Nikon D800, D800E ve D4 Türkiye’de Satışta

 

Nikon 2012 yılının hemen başında iki yeni dijital SLR fotoğraf makinesini duyurmuştu. Bunların başında yeni amiral gemisi olarak nitelendirdiğimiz 16.2 MP FX Nikon D4 gelirken, sunduğu 36.3 MP gibi yüksek megapiksel değeriyle herkesi şaşırtan şimdiden gelmiş geçmiş en iyi kamera olarak adlandırılmaya başlanan Nikon D800, Nikon’un efsane gövdeleri arasına girmeyi başardı. Nikon, D800 ile birlikte şimdiye kadar yapmadığını yaparak farklı bir satış stratejisi uyguladı ve ilk defa bir digital SLR’de donanımsal farkla iki ayrı model çıkardı, Nikon D800E.  Takipçilerimiz çok iyi bilir ki, Nikon mühendisleri Nikon D800E’de neden Anti Aliasing (AA) filtre kullanmayarak bu tarz bir donanımsal ayrıma gitme gereği duyduklarını bizlere önceki yazımızda aktarmışlardı.

Nikon D800 Hakkında Herşey-Nikon D800 Özel Bölüm

Nikon tarafından 2012 yılı başında duyurulan bu iki tam kare (FX format) gövde artık Türkiye’de de resmi olarak satılmaya başlanacak. Diğer bir değişle artık heyecanlı bekleyiş son bulacak. Nikon Türkiye‘den aldığımız habere göre Nikon D4, Nikon D800 ve Nikon D800E için Türkiye’de ilk parti teslimatlar ve buna bağlı satışlar başlamış durumdadır. Önümüzdeki haftadan itibaren yetkili satıcıları dağıtımlar yoğun bir şekilde yapılacak ve nihayet bu ürünleri raflarda görebileceğiz. Bu sayede kullanıcılar Nikon Türkiye’nin resmi garantisi ile sahip olabilecekler.

Nikon D4 Hakkında Herşey-Nikon D4 Özel Bölüm

Nikon D800, D800E ve D4 Türkiye Satış Fiyatı

Peki Nikon D800, D800E ve Nikon D4 ‘ün Türkiye satış fiyatı ne kadar olacak? Nikon’un yetkili satıcılarından Yuvam Foto ile yaptığımız görüşmede Nikon D4, Nikon D800 ve Nikon D800E”nin Türkiye’deki perakende fiyat etiketleri aşağıdaki gibidir.

NIKON DIGITAL CAMERA D4 Body 17,000 TL
NIKON DIGITAL CAMERA D800 Body 9,500 TL
NIKON DIGITAL CAMERA D800e Body 10,500 TL

Bu ürünleri heyecanla bekleyen Nikon severlere duyurulur…

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

22 comments on “Nikon D800, D800E ve D4 Türkiye’de Satışta

 1. Avatar for İlker Laçalar

  Serhan Altug

  Bu fiyatlar KDV dahil parakende satış fiyatlarımıdır?

 2. Avatar for İlker Laçalar

  Serhan Altug

  Eğer öyle ise D800 4.573 USD + KDV gibi bir şey yapıyor. Amerikadaki fiyatla kıyaslayınca bir hayli yüksek duruyor. Canon bu konuda daha mütevazi davranıyor. Bazen herşeyimi satıp Canon’a mı geçsem diye düşünmüyor değilim. Hele ki 5D mark III ü inceledikten sonra.

 3. Avatar for İlker Laçalar

  suat köksal

  45 yasında iyi bir nikoncu olarak nikon d800 fiatı karsısında canona gecmek cok akıllıca olur canan daha uygun en azından 18×55 obj üzerinde hediye
  nikonu almayalım ellerinde patlasın yada vitrinlerini süslesin ne bizim paramız bol nede keriz deyiliz

 4. Bu paraya doymama hirsi birde bilkomda da var. Apple usa satis fiyati 1999$. TR satis fiyati 2500€
  Nikon da ayni. Burdaki fiyata iki tane canon alirim. Bende gidip amerikadan getirtiyorum. İkinci ele sattigimda bile aldigim paraya satmis oluyorum.
  İmkan bulun ve amerikadan getirtin.
  Ac gozluluge dur demis olursunuz.

 5. Fiyatların o derece yüksek olmasının sebebi Nikon değil. Devletimizin vergi politakaları ve AB karşısındaki güçsüzlüğümüzdür. Hem Eurozone’dayız ama AB’de değiliz ve vergilerimiz çok yüksek. Tabi biz genelde bu konuda devletimize çağrıda bulunmak yerine. Firmaların dünyanın hiç bir yerinde yapmadıkları indirimi yapmalarını bekliyoruz. Bir de Dolar’a çeviriyorsunuz ama olay Euro’dan kaynaklanıyor.

  • Avatar for İlker Laçalar

   Burak Iscen

   yüksek olan hangi vergi????? sadece kdv var. o da AB de bizdekinden bile yüksek. İthalat da da vergi yok. Vergi yalan …. bu tamamen soygun. Ben de ithalat yapıyorum.

 6. Bu foroğraftaki dil hatasının düzeltilmesi lazım. Türkiye’deyim olmalı.

  • Ali Bey merhaba,

   Uyarınız için teşekkürler yazılımsal bir hatadan dolayı malesef “’” kullanamadık. Hatayı düzeltmeye çalışıyoruz.

   Teşekkürler

 7. Yukarıdaki haklı eleştiriyi yapan tüm arkadaşlara tşk edrim. Bizim ülkemiz kendisi bir beceremez ama başkasının yaptığına, azıra konar ve kazık gibi fiyat biçer. Buna, satmak için değil de satmamak için bu fiyatı koydular, derim.

 8. Avatar for İlker Laçalar

  suat köksal

  bu fiatla siz türkiyede nikon satamassın arkadas

 9. Fiyat konusunda abartının da ötesine geçmeyi başarmışlar, vergiler çok yüksek safsatası da klasik savunmaları… Tüketiciyi soymaktanda öte bu fiyat, tebrik ediyorum…

  D800’ün Amerika fiyatının üzerine gidiş dönüş uçak bilet fiyatını eklesem bile bundan ucuza geliyor, helede 10-15 günlüğüne giderseniz biletler 1200 lira civarında. 5500 + 1200.

  6700 lira nerede 11.200 lira nerede… Siz bu akılla bu makinayı burada zor satarsınız, amerikadan kendi ellerimle alacağım.

 10. haklısın art… usa fiyatı 2.999.usd olan kamerayı buradan 9.500.tl sına almak ağrıma gidiyor….pesssss

 11. Avatar for İlker Laçalar

  darkleader

  7 snde falan amerikandan  d800 kutusunda getirip satabilirim uygun bi fiyata ilgilenen varsa e mail atsın
  [eposta adresinin ticari anlamda paylaşıldığından kaldırılmıştır]

 12. Avatar for İlker Laçalar

  Asilzade07

  bu fiyatlara hayatta almam yurt dışından getirttiririm ne zamandır fiyatların açıklanmasını bekliyorum acaba makul bir fark olurda türkiyeden alabilirmiyim diye ama hayal adamlar avrupada 3000 dolara satıp bir de para kazanıyorlar bu fiyatlar üzerinden  bizim karfu karacasulu maliyeti direk ikiye katlayıp satıyor anlaşılan e yuh arkadaş yaa boşanda semerini ye

 13. Amerikadan 3300 dolara aldim makina gercekten harika 24-70 le muhtesem

 14. Eylul basinda ailem Amerikada Turkiyeye donuyor burdan Camera Lens vb. bir istegi olan kimse olursa en makul fiyatlardan bulup yollayabilirim. Ayrica D800 kismen bulanbiliyor fakat D800e halen cok zor bulmak..

 15. Evet Nikon D4 fiyatı abartı gibi görünsede geçen haftalarda kendisine sahip oldu. KDV fiyatı 18 bin birde 24-70 f-28 bir lens ile 22.650 tl yapıyor fakat fiyatının hakkınıda veriyor.

 16. Avatar for İlker Laçalar

  fatih mehmet akdemir

  nikon larda yaşanan genel problem şu eğer nikonunuzu sık kullanıyorsanız makinanın plastik kaplaması eldeki terden etkileniyor ve kalkıyor veya kopuyor enson d700 de bu sorunu yaşadım hatta 24-70 lenste bile bu sorun var Nikon d800 de bu sorunu aştımı onu merak ediyorum

Cevap Yazın