Nikon 1 J2

Nikon 1 J2 Tanıtım

Nikon Corporation, Nikon 1J serisinin üstün özellikli ve çıkarılabilir lensli olan son eklentisi Nikon1 J2 modelini duyurmaktan gurur duyar. Nikon1 J2,görüntünün ifadesinde yeni bir biçim oluştururken, kullanılabilirlik ve tasarım açısından da bir dizi yenilik sunar.

Nikon1 fotoğraf makineleri yüksek hızda performansın yanı sıra, gelişmiş hibrit AF sistemine sahiptir. Ayrıca motion snapshot ve akıllı fotoğraf seçici gibi özellikleri yaratıcılıkta ekstra özgürlük sunar.

Nikon1 J2, bir önceki Nikon 1 fotoğraf makinesinden elde edilen performansa ek olarak tasarım ve kullanım açısından birçok ilerleme sunar. Zarif metal tasarımı, kullanıcıların farklı kişiliklerine uyum sağlaması amacıyla altı farklı renk seçeneğine sahiptir. Dört orijinal çekim moduna, toplam sekiz seçenekten arzu edilen çekim görünümünü kolayca belirlemeyi sağlayan gece manzarası modunu da içeren yeni bir yaratıcı mod eklenmiştir. Dahası Nikon1 J2, uygulanabilir lensler üzerinde bulunan kilitlenebilir tuş kullanılarak açılıp kapatılabilir. Monitör görüş netliği, yüksek çözünürlüklü 921k-dot LCD monitör ile yükseltilmiştir.

Nikon J2 ile birlikte,aynı zamanda CX format uyumlu 1 NIKKOR 11-27.5 mm f/ 3.5-5.6 2,5x standart zoomlu lensini de sunmaktadır ( 35 mm formatında 30- 74 mm bakış açısına eşdeğer). 1 NIKKOR 11-27.5 mm f/ 3.5-5.6 2,5x standart zoomlu lens 1 NIKKOR VR 10-30mm f/3.5-5.6 standard zoomlu lense göre daha kolay taşınabilirlik için daha hafif ve küçüktür.

Aynı zamanda Nikon, J1 ve J2 ile uyumlu olan yeni sualtı kılıfı WP-N1 modelini de gururla tanıtımını yapmaktadır.Bu aksesuar, video kaydı sırasında yüksek çözünürlüklü hareketsiz görüntüleri yakalama yeteneği ile sualtı çekimlerinde asla kaçırılmayan mükemmel fotoğraf fırsatını sunarak kullanıcıların daha fazla keyif almalarını sağlar.

Nikon 1 J2 Temel Özellikleri

 1. Video ve hareketsiz görüntü için yüksek çözünürlük ve yüksek hızda AF

 • Gelişmiş hibrid AF sistemi inanılmaz hızlı odaklama ve mükemmel çözünürlük sağlar.

Üstün özellikli hibrid AF sistemi; hızlı odaklama özelliğiyle hareketli konular için mükemmel izleme performansı sergileyen faz tespitli AF sistemi ile loş ortamda yapılan çekimlerde dahi süper performans sergileyen kontrast tespitli AF sistemini birleştirmiştir. Nikon J2 fotoğraf makinesi, konu ve çekim koşullarına göre otomatik olarak en iyi AF sistemini seçer. Her hangi bir konuda anında odaklama, son derece hızlı ve hassas AF izleme yeteneği ile her zaman mümkündür.

 • Yüksek hızlı, yüksek performanslı AF sağlayan süper yüksek hızlı AF CMOS görüntü sensörü

FX VE DX biçimlerine ek olarak dijital SLR fotoğraf makineleri için, süper yüksek hızlı AF CMOS sensör artık Nikon’un yeni CX biçimi ile de uyumludur. Dünyanın en hızlı otomatik netlemesini sağlayan, faz tespitini destekleyen merkezde 73 odak alanlı AF, sensör içine de yerleştirilmiştir.Sensör üstün hassasiyet performansı için ek olarak Hi1 (ISO 6400’eeşdeğer) ayarı ileISO100-3200 standart görüntüleme hassasiyetini destekler. Buna ek olarak AF izleme ile J2 yaklaşık 10 fps yüksek hızda sürekli çekim imkanı sunar.

 
 • Daha iyi performans ile daha hızlı görüntü işleme için EXPEED 3

Nikon J2 fotoğraf makinesi güçlü EXPEED 3 görüntü işlemcisi sayesinde benzersiz bir sürat ve performans sağlar.EXPEED 3 ile donatılan Nikon J2 modelinin tam potansiyelini, yüksek hızlı işleme gerektiren motion snapshot ya da akıllı fotoğraf seçici gibi özellikler ile keşfetmek mümkün.

 1. Şık ve gösterişli fotoğraf makinesi gövdesi
 • Dünyanın en hafif ve kompakt fotoğraf makinesi

Nikon 1 J2 , küçük ve hafif bir gövdede toparlanmış yenilikçi fonksiyonları ile yüksek kalitede görüntüler sunar. J2, küçük ve kolay taşınabilir yapısıyla kullanıcılara kolay ve keyifli çekim fırsatları sunar.

 • Şık görünümlü metal tasarım ve altı renk seçeneği

Metalik dış kaplamalı şık gövdeye sahip Nikon J2, beyaz, siyah, gümüş, pembe, kırmızı ve J1’den farklı olarak eklenen turuncu seçeneğiyle kullanıcılara daha çok seçenek sunmaktadır. Tercih edilen renge göre, kameranın arka kısmı da siyah veya kahverengi olacaktır. Buna ek olarak, kit lensin silindirleri entegre bir görünüm için makinenin gövdesiyle aynı renktedir.

 
 1. Görüntünün yeni ifade biçimleri
 • Motion Snapshot özelliği ile Full HD kayıt sırasında fotoğraf çekimi

Video kayıt işlemi esnasında aynı anda tam çözünürlükte dijital fotoğraf çekme olanağı da sunan Nikon1 J2 ağır çekim özelliğiyle dramatik görüntüler yaratma imkanı verir. Aynı zamanda müzik ekleme özelliği barındıran motion snapshot modu ağır çekim video kayıtları ve aynı anda çekilen fotoğrafların birleşimiyle doğum günü, düğün vs. gibi özel anların görüntülerini yaratıcılıkla süsleme olanağı yaratır.

Motion Snapshot

 • Akıllı fotoğraf seçici özelliği ile en iyi fotoğrafların seçimi

Akıllı fotoğraf seçici modundayken deklanşöre yarım basıldığı zaman fotoğraf makinesi görüntüleri kaydetmeye başlar. Deklanşöre tam basıldığı zaman 30 fps hızında 20 kare kaydedilir. Ara belleğe kaydetme tamamlandığında fotoğraf makinesi netsiz olan ve birincil objenin kadrajda olmadığı fotoğrafları otomatik olarak elemeye başlar. Kompozisyona ve ana bağlı olarak en iyi beş fotoğrafı seçerek belleğe kaydeder. Bu beş fotoğraf içinden de en iyi olan fotoğraf makinenin monitöründe sergilenir.

Akıllı fotoğraf seçici mod, hareketleri hızlı ve değişken olan çocukların ve hayvanların fotoğraflarını yakalamak için ya da en iyi kareyi kaçırmak istemediğiniz zamanlarda kullanmak için mükemmel bir fonksiyondur. Aynı zamanda bu fonksiyon otomatik eleme özelliği ile en iyi fotoğrafların bellekte kalmasını sağlayıp diğer fotoğrafların bellekte yer işgal etmesinin önüne geçer ve kullanıcının eleme işlemini manuel yapmasına gerek bırakmayarak kullanıcıya zaman kazandırmaktadır.

Her zamanki gibi deklanşöre basarak akıllı fotoğraf seçici her şeyi sizin için yapar.

 1. Üstün görüntü kalitesinde görüntüler ve video çekimleri

Video modunda yüksek çözünürlüklü görüntüler (3840 × 2160 piksel—yaklaşık 8.3 megapiksel, 16 : 9)kayıt kesilmeden kaydedilebilir. Bu durum kullanıcıların, full HD video ve yüksek çözünürlüklü görüntüler arasında seçim yapmak zorunda kalmamalarını sağlar.

 1. Geliştirilmiş kullanılabilirlik
 • Yaratıcı Mod

Yeni Nikon J2 modeli, motion snapshot modu, akıllı fotoğraf seçici modu, otomatik fotoğraf modu, video modu ve yeni yaratıcı mod gibi mod şeçenekleri sunar. Kullanıcılar çekim öncesinde yaratıcı modun – gece manzara, gece portre, arkadan aydınlatma, kolay panaroma, yumuşak, minyatür efekt, seçilebilir renk seçeneklerinden birini seçerek anı yakalamanın keyfini çıkarabilirler.

 • Operasyonel kontrollerin düzeni

Nikon1 J2 mod seçeneğini, beş çekim modu arasından istenen moda çevirerek kolay çekim yapabilme imkanı sunar. J2 modelinin tuşları ve diğer denetimleri daha kolay kullanım için bir önceki modele göre daha büyüktür.

 • Yüksek çözünürlüklü LCD monitör

Nikon1 J1, 3 inç’lik yaklaşık 460k-dot LCD monitörle donatılmıştır. Nikon1 J2, daha iyi netlik ve geliştirilmiş görüş mesafesi için geniş görüş açıları ile 3 inç, yaklaşık 921 k-dot LCD monitörle donatılmıştır.

 • Nikon1 J2 Ek Özellikleri
 • F- mount NIKKOR lens kullanımına olanak sağlayan FT1 opsiyonel montaj adaptörü desteği
 • i-TTL flaş kontrolünü destekleyen dahili flaş
 • Yüksek çözünürlüklü televizyonlarda görüntüleri izlemek için HDMI çıkışı
 • Eye-fi hafıza kartı desteği resimlerin kolayca kablosuz transferine olanak sağlar.
 • Hem hareketsiz görüntüler hem de videolar için olan Nikon’un temel resim görüntüleme ve düzenleme yazılımı, ayrıca hareketsiz görüntülerden kendi kısa videolarınızı yaratabileceğiniz Short Movie Creator, ViewNX2 ile birlikte gelir. My Picturetown ile uyumu kolaydır.

1 NIKKOR 11-27.5mm f/3.5-5.6 Temel Özellikleri

 • Nikon’un CX format uyumlu 11- 27,5 mm odak aralığını kapsayan 2.5x standart zoom lens

(35mm formatına eşdeğer 30-74mm odak aralığı)

 • Fotoğraf makinesi kilitlenebilir lens üzerindeki tuş ile açılıp kapatılabilir.( J1 ve V1 bu tuş kullanılarak kapatılamaz.)

 • 1 NIKKOR VR 10-30mm f/3.5-5.6 lensten yaklaşık olarak 32 g daha hafif ve maksimum uzunlukta 11 mm daha kısadır.

 • Artan taşınabilirlik için çıkarılabilir lens mekanizması

 • Yüksek performansı ifade eden görünüm ve ince profili vurgulayan zarif tasarım

 • Nikon1 J2 ile aynı altı renk seçeneği

Sualtı Kılıfı WP-N1 Temel Özellikleri

 • Hafif ve kompakt tasarım

 • Zoom desteği

 • Çekim modlarının düzgün seçimi veya aralarında geçiş için konumlandırılmış deklanşör kolu ve video kayıt tuşu 

Nikon 1 J2 Özellikleri

Kamera Tipi Değiştirilebilen lens desteği ile dijital fotoğraf makinesi
Etkin Piksel (Megapiksel) 10.1 milyon
Görüntü Algılayıcı 13.2 mm x 8.8 mm CMOS sensör (Nikon CX format)
Görüntü Boyutu(piksel) Fotoğraflar (otomatik fotoğraf, Akıllı Fotoraf Seçici, ve Kolay panorama dışındaki tüm yaratıcı modlar; oran 3 : 2): 3872 x 2592, 2896 x 1944, 1936 x 1296; Fotoğraflar (Normal panorama, Fotoğraf makinesi yatay pan yapıldığında; oran 40 : 7): 3200 x 560; Fotoğraflar (Normal panorama, fotoğraf makinesi dikey pan yapıldığında; oran 8 : 25): 1024 x 3200; Fotoğraflar (Geniş panorama, fotoğraf makinesi dikey pan yapıldığında; oran 80 : 7): 6400 x 560; Fotoğraflar (Geniş panaroma, fotoğraf makinesi dikey pan yapıldığında; oran 4 : 25): 1024 x 6400; Fotoğraf (film modu, oran 16 : 9): 3840 x 2160 (1080/60i), 1920 x 1080 (1080/30p), 1280 x 720 (720/60p); Fotoğraf (Motion Snapshot mod, oran 16 : 9): 3840 x 2160
Depolama Sistemi NEF (RAW): 12-bit, sıkıştırılmış; JPEG: JPEG-uyumu ile ince (yaklaşık 1 : 4); Normal (yaklaşık 1 : 8); veya basit (yaklaşık 1 : 16) sıkıştırma; NEF (RAW) + JPEG: NEF (RAW) ve JPEG formalarında kaydedilen tek fotoğraf
File System* DCF (Fotoğraf makinesi Dosya Sisitemi için Tasarım Kuralı ) 2.0, DPOF (Dijital Baskı Formatı), Exif (Dijital Fotoğraf Makineleri için Değiştirilebilir Görüntü Dosya Formatı ) 2.3, PictBridge
Depolama Birimi SD (Secure Digital), SDHC, ve SDXC hafıza kartları
Çekim Modu Otomatik fotoğraf (3 : 2); yaratıcılık, Aşağıdaki seçenekler arasından seçim: P, S, A, M (3 : 2), gece manzara (3 : 2), gece portre (3 : 2), arkadan aydınlatma (3 : 2), kolay panorama (normal yatay 40 : 7, normal dikey 8 : 25, geniş yatay 80 : 7, geniş dikey 4 : 25), yumuşak (3 : 2), minyatür efekt (3 : 2) ve seçimeli renk (3 : 2); Akıllı Fotoğraf Seçici (3 : 2); film (HD 16 : 9, ağır çekim 8 : 3); Motion Snapshot (16 : 9)
Beyaz Ayarı Otomatik, ampul ışığı, floresan, doğrudan gün ışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden ayarlı manuel, önceden ayarlanmış manuel dışında tüm ince ayarlar
LCD Monitör 7.5 cm (3-in.), yaklaşık 921k-dot, parlaklık ayarı ile TFT LCD
İzleme Fonksiyonu tam çerçeve ve küçük resim (4, 9, or 72 görüntü veya takvim) tekrar oynatma zoom ile tekrar oynatma, film ve panorama tekrar oynatma , slayt gösterisi, histogram görüntüleme, otomatik görüntü döndürme,ve döndürme seçenekleri
Görüntü Açısı Yaklaşık 2.7x lens odak uzaklığı (35 mm format eşdeğeri)
Otofokus Hibrid otofokus (faz algılama/kontrast tespiti AF); AF-yardımcı aydınlatma
Odak Modu Tek nokta AF: 135 odak alanı; faz tespitini destekleyen merkezde 73 alan AF; Otomatik alan AF: 41 odak alanı
Pozlama Ölçüm Sistemi Matriks; Merkez ağırlıklı:Ölçümler çerçeve merkezinde 4.5mm daire; Nokta: Ölçüm seçilen odak alan merkezinde 2 mm daire
Otomatik Poz Kilidi Deklanşör butonuna yarım basılarak (tek AF) veya AE-L/AF-L butonuna basılarak odak kilitlenebilir
Perde Tek kare, sürekli, Elektronik (Hi), Self-timer, gecikmeli uzaktan kumanda, hızlı yanıt uzaktan kumanda, zaman aralıklı çekim
Flaş Kontrolü Görüntü sensörü kullanılarak i-TTL flaş kontrolü
Flaş Senkron Modu Dolgu flaş, yavaş sebk., kırmızı göz azaltma, kırmızı göz azaltma ile yavaş senk., arka perde senk., yavaş senk ile arka perde
Self-Timer 2 s, 5 s, 10 s
Uzaktan Kumanda Gecikmeli uzaktan kumanda (2 s); hızlıyanıt uzaktan kumanda
Desteklenen Diller Arapça, Çince (Basit ve geleneksel), Çekçe, Danca, Flemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Macarca, Endonezya dili, Italyanca, Japonca, Korece, Norveççen,Lehçe, Portekizce, Romence, Rusça, İspanyolca, İsveççe, Tai dili, Türkçe, Ukraynaca
Güç Gereksinimi Şarj edilebilir Li-ion EN-EL20 pil, EH-5b AC adaptör; EP-5C güç bağlantısı gereklidir (ayrıca temin edilebilir)
Boyutları Yaklaşık 106.0 x 61.0 x 29.8 mm (4.2 x 2.4 x 1.2 in.), çıkıntılar hariç
Ağırlık (pil ve hafıza kartı ile birlikte) Pil ve hafıza karı ile göve kapağı olmadan yaklaşık 280 g (9.9 oz) ; yaklaşık 237 g/8.4 oz (sadece fotoğraf makinesi gövdesi)
Dahili Aksesuarlar EN-EL20 şarj edilebilir Li-ion pil (terminal kapağı ile), MH-27 şarj cihazı, BF-N1000 gövde kapağı, UC-E15 USB kablo, AN-N1000 askı, ViewNX 2/ Kısa film yaratıcı CD, Kullanım Kılavuzu, Referans kılavuz CD

Nikon 1 J2 Tanıtım Videosu

http://youtu.be/v6be4f9GWvI

http://youtu.be/ZN_CUReOXaw

Nikon 1 J2 Fiyatı

Nikon 1 J2 Türkiye fiyatını Nikon gövdeler içerisinde Nikon DSLR fiyatları sayfasında günlük değişimleriyle birlikte takip edebilirisiniz.

Nikon 1 J2 Kullanım Kılavuzu

Nikon 1 J2 kullanım kılavuzu Türk Nikon üzerinde Nikon Kullanım Kılavuzları yazısında bulunmaktadır.

Nikon 1 J2 ile Çekilmiş Fotoğraflar

[miniflickr group_id=1811304@N22&tags=nikon1j1&sortby=date-posted-asc&per_page=50]

Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın