AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II

Ciddi bir boyut avantajı olan DX biçimli telefoto objektif. Çok yönlü 55-200 mm’lik odak uzaklığı ve ultra kompakt bir tasarıma sahip bu telefoto, daha küçük DX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri için harika bir tamamlayıcıdır.

Kompakt, hafif ve kullanması kolay olan bu objektif, uzak konuların yakın çekimleri, seyahat çekimleri, spor maceraları ya da amatör vahşi yaşam fotoğrafçılığı için mükemmeldir. Kompakt tasarımı sayesinde elde tutularak yapılan çekimler konforlu bir şekilde gerçekleştirilebilir ve geri çekilebilir objektif mekanizması üstün taşınabilirlik sunar. Otomatik netleme hızlı, hassas ve süper sessizken, Nikon’un Titreşim Azaltma sistemi bulanık olmayan görüntüler elde etmenizi sağlar.

nikon-af-s-dx-nikkor-55-200mm-f4-5-6g-ed-vr-ii

Nikon AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II Temel Özellikler

Taşınabilir telefoto zoom objektif: Çok yönlü, 55-200 mm odak uzaklıklarını kapsar (35 mm eşdeğeri: 82,5–300 mm). Seyahat çekimleri, uzak konular, spor maceraları ve vahşi yaşam fotoğrafçılığı için harikadır.

Geri çekilebilir objektif mekanizması: Üstün taşınabilirlik için kullanılmadığında objektifi geri çekin.

Ultra kompakt ve hafif: Yalnızca 300 g ağırlığında olan bu objektif geri çekili olduğunda sadece 83 mm uzunluğa sahiptir.

Titreşim Azaltma (VR) sistemi: Net, bulanık olmayan görüntüler elde etmenizi sağlar. Daha sabit elle çekim imkanı sunar ve dört duraklamaya kadar daha yavaş çekim yapmanıza olanak tanır. Video kaydı alırken bile VR işlemi sessiz gerçekleşir.

Nikon kalitesinde resimler: Bu objektif, elle tutarak çekim yaparken bile güzel keskinlikte fotoğraflar ve videolar üretir. Ekstra düşük dağılımlı cam elemanı, yüksek kontrastlı görüntüler için renk sapmasını en aza indirmeye yardımcı olur.

SWM (Sessiz Dalga Motoru): Hızlı, hassas ve süper sessiz kullanım için.

Minimum netleme mesafesi: Zoom aralığının tamamında 1,1 m

Küçük sistem: Aerodinamik tasarımıyla bu telefoto objektif, harika bir çok yönlülüğe ve taşınabilirliğe sahiptir. Bu objektifi, küçük bir Nikon D-SLR fotoğraf makinesi gövdesi ve NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR zoom objektifi ile birleştirerek, çantanızda fazla ağırlık yapmayan, güçlü bir çift zoom kitine sahip olursunuz.

Nikon AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II Teknik Özellikler

Odak uzaklığı 55-200 mm
Maksimum diyafram f/4-5,6
Minimum diyafram f/22-32
Objektif yapısı 9 grupta 13 eleman (1 ED cam elemanı)
Görüş açısı 28°50′ – 8°
Minimum netleme mesafesi 1,1 m (odak aralığının tamamında)
Maksimum reprodüksiyon oranı 0,23x
Diyafram bıçağı sayısı 7 (yuvarlak)
Filtre boyutu 52 mm
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma) Yaklaşık 70,5×83 mm (geri çekili olduğunda)
Ağırlık Yaklaşık 300 gr
Verilen aksesuarlar LC-52 Geçmeli ön objektif kapağı, Arka objektif kapağı
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın