AF-S NIKKOR 400mm f/2.8E FL ED VR

Profesyonel FX biçimli 400 mm süper telefoto objektif. Hızlı f/2,8 maksimum diyafram ve gelişmiş optik formüle sahip bu objektif, üst düzey performansa ihtiyacı olan profesyonel spor ve haber fotoğrafçıları için idealdir.

Hassaslığını hiçbir hızda yitirmeyecek biçimde tasarlanan bu objektif, Nikon’un SPORT Titreşim Azaltma (VR) moduna sahip ilk NIKKOR süper telefoto objektiftir. Hızlı hareket eden konuları izlemek için ideal olan SPORT modu, VR kapalıyken mümkün olan maksimum kare hızından neredeyse hiç kayıp vermeden sabit bir vizör görüntüsü elde etmenizi sağlar.

İki adet florit objektif elemanı optik performansı artırır ve daha dengeli bir tutuş olanağı sunacak biçimde ağırlığın azaltılmasını sağlar Flor kaplama, resim kalitesinden ödün vermeden suya, toza ve toprağa karşı etkin koruma sağlar.

af-s-nikkor-400mm-f2-8e-fl-ed-vr

AF-S NIKKOR 400mm f/2.8E FL ED VR Temel Özellikler

Hızlı süper telefoto objektif: 400 mm odak uzaklığı ve f/2,8’lik hızlı maksimum diyaframa sahiptir.

Yüksek optik performans: Minimum renk sapması sağlayan iki florit ve iki ED (ekstra düşük dağılım) cam elemanı içerir. Takılabilen bir filtre tutucuya sahip olan objektif, bir NC filtresiyle birlikte verilir.

Nano Kristal Kaplama: Gölgelenmeyi ve parlamayı azaltarak ters ışıkta bile daha net görüntüler elde etmenizi sağlar.

Elektromanyetik diyafram: Yüksek hızlı arka arkaya çekimler sırasında pozlamanın tutarlı kalmasını sağlar.

Titreşim Azaltma (VR): SPORT modu ile. VR, makine sarsıntısını en alt düzeye indirir ve dört duraklamaya kadar daha yavaş enstantane hızlarında çekim yapmanızı sağlar.¹ SPORT VR, hızlı hareket eden bir konu çekilirken sabit bir vizör görüntüsü sağlar ve VR kapalıyken karşılaşacağınıza benzer bir sürekli çekim kare hızına ve enstantane gecikme süresine olanak sağlar.

Tripod montaj halkası: Yataklar dayanıklılığı artırır ve yatay ve dikey yönlendirme arasında sorunsuzca geçiş yapılmasını sağlar.

Flor kaplama: Resim kalitesinden ödün vermeden su, toz ve topraktan etkin bir biçimde korur. Bu kaplama, objektifin ön elemanındaki menisküs koruyucu cama uygulanır.

Sağlam ve hafif: Florit elemanlar, bu süper telefoto objektifin ağırlığının yalnızca 3800 grama (yaklaşık) düşmesine katkı sağlar. Gövdenin toz ve neme dayanıklı profesyonel düzeyde bir yapısı vardır.

Ergonomik tripod ayağı: Objektif bir monopoda bağlıyken objektifin daha kolay taşınabilmesi için ön tarafa dönüktür. Çalınmaya karşı koruma sağlayan yuva sayesinde objektif hep güvende olur.

Tek parçalı koruyucu: Koruyucu katlanıp geri açılabildiğinden, taşıma sırasında objektife bağlı kalabilir.

Verilen çanta: Objektifi rahatça ve güvenli bir biçimde taşıyabilmeniz için CT-405 kasa çantayla gelir.

¹ CIPA standardına göre, Normal modda.

AF-S NIKKOR 400mm f/2.8E FL ED VR Teknik Özellikler

Odak uzaklığı 400 mm
Maksimum diyafram f/2,8
Minimum diyafram f/22
Objektif yapısı 12 grupta 16 eleman (2 florit ve 2 ED cam elemanının yanı sıra menisküs koruyucu cam ve Nano Kristal kaplama). 2 asferik objektif elemanı ve Nano Kristal Kaplamalı objektif elemanları.
Görüş açısı 6°10′ (4°00′ DX biçimli fotoğraf makinesi)
Minimum netleme mesafesi Odak düzleminden 2,6 m mesafe
Maksimum reprodüksiyon oranı 1/6.9
Diyafram bıçağı sayısı 9 (yuvarlatılmış)
Filtre boyutu 40,5 mm (anında takılabilir)
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma) Yaklaşık 159,5 x 358 mm
Ağırlık Yaklaşık 3800 g
Verilen aksesuarlar Kolayca takılabilen ön objektif kapağı, LF4 Arka Objektif Kapağı, HK-38 Lens Koruyucu, 40,5 mm yivli NC filtresi, CT-405 Objektif Çantası, LN-2 Askı, Monopod halkası
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın