AF-S NIKKOR 24–70mm f/2.8E ED VR

Daha Hızlı. Daha Güçlü. Hiç olmadığı kadar stabil. Endüstri lideri resim kalitesi sunan AF-S NIKKOR 24–70mm f/2.8E ED VR, profesyonel kullanım isteyen kullanıcıların taleplerine olağanüstü bir bütünlükle yanıt verir.

Nikon’un güçlü Titreşim Azaltma (VR) özelliği ve yepyeni optik yapı, NIKKOR serisinin en popüler profesyonel objektifi olan bu çalışma canavarına hayat veriyor. VR etkileyici dört duraklama avantajı sunarak makine sarsıntısından kaynaklanabilecek bulanıklığın etkili bir şekilde en aza indirilmesini sağlar. Nikon’a özel Sessiz Dalga Motoru daha hızlı AF performansı sunar. Daha güçlü yapıya ek olarak, ön ve arka objektif elemanlarında bulunan flor kaplama; suya, toza ve toprağa karşı etkin koruma sağlar.

af-s-nikkor-24-70mm-f2-8e-ed-vr

AF-S NIKKOR 24–70mm f/2.8E ED VR Temel Özellikler

Profesyonel f/2.8 standart zoom: 24-70 mm odak uzaklığı aralığı (DX biçimli eşdeğeri: 36-105 mm). Ne çekerseniz çekin, geniş açıdan orta telefoto zoom’a uzanan bu objektifi kullanabilirsiniz.

Hızlı f/2,8 diyafram: Olağanüstü düşük ışık performansına ve tüm zoom aralığında tutarlı pozlamaya olanak tanır.

Titreşim Azaltma (VR): Makine sarsıntısını minimum düzeye indirir ve dört duraklamaya kadar daha yavaş deklanşör hızlarında çekim yapmanızı sağlar. ¹

Üstün performans: Bu objektif çerçeve genelinde olağanüstü netlik ve kontrast sağlar. Optik tasarım renk bozulmasını ve renk sapmasını etkin bir şekilde azaltır ve zoom aralığı genelinde dağılmayı kontrol eder.

Gelişmiş optik yapı: Yeni geliştirilmiş bir asferik ekstra düşük dağılım (ED) cam elemanının yanı sıra üç asferik objektif elemanı, iki ED cam elemanı ve bir Yüksek Kırılma İndeksi (HRI) elemanı içerir.

Nano Kristal Kaplama: Daha iyi görüntü kalitesi için gölgelenme ve parlamayı azaltır.

Elektromanyetik diyafram: Yüksek hızlı arka arkaya çekimler sırasında daha tutarlı ve hassas pozlamalar sağlar.

Sessiz Dalga Motoru (SWM): Sorunsuz manuel ayarlama ile ultra hızlı, ultra sessiz otomatik netleme performansı.

Dayanıklı ve güvenilir: Kolay etkilenmeyen ve dayanıklı yapı, yoğun ve zorlu profesyonel kullanım için oluşturulmuştur.

Flor kaplama: Görüntü kalitesinden ödün vermeden suya, toza, toprağa karşı etkin koruma sağlar. Kaplama işlemi objektifin ön ve arka elemanları üzerindeki koruyucu cama uygulanır, böylece camı yüzeye zarar vermeden temizlemek daha kolay hale gelir.

Ürünle birlikte sunulanlar: Kilitli ayrılabilen koruyucu ve yumuşak kılıf.

¹ CIPA standardına göre, Normal modda.

AF-S NIKKOR 24–70mm f/2.8E ED VR Teknik Özellikler

Odak uzaklığı 24-70 mm
Maksimum diyafram f/2,8
Minimum diyafram f/22
Objektif yapısı 16 grupta 20 eleman (2 ED cam elemanı, 1 asferik ED cam elemanı, 3 asferik objektif elemanı ve 1 HRI objektif elemanı; Nano Kristal Kaplamalı ve flor kaplamalı objektif elemanları)
Görüş açısı Nikon filmli tek lensli refleks (SLR) ve FX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 84°-34°20′. Nikon DX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 61°-22°50′
Minimum netleme mesafesi 35-50 mm odak uzaklığı: Odak düzleminden 0,38 m (1,2 ft). 24, 28, 70 mm odak uzaklıkları: Odak düzleminden 0,41 m (1,3 ft)
Maksimum reprodüksiyon oranı 0,28x
Diyafram bıçağı sayısı 9 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Filtre boyutu 82 mm
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma) Yakl. 88,0 × 154,5 mm
Ağırlık Yakl. 1070 g
Verilen aksesuarlar LC-82 82 mm Geçmeli Ön Objektif Kapağı, HB-74 Parasoley, LF-4 Arka Objektif Kapağı, CL-M3 Yarı yumuşak Çanta
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın