Nikon D7000, D800, D800E ve Nikon 1 V1 Kullanıcılarının Dikkatine!

Haberimiz Nikon D7000, D800, D800E ve Nikon 1 V1 kamera kullanıcıları için önemli olabilir. Yüksek kalite anlayışından hiçbir zaman ödün vermeyen Nikon, tedarikçilerinden biri tarafından üretilen EN-EL15 bataryanın standartlara uygun olmadığı farketmiş. Yapmış olduğu testlerde aşırı ısınma ve deformasyon gibi problemleri tespit etmiş bu nedenle de Nikon D7000, D800, D800E ve Nikon 1 V1 model kamera alan müşterilerinin ekipmanlarının güvenliğini sağlamak amacıyla tedarikçisinin ürettiği sorunlu olan bu pilleri geri çağırıp yenisi ile ücretsiz değiştirme kararı almıştır.

Peki sorunlu olan EN-EL15 piliniz olup olmadığını nasıl anlayacaksınız.

  1. Öncelikle pilin hemen altında yer alan seri numarasını bulun. Bu numara rakam, numara ve özel karekterler içermektedir. Aşağıdaki resimde örneği bulunmaktadır.
  2. Aşağıda gösterildiği gibi 9. haneyi kontrol edin.

– Eğer EN-EL15 bataryanızın altındaki seri numarasının 9. hanesi “E” veya “F” harflerinden birini içeriyorsa piliniz sorunlu olarak tespit edilen Nikon’un geri çağırdığı pillerden biridir.

– EN-EL15 bataryanızın seri numarasının 9. hanesi A, B, C, D, G gibi “E” veya “F” dışında bir harf içeriyorsa piliniz güvenli demektir.

Yeni pil isteği için Nikon’un sayfasını ziyaret edebilirsiniz.  Nikon’un resmi duyurusu için tıklayınız. Kameranız Türkiye’den alınmış ise Karfo Karacasulu ile iletişime geçiniz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

3 comments on “Nikon D7000, D800, D800E ve Nikon 1 V1 Kullanıcılarının Dikkatine!

  1. Avatar for İlker Laçalar

    Ahmet Dede

    Türkiyeden bir değişim sözkonusu değil sanırım. Başvuru için verdiğiniz linklerde state bölümünde Amerikan eyaletleri mevcut

Cevap Yazın