Nikon D3300

Nikon’un CES 2014 kapsamında duyurduğu giriş seviyesi DSLR fotoğraf makinesi Nikon D3300 ile önemli anların atmosferini olduğu gibi yakalayın.

Unutulmaz yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve filmler çekmek için harika bir cihaz olan bu küçük ve hafif 24,2 megapiksel çözünürlüklü Dijital Tek Lensli Refleks güçlü, taşıması kolay ve kullanımı son derece basittir.

Büyük görüntü sensörü, en küçük ayrıntıları bile çarpıcı bir keskinlikte yakalar, düşük ışık performansı (ISO 12.800’e kadar) sayesinde karanlık ortamlarda bile son derece net görüntüler çekebilirsiniz.

Dijital Tek Lensli Refleks fotoğrafçılığı konusunda tecrübeli değilseniz veya daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, Basit Mod’da adım adım yardım alabilirsiniz. Paylaşmaya hazır olduğunuzda, Nikon’un isteğe bağlı Kablosuz Mobil Adaptörü, akıllı bir cihaz üzerinden sevdiğiniz sitelere fotoğraf yüklemeyi kolaylaştırır.

Nikon-D3300-DSLR-camera

Nikon D3300 Temel Özellikler

24,2 megapiksel DX biçimli CMOS sensör

Unutulmaz yüksek çözünürlüklü görüntüler yakalayın. Büyük baskılar inanılmaz görünür ve ayrıntıları kaybetmeden görüntüleri kırpabilirsiniz.

Dijital Tek Lensli Refleks fotoğrafçılığı konusunda yeni misiniz? Basit Mod

Basit Mod’da Örnek görüntüler ve kolay anlaşılan adım adım yönergeler kullanılarak harika fotoğraf ve filmleri tam olarak nasıl çekeceğiniz anlatılır.

Kablosuz adaptör

Yüksek kaliteli fotoğrafları paylaşarak akıllı telefon sahiplerinden farkınızı ortaya koyun. Nikon’un isteğe bağlı WU-1a Kablosuz Mobil Adaptör’ünü* kullanarak, akıllı bir cihaz aracılığıyla D3300’deki görüntüleri karşıya yükleyin.

İnanılmaz düşük ışık performansı

Her türlü ışıkta net görüntüler çekin. 100–12.800 (25.600’e eşdeğer olacak biçimde genişletilebilir) değerlerine sahip ISO aralığı ile karanlık ortamlarda tüm ayrıntılarını yakalayabilirsiniz.

nikon-d3300-dslr

EXPEED 4

Nikon’un hızlı ve güçlü görüntü işleyicisi, yüksek hızlı kullanım ve gelişmiş kumlanma azaltması olanağı sunarak her türlü ışık koşulunda gerçeksi renklere sahip, cam gibi görüntüler elde etmenizi sağlar.

5 fps sürekli çekim

Saniyede 5 kare gibi bir hızla aksiyonu kaydedin ve zor yakalanan hareketleri veya ifadeleri doğru zamanda yakalayın.

Tam 24,2 megapiksellik güç: Özellikle optik sensör koruyucu filtresi (OLPF) olmayacak biçimde tasarlanan D3300’ün görüntü sensörü, 24,2 megapiksel çözünürlükten en iyi biçimde yararlanarak en ince dokuları bile büyük bir keskinlikle yakalar ve son derece net ayrıntılara sahip görüntüler elde etmenizi sağlar.

Özel efektler: Sunmuş olduğu 13 farklı efekt seçeneğiyle D3300, fotoğraf ve filmlerinize sanatsal bir hava katmanızı kolaylaştırır. Çekim yapmadan önce Efektler Modu’na girip uygulamak istediğiniz seçeneği belirtmeniz yeterlidir. Renkleri parlaklaştırmak için Pop seçeneğini deneyin, Kolay Panorama ile manzaranın tamamını sığdırın ve Oyuncak Fotoğraf Makinesi ile bir retro efekt oluşturun.

Çok keskin 11 noktalı AF sistemi: Konunuz ne kadar hızlı veya ani hareket ediyor olursa olsun, D3300 her şeye odaklanabilir. Merkezinde bir çapraz tip sensörü olan çok keskin 11 noktalı otomatik netleme sistemi, konunuza derhal kilitlenir ve merkezin dışında, hızlı hareket ediyor veya tamamen beklenmedik davranışlar sergiliyor olsa bile keskin netlikten ödün vermez.

Full HD filmlerle yönetmen koltuğuna oturun: Fotoğraf makinesinin D Film işlevini kullanarak gurur duyacağınız filmler çekin. Hızlı ve hareketli sahnelerde bile düzgün kaydın yanı sıra yüksek seviyede keskinlik ve netlik elde edebileceğiniz manasına gelen sürekli otomatik netleme ile 50p/60p’ye kadar kare hızlarında Full HD (1080p) video klipler kaydedebilirsiniz.

nikon-d3300-dslr_back

Büyük LCD ekran: 7,5 cm’lik (3,0 inç) büyük LCD ekran sayesinde D3300 ile fotoğraf ve film çekmek bir kompakt fotoğraf makinesi veya akıllı telefon ile çekmek kadar kolay hale gelir. Geniş görüntü açısı ve 921k nokta çözünürlüğü sayesinde kareleri oluşturup inceleyin ve netliği bozmadan özel efektler uygulayın.

Sezgisel kullanım: Ayrı, tek dokunuşlu düğmelerle D Film ve Canlı Görüntü özelliklerini kullanın. Fotoğraf makinesinin arkasındaki i düğmesini kullanarak cihazın ana menüsünü atlayın ve çekim yaparken ayarları hızlıca değiştirin. Vizörü kullanarak çekim yaparken ister klasik bir arabirimi tercih edin isterseniz de ayarları canlandıran grafik bir arabirimi.

Optik vizör: D3300’ün net, geniş vizörü, özellikle de belirli bir mesafeden hızlı hareket eden konuları çekerken, mükemmel zamanlanmış fotoğraflar yakalamayı kolaylaştırır.

Küçük sistem: Yalnızca 410 g (yalnızca gövde) ağırlığa ve küçük bir geri çekilebilir kit objektife sahip D3300, Dijital Tek Lensli Refleks bir cihazla dolaşmayı hiç olmadığı kadar rahat bir hale getirir. Kompakt ebatlara sahip olsa da D3300’ün geniş ve rahat tutma yüzeyi, nerede olursa olsun önemli anların canlı görüntülerini yakalarken fotoğraf makinesini sabit tutmanıza yardımcı olur.

NIKKOR objektifler: D3300’ün yüksek piksel sayısından en iyi biçimde yararlanmanızı mümkün kılacak biçimde tasarlanan Nikon’un meşhur DX biçimli NIKKOR objektiflerinin performansından faydalanın. Canlı renklere, çarpıcı kontrasta ve net ayrıntılara sahip fotoğraf ve filmlerin keyfini çıkarın: Nefes kesici portreler için hızlı ana objektifleri kullanın, gerçek boyutlu yakın çekimler için bir mikro objektif ya da uzaktaki konuların net görüntülerini çekmek için bir telefoto kullanın.

Nikon-D3300-DSLR-camera-top

Nikon D3300 Özellikleri

 • 24MP sensor
 • 11 AF noktası
 • ISO aralığı: 100-12800 (25,600)
 • EXPEED4 görüntü işleme motoru, mükemmel gürültü azaltma özelliğiyle
 • 5 fps sürekli çekim hızı
 • 3″ LCD ekran
 • En sık kullanılan 6 taneye göre sahne modu belirleme
 • Rehber özelliği
 • 13 özel efekt modu
 • Yeni kit lens: 18-55mm f/3.5-5.6G VR II

Nikon D3300 Teknik Özellikler

Tür Tek lens yansıtmalı dijital fotoğraf makinesi
Objektif montajı Nikon F objektif yuvası (AF bağlantı yerleri vardır)
Etkin görüş açısı Nikon DX biçimi; odak uzunluğu, FX biçimli görüş açısına sahip objektiflerin yaklaşık 1,5 katına eşit
Etkin piksel sayısı 24,2 milyon
Görüntü sensörü 23,5 x 15,6 mm CMOS sensör
Toplam piksel 24,78 milyon
Toz Azaltma Sistemi Görüntü sensörü temizleme, Toz Giderme referans verileri (isteğe bağlı Capture NX 2 yazılımı gereklidir)
Görüntü boyutu (piksel) Kolay panorama modu: 4800 x 1080 (normal, yatay pan). 1632 x 4800 (normal, dikey pan). 9600 x 1080 (geniş, yatay pan). 1632 x 9600 (geniş, dikey pan). Diğer modlar: 6000 x 4000 (Geniş). 4496 x 3000 (Orta). 2992 x 2000 (Küçük)
Depolama: Dosya biçimi NEF (RAW): 12 bit, sıkıştırılmış. JPEG: İyi (yaklaşık 1 : 4), normal (yaklaşık 1 : 8) veya temel (approx. 1 : 16) sıkıştırma seçenekleri sunar ve JPEG-Baseline ile uyumludur. NEF (RAW)+JPEG: Hem NEF (RAW) hem de JPEG biçiminde kaydedilmiş tek bir fotoğraf
Picture Control Sistemi Standart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara; seçilen Picture Control değiştirilebilir
Medya SD (Secure Digital) ve UHS-I uyumlu SDHC ve SDXC hafıza kartları
Dosya sistemi DCF 2.0, DPOF, Exif 2.3, PictBridge
Vizör Göz düzeyinde, beşli ayna tek mercek yansıtmalı vizör
Çerçeve alanı Yaklaşık olarak %95 yatay ve %95 düşey
Büyütme Yaklaşık olarak 0,85 x (sonsuzda 50 mm f/1,4 objektif, -1,0 m-1)
Göz temas noktası 18 mm (-1,0 m-1; vizörün göz merceği objektif yüzeyinin merkezinden)
Diyoptri ayarı -1,7 – +0,5 m-1
Netleme ekranı B Tipi BriteView Clear Matte Mark VII ekran
Yansıma aynası Hızlı dönüş
Objektif diyaframı Anlık dönüş, elektronik kontrol
Uyumlu objektifler AF-S ve AF-I objektiflerde otomatik netleme özelliği vardır. Diğer G ve D tipi objektiflerde, AF objektiflerde (IX NIKKOR ve F3AF için olan objektifler desteklenmez) ve AI-P objektiflerde otomatik netleme özelliği yoktur. CPU’su olmayan objektifler M modunda kullanılabilir, ancak fotoğraf makinesi pozometresi çalışmaz. Elektronik telemetre, maksimum diyafram değeri f/5,6 olan veya daha hızlı objektiflerle kullanılabilir.
Deklanşör tipi Elektronik olarak kontrol edilen dikey hareketli odak düzlemli deklanşör
Enstantane hızı 1/3 EV’lik adımlarla 1/4000 – 30 s; Uzun pozlama; Süre
Flaş senkronizasyon hızı X=1/200 s; 1/200 s veya daha düşük hızda deklanşörle senkronize olur
Deklanşör modları Tek kare, sürekli, alçak sesli deklanşör modu, otomatik zamanlama, gecikmeli uzaktan kumanda; ML-L3, hızlı tepkili uzaktan kumanda; ML-L3
Kare ilerleme hızı 5 fps’ye kadar. Not: Kare hızları manuel netleme, manuel veya enstantane öncelikli otomatik pozlama, 1/250 s veya daha hızlı bir enstantane hızı kullanıldığını ve diğer ayarların varsayılan değerlerde olduğunu varsayar.
Otomatik zamanlama 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1-9 pozlama
Pozlama Ölçümü 420-piksel RGB sensör kullanan TTL pozlama ölçümü
Ölçüm yöntemi Matris ölçümü: 3 boyutlu renk matrisi ölçümü II (G, E ve D tipi objektiflerde); renk matrisi ölçümü II (diğer CPU’lu objektiflerde) Merkez ağırlıklı ölçüm: Ağırlığın %75’i, karenin ortasındaki 8 mm’lik daireye verilir. Noktasal ölçüm: Seçilen odak noktası etrafındaki 3,5 mm’lik daireyi (karenin yaklaşık %2,5’i) ölçer
Aralık (ISO 100, f/1,4 objektif, 20 °C/68 °F) Matris veya merkez ağırlıklı ölçüm: 0-20 EV. Noktasal ölçüm: 2-20 EV
Pozometre bağlantısı CPU
Mod Otomatik modlar (otomatik; otomatik, flaş kapalı); esnek program (P) ile programlanmış otomatik; enstantane öncelikli otomatik (S); diyafram öncelikli otomatik (A); manuel (M); sahne modları (portre; manzara; çocuk; spor; yakın plan; gece portre); özel efekt modları (gece görüşü; süper canlı; pop; fotoğraf çizimi; renk taslağı; oyuncak fotoğraf makinesi efekti; minyatür efekti; seçici renk; siluet; fazla ışık; az ışık; HDR boyama; kolay panorama)
Pozlama telafisi P, S, A ve M modlarında 1/3 EV’lik adımlarla -5 – +5 EV olarak ayarlanabilir
Pozlama kilidi AE-L/AF-L düğmesi ile algılanan değerde kilitlenen ışık düzeyi
ISO duyarlılığı (Önerilen Pozlama İndeksi) 1 EV’lik adımlarla ISO 100-12800. ISO 12800’ün üzerinde yaklaşık 1 EV (ISO 25600 dengi) olarak da ayarlanabilir; otomatik ISO duyarlılığı kontrolü kullanılabilir
Etkin D-Lighting Açık, kapalı
Otomatik netleme TTL kademe belirlemeli Nikon Multi-CAM 1000 otomatik netleme sensör modülü, 11 netleme noktası (bir adet çapraz tip sensör içerir) ve AF yardımcısı aydınlatıcı (aralık yaklaşık 0,5-3 m/1 ft 8 inç-9 ft 10 inç)
Algılama aralığı -1 – +19 EV (ISO 100, 20 °C/68 °F)
Objektif sürekli servosu Otomatik netleme (AF): Tek servo AF (AF-S); sürekli-servo AF (AF-C); otomatik AF-S/AF-C seçimi (AF-A); tahminli netleme izleme konu durumuna göre otomatik olarak etkinleştirilir Manuel netleme (MF): Elektronik telemetre kullanılabilir
Netleme noktası 11 netleme noktasından biri seçilebilir
AF alanı modu Tek nokta AF, dinamik alanlı AF, otomatik alanlı AF, 3D-izleme (11 nokta)
Netleme kilidi Netleme, deklanşör düğmesine yarım basılarak (Tek servo AF) veya AE-L/AF-L düğmesine basılarak kilitlenebilir
Dahili flaş Otomatik, portre, çocuk, yakın plan, gece portresi, süper canlı; pop; fotoğraf çizimi; renk taslağı; otomatik fotoğraf makinesi efekti; Otomatik açılan otomatik flaş. P, S, A, M: Düğmeye basarak manuel açılan flaş
Kılavuz Numarası Manuel flaşla (m/ft, ISO 100, 20 °C/68 °F) yaklaşık 12/39, 12/39
Flaş kontrolü TTL: 420 piksel RGB sensörü kullanan i-TTL flaş kontrolü dahili flaşta ve SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, SB-600, SB-400 veya SB-300’de kullanılabilir; matris ve merkez ağırlıklı ölçümde dijital Tek Lensli Refleks için i-TTL dengeli dolgu flaşı, noktasal ölçümde ise dijital Tek Lensli Refleks için standart i-TTL flaş kullanılır.
Flaş modu Otomatik, kırmızı göz azaltma özellikli otomatik, otomatik yavaş senkron, kırmızı göz azaltma özellikli otomatik yavaş senkron, dolgu flaşı, kırmızı göz azaltma, yavaş senkron, kırmızı göz azaltma özellikli yavaş senkron, yavaş senkronlu arka perde, arka perde senkronu, kapalı
Flaş telafisi 1/3 EV’lik artışlarla -3 – +1 EV
Flaş hazır göstergesi Dahili flaş veya opsiyonel flaş birimi tamamen şarj olduğunda yanar, flaş tam performansla kullanıldıktan sonra yanıp söner.
Aksesuar yuvası Senkron ve veri bağlantılarına ve güvenlik kilidine sahip ISO 518 flaş yuvası
Nikon Creative Lighting System (CLS) Advanced Wireless Lighting özelliği SB-910, SB-900, SB-800 veya SB-700’de ana flaş olarak veya SU-800’de kumanda birimi olarak desteklenir; tüm CLS uyumlu flaş ünitelerinde Flash Color Information Communication desteklenir.
Senkron terminali AS-15 senkron terminal adaptörü (ayrı satılır)
Beyaz dengesi Otomatik, ampul ışığı, floresan (7 tür), doğrudan güneş ışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden belirlenen beyaz ayarı, önceden belirlenen manuel hariç hassas ayarlı tümü
Canlı görüntü – Objektif sürekli servosu Otomatik netleme (AF): Tek servo AF (AF-S); devamlı servo AF (AF-F). Manuel netleme (MF)
Canlı görüntü – AF alanı modu Yüz öncelikli AF, geniş alan AF, normal alan AF, konu izleme AF
Canlı görüntü – Otomatik netleme Kare içinde herhangi bir yerde kontrast ölçümlü AF (yüz öncelikli AF veya konu izleme AF seçildiğinde, fotoğraf makinesi netleme noktasını otomatik olarak seçer)
Canlı Görüntü – Otomatik sahne seçimi Otomatik ve otomatik, flaş kapalı modlarında kullanılabilir
Film – Ölçüm Ana görüntü sensörünü kullanan TTL pozlama ölçümü
Film – Ölçüm yöntemi Matris
Film – Çerçeve boyutu (piksel) ve kare hızı 1920 x 1080, 60p (aşamalı)/50p/30p/25p/24p, yüksek/normal. 1280 x 720, 60p/50p, yüksek/normal. 640 x 424, 30p/25p, yüksek/normal. Video modu için NTSC seçildiğinde 30p’lik (gerçek kare hızı 29,97’dir) ve 60p’lik (gerçek kare hızı 59,94’tür) Kare hızları kullanılabilir. Video modu için PAL seçildiğinde 25p ve 50p kullanılabilir. 24p seçildiğinde gerçek kare hızı 23,967 fps’dir.
Film – Dosya biçimi MOV
Film – Video sıkıştırma H.264/MPEG-4 Gelişmiş Video Kodlaması
Film – Ses kayıt biçimi Lineer PCM
Film – Ses kayıt cihazı Yerleşik monaural veya harici stereo mikrofon; duyarlılık ayarlanabilir
Film – ISO Duyarlılığı ISO 100-12800; ISO 12800’ün üzerinde yaklaşık 1 EV (ISO 25600 dengi) olarak da ayarlanabilir
Ekran 7,5 cm (3-inç), yaklaşık 921k noktalı (VGA) TFT LCD, 170 ° görüntüleme açısına, yaklaşık %100 çerçeve alanı ve parlaklık ayarına sahiptir
İzleme Tam çerçeve veya küçük görüntüler (4, 9 veya 72 görüntü ya da takvim) halinde izleme, izleme zoom’u, film ve panorama izleme, fotoğraf ve/veya film slayt gösterileri, histogram ekran, vurgular, Otomatik görüntü döndürme, görüntü derecelendirme, görüntü açıklaması (36 karaktere kadar)
USB Yüksek Hızlı USB
Video çıkışı NTSC, PAL
HDMI çıkışı C Tipi mini-pin HDMI konektörü
Aksesuar bağlantısı Kablosuz Uzaktan Kumandalar: WR-1, WR-R10 (ayrı satılır). Uzaktan kumanda kabloları: MC-DC2 (ayrı satılır). GPS üniteleri: GP-1/GP-1A (ayrı satılır)
Ses girişi Stereo mini-pin soket (3,5 mm çap); isteğe bağlı ME-1 stereo mikrofonları destekler
Desteklenen diller Arapça, Bengal dili, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Kore dili, Marathi dili, Norveç dili, Farsça, Lehçe, Portekizce (Portekiz ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveç dili, Tamil dili, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnam dili
Pil Bir adet şarj edilebilir Li-ion EN-EL14a pil
AC adaptör EH-5b AC adaptör; EP-5A güç konektörü (ayrı satılır) gerekir
Tripod yuvası 1/4 inç (ISO 1222)
Boyutlar (G x Y x D) Yaklaşık 124 x 98 x 75.5 mm (4,9 x 3,9 x 3 inç)
Ağırlık Gövde kapağı olmadan, pil ve hafıza kartı ile birlikte yaklaşık 460 g (1 lb 0,2 oz); yalnızca fotoğraf makinesi gövdesi yaklaşık 410 g (14,5 oz)
Çalışma ortamı – Sıcaklık 0 °C-40 °C (+32 °F-104 °F)
Çalışma ortamı – Nem %85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar EN-EL14a şarj edilebilir Li-ion pil (terminal kapağıyla birlikte), MH-24 pil şarj cihazı, DK-25 vizör lastiği, BF-1B gövde kapağı, AN-DC3 askı, UC-E17 USB kablosu, EG-CP14 ses/video kablosu, ViewNX 2 CD-ROM

Nikon D3300 Satış Fiyatı

Bu yeni Nikon ürünlerinin Amerika fiyat bilgileri ise şu şekilde. Nikon D3300 yeni kit lens 18-55mm, f/3.5-5.6 ile fiyatı $649.95Nikon’un giriş seviyesi modellerindeki yeni güncellemesi Nikon D3300, 20 Şubat 2014 itibariyle dağıtımına başlanacakmış.

Published on :

Görüşler

Bir yorum var“Nikon D3300

 1. Avatar for Alper Orus

  Bır garıp Tanrı Kulu

  fiyatı ılgılendırırı benı daha cok kucuk makıneylede ışımı halledıceksem bukadar para vermeme gerek yok ornegın efeck after efecte ıstedığımı alırsam daha duşuk bı makıneyle alabılırım

Cevap Yazın