Nikon 1 J5

Kolay taşınabilir Nikon 1 J5 sistem fotoğraf makinesi ile sıradanlıktan kurtulun. Nefes kesici 20,8 megapiksel görüntüler ve ultra keskin 4K videolar çekin. D-SLR makinelerden daha yüksek çekim hızıyla hiçbir şeyi kaçırmayın.

Büyük CMOS sensörü ve değiştirilebilir 1 NIKKOR objektifleri sayesinde Nikon 1 J5 fotoğrafçılığınızı hızla geliştirecek.

Düşük ışık koşullarında güvenle çekim yapma özgürlüğünün tadını çıkarın. Spor modunda Sürekli AF ile 20 fps’de aksiyonu kolayca dondurun. 4K çözünürlüklü seyahat günceleri çekin veya fotoğraf makinesinin hızından gelen güçle çarpıcı ağır çekim videolar kaydedin. Eğilebilen dokunmatik ekran ve manuel kontrollerle yaratıcılığınızı konuşturun. Ardından da göz alıcı karelerinizin her birini akıllı cihazınız aracılığıyla paylaşın.

Nikon 1 J5 Temel Özellikler

nikon-1-j5-mirrorless-01

Yeni nesil görüntü kalitesi

20,8 MP çözünürlüklü nefes kesici görüntülerle akıllı telefon sahibi çoğunluğun önüne geçin. Büyük CMOS sensörü ve 1 NIKKOR objektifleri sayesinde Nikon 1 J5 yaratıcı fikirlerinizin hakkını verecek.

D-SLR’lardan daha hızlı

Sürekli otomatik netleme ile 20 fps hızında çekim yapan taşınabilir Nikon 1 J5, D-SLR makinelerin kaçırabileceği aksiyon sahnelerini bile yakalar. Spor moduyla her şeyi dondurun ve hiçbir şeyi kaçırmayın.¹

Tam kontrol

Fotoğraf makinesinin PSAM çevirmeli ayar düğmesi, ayar kadranı ve Fn düğmesi ile D-SLR stili kontrol deneyiminin keyfini çıkarın. Yaratıcı yönünüzü keşfedin ve ilham veren görüntüleri tam olarak istediğiniz gibi yakalayın.
nikon-1-j5-mirrorless-02

Baş döndürücü 4K filmler

Ultra keskin 4K çözünürlükte görkemli filmler kaydedin.² Pürüzsüz Zaman aralıklı çekim ve HD ağır çekim sekanslarıyla zamanı esnetin ve daha çarpıcı olun. Film kaydı yaparken harika fotoğraflar çekin.

Paylaşın ve etkileyin

Her çekiminizi kolayca paylaşın. Wi-Fi ve NFC özellikli Nikon 1 J5, yüksek kaliteli fotoğrafları akıllı cihazınız üzerinden her zamankinden daha hızlı paylaşabilmenizi sağlar.

Göz alıcı sonuçlar

Düşük ışıkta olağanüstü resimlerden sanatsal bir dokunuşla bulanıklaştırılmış arka planlara kadar uzanan yepyeni bir görüntü kalitesi düzeyinin keyfini çıkarın. Çoğu kompakt fotoğraf makinesinde³ bulunan sensörlerden dört kat daha büyük CX biçimli bir sensöre sahip olan Nikon 1 J5, her koşulda öne çıkar.³

Benzersiz tarz

Göz alıcı bir tasarıma sahip Nikon 1 J5, gerçek bir fotoğrafçılık tarzını yansıtır. Aralarında ideal boşluk bırakılan kadran düğmeleri sayesinde gözünüzü konunuzdan ayırmadan çekim yapabilirsiniz. Ön ve arka tutucular cihazı sıkıca tutmanızı sağlar.

nikon-1-j5-mirrorless-03

Eğilebilir ekranla dokunarak kontrol

Kolayca ilgi çekici fotoğraf ve filmler çekin. Hassas dokunmatik ekrana dokunarak netleme ve çekim yapın, önemli ayarları değiştirin. Ekranı yukarı veya aşağı eğerek alışılmadık açılardan çekim yapın veya yaratıcı otoportreler çekin.

Harika görüntüler: Hız, görüntü kalitesi ve taşınabilirliğin kusursuz dengesini yaşayın. Çoğu kompakt fotoğraf makinesinde³ bulunan sensörlerden dört kat daha büyük bir görüntü sensörüne sahip olan Nikon 1 J5, size üstün kaliteli görüntüler elde etme özgürlüğü sunuyor. Arkadan aydınlatmalı büyük CX biçimli sensör, mümkün olan en fazla miktarda ışığı yakalar ve her pikselin kusursuz bir biçimde üretilmesini sağlayarak renk ve ayrıntı dolu görüntüler elde etmenizi olanaklı kılar.

Düşük ışık performansı: 160-12.800 aralığını kapsayan ISO sayesinde, Nikon 1 J5 neredeyse tüm ışık koşullarında son derece net görüntüler elde etmenizi sağlar. Tam çekim özgürlüğü istiyorsanız ISO’yu manuel olarak kontrol edin ya da mükemmel sonuçlar için fotoğraf makinesinin ISO duyarlılığını otomatik olarak ayarlamasına izin verin. Gelişmiş kumlanma azaltma özelliği, yüksek ISO seviyelerinde daha net ve daha iyi tanımlı görüntüler sağlar.

nikon-1-j5-mirrorless-04

1 NIKKOR: En iyi görüntülere giden yol en iyi objektiflerden geçer ve 1 NIKKOR objektifler tek kelimeyle harikadır. Aralarından seçim yapabileceğiniz üst düzey hızlı objektifler, süper telefoto objektifler ve ekstra geniş objektiflerle her türlü sahneyi olağanüstü netlikte yakalayabilirsiniz. Her objektif film kaydı için optimize edilmiştir ve Nikon 1 sistemi diğerlerinden ayıran taşınabilir bir tasarıma sahiptir.

EXPEED 5A: Nikon’un yeni nesil görüntü işlemcisi ile göz alıcı netlikte görüntüler elde edin. Fotoğraf makinesinin ışık hızındaki otomatik netleme, akıllı kumlanma azaltma ve net görüntüleme teknolojilerinin ardında EXPEED 5A vardır. Artırılmış işlem hızları sayesinde fotoğraf makinesi, 20,8 megapiksel çözünürlüklü sensörden alınan verileri fotoğraflara ve 4K filmlere² kolayca aktararak fotoğraf makinesinin pek çok yaratıcı moduyla ve son derece yüksek arka arkaya çekim hızlarıyla rahatlıkla başa çıkabilir.

Baş döndürücü fps hızı: D-SLR’dan daha yüksek bir sürekli çekim hızına sahip Nikon 1 J5’ten hızlısı yoktur. Sürekli AF ile 20 fps gibi rekor bir hızla çekim yapın veya netlemeyi ilk çerçevede sabitleyerek 60 fps’yi bulan hızın keyfini çıkarın. Fotoğraf makinesinin arka arkaya çekim modlarına kolayca erişebilmek için Çevirmeli Ayar Düğmesi’ni Spor’a getirmeniz yeterlidir. Çekim yapmak istediğiniz hızı seçebilir ve hızlı, hareketli sekansları bir grup fotoğraf olarak görüntüleyebilirsiniz.

nikon-1-j5-mirrorless-05
Gelişmiş karma AF: Nikon’un fotoğrafçılıkta çığır açan karma AF sisteminde, konunuza hızla odaklanabilmeniz için 171 otomatik netleme noktası kullanılır. Sistem 105 kademe belirlemeli AF noktası ve hızlı kontrast ölçümlü AF arasında anında geçiş yapabilir. Kademe belirlemeli AF harekete çok hızlı bir şekilde odaklanır. Kontrast ölçümlü AF, görüntünün kenarlarını genişletir ve düşük ışık koşullarında bile çevresel konuları keskin bir biçimde netleyebilmenizi sağlar.

Nefes kesici filmler: Filmlerinizi ultra keskin 4K/15p veya Full HD 1080/60p kalitesinde çekerek izleyenleri etkileyin.² Üç saniyelik 120 fps hızındaki bir HD filmi 12 saniyede oynatan Ağır Çekim modunda, her bir kalp atışını yeniden yaşayın. Otomatik görüntü yakalama veya manuel çekim ile film kaydı yaparken fotoğraf çekin. Etkin D-lighting, yüksek kontrastlı sahnelerde kendini gösterir ve doğal bir ışık-gölge dengesi yakalamanızı sağlar. E-VR, tam yakınlaştırmayla film çekerken bile filmlerinizin keskin netliğini korur.⁴

Yaratıcı film modları: Hızlı Çekim, Sıçramalı Kesme ve 4 Saniyelik Film özellikleri, içinizdeki görüntü yönetmenini ortaya çıkarır. Hızlı Çekim ile sokak sahnelerinize enerji katın, Sıçramalı Kesme ile zamanın akışını animasyonlu stop motion hissi kazandırarak yansıtın, kısa ve öz 4 Saniyelik Film klipleriyle kendinizi ifade edin.

Zaman aralıklı filmler: 300’e kadar fotoğraftan oluşan nefes kesici Full HD zaman aralıklı filmlerle zamanın akışını gözler önüne serin. Nikon 1 J5’i bir tripod’a bağlayarak yavaş gelişen mucizelerin görkemini yakalayın. Fotoğraf makinenizi boynunuza asın ve şehir maceralarınıza benzersiz bir yorum katın. Fotoğraf makinesini her 5, 10 veya 30 saniyede bir çekim yapacak biçimde ayarlayabilirsiniz.

Üstün ergonomi: Söz konusu Nikon 1 J5 olunca, kompakt ile dar ve sıkışık aynı anlama gelmez. Fotoğraf makinesinin temiz, basit tasarımı ve kadranlar arasındaki ideal boşluk sayesinde kontrollere kolayca erişebilir ve gözünüzü konunuzdan ayırmadan çekim yapabilirsiniz. Çevirmeli Ayar Düğmesi ile PSAM ve Spor modları arasında kolayca geçiş yapın. Ayar kadranını kullanarak ayarları değiştirin ve sık kullanılan ayarları Fn (fonksiyon) düğmesine atayın.

Eğilebilir dokunmatik ekran: 7,5 cm (3,0 inç), 1037 k-noktalı hassas LCD ekran, eğildiğinde bile rahat kullanım imkanı sunar. Çok hızlı hareket eden konular için yere yaklaşın veya 86 derecelik ters açı sayesinde yüksek bir izleme noktasından kolayca çekim yapın. Ekranı 180 dereceye kadar eğin ve Otoportre modunu kullanarak teninizi yumuşatın veya Otomatik zamanlayıcı’yı ayarlayın. Netlemek ve çekim yapmak, fotoğraf makinesi ayarlarında sezgisel değişiklikler gerçekleştirmek, yaratıcı işlevlerin önizlemesini yapmak veya dokunmatik ekranı devre dışı bırakmak için yüksek çözünürlüklü ekrana dokunmanız yeterlidir.

NFC & Wi-Fi özellikli: Çarpıcı Nikon 1 fotoğraflarını bir akıllı cihaz aracılığıyla paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Fotoğraf makinesinin LCD ekranındaki görüntüyü aktarmak için Nikon 1 J5 ile NFC (Yakın Alan İletişimi) destekli bir akıllı cihaza dokunmanız yeterlidir. Fotoğrafları Wi-Fi üzerinden akıllı cihazınıza aktarmak için fotoğraf makinesinin özel Wi-Fi düğmesine basmanız yeterlidir⁵. Ayrıca Wi-Fi fonksiyonunu kullanarak fotoğraf makinesinin deklanşörünü uzaktan tetikleyebilir veya tablet ya da akıllı telefonunuzun ekranında çekimlerinizin önizlemesini yaparak kusursuz kompozisyonlar oluşturabilirsiniz.

Canlı görüntü kontrolü: Çekmeden önce fotoğraflarınızı veya filmlerinizi bir dizi modda hızla ve sezgisel bir biçimde geliştirin. Parlaklık, alan derinliği ve kontrastta ince ayar yapmak için görüntünüzün yanındaki kontrol çubuklarını ayarlamanız yeterlidir. Dokunmatik ekrandaki kadranı kaydırarak kolayca kullanabileceğiniz Yaratıcı Palet ile hedeflediğiniz görünümü elde etmek için sanatsal, stüdyo kalitesinde filtreler uygulayın. LCD ekranda yaptığınız değişikliklerin yol açtığı etkileri görün. Burada gördüğünüz, deklanşöre bastığınız anda elde edeceğiniz görüntünün bire bir aynısıdır.

Yaratıcı Mod: Fotoğraf ve filmlere yönelik popüler efektlerle çekimlerinize yaratıcılığınızı katın. Retro ile zamanın akışını tersine döndürün, çarpıcı Yüksek Kontrast Monokrom özelliğiyle yapacağınız siyah-beyaz çekimlerle sanatçı ruhunuzu ortaya çıkarın, Pop ile biraz canlılık katın veya Panorama ile sahnenin tamamını karenize sığdırın. Toplamda seçebileceğiniz 14 efekt vardır ve fotoğraf makinesinin ayarlarını portreler, manzaralar ve yakın çekimler için otomatik olarak optimize eden beş sahne moduna erişebilirsiniz.

En iyi anı çekme: Akıllı Fotoğraf Seçici, Etkin Seçim ve Yavaş görünüm ile tek bir saniyede saklı büyüyü yakalayın. Akıllı Fotoğraf Seçici’de Nikon 1 J5’in dahili fotoğraf uzmanını kullanarak teknik olarak öne çıkan görüntüleri seçin. Etkin Seçim ile bir saniyeden kısa bir sürede çekilen 20’ye kadar fotoğraf arasından saklamak istediklerinizi seçin. Yavaş görünüm ile ağır çekim bir dizi fotoğraf arasından en iyisini seçin.

Hareketli Enstantane Çekim: Tek bir tıklamayla anılarınızı daha detaylı gösterin ve hareketli fotoğraflar oluşturun. Paylaşım için tasarlanan Hareketli Enstantane Çekim, dört saniyelik ağır çekim bir kliple başlayan ve göz alıcı bir fotoğrafla sona eren bir “canlı görüntü” oluşturur. Anında paylaşın veya Nikon’un ücretsiz ViewNX-Movie Editor yazılımını kullanarak düzenleyin, diğer fotoğraflar ve film klipleriyle birleştirin.

Ücretsiz yazılım ve depolama: Yaratıcılığınızı çekim sonrasında da konuşturun. Nikon’un ücretsiz ViewNX-i ve ViewNX-Movie Editor yazılımlarıyla fotoğrafları, film kliplerini ve Hareketli Enstantane Çekim’leri kolayca aktarın, düzenleyin ve paylaşın. Bir Nikon 1 sahibi olarak NIKON IMAGE SPACE ‘te 20 GB ücretsiz depolama alanı avantajından da yararlanabilirsiniz.

¹ Spor modu/yüksek hızlı sürekli çekim: Çekim koşullarına ve bellek kartının yazma hızına bağlı olarak, arabelleğe kayıt işlemi deklanşöre bastıktan sonra birkaç saniye sürebilir ve tekrar çekim yapmanız biraz zaman alabilir.
² 4K filmler, Nikon’un ViewNX-i yazılım platformu aracılığıyla yüksek performanslı bilgisayarlarda görüntülenebilir ve ViewNX-Movie Editor kullanılarak düzenlenebilir.
³ Nikon 1 J5’te kullanılan 1 inçlik CX biçimli sensör, çoğu kompakt fotoğraf makinesinde bulunan 1/2,3 inç türündeki sensörlerden yaklaşık dört kat daha büyüktür.
⁴ E-VR (elektronik Titreşim Azaltma), HD filmleri ve Hareketli Enstantane Çekimlerini bulanıklıktan arındırır.
⁵ Wi-Fi işlevini kullanmak için akıllı cihazınıza Wireless Mobile Utility uygulamasını indirmeniz yeterlidir. iOS™ ve Android™ akıllı cihazlarla uyumlu olan bu yardımcı program, Google Play™ ve Apple App Store™ üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir. Android, Google, Google Play, YouTube ve diğer markalar Google Inc. şirketinin ticari markalarıdır.

Nikon 1 J5 Teknik Özellikler

Tür Değiştirilebilir objektif destekli dijital fotoğraf makinesi
Objektif yuvası Nikon 1 için 1 objektif yuvası
Etkin görüş açısı Yaklaşık 2,7x objektif odak uzaklığı (35 mm biçimindeki eşdeğeri)
Görüntü sensörü CX, CMOS, 13,2 mm x 8,8 mm
Toplam piksel 23,01 milyon
Etkin piksel sayısı 20,8 milyon
Resim boyutu (piksel) Otomatik, P, S, A, M, Spor, En iyi anı çekme ve Kolay panorama dışındaki tüm yaratıcı modlarda çekilen durağan görüntüler (en boy oranı 3: 2): (L) 5568 x 3712, (M) 4176 x 2784, (S) 2784 x 1856. Fotoğraf makinesi yatay olarak kaydırılarak normal panorama modunda çekilen durağan görüntüler (en boy oranı 120: 23): (L) 4800 x 920. Fotoğraf makinesi dikey olarak kaydırılarak normal panorama modunda çekilen durağan görüntüler (en boy oranı 8: 25): (L) 1536 x 4800. Fotoğraf makinesi yatay olarak kaydırılarak geniş panorama modunda çekilen durağan görüntüler (en boy oranı 240: 23): (L) 9600 x 920. Fotoğraf makinesi dikey olarak kaydırılarak geniş panorama modunda çekilen durağan görüntüler (en boy oranı 4: 25): (L) 1536 x 9600. Film kaydı sırasında çekilen durağan görüntüler (en boy oranı 3: 2): (L) 5568 x 3712. Hareketli Enstantane Çekimler (fotoğraf kısmı, en boy oranı 16: 9): 5568 x 3136
Depolama – Dosya biçimi NEF (RAW): 12 bit, sıkıştırılmış. JPEG: JPEG-Baseline uyumlu, iyi (yaklaşık 1: 4), normal (yaklaşık 1: 8) sıkıştırma ile. NEF (RAW) + JPEG: Hem NEF (RAW) hem de JPEG biçiminde kaydedilmiş tek bir fotoğraf
Picture Control Sistemi Standart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara. Seçilen Picture Control değiştirilebilir.
Depolama – Medya microSD (micro Secure Digital), microSDHC, microSDXC
Dosya sistemi DCF 2.0, Exif 2.3, PictBridge
Çekim modları otomatik; spor; yaratıcı, şu seçeneklerden biriyle: pop, retro, yüksek kontrast monokrom, nostaljik sepya, HDR, kolay panorama, yumuşak, minyatür efekti, seçici renk, çapraz işlem, oyuncak fotoğraf makinesi efekti, ekranlar arası, balık gözü, ten yumuşatma, gece manzarası, gece portresi, manzara, yakın çekim ve portre; değişken program ile programlanmış otomatik, enstantane öncelikli otomatik, diyafram öncelikli otomatik ve manuel; en iyi anı çekme (Etkin Seçim, yavaş görünüm ve Akıllı Fotoğraf Seçici); gelişmiş film (HD film, 4K film, zaman aralıklı film, ağır çekim, sıçramalı kesme ve 4 saniyelik film); Hareketli Enstantane Çekim; Otoportre
Deklanşör tipi Elektronik deklanşör
Enstantene hızı 1/3 EV’lik adımlarla 1/16.000 ile 30 s; Uzun pozlama. Not: Uzun pozlama yaklaşık 2 dakika sonra otomatik olarak sona erer
Flaş senkronizasyon hızı X=1/60 s veya daha düşük hızda deklanşörle senkronize olur
Deklanşör modları S (tek kare), Sürekli, Otomatik zamanlama, Aralıklı çekim
Kare ilerleme hızı Yaklaşık 60 fps. Yaklaşık 5, 10, 20, 30 veya 60 fps
Otomatik zamanlama 2 s, 10 s
Pozlama ölçümü Görüntü sensörünü kullanan TTL ölçümü
Ölçüm yöntemi Matris. Merkez ağırlıklı: Karenin ortasındaki 4,5 mm’lik daireyi ölçer. Noktasal: Seçilen netleme alanı etrafındaki 2 mm’lik daireyi ölçer
Mod P değişken program ile programlanmış otomatik, S enstantane öncelikli otomatik, A diyafram öncelikli otomatik, M manuel; otomatik sahne seçimi
Pozlama telafisi 1/3 EV’lik adımlarla -3 ile +1 EV arası
Pozlama kilidi Deklanşöre yarım basıldığında ölçülen değerde kilitlenen ışık düzeyi
ISO duyarlılığı 1 EV’lik adımlarla ISO 200-12.800. ISO 160; 6400 (NR); 12.800 (NR), otomatik ISO duyarlılığı kontrolü (ISO 160-6400, 160-3200, 160-800) mevcuttur (P, S, A ve M pozlama modlarında kullanıcı tarafından kontrol edilir)
Etkin D-Lighting Açık, kapalı
Otomatik netleme Karma otomatik netleme (kademe belirlemeli/kontrast ölçümlü AF); AF yardımcı aydınlatması
Objektif sürekli servosu Otomatik netleme (AF): Otomatik AF-S/AF-C seçimi (AF-A), Devamlı AF (AF-F), Tek kare AF (AF-S), Sürekli AF (AF-C). Manuel netleme (MF)
Odak alanı Tek nokta AF: 171 netleme alanı; merkezdeki 105 alan kademe belirlemeli AF’yi destekler. Otomatik alan AF: 41 netleme alanı
AF alan modu Tek nokta, otomatik alan, konuyu izleme
Netleme kilidi Netleme, deklanşöre yarım basılarak (tek kare AF) kilitlenebilir
Dahili Flaş Otomatik mod ve HDR, kolay panorama, manzara ve gece manzarası dışında tüm yaratıcı modlar: Flaş otomatik olarak açılır ve gerektiğinde patlar. P, S, A, M ve otoportre: Manuel
Kılavuz Numarası Yaklaşık 5/16 (m/ft, ISO 100, 20°C/68°F; ISO 160’ta, Kılavuz Numarası yaklaşık 6,3/20,7’dir)
Flaş kontrolü Görüntü sensörü kullanılarak i-TTL flaş kontrolü
Flaş modu Otomatik, otomatik + kırmızı göz azaltma, dolgu flaşı, dolgu flaşı + yavaş senkron, kırmızı göz azaltma, kırmızı göz azaltma + yavaş senkron, arka perde senkronu, arka perde + yavaş senkron, kapalı
Flaş telafisi 1/3 EV’lik adımlarla -3 ile +1 EV arası
Flaş hazır göstergesi Dahili flaş ünitesi tam olarak şarj edildiğinde yanar
Beyaz dengesi Otomatik, yapay, floresan, doğrudan güneş ışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden belirlenen beyaz ayarı, ince ayarlı ve önceden belirlenen manuel hariç tümü
Film – Ölçüm Ana görüntü sensörünü kullanan TTL pozometre
Film – Ölçüm yöntemi Matris. Merkez ağırlıklı: Karenin ortasındaki 4,5 mm’lik daireyi ölçer. Noktasal: Seçilen netleme alanı etrafındaki 2 mm’lik daireyi ölçer
Film – Çerçeve boyutu (piksel) ve kare hızı HD filmler (en boy oranı 16: 9). 1920 x 1080/60p (59,94 fps). 1920 x 1080/30p (29,97 fps). 1280 x 720/60p (59,94 fps). 1280 x 720/30p (29,97 fps). 4K filmler (en boy oranı 16: 9). 3840 x 2160/15p (14,99 fps). Ağır çekim filmler. 1280 x 720/120 fps. (en boy oranı 16: 9; 30p/29,97 fps’de oynatılır). 800 x 296/400 fps. (en boy oranı 8: 3; 30p/29,97 fps’de oynatılır). 400 x 144/1200 fps. (en boy oranı 8: 3; 30p/29,97 fps’de oynatılır). Zaman aralıklı, hızlı çekim, sıçramalı kesme ve 4 saniyelik filmler (en boy oranı 16: 9). 1920 x 1080/30p (29,97 fps). Hareketli Enstantane Çekimler (film kısmı, en boy oranı 16: 9). 1920 x 1080/60p (59,94 fps) (24p/23,976 fps’de oynatılır).
Film – Dosya biçimi MOV
Film – Video sıkışırma H.264/MPEG-4 Gelişmiş Video Kodlaması
Film – Ses kayıt biçimi PCM
Film – Ses kayıt cihazı Dahili stereo mikrofon; duyarlılık ayarlanabilir
Ekran Boyut: 7,5 cm (3 inç) diyagonal. Çözünürlük: Yaklaşık 1037 k-nokta. Tür: Parlaklık ayarı yapılabilen eğilebilir TFT LCD dokunmatik ekran.
İzleme İzleme zoom işlevi ile tam çerçeve veya küçük resimler (4, 9 veya 16 görüntü ya da takvim) halinde izleme, arka arkaya çekimleri anahtar çerçeveler veya ardışık resimler halinde görüntüleme, film ve panorama izleme, slayt gösterisi, histogram ekran ve otomatik resim döndürme
USB Yüksek Hızlı USB
HDMI çıkışı D tipi HDMI konektör
Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
Wi-Fi (Kablosuz LAN) çalışma frekansı 2412 ila 2462 MHz (1. ile 11. kanallar arası)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) aralığı (görüş hattı) Yaklaşık 10 m/33 ft (parazit olmadığı varsayılır. Sinyal gücüne ve arada engel olup olmadığına göre menzil değişiklik gösterebilir)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) veri aralıkları (gerçek ölçülen değerler) 54 Mbps. IEEE standardına göre en yüksek mantıksal veri hızı. Gerçek hızlar farklı olabilir.
Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği Doğrulama: Açık sistem, WPA2-PSK
Wi-Fi (Kablosuz LAN) erişim protokolleri Altyapı
NFC işlevi NFC Forumu Tür 3 Etiket
Desteklenen diller Arapça, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezyaca, İtalyanca, Japonca, Korece, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveççe, Tayca, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca
Pil Bir adet EN-EL24 şarj edilebilir li-ion pil
AC adaptörü EH-5b AC adaptör; EP-5F güç konektörü gerekir (ayrı olarak temin edilir)
Tripod yuvası 1/4 inç (ISO 1222)
Boyutlar ( GxYxD) Yaklaşık 98,3 x 59,7 x 31,5 mm (3,9 x 2,4 x 1,3 inç), projeksiyonlar hariç
Ağırlık Yaklaşık Gövde kapağı olmadan, pil ve hafıza kartı ile birlikte yaklaşık 265 g (9,4 ons); yalnızca fotoğraf makinesi gövdesi yaklaşık 231 g (8,2 ons)
Çalışma ortamı – Sıcaklık Sıcaklık 0°C-40°C (+32°F-104°F)
Çalışma ortamı – Nem Nem %85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar BF-N1000 Gövde Kapağı, EN-EL24 Şarj Edilebilir Li-ion Pil (terminal kapağıyla birlikte verilir), MH-31 Pil Şarj Cihazı (birlikte verilir; gerekli ülke veya bölgelerde priz adaptörü verilir; biçimi ürünün satıldığı ülkeye göre değişir), Objektif (yalnızca fotoğraf makinesiyle birlikte objektif seti satın alındıysa verilir), AN-N1000 Askı, UC-E20 USB Kablosu, ViewNX 2 Yazılımı

İsteğe bağlı aksesuarlar

  • CB-N2220SA Gövde Çantası Seti
  • N-MP001 Özçekim Çubuğu

Birlikte sunulan aksesuarlar

  • EN-EL24 Şarj Edilebilir Li-ion Pil
  • MH-31 Pil Şarj Cihazı
  • UC-E20 USB Kablosu
  • Boyun askısı
  • BF-N1000 Gövde Kapağı
  • ViewNX-i

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın