AF-S NIKKOR 500mm f/4E FL ED VR

Hafif NIKKOR 500 mm süper telefoto objektifle uzaktaki hareketleri yakalayın ve yükünüzü hafifletin. Nikon’un en yeni objektif teknolojileriyle donatılmış bu hızlı ana objektif, spor ve vahşi yaşam fotoğrafçılarına her türlü avantajı sunar.

Bu objektif yolda ve sahada güvenle kullanılabilir. Parlak f/4 maksimum diyafram ve gelişmiş optikler olağanüstü sonuçlar sağlar. İki adet florit elemanı optik performansı artırır ve daha dengeli bir tutuş için ağırlığı ciddi şekilde azaltır. Nikon’un Titreşim Azaltma özelliği etkileyici dört duraklamalı avantaj sunar ve SPORT modu hızlı hareketi takip etme konusunda zirveye oynar. Elektromanyetik diyafram yüksek hızlı arka arkaya çekimler sırasında hassas pozlama sağlar. Flor kaplama, dayanıklılığı artırır.

nikon_500mm_f4

Nikon AF-S NIKKOR 500mm f/4E FL ED VR Temel Özellikler

Profesyonel süper telefoto: 500 mm odak uzaklığı ve hızlı f/4 maksimum diyafram.

Sağlam ve hafif: Florit elemanlar, bu süper telefoto objektifin yalnızca 3090 gram (yaklaşık) ağırlığında olmasını sağlar. Hafif, dayanıklı ve güvenilir gövdenin toz ve neme dayanıklı profesyonel düzeyde bir yapısı vardır.

Yüksek optik performans: İki florit eleman, üç ekstra düşük dağılım (ED) cam elemanı ve Nikon’un Nano Kristal Kaplaması renk sapması ve gölgelenmeyi en aza indirir.

Titreşim Azaltma (VR): SPORT modu ile. VR, makine sarsıntısını en alt düzeye indirir ve dört duraklamaya kadar daha yavaş enstantane hızlarında çekim yapmanızı sağlar.¹ SPORT VR, hızlı hareket eden bir konu çekilirken sabit bir vizör görüntüsü sağlar ve VR kapalıyken elde edilene benzer bir sürekli çekim kare hızına ve enstantane gecikme süresine olanak sağlar.

Elektromanyetik diyafram: Yüksek hızlı arka arkaya çekimler sırasında daha tutarlı ve hassas pozlamalar sağlar.

Sessiz Dalga Motoru (SWM): Sorunsuz manuel ayarlama ile ultra hızlı, ultra sessiz otomatik netleme performansı.

Netleme sınırlama düğmesi: İki konum sunar: FULL ve ∞ – 8 m.

Flor kaplama: Görüntü kalitesinden ödün vermeden suya, toza, toprağa karşı etkin koruma sağlar. Kaplama işlemi objektifin ön elemanı üzerindeki koruyucu cama uygulanır, böylece camı yüzeye zarar vermeden temizlemek daha kolay hale gelir.

Minimum netleme mesafesi: 3,6 m.

Tripod montaj halkası: Yeni yataklar dayanıklılığı artırır ve yatay ve dikey yönlendirme arasında sorunsuzca geçiş yapılmasını sağlar. Yuva konforlu taşıma için objektifin arka kısmına yakın konumlandırılmıştır ve dahili tek parçalı koruyucunun geri açılmasına olanak tanır.

Kısa monopod halkası birlikte verilir: Böylece monopod kullanırken daha fazla sabitlik sağlar.

Dahili CT-505 çanta: Katlanabilir tutma yeri olan sağlam ama hafif kasa çanta, birçok şeyi taşımayı kolaylaştırır.

¹ CIPA standardına göre, Normal modda.

Nikon-AF-S-NIKKOR-500MM-F4E-FL-ED-VR-MTF-chart

AF-S-NIKKOR-500MM-F4E-FL-ED-VR-lens-design

Nikon AF-S NIKKOR 500mm f/4E FL ED VR Teknik Özellikler

Odak uzaklığı 500 mm
Maksimum diyafram f/4
Minimum diyafram f/22
Objektif yapısı 12 grupta 16 eleman (3 ED objektif elemanı, 2 florit elemanı ve Nano Kristal Kaplamalı objektif elemanları dahil) ve 1 koruyucu cam elemanı (flor kaplamalı)
Görüş açısı Nikon filmli tek lensli refleks (SLR) ve FX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 5° 00′ – Nikon DX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri: 3° 10
Minimum netleme mesafesi Odak düzleminden 3,6 m mesafe
Maksimum reprodüksiyon oranı 0,15x
Diyafram bıçağı sayısı 9 (yuvarlak diyafram açıklığı)
Diyafram Elektromanyetik
Filtre boyutu 40,5 mm (anında takılabilir)
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma) Yakl. 140 x 387 mm
Ağırlık Yakl. 3090 g
Verilen aksesuarlar Kolayca takılabilen ön objektif kapağı, LF4 Arka Objektif Kapağı, HK-34 Objektif Koruyucu, 40,5 mm vidalı NC filtresi, CT-505 Sandık Çanta, LN-2 Askı, Monopod halkası
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın