AF-S NIKKOR 200–500mm f/5.6E ED VR

Daha uzun menzil ile güçlü zoom. 200-500 mm odak uzaklığı aralığı ve sabit f/5,6 diyafram ile bu FX biçimli objektif, süper telefoto çok yönlülüğü açısından yeni bir düzey getiriyor.

Vahşi yaşam, kuşlar, uçaklar veya hızlı tempolu sporları çekiyor olmanız fark etmez. Bu objektif ödün vermeyen bir performans sunar. 200-500 mm aralık olağanüstü bir menzil sunar. Sabit f/5,6 diyafram konforlu bir hıza ve tüm zoom aralığında alan derinliği üzerinde pürüzsüz bir kontrole olanak tanır. Nikon’un etkileyici Titreşim Azaltma özelliği 4,5 duraklamaya kadar daha yavaş deklanşör hızlarında çekim yapmanıza olanak tanır ve SPORT VR modu hızlı aksiyonu takip etmek için mükemmeldir. Elektromanyetik diyafram yüksek hızlı arka arkaya çekimler sırasında hassas pozlama sağlar.

af-s-nikkor-200-500mm-f5-6e-ed-vr

AF-S NIKKOR 200–500mm f/5.6E ED VR Temel Özellikler

FX biçimli süper telefoto zoom objektif: Esnek 200-500 mm odak uzaklığı aralığı sunar (DX biçimli eşdeğeri: 300-750 mm). Vahşi yaşam, kuşlar, uçaklar ve hızlı tempolu sporları çekmek için idealdir.

Sabit f/5,6 diyafram: Tutarlı bir hıza ve tüm zoom aralığında alan derinliği üzerinde pürüzsüz bir kontrole olanak tanıyor.

Yüksek optik performans: Minimum renk sapması sağlayan üç ekstra düşük dağılım (ED) cam elemanı içerir.

Titreşim Azaltma (VR): Makine sarsıntısını en aza indirir ve 4,5 duraklamaya kadar daha yavaş deklanşör hızları kullanmanıza olanak verir.¹ SPORT VR modu, hızlı hareket eden bir konu çekilirken sabit bir vizör görüntüsü sağlar. Bu mod ayrıca VR kapalıyken elde edilebilene benzer bir sürekli çekim kare hızına ve deklanşör gecikme süresine olanak sağlar. Uçan kuşlar veya hızlı tempolu sporlar gibi hareketli konuları mükemmel bir şekilde yakalamak için SPORT VR modunu kullanın.

Yüksek hızlı AF işlemi: Nikon’un Sessiz Dalga Motoru (SWM) sorunsuz manuel geçersiz kılma özelliği ile ultra hızlı, ultra alçak sesli otomatik netleme performansına olanak tanır.

Elektromanyetik diyafram: Yüksek hızlı arka arkaya çekimler sırasında daha tutarlı ve hassas pozlamalar için.

Minimum netleme mesafesi: 2,2 m.

Zoom kilidi anahtarı: Objektifi kullanılmadığı zamanlarda güvende tutar.

Tripod ayağı: Tripod kullanırken objektifi sabitlemeye yardımcı olur.

Teleobjektif dönüştürücülere sahip AF: f/5.6’lık sabit maksimum diyafram, (f/8 uyumlu bir fotoğraf makinesine takılı) bir 1,4x teleobjektif dönüştürücü kullanılırken bile AF işlemine olanak tanır.

Ürünle birlikte sunulanlar: Ayrılabilen koruyucu ve yumuşak kılıf.

¹ CIPA standardına göre, Normal modda.

AF-S NIKKOR 200–500mm f/5.6E ED VR Teknik Özellikler

Odak uzaklığı 200-500 mm
Maksimum diyafram f/5,6
Minimum diyafram f/32
Objektif yapısı 12 grupta 19 eleman (3 ED cam elemanı dahildir)
Görüş açısı Nikon filmli tek lensli refleks (SLR) ve FX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 12°20′-5°00′. Nikon DX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 8°00′-3°10′
Minimum netleme mesafesi Odak düzleminden 2,2 m mesafe (zoom aralığının tamamında)
Maksimum reprodüksiyon oranı 0,22x
Diyafram bıçağı sayısı 9 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Filtre boyutu 95 mm
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma) Yakl. 108 mm × 267,5 mm
Ağırlık Yakl. 2300 g (tripod bileziğiyle) Yakl. 2090 g (tripod bileziği olmadan)
Verilen aksesuarlar LC-95 95 mm Geçmeli Ön Objektif Kapağı, HB-71 Parasoley, LF-4 Arka Objektif Kapağı, CL-1434 Yarı yumuşak Çanta
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın