AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR

FX biçimli 300 mm objektif ile mesafeyi kısaltın. Faz Fresnel elemanıyla donatılmış ilk F objektif yuvalı NIKKOR, kompakt tasarım, telefoto menzili ve yüksek görüntü kalitesinin harika bir dengesini sunmaktadır.

Spor etkinlikleri ve vahşi yaşam fotoğrafları kadar seyahat çekimleri ve yoğun detaylı portre ve resimler için de ideal olan bu objektif, çantanız yerine fotoğraf karelerini doldurmak istiyorsanız akıllı bir seçimdir.

f/4 maksimum diyafram, 300 mm odak uzaklığı ve etkileyici VR teknolojisinin birlikteliği, çok farklı koşullarda olağanüstü sonuçları mümkün kılar. Faz Fresnel objektif elemanı boyut ve ağırlığı ciddi miktarda azaltırken, flor kaplama su, toz ve kir geçirmeyerek daha uzun dayanıklılık sağlar.

nikon-af-s-nikkor-300mm-f4e-pf-ed-vr

Nikon AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR Temel Özellikler

Yüksek performanslı telefoto objektif: 300 mm odak uzaklığı ve f/4’lik maksimum diyaframa sahiptir. (Nikon DX biçimli SLR ile kullanıldığında 450 mm odak uzaklığı).

Faz Fresnel elemanı: Bu telefoto objektif harika bir optik performansa ve son derece kompakt bir tasarıma sahiptir. Faz Fresnel (PF) objektif elemanı sayesinde ağırlık fark edilir oranda azaltılırken, görüntü kalitesinden de ödün verilmez.

Titreşim Azaltma (VR): SPOR modu ile. VR, makine sarsıntısının etkilerini en alt düzeye indirir ve 4,5 duraklamaya kadar daha yavaş perde hızlarında çekim yapmanızı sağlar.¹ SPOR VR, hızlı hareket eden bir konu çekilirken sabit bir vizör görüntüsü sağlar ve VR kapalıyken karşılaşacağınıza benzer bir sürekli çekim kare hızına ve serbest bırakma gecikme süresine olanak sağlar.

Gelişmiş optik performans: Nano Kristal Kaplama gölgelenme ve parlamayı etkili bir biçimde azaltır, resimlerin netliğini ve kontrastını artırır. Bir ED (ekstra düşük dağılım) cam elemanı, renk sapmasını en aza indirger.

Elektromanyetik diyafram: Özellikle yüksek kare hızlarında yapılan çekimler sırasında pozlamanın tutarlı kalmasını sağlar.

Flor kaplama: Resim kalitesinden ödün vermeden su, toz ve kirden etkin bir biçimde korur. Kaplama, dayanıklılığı artırır ve yüzeye zarar vermeden camı temizlemeyi kolaylaştırır.

Minimum netleme mesafesi: 1,4 m.

RT-1 tripod askı halkası (isteğe bağlı aksesuar): Dikey ve yatay yönlerde sorunsuz geçiş için objektifin serbestçe döndürülmesini sağlar.

¹ CIPA standartlarına göre, Normal modda.

Nikon AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR Teknik Özellikler

Odak uzaklığı 300 mm
Maksimum diyafram f/4
Minimum diyafram f/32
Objektif yapısı 10 grupta 16 eleman (1 PF ve 1 ED cam eleman)
Görüş açısı 8°10′ [Nikon DX biçimli Nikon dijital fotoğraf makineleriyle 5°20′]
Minimum netleme mesafesi 1,4 m
Maksimum reprodüksiyon oranı 0,24x
Diyafram bıçağı sayısı 9 (yuvarlak)
Filtre boyutu 77 mm
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma) Yaklaşık 89 x 147,5 mm
Ağırlık Yaklaşık 755 gr
Verilen aksesuarlar LC-77 Ön objektif kapağı, LF-4 Arka objektif kapağı, HB-73 Objektif Koruyucu, CL-M3 Objektif Kılıfı
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın