Nikon AF-S DX NIKKOR 16–80MM F/2.8–4E ED VR Lens Duyuruldu

Nikon yeni standart zoom lensi AF-S DX NIKKOR 16–80MM F/2.8–4E ED VR modelini resmi olarak duyurdu. Nikon’un DX format segmentinde APS-c boyutlu sensor içeren DSLR fotoğraf makineleriyle uyumlu yeni lensi, yüksek karede yapılan hızlı çekimlerde hassas pozlama sağlayan elektromanyetik diyafram içeriyor.

Tam kare gövdelerde 24-120mm’e eşit odak mesafesi sunan ve parlak f/2,8-4 diyaframa sahip yüksek performanslı DX zoom objektif, en yeni teknoloji ve kompakt gövdesiyle, gezmeyi seven fotoğrafçılar için biçilmiş kaftan. Yeni Nikon AF-S DX Nikkor 16-80mm F2.8-4E ED VR lens yurtdışında $1069.95 USD fiyattan satışa sunulacak.

Nano Kristal Kaplama ve elde çekimler için 4-stop’a kadar titreşim engelleme teknolojisi (VR) sunan yeni AF-S DX NIKKOR 16–80MM F/2.8–4E ED VR lens 13 grupta 17 element ve 7 diyafram bıçağına sahip yapısı, SWM sessiz netleme motoru teknolojisini de beraberinde sunuyor. Daha fazla bilgi için Bkz. Nikon AF-S DX NIKKOR 16–80MM F/2.8–4E ED VR Lens Özel Sayfası

nikon-af-s-dx-nikkor-16-80mm-f2-8-4e-ed-vr-lens

Nikon AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR Özellikleri

Odak uzaklığı 16-80 mm
Maksimum diyafram f/2,8-4
Minimum diyafram f/22-32
Objektif yapısı 13 grupta 17 eleman (4 ED cam elemanı, 3 asferik objektif elemanı, Nano Kristal ve flor Kaplamalı objektif elemanları dahil)
Görüş açısı 83° – 20°
Minimum netleme mesafesi 0,35 m
Maksimum reprodüksiyon oranı 0,22x
Diyafram bıçağı sayısı 7 (yuvarlatılmış)
Filtre boyutu 72 mm
Çap x uzunluk (objektif yuvasından uzatma) Yaklaşık 80 mm x 85,5 mm (objektif geri çekili durumdayken fotoğraf makinesi objektif bayonet halkasından uzaklık)
Ağırlık Yaklaşık 480 g
Verilen aksesuarlar 72 mm LC-72 takılabilir ön objektif kapağı, LF-4 Arka objektif kapağı, HB-75 Parasoley

Basın Duyurusu

YENI AF-S DX NIKKOR 16–80MM F/2.8–4E ED VR ILE BIRINCI SINIFTA SEYAHAT EDIN

Amsterdam, Hollanda, 2 Temmuz 2015 Nikon bugün yepyeni bir yüksek performanslı DX biçimli zoom objektif tanıtıyor. En yeni teknolojilerle donatılan ve olağanüstü kompakt bir yapıya sahip olan NIKKOR DX 16–80mm f/2.8–4, cihazlarından yüksek beklentileri olan fotoğrafçılar için tasarlandı.

Seyahat objektifi olarak harika bir tercih olan bu gelişmiş kompakt zoom objektif yalnızca 480 gr ağırlığındadır ve fotoğraf makinesiyle kusursuz bir denge yakalar. 16–80 mm’lik geniş odak uzaklığı, engin manzaralardan yakın portre çekimlerine kadar çoğu çekim koşulunda kolayca kullanılabilmesini sağlar. f/2,8-4’lük diyafram üstün bir düşük ışık performansı sunarken Nikon’un etkileyici dört duraklamalı Titreşim Azaltma sistemi, yavaş deklanşör hızlarında bile görüntülerin keskin kalmasını sağlar. Bu, elektromanyetik diyafram ve koruyucu bir flor kaplama da dahil olmak üzere Nikon’un en güncel profesyonel teknolojilerinden bazılarına sahip ilk DX objektiftir. Ayrıca Nikon’un beğenilen Nano Kristal Kaplamasını içeren ilk DX objektiftir.

Nikon Avrupa’nın Objektifler, Aksesuarlar ve Yazılımdan sorumlu Ürün Yöneticisi Zurab Kiknadze’nin ifadesiyle: “NIKKOR teknolojisini ödün vermeyen kullanışlılıkla buluşturan yeni 16–80 mm ürünümüz, seyahatlerde vazgeçilmez tercihiniz olmayı hak eden etkileyici bir objektif. Teknik açıdan bakıldığında bu objektif, en son objektif yeniliklerinin yanı sıra Nikon’un dünyaca ünlü Nano Kristal kaplaması ve güçlü Titreşim Azaltma sistemi gibi kendini kanıtlamış özelliklerden yararlanıyor. Kullanılabilirlik açısından bakıldığındaysa, geniş açıdan telefotoya çok yönlü bir kapsama alanını ve f/2,8-4’lük hızlı bir diyaframı son derece kompakt bir gövdeye sığdırıyor. Bu güçlü özellikler; her yere gitmeye hazır, çantanızda çok yer kaplamayan, en önemlisi de harika görüntüler çeken bir zoom objektife sahip olabileceğiniz anlamına geliyor”.

Hızlı zoom

Yeni NIKKOR DX 16–80mm f/2.8–4, maceraperest fotoğrafçılar için heyecan verici yeni bir seçenektir. Çok yönlü 5x zoom, tam çerçeve formatında 24-120 mm’ye eşdeğer bir alanı kapsar. Hızlı maksimum diyafram da daha fazla çekim olasılığından yararlanmanızı sağlar. Zoom aralığının ister geniş açı ucunda, ister de telefoto ucunda çekim yapıyor olun, göze hoş gelen arka plan bulanıklığı, düşük ışıkta net çekimler ve üstün konu/arka plan ayrımı elde edebilirsiniz. Ayrıca, minimum netleme mesafesi 0,35 m’ye kadar yaklaşmanıza imkan sağlar.
Bu hızlı zoom objektif, seyahatlerinizde karşılaşacağınız manzaralardan iç mekanlara, canlı sokak çekimlerinden yakın portre çekimlerine dek her koşulda nefes kesici, yüksek çözünürlüklü hikayeler yakalamanıza yardımcı olacak.

En yeni teknolojiler

Çeşitli profesyonel objektif teknolojileri, bu üst düzey DX zoom objektifin etkileyici bir performans sunmasını sağlar. Elektromanyetik bir diyafram, özellikle yüksek kare hızlarında yapılan çekimlerde daha hassas pozlama sağlar. Nikon’un koruyucu flor kaplaması, resim kalitesinden ödün vermeden suya, toza, toprağa karşı etkin koruma sağlar ve yüzeye zarar vermeden camı temizlemeyi kolaylaştırır. Üstelik bu ürün, Nikon’un ünlü yansıtma önleyici Nano Kristal Kaplamasına sahip ilk DX objektiftir.

Titreşimsiz ve sessiz

NIKKOR DX 16–80mm f/2.8–4, Nikon’un etkileyici Titreşim Azaltma teknolojisinin en son sürümüyle donatılmıştır. Bu da makine sarsıntısının yol açabileceği bulanıklıktan dolayı resimlerinizin kalitesi düşmeden dört duraklamaya kadar daha yavaş çekim yapabileceğiniz anlamına gelir. VR işlemi sessizdir ve iki moda sahiptir (elle tutularak yapılan genel çekimler için Normal; mekanik titreşimsel frekansları telafi etmek için Active). Ayrıca otomatik tripod algılama özelliği vardır. VR ile görüntüler titreşimsiz kalırken, kompakt Sessiz Dalga Motoru (SWM), özellikle de film çekimlerinde önemli bir avantaj olan hızlı, alçak sesli ve hassas otomatik netleme performansını zoom aralığının tamamında mümkün kılar. Kritik netleme anlarında M/A netleme modu düğmesi, sorunsuz manuel netleme ile geçersiz kılma olanağı sağlar.

Yüksek optik performans

Bu objektifin günümüz yüksek çözünürlüklü DX biçimli D-SLR makinelerinin performansını en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan gelişmiş tasarımı, 13 grupta 17 elemana sahiptir. Nano Kristal Kaplamanın ve flor kaplamalı koruyucu cam elemanının yanı sıra üç asferik objektif elemanı ve dört ekstra düşük dağılımlı (ED) cam elemanı vardır. Birçok farklı ışık koşulunda ve zoom aralığının tamamında yüksek kontrastlı görüntüler elde edilebilmesi için gölgelenme, parlama ve sapmalar en aza indirilmiştir.

Kusursuz denge, birinci sınıf seyahat

Yalnızca 480 gr ağırlığındaki NIKKOR DX 16–80mm f/2.8–4 objektifin boyut/performans oranı, bu objektifi sadece mükemmel bir genel amaçlı objektif kılmakla kalmaz, maceralar ve seyahat için ideal tercih haline getirir. Objektif, fotoğraf makinesinin gövdesini iyi dengelerken çerçevesindeki kauçuk halka, dış etmenlere karşı koruma sağlar. Kompakt boyutlarına sığdırılan gelişmiş teknoloji sayesinde bu objektif, DX biçimli bir fotoğraf makinesiyle fazla yük taşımadan seyahat etmek isteyen sezgisi güçlü fotoğraf meraklılarını ve profesyonelleri tatmin edebilir.

Bu objektif, kendine özel bir HB-75 Parasoley ile sağlanmaktadır.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın