapıyor ister nefes kesici bir manzarayı çekiyor olun, bu özellik sayesinde her seferinde bulanıklık içermeyen fotoğraflar çekebileceksiniz. Fotoğraf makinesinin menüsünü kullanarak VR özelliğini açıp kapatabilirsiniz.

Basitleştirilmiş kontrol

Fotoğraf makinesinin menüsünü kullanarak Otomatik Netleme ile Manuel Netleme arasında geçiş yapabilir ve VR özelliğini açıp kapatabilirsiniz*. Objektif çerçevesinde düğme olmadığından çekim yapmak istediğinizde ayarların yanlışlıkla değiştirilmesi gibi bir ihtimal yoktur.

Günlük kullanım için taşınabilir objektif

Kompakt, hafif bir DX biçimli zoom objektifi: günlük fotoğrafçılık için harika

Bu ürün, geniş açıdan normale uzanan zoom aralığı ve kompakt yapısı ile harika bir taşınabilir objektiftir. Şehir çekimi ve manzaralardan aileyle yapılan spor etkinlikleri ve aksiyon dolu HD filmlere kadar birçok farklı konuyla başa çıkmaya her an hazır olacaksınız. Konunuz ne olursa olsun, Nikon’un Titreşim Azaltma teknolojisi görüntülerin düşük ışıklı ortamlarda bile keskin kalmasını sağlar. Modern tasarım, objektifin kompakt kalmasına ve her gün rahatça taşınabilmesine imkan verir.

* Yalnızca uyumlu fotoğraf makinelerinde çalışır: D5500/D5300/D3300. Uyumlu fotoğraf makinelerinde donanım yazılımının güncellenmesi gerekebilir.

Teknik Özellikler

 • Odak uzaklığı : 18-55 mm
 • Maksimum diyafram : f/3,5-5,6
 • Minimum diyafram : f/22-38
 • Objektif yapısı : 9 grupta 12 eleman (2 Asferik objektif elemanı dahil)
 • Görüş açısı : Nikon DX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 76°-28°50′
 • Netleme : Stepping motor tarafından kontrol edilen otomatik netleme; manuel netleme için ayrı netleme halkası
 • Minimum netleme mesafesi : Odak düzleminden 0,25 m
 • Maksimum reprodüksiyon oranı : 0,38x
 • Diyafram bıçağı sayısı : 7 (yuvarlak diyafram açıklığı)
 • Diyafram : Tam otomatik
 • Filtre boyutu : 55 mm
 • Boyutlar : Yakl. 64,5 x 62,5 mm
 • Ağırlık : Yakl. 205 g
 • Verilen aksesuarlar : LC-55A 55 mm geçmeli Ön Objektif Kapağı, Arka Objektif Kapağı
Published on :