Nikon 1 S2

Nefes kesici bir güzelliğe sahip Nikon 1 S2 ile her zaman etkileyici olun. Hızlı, taşınabilir ve göz alıcı olan bu kullanımı kolay sistem fotoğraf makinesi, en az çektiği aksiyon dolu fotoğraf ve HD filmler kadar iyi bir görünüme sahiptir.

Hem daha keskin ve net gece fotoğrafları çekmek, hem de hareketlilik arttığında aksiyonu donduracak hıza sahip olmak isterseniz, Nikon 1 S2 ile nefes kesici sonuçlar elde etmek çok kolay. İnce fotoğraf makinesi gövdesi ve kompakt 1 NIKKOR objektifler size eğlenceyi gönlünüzce takip etme özgürlüğü sunar.

Nikon’un 14,2 megapiksel çözünürlüklü CMOS sensörü ve hızlı otomatik netleme sistemi ile çekim zamanlamanızı inanılmaz hızlandırır ve her anın büyüsünü kusursuz bir hassaslıkla yakalamanızı mümkün kılar.

nikon-1-s2-mirrorless-camera

Nikon 1 S2 Temel Özellikler

Kalitede çıtayı yükseltin

Aksiyon dolu anları kolaylıkla yakalayın. Büyük bir 14,2 megapiksel sensör ve ISO 200–12800 ile, zayıf ışıkta çekim yaparken bile güzel fotoğraflar ve filmler elde edersiniz.

Taşınabilir Nikon 1 sistem

Yaşamın hızında çekim yapın, objektifleri kolaylıkla değiştirin. Küçük, hızlı ve mükemmel biçimli, en yeni Nikon 1 sistem fotoğraf makinelerimiz her şeyi yakalayabilir.

Tam netleme

D-SLR makinelerden bile daha hızlı olan Nikon 1 S2, konulara olağanüstü hız ve hassaslıkla kilitlenir. Sürekli AF ile 20 fps’ye kadar hızlarda kusursuz hızlı hareket fotoğrafları çekin.

Tek kelimeyle mükemmel sonuçlar

Hiç çaba harcamadan ileri düzey sonuçlar elde edin. Nikon 1 S2 ile göz alıcı detaylara sahip görüntüler ve HD filmler çekmek için tek bir düğmeye basmak yeterlidir.

Fotoğraf makinenizi sevin

Sorunsuz, pürüzsüz ve son derece iddialı bir görünüme sahip olan Nikon 1 S2, zarif tasarımı kolay kullanımla birleştiriyor. Dört gövde renginden tarzınıza uygun olanı seçin.

Anlık zamanlama

Etkin Seçim ile önemli anı seçin. En İyi Anı Çekme modundaki yeni bir fonksiyon olan Etkin Seçim, yalnızca bir saniyede ona kadar yüksek çözünürlüklü fotoğraf çeker ve istediğinizi kaydedebilirsiniz.

Film Büyüsü

Çevirin, çekin ve büyülü bir film yaratın. Ayarlarla boğuşmadan film kaydı yapmak için akıllı bir tercih olan Nikon 1 S2, hareketli konuların net metrajlarını yakalayabilir ve film çekimi sırasında tam çözünürlüklü fotoğraflar çekebilir. Yaratıcı film modu, metrajınıza biraz sinema havası katmayı kolaylaştırır.

Kolay sanat

Yaratıcı Palet ile resimlerinize biraz deha katın. Bu sezgisel özelliği kullanarak çekim yapmadan önce fotoğraflarınıza sanatsal filtreler uygulayabilirsiniz. Çoklu seçiciyi döndürüp LCD ekranda büyünün gerçekleşmesini izleyin.

Nefes kesici resimler: 14,2 megapiksel büyük CMOS sensörle ISO 12800’ü bulan bir aralıkta harika fotoğraflar ve HD filmler çekin. Optik sensör koruyucu filtresi olmayan bu CX biçimli hızlı sensör, her megapikseli sonuna kadar kullanarak, zayıf ışıkta çekim yaparken bile zengin detaylı, oldukça net resimler sunar.

EXPEED 4A sistemi: Nikon’un çift görüntü işleme sistemi hızlı hareket ederken bile göz alıcı resimler ve HD filmler çekmenizi sağlar. İşleme motorlarından biri fotoğraf makinesinin nefes kesici resim kalitesine ayrılmıştır. Diğeri ise hızlı, güvenilir performans ve sorunsuz sürekli çekim olanağı sunar.

1 NIKKOR kit objektif: 1 NIKKOR 11–27.5mm f/3.5–5.6 zoom ile ilk günden itibaren nefes kesici görüntüler çekin. Büyük bir kullanım kolaylığı sunan ince 1 NIKKOR objektif, normal enstantane çekimlerinden uzak konulara ve şık portrelere kadar her çekim için idealdir. Anında çekim ve üstün taşınabilirlik imkanı sunacak biçimde tasarlanan objektifi çevirerek fotoğraf makinenizi açabilir, geri çekerek de kapatabilirsiniz.

Gelişmiş karma AF: 73 kademe belirlemeli AF noktası içeren bir otomatik netleme sistemi ile aksiyona anında kilitlenin. Kademe belirlemeli AF, D-SLR’lerde kullanılır ve ne kadar hızlı hareket ederse etsin, konunuzun hızına ayak uydurur. Işık zayıf olduğunda ya da konunuz çerçevenin kenarında yer aldığında, bu akıllı karma sistem her seferinde net sonuçlar için kontrast ölçümlü AF kullanımına anında geçiş yapar.

Anlık harika performans: Nikon 1 S2 ile hareketli sahneleri, siz daha gerçekleştiğini görmeden tam çözünürlüklü olarak yakalayabilirsiniz. Tek seferde on görüntüyü arka arkaya hızla çekebileceğiniz fotoğraf makinesi, netlemenin ilk karede sabitlendiği çekimlerde 60 fps’yi, sürekli AF’de ise 20 fps’yi bulan hızlarla çekim yapma olanağı sunar.

Yönetmen sizsiniz: Nikon 1, heyecan verici Full HD (1080p) video klipler çekmeyi kolaylaştırır. Anında film çekmeye başlamak için kayıt düğmesine basın ve hızlı hareket eden konuları bile net bir biçimde yakalamanın keyfini çıkarın. Elektronik VR (titreşim azaltma) tam zoom yapılmışken bile sabit bir görüntü sağlar.¹

Film çekimi sırasında fotoğraf: Aynı anda ikisini birden çekebileceğiniz için filmle fotoğraf arasında tercih yapmanıza gerek yoktur. Nikon 1 ile film çekimi sırasında yalnızca deklanşöre basarak yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebilir veya her çerçeveyi çözümleyip koşullar en uygun hale geldiğinde otomatik olarak fotoğraf çeken Otomatik Görüntü Yakalama sistemini kullanabilirsiniz.

Yaratıcı film modları: Hızlı Çekim, Sıçramalı Kesme ve 4 Saniyelik Film özellikleri, içinizdeki görüntü yönetmenini ortaya çıkarır. Hızlı Çekim ile sokak sahnelerinize enerji katın, Sıçramalı Kesme ile zamanın akışını animasyonlu stop motion hissi kazandırarak yansıtın, kısa ve öz 4 Saniyelik Film klipleriyle (8 tanesini birleştirebilirsiniz) kendinizi ifade edin.

Uğraştırmayan kullanım: Kullanımı gerçek anlamda kolay olduğundan her anı yakalamaya hazır olursunuz. Parlak 7,5 cm (3,0 inç) 460k nokta LCD ekranla çekimlerinizi oluşturmak ve görüntülemek kolaydır. İyi konumlandırılmış düğmeler ve sezgisel bir menü ise efekt ekleme işlemlerini basitleştirir. Kullanışlı F (özellik) düğmesi sezgisel özellik menüsüne anında erişim olanağı sunarak çekim veya izleme ayarlarını hiç çaba harcamadan ayarlamanızı mümkün kılar.

Hareketli Enstantane Çekim: Tek bir tıklamayla anılarınızı daha detaylı gösterin ve hareketli fotoğraflar oluşturun. Fotoğraf makinesi, bir anıyı ağır çekim bir film ile başlayıp yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf ile biten bir dosya halinde yakalayarak, paylaşılması kolay bir ‘yaşayan görüntü’ oluşturur. Atmosferik ambiyans ya da fon müziği uygulayabilir ve makinede sekize kadar Hareketli Enstantane Çekimi heyecan verici tek bir hikaye halinde birleştirebilirsiniz.

Canlı Görüntü Kontrolü: Çekmeden önce fotoğraflarınızı kolayca geliştirin. Donuk hareket, zayıf ışık ya da bulanık arka planlar için görüntünüzün yanındaki kontrol çubuklarını ayarlamanız yeterli. Değişikliklerin LCD ekranda etkili olmasını izleyin ve deklanşörü bırakmadan önce fotoğraflarınızın nasıl görüneceğini tam olarak görün.

Yaratıcı Mod: Nikon 1 efektlerini kullanarak çekimden önce görüntülerinize yaratıcı bir yorum katın. Minyatür Efekti, Oyuncak Fotoğraf Makinesi Efekti ve Çapraz İşlem gibi filtrelerle sıradan anları sıra dışı bir hale getirin. Yaratıcı Palet menüsünü kullanarak farklı efektler arasında gezinirken ekrandaki görüntünün nasıl değiştiğini izleyin ve istediğiniz görünümü yakaladığınız anda fotoğrafı çekin.

Dahili flaş: Açılan flaşla konularınıza ışık tutun. Kompakt flaş ünitesi, ışığın az olduğu ortamlarda otomatik olarak açılır.

İddialı ve sade: Parlak, canlı renkleri ve karşı konulamaz tasarımı, Nikon 1 S2’ye sahip olmayı bir keyif haline getirir. Yumuşak kıvrımlara sahip yüzeyleri ve sade tasarımıyla hiçbir yere yabancılık çekmez. Dört farklı renkli gövdeden birini seçin: Buz beyazı, mat siyah, ruj kırmızısı veya güneş sarısı. Fotoğraf makinenizle birlikte verilen 1 NIKKOR kit objektif, gövde rengiyle mükemmel bir uyuma sahiptir.

Kablosuz adaptör: Sosyal medya profillerinize canlılık katın ve Nikon 1 ile çektiğiniz yüksek kaliteli fotoğrafları paylaşarak akıllı telefon kullananlardan farkınızı ortaya koyun! Resimleri anında paylaşabilmek için doğrudan bir akıllı cihaza aktarmak istiyorsanız Nikon’un isteğe bağlı WU-1a Kablosuz Mobil Adaptörü²’nü kullanın.

Genişletilebilir sistem: Nikon’un özel 1 NIKKOR objektif çeşitleri ile perspektifleri değiştirin. Uzak konuları yakalamak için 1 NIKKOR VR 30–110 mm objektifi yanınızda taşıyın. Kompakt ve şık 1 NIKKOR VR 10-100mm objektifle üstün çok yönlülük olanağından yararlanın. 1 NIKKOR 18.5mm ana objektifle portrelerinizin arka planını göze hoş gelecek bir biçimde bulanıklaştırın.

² Elektronik VR (titreşim azaltma), 1080/30p veya 720/30p çözünürlüğünde çekilen HD filmleri bulanıklıktan arındırır.
²Android™ OS ve iOS kullanan akıllı cihazlarla uyumludur. Google Play™ ve iTunes®’dan ücretsiz olarak indirilebilen Wireless Mobile Utility, kullanımdan önce akıllı cihaza yüklenmelidir. Android, Google, Google Play ve diğer markalar Google Inc. şirketinin ticari markalarıdır.

Nikon 1 S2 Teknik Özellikler

Tür Değiştirilebilir objektifler için dijital fotoğraf makinesi desteği
Objektif yuvası Nikon 1 için 1 objektif yuvası
Etkin görüş açısı Yaklaşık 2,7x objektif odak uzaklığı (35 mm biçimindeki eşdeğeri)
Görüntü sensörü CX, CMOS, 13,1 mm x 8,8 mm
Etkin piksel sayısı 14,2 milyon
Depolama – Resim boyutu (piksel) Otomatik, yaratıcı ve en iyi anı çekme modlarında çekilen durağan görüntüler (en boy oranı 3 : 2), (L) 4592 x 3072, (M) 3440 x 2296, (S) 2288 x 1528. Film kaydı sırasında çekilen durağan görüntüler (en boy oranı 3 : 2) 4592 x 3072 (1080/60p, 1080/30p) 1280 x 856 (720/60p, 720/30p). Hareketli Enstantane Çekimler (fotoğraf kısmı, en boy oranı 16 : 9) 4592 x 2576
Depolama: Dosya biçimi NEF (RAW): 12 bit, sıkıştırılmış, JPEG: İyi (yaklaşık 1 : 4), normal (yaklaşık 1 : 8) sıkıştırma seçenekleri sunar ve JPEG-Baseline ile uyumludur
Picture Control sistemi Standart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara: seçilen picture control değiştirilebilir. Özel picture control ayarları için depolama alanı mevcuttur
Depolama – Ortam microSD (micro Secure Digital), microSDHC, microSDXC
Dosya sistemi DCF 2.0, DPOF, Exif 2.3, PictBridge
Alan derinliği önizlemesi Var
Çekim modları Otomatik; yaratıcı, şu seçeneklerden biriyle: P, S, A, M, yaratıcı palet, HDR, yumuşak, minyatür efekti, seçici renk, çapraz işlem ve oyuncak fotoğraf makinesi efekti; en iyi anı çekme (Etkin Seçim ve Akıllı Fotoğraf Seçici); gelişmiş film (HD film, ağır çekim, sıçramalı kesme, hızlı çekim ve 4 saniyelik film), Hareketli Enstantane Çekim
Deklanşör tipi Elektronik
Enstantane hızı 1/3 EV’lik adımlarla 1/16.000 ile 30 s; Uzun pozlama. Not: Uzun pozlama yaklaşık 2 dakika sonra otomatik olarak biter
Flaş senkronizasyon hızı X=1/60 s veya daha düşük hızda deklanşörle senkronize olur
Deklanşör modu S (tek kare), Sürekli, Otomatik zamanlama
Kare ilerleme hızı Yaklaşık 5, 10, 20, 30 veya 60 fps
Otomatik zamanlama 2 s, 10 s
Pozlama ölçümü Görüntü sensörünü kullanan TTL ölçümü
Ölçüm yöntemi Matris: Merkez ağırlıklı: Karenin ortasındaki 4,5 mm’lik daireyi ölçer. Noktasal: Seçilen netleme alanı etrafındaki 2 mm’lik daireyi ölçer
Mod P: Değişken program ile programlanmış otomatik pozlama; S: enstantane öncelikli otomatik; A: diyafram öncelikli otomatik; M: manuel; otomatik sahne seçimi
Pozlama telafisi 1/3 EV’lik adımlarla –3 ile +3EV
Pozlama kilidi Deklanşöre yarım basıldığında ölçülen değerde kilitlenen ışık düzeyi
ISO duyarlılığı (Önerilen Pozlama İndeksi) 1 EV’lik adımlarla 200 ile 12800 arası, 12800 (NR); otomatik ISO duyarlılığı kontrolü (ISO 200–6400, 200–3200, 200–800) mevcuttur (P, S, A ve M modlarında kullanıcı tarafından kontrol edilir)
Etkin D-Lighting Açık, kapalı
Otomatik netleme Karma otomatik netleme (kademe belirlemeli/kontrast ölçümlü AF); AF yardımcı aydınlatması
Objektif sürekli servosu Otomatik AF-S/AF-C seçimi (AF-A), Devamlı AF (AF-F), Tek kare AF (AF-S), Sürekli AF (AF-C), Manuel netleme (MF)
Netleme alanı Tek nokta AF: 135 netleme alanı; merkezdeki 73 alan kademe belirlemeli AF’yi destekler; Otomatik alan AF: 41 netleme alanı
AF alanı modu Tek nokta, otomatik alan, konuyu izleme
Netleme kilidi Netleme, deklanşöre yarım basılarak (tek kare AF) kilitlenebilir
Dahili flaş Otomatik; Yumuşak, Minyatür efekti, Seçici renk, Çapraz işlem, Oyuncak fotoğraf makinesi efekti (Yaratıcı mod): Flaş otomatik olarak açılır ve gerektiği gibi patlar; P programlanmış otomatik, S enstantane öncelikli otomatik, A diyafram öncelikli otomatik, M manuel (Yaratıcı mod): Manuel olarak açılır
Kılavuz Numarası Yaklaşık 5/16 (m/ft, ISO 100, 20°C/68°F; ISO 200’de, Kılavuz Numarası yaklaşık 7/23’dir)
Flaş kontrolü Görüntü sensörü kullanılarak i-TTL flaş kontrolü
Flaş modu Otomatik, otomatik + kırmızı göz azaltma, dolgu flaşı, dolgu flaşı + yavaş senkron, kırmızı göz azaltma, kırmızı göz azaltma + yavaş senkron, arka perde senkronu, arka perde + yavaş senkron, kapalı
Flaş telafisi 1/3 EV’lik adımlarla -3 ile +1 EV arası
Flaş hazır göstergesi Dahili flaş ünitesi tam olarak şarj edildiğinde yanar
Beyaz dengesi Otomatik, yapay aydınlatma, floresan, doğrudan güneş ışığı, flaş, bulutlu, gölge, su altı, önceden belirlenen beyaz ayarı, önceden belirlenen beyaz ayarı hariç tümünde hassas ayarlama yapılabilir.
Film – Ölçüm Ana görüntü sensörünü kullanan TTL pozlama ölçümü, görüntü sensörünü kullanan TTL ölçümü
Film – Ölçüm yöntemi Matris: Merkez ağırlıklı: Karenin ortasındaki 4,5 mm’lik daireyi ölçer Nokta: Seçilen netleme alanının etrafındaki 2 mm’lik daireyi ölçer
Film – Çerçeve boyutu (piksel) ve kare hızı HD filmler (en boy oranı 16 : 9) 1920 x 1080/60p (59,94 fps) 1920 x 1080/30p (29,97 fps) 1280 x 720/60p (59,94 fps) 1280 x 720/30p (29,97 fps). Ağır çekim filmler (en boy oranı 8 : 3) 640 x 240/400 fps (30p/29,97 fps hızında oynatılır) 320 x 120/1200 fps (30p/29,97 fps hızında oynatılır). Hızlı çekim, sıçramalı kesme ve 4 saniyelik filmler (en boy oranı 16 : 9) 1920 x 1080/30p (29,97 fps). Hareketli Enstantane Çekim (film kısmı; en boy oranı 16 : 9) 1280 x 720/60p (59,94 fps) (24p/23,976 fps hızında oynatılır)
Film – Dosya biçimi MOV
Film – Video sıkıştırma H.264/MPEG-4 Gelişmiş Video Kodlaması
Film – Ses kayıt biçimi PCM
Film – Ses kayıt cihazı Dahili stereo mikrofon; duyarlılık ayarlanabilir
Ekran Boyut: Diyagonal olarak 7,5 cm (3 inç). Çözünürlük: Yaklaşık 460k nokta. Tür: Parlaklık ayarı yapılabilen TFT LCD
İzleme İzleme zoom işlevi ile tam çerçeve veya küçük resimler (4, 9 veya 16 görüntü ya da takvim) halinde izleme, film izleme, slayt gösterisi, histogram ekran, otomatik resim döndürme ve derecelendirme seçeneği
Arabirim – USB Yüksek Hızlı USB
HDMI çıkışı D tipi HDMI konektör
Desteklenen diller Arapça, Bengal dili, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Kore dili, Marathi dili, Norveç dili, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveç dili, Tamil dili, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnam dili
Pil Bir adet EN-EL22 şarj edilebilir li-ion pil
AC adaptörü EH-5b AC adaptör; EP-5E güç konektörü (ayrı satılır) gerekir
Tripod yuvası 1/4 inç (ISO 1222)
Boyutlar (G x Y x D) Projeksiyonlar hariç yaklaşık 101,0 x 60,8 x 29,4 mm (4,0 x 2,4 x 1,2 inç)
Ağırlık Gövde kapağı olmadan, pil ve hafıza kartı ile birlikte yaklaşık 230 gr (8,1 oz); yalnızca fotoğraf makinesi gövdesi yaklaşık 190 gr (6,7 oz)
Çalışma ortamı – Sıcaklık 0 °C – 40 °C (32 °F – 104 °F)
Çalışma ortamı – Nem 85% veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar BF-N1000 Gövde Kapağı, EN-EL22 şarj edilebilir Li-ion pil (terminal kapağıyla birlikte), MH-29 Pil Şarj Cihazı (gerekli ülke veya bölgelerde AC duvar adaptörü verilir; biçimi ürünün satıldığı ülkeye göre değişir), objektif (yalnızca fotoğraf makinesiyle birlikte objektif seti satın alındıysa verilir), AN-N1000 Askı, ViewNX 2 CD, UC-E16 USB Kablosu

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın