Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC 1.4 FL ED VR Lens

Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC 1.4 FL ED VR super telefoto zoom lens için özellikleri, fiyatı ve çekilmiş fotoğrafları hakkında bilgiler alabileceğiniz sayfaya hoşgeldiniz.

Full frame DSLR gövdeler ile uyumlu bu telefoto zoom objektifin en son versiyonu, daha hızlı AF ve SPORT VR modu içerir ve keskinlikten ödün vermeden aksiyona odaklanır. Daha hafif, hava koşullarına dirençli yapısı sayesinde her yere gelir.

Daima keskin. Daima kararlı. 180 – 400 mm (f/4) odak uzaklığı aralığını fotoğraf makinesinde tutuşunuzu değiştirmeden 560 mm’ye (f/5,6) genişletebilirsiniz. Sağlam, iyi konumlandırılmış bir kol, teleobjektif dönüştürücüyü parmağınızla etkinleştirmenize imkan verir. Bu, gözünüzü vizörden ayırmak istemediğiniz zamanlar için idealdir. En yakın netleme mesafesi, tüm odak uzaklığı aralığı boyunca 2 m’dir.

Zorlu hava koşullarında güvenilir çekim için toza ve suya karşı dirençli bir yapıya sahiptir.

Satış Fiyatı | Teknik Özellikler | MTF Grafikleri | Çekilmiş Fotoğraflar | Aksesuarlar

Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC 1.4 FL ED VR Lens Satış Fiyatı

Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC 1.4 FL ED VR lensin yurtdışı satış fiyatı ise $12,399.95 olarak belirlenmiş.

Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC 1.4 FL ED VR Lens özellikleri

Spor Fotoğrafçılığı, Yaban Hayat Fotoğrafçılığı, Seyahat Fotoğrafçılığı ve elbette Kuş fotoğrafçılığı için AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC 1.4 FL ED VR sizi mükemmele ulaştırır. Bu hızlı netlemeli FX uzun menzilli objektif, olağanüstü durağan görüntüler ve filmler çeker.

Nikon’un Titreşim Azaltma (VR) teknolojisi, teleobjektif dönüştürücü etkinleştirildiğinde bile size dörtlü duraklama avantajı sunar. SPORT VR hızlı hareket eden konuları güvenilir bir şekilde izler.

Gelişmiş AF izleme özelliği, rastgele hızlarda düzensiz hareket ettiklerinde veya hızla fotoğraf makinesine yaklaştıklarında bile, hızlı hareket eden konuların hızına ayak uydurur. Konu yakalama performansı, çerçevenin kenar alanlarında bile olağanüstüdür. Elektromanyetik diyafram, hızlı otomatik pozlama kontrolü ve maksimum doğruluk sağlar.

Objektif gövdesinin tüm hareketli parçaları toz ve su damlacıklarından korunmak üzere yalıtılmıştır. Flor kaplama; resim kalitesinden ödün vermeden suya, toza ve toprağa karşı etkin koruma sağlar. Florit objektif elemanı, ağırlığı düşük tutmaya yardımcı olur. Objektifleri sahada çok daha az sıklıkla değiştirmek zorunda kalacağınız için Nikon D-SLR’ınızın görüntü sensörü de hava koşullarına çok daha az sıklıkta maruz kalır.

Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC 1.4 FL ED VR Lens

Odak uzaklığı

Dahili teleobjektif dönüştürücü olmadan: 180 – 400 mm, Dahili teleobjektif dönüştürücü ile: 252 – 560 mm

Maksimum diyafram

Dahili teleobjektif dönüştürücü olmadan: f/4, Dahili teleobjektif dönüştürücü ile: f/5,6

Minimum diyafram

Dahili teleobjektif dönüştürücü olmadan: f/32, Dahili teleobjektif dönüştürücü ile: f/45

Objektif yapısı

19 grupta 27 eleman (8 ED objektif elemanı, 1 florit eleman ve Nano Kristal kaplamalı objektif elemanları dahil) ve 1 koruyucu cam eleman (flor kaplamalı); dahili teleobjektif dönüştürücü, 5 grupta 8 elemana sahiptir

Görüş açısı

Nikon FX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri, dahili teleobjektif dönüştürücü olmadan: 13 derece 40 dakika ile 6 derece 10 dakika arasında, Nikon FX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri, dahili teleobjektif dönüştürücü ile: 9 derece 50 dakika ile 4 derece 30 dakika arasında, Nikon DX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri, dahili teleobjektif dönüştürücü olmadan: 9 derece ile 4 derece arasında, Nikon DX biçimli D-SLR fotoğraf makineleri, dahili teleobjektif dönüştürücü ile: 6 derece 20 dakika ile 2 derece 50 dakika arasında

Minimum netleme mesafesi

2,0 m: tüm zoom konumlarında odak düzleminden itibaren mesafe

Maksimum reprodüksiyon oranı

Dahili TC olmadan: 0,25x (400 mm’de)
Dahili TC ile: 0,36x (560 mm’de)

Diyafram bıçağı sayısı

9 (yuvarlak diyafram açıklığı)

Filtre boyutu

40,5 mm

Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma)

Yaklaşık 128 mm maksimum çap × 362,5 mm (fotoğraf makinesi objektif bayonet halkasından uzaklığı)

Ağırlık

Yaklaşık 3.500 g

Verilen aksesuarlar

LC-K103 geçmeli Ön Objektif Kılıfı, LF-4 Arka Objektif Kapağı, HK-41 Objektif Koruyucu, Özel geçmeli Filtre Tutucu1, 40,5 mm vidalı Nötr Renk (NC) filtresi, LN-2 Askı, CL-L2 Objektif Kılıfı

Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC 1.4 FL ED VR MTF grafikleri

Bu objektifin üstün çözünürlük gücü; daima tutarlı, olağanüstü sonuçlar sağlar. Florit eleman, mümkün olan en az renk sapması ile yüksek geçirgenlik oranları sağlar. Sekiz adet ED cam eleman, çerçevenin köşelerine kadar ulaşan canlı renklere ve mükemmel bir şekilde işlenmiş kontrasta sahip resimler sağlar. Nikon’un yansıtma önleyici Nano Kristal Kaplaması, ters ışık koşullarında bile mümkün olan en az parlama ve gölgelenmeye sahip net görüntüler sağlar.

Bkz. MTF Lens Grafiği Nedir ve Nasıl Okunur?

Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC 1.4 FL ED VR lens ile çekilmiş fotoğraflar

Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC 1.4 FL ED VR lens ile Kullanılan Aksesuarlar

LC-K103 geçmeli Ön Objektif Kılıfı, LF-4 Arka Objektif Kapağı, HK-41 Objektif Koruyucu, Özel geçmeli Filtre Tutucu1, 40,5 mm vidalı Nötr Renk (NC) filtresi, LN-2 Askı, CL-L2 Objektif Kılıfı

Objektifin önüne takılan genellikle yuvarlak silindir şeklinde camdan yapılmış olan filtrelerin ışık ve renk dengeleme, koruyucu ve efekt filtreleri olarak farklı işlevleri bulunmaktadır. Her objektifin çapının aynı olmaması nedeni ile her objektif için farklı çaplarda filtreler olmaktadır. Bu nedenle filtre satın alırken mutlaka filtreyi takacağınız objektifin çapını bilmeniz gerekir ki bu çap değeri objektifin ön kısmında yazar. En çok kullanılan filtreler UV , Polarize  ve ND filtrelerdir. Nikon AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC 1.4 FL ED VR lensin filtre boyutu 40.5 mm filtre yuvası şeklindedir.

Published on :