Nikon D5500

Kendinize bir iyilik yapın ve şimdiye kadarki en iyi görüntülerinizi D5500 ile yakalayın. Hafif, güçlü, ince ve alışık olduğunuz dokunmatik ekran kullanımına sahip bu D-SLR, çekim yeteneklerinizi konuşturmanızı sağlar.

D5500 hızlı ve hareketli çekimlerde hem de zorlayıcı, az ışıklı durumlarda sizi yarı yolda bırakmaz. Fotoğraflarınız ve filmleriniz büyük boy olarak basıldığında ya da büyük ekranda gösterildiğinde , dünya sizin gözünüzden kristal berraklığında yansıyacaktır.

Değişken açılı hassas dokunmatik ekran sezgisel kullanıma sahiptir. Dahili Wi-Fi özelliği de, yüksek kaliteli fotoğraflarınızı akıllı bir cihaz aracılığıyla paylaşmayı kolaylaştırır. Olağanüstü bir taşınabilirliğe ve inanılmaz konforlu bir tutuşa sahip olan bu D-SLR, mükemmelliği deneyimlemenizi sağlar.

Nikon D5500 Temel Özellikler

nikon-d5500-dslr-01

İlham veren resim kalitesi

Bulanık resimleri unutun ve canlı, zengin detaylara sahip görüntülerin tadını çıkarın. Hem hızlı, hareketli çekimlerde hem de zorlayıcı, az ışıklı durumlarda çekimleriniz harika görünür.

Değişken açılı dokunmatik ekran:

Fotoğraf makinenizi bir akıllı telefon gibi kontrol edin. Heyecan verici açılardan çekim yapmak için dokunmatik ekranı çevirin, eğin veya döndürün, sonra netlemeye dokunun ve çekin.

Dahili Wi-Fi

Akıllı cihazınız en gözde fotoğraf makinesi aksesuarlarınızdan biri olacak. Akıllı telefonunuz veya tabletinizle etkileyici fotoğraflar paylaşmak için dahili Wi-Fi özelliğini kullanın.

Mükemmel tutuş

Parmaklarınızı sağlam tutma yerine yerleştirdikten sonra, bu fotoğraf makinesini asla bırakmak istemeyeceksiniz. Hafif, ince yapılı gövdesiyle D5500 tamamen konfor odaklıdır.

Üstün ışık duyarlılığı

Işık çok az olduğunda bile harika fotoğraflar ve filmler çekin. 100-25.600 arasındaki ISO aralığı sayesinde çok daha pürüzsüz ve net görüntüler elde edeceksiniz.

D Filmler:

Gurur duyacağınız, sorunsuz, ince ayrıntılı Tam HD video klipleri 50p/60p’ye kadar kare hızlarında kaydedin. Sürekli Canlı Görünümlü otomatik netleme hareket hızlı olduğunda bile konuların keskin olmasını sağlar.

Mükemmel netleme

NIKKOR:

Tam 24,2 megapiksellik güç: Her zaman etkileyici olmayı başaran görüntü kalitesinin tadını çıkarın. Özellikle optik sensör koruyucu filtresi (OLPF) olmayacak biçimde tasarlanan D5500’ün görüntü sensörü, 24,2 megapiksel çözünürlükten en iyi biçimde yararlanarak en ince dokuları bile büyük bir keskinlikle yakalar ve son derece net ayrıntılara sahip görüntüler elde etmenizi sağlar.

5 fps sürekli çekim:: Kısa süreli jest veya mimikleri tam zamanında yakalayın. Saniyede beş kare hızında hareketli sahne yakalama becerisiyle D5500, her hareketi yakalar.

EXPEED 4: Hızlı çalışmanın ve gerçek hayat renkleriyle kristal berraklığında görüntülerin keyfini her türlü ışıkta çıkarın. Nikon’un hızlı ve güçlü görüntü işleyicisi, gelişmiş kumlanma azaltma özelliğiyle sorunsuz film kaydı sunar.

Aerodinamik tasarım: İnanılmaz derecede taşınabilir D5500’de beklediğinizden daha fazlasını bulacaksınız. Hafif ama sağlam bir yapıya sahip olan bu ince D-SLR, her durumda mükemmel bir çekim ortağıdır.

Geniş, yüksek çözünürlüklü ekran: Heyecan verici perspektiflerden çekim yaparken, fotoğraf ve filmlerinizin bütün detaylarını görün. Yaklaşık 8,1 cm’lik (3,2 inç) geniş, değişken açılı LCD ekranın geniş resim açısı ve 1.037k nokta yüksek çözünürlüğü vardır. İster iç, ister de dış mekanda çekim yapıyor olun, net bir şekilde çekim yapın, çektiklerinizi gözden geçirin ve özel efektler uygulayın.

Dokunmatik kontrol: Her özelliği uyum içinde kullanın. Hassas dokunmatik ekranı, D5500’le çekim yapmayı herhangi bir akıllı cihazı kullanmak kadar kolay hale getirir. Netleme ve çekim yapmak ya da diyafram, ISO, deklanşör hızı gibi özellikleri ayarlamak için ekrana dokunmanız yeterlidir. Görüntüler arasında gezinmek için kaydırın ya da izleme sırasında sıkıştırarak zoom yapın.

Dokunmatik Fn: Vizörden çekim yaparken önemli ayarları parmağınızı kaydırarak hızlı bir şekilde değiştirin. Dokunmatik Fn fonksiyonuna netleme noktaları, AF alanı modları, diyafram ve ISO duyarlılığı gibi sekiz adede kadar özellik atayabilirsiniz.

Efekt modu: Bir dizi özel efekt kullanarak farklı fotoğraflar ve filmler çekin. Renkleri parlaklaştırmak için Pop seçeneğini deneyin, Kolay Panorama ile manzaranın tamamını sığdırın ve Oyuncak Fotoğraf Makinesi ile bir retro efekt oluşturun. Çekim yaparken, seçtiğiniz özel efektin gerçek zamanlı olarak önizlemesini yapabilir ve yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz.

Picture control 2.0: Yaratıcı vizyonunuzu mükemmel bir şekilde yansıtın. Picture Control, fotoğraf ya da film çekerken keskinleştirme, kontrast, parlaklık, renk ve doygunluk ayarlarını tamamen kontrol etmenizi kolaylaştırır. Yedi mod arasından seçim yapın: Standart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara ve Düz modları tüm detayları saklar ve zengin ton bilgilerini korur. Bu yüzden çekim sonrası görüntülere rötuş yapmayı planlıyorsanız ideal seçimlerdir.

Optik vizör: Fotoğraf makinesinin gördüğünü görün ve tam bir netlik ile çekim yapın. Gözünüzü vizöre koyduğunuzda, konularınızı gecikme veya dikkat dağınıklığı olmadan, gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz. D5500, çekim sürecini daha da sorunsuz bir hale getirmek için gözünüzü vizörden çektiğiniz anda, çektiğiniz görüntüyü otomatik olarak LCD ekranda gösterir.

Sisteminizi genişletin: Yaratıcılık seçeneklerinizi Nikon’un D-SLR sistem aksesuarları ile genişletin. Tanışabilir bir Nikon Speedlight Flaş Birimi sayesinde flaşla çekim yapmanın ne kadar kolay olduğunu keşfedin veya isteğe bağlı ME-1 Stereo Mikrofonu ile mümkün olan en iyi kalitede ses kayıtlarını elde edin. Fotoğrafçılıktan ve çekimlerinizden beklentiniz ne olursa olsun, Nikon’un bunu başarmanızı sağlayacak araçları vardır.

¹ Dahili Wi-Fi işlevini kullanmak için Nikon’un ücretsiz Wireless Mobile Utility uygulamasını akıllı cihazınıza indirmeniz yeterlidir. Wireless Mobile Utility yazılımı iOS™ ve Android™ akıllı cihazlarla uyumludur ve Google Play™ ile Apple App Store™ üzerinden indirilebilir. Android, Google, Google Play, YouTube ve diğer markalar Google Inc. şirketinin ticari markalarıdır.
nikon-d5500-dslr-02

Nikon D5500 Teknik Özellikler

Tür Tek lens yansıtma dijital fotoğraf makinesi
Objektif yuvası Nikon F objektif yuvası
Etkin görüş açısı Nikon DX biçimi; odak uzaklığı, FX biçimli görüş açısına sahip objektiflerin yaklaşık 1,5 katına eşit
Görüntü sensörü DX, 23,5 mm x 15,6 mm CMOS
Toplam piksel 24,78 milyon
Toz azaltma sistemi Görüntü sensörü temizleme, Görüntüden Toz Giderme özelliği referans verileri (Capture NX-D yazılımı gerekir)
Etkin piksel sayısı 24,2 milyon
Resim boyutu (piksel) (L) 6000 x 4000, (M) 4496 x 3000, (S) 2992 x 2000
Depolama – Dosya biçimi NEF (RAW): 12 ya da 14 bit, sıkıştırılmış. JPEG: JPEG-Baseline uyumlu, iyi (yaklaşık 1: 4), normal (yaklaşık 1: 8) veya temel (yaklaşık 1: 16) sıkıştırma ile. NEF (RAW)+JPEG: Hem NEF (RAW) hem de JPEG biçiminde kaydedilmiş tek bir fotoğraf
Picture Control Sistemi Standart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara, Düz: Seçilen Picture Control değiştirilebilir. Özel Picture Control ayarları için depolama alanı mevcuttur
Depolama – Medya SD, SDHC (UHS-I uyumlu), SDXC (UHS-I uyumlu)
Dosya sistemi DCF 2.0, DPOF, Exif 2.3, PictBridge
Vizör Göz düzeyinde, beşli ayna tek objektif yansıtmalı vizör
Çerçeve alanı Yakl. %95 yatay ve %95 düşey
Büyütme Yakl. 0,85 x (sonsuzda 50 mm f/1,4 objektif, -1,0 m-¹)
Göz temas noktası 17 mm (-1,0 m-¹; vizör göz merceği objektif yüzeyinin merkezinden)
Diyoptri ayarı -1,7 – +0,5m-1
Netleme ekranı B Tipi BriteView Clear Matte Mark VII ekran
Alan derinliği önizleme Var
Objektif diyaframı Anlık dönüş, elektronik kontrol
Uyumlu objektifler Otomatik netleme özelliği AF-S ve AF-I objektiflerde kullanılabilir. Otomatik netleme özelliği, diğer G ve D tipi objektiflerde, AF objektiflerde (IX NIKKOR ve F3AF için olan objektifler desteklenmez) ve AI-P objektiflerde kullanılamaz. CPU olmayan objektifler M modunda kullanılabilir ancak fotoğraf makinesi pozometresi çalışmaz. Elektronik telemetre, maksimum diyafram değeri f/5,6 veya daha hızlı olan objektiflerle kullanılabilir.
Deklanşör tipi Elektronik olarak kontrol edilen dikey hareketli odak düzlemli deklanşör
Enstantene hızı 1/3 veya 1/2 EV’lik adımlarla 1/4000 – 30 s; Uzun pozlama; Süre
Flaş senkronizasyon hızı X=1/200 s; 1/200 s veya daha düşük hızlarda deklanşörle senkronize olur
Deklanşör modları S (tek kare), CL (sürekli düşük hız), CH (sürekli yüksek hız), Q (alçak sesli deklanşör modu), Otomatik Zamanlama, Aralıklı çekim, gecikmeli uzaktan kumanda; ML-L3, hızlı uzaktan kumanda; ML-L3
Kare ilerleme hızı Yaklaşık 5 fps. L: 3 fps’ye kadar H: 5 fps’ye (JPEG ve 12 bit NEF/RAW) veya 4 fps’ye (14 bit NEF/RAW) kadar. Not: Kare hızları için, sürekli servo AF, manuel veya enstantane öncelikli otomatik pozlama, 1/250 s veya daha yüksek enstantane hızı, Özel Ayar a1 (AF-C öncelik seçimi) için Deklanşörün seçili olduğu ve diğer ayarların varsayılan değerlerde olduğu varsayılır.
Otomatik zamanlama 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1-9 pozlama
Ölçüm yöntemi Matris ölçümü: 3B renkli matris ölçümü II (G, E ve D tipi objektifler); renkli matris ölçümü II (diğer CPU objektifleri) Merkez ağırlıklı ölçüm: Ağırlığın %75’i, çerçevenin ortasındaki 8 mm’lik daireye verilir. Noktasal ölçüm: Seçilen netleme noktası etrafındaki 3,5 mm’lik daireyi (karenin yaklaşık %2,5’i) ölçer
Ölçüm aralığı (ISO 100, f/1,4 objektif, 20°C/68°F) Matris veya merkez ağırlıklı ölçüm: 0–20 EV. Noktasal ölçüm: 2–20 EV.
Pozlama ölçüm bağlantısı CPU
Mod Otomatik modlar (otomatik; otomatik, flaş kapalı); esnek program (P) ile programlanmış otomatik; enstantane öncelikli otomatik (S); diyafram öncelikli otomatik (A); manuel (M); sahne modları (portre, manzara, çocuk, spor, yakın plan, gece portre, gece manzara, parti/iç mekan, plaj/kar, gün batımı, alacakaranlık/şafak, evcil hayvan portresi, mum ışığı, çiçek açması, sonbahar renkleri, yiyecek); özel efekt modları (gece görüşü, süper canlı, pop, fotoğraf illüstrasyonu, oyuncak fotoğraf makinesi efekti, minyatür efekti, seçici renk, silüet, fazla ışık, az ışık)
Pozlama telafisi P, S, A ve M, SCENE ve gece görüşü modlarında 1/3 ve 1/2 EV’lik adımlarla -5 – +5 EV olarak ayarlanabilir
Pozlama basamaklama 1/3 veya 1/2 EV’lik adımlarla 3 kare
Pozlama kilidi AE-L/AF-L düğmesi ile algılanan değerde kilitlenen ışık düzeyi
ISO duyarlılığı 1/3 EV’lik adımlarla 100-25600. Otomatik ISO duyarlılığı kontrolü kullanılabilir
Etkin D-Lighting Otomatik, Ekstra yüksek, Yüksek, Normal, Düşük, Kapalı
ADL basamaklama 2 çekim
Otomatik netleme TTL kademe belirlemeli Nikon Multi-CAM 4800DX otomatik netleme sensör modülü, 39 netleme noktası (9 adet çapraz tip sensör içerir) ve AF yardımcı aydınlatması (aralık yaklaşık 0,5-3 m/1 ft 8 inç-9 ft 10 inç)
Algılama aralığı –1 – +19 EV (ISO 100, 20°C/68°F)
Objektif sürekli servosu Tek servo AF (AF-S); Sürekli-servo AF (AF-C); Otomatik AF-S/AF-C seçimi (AF-A); tahminli netleme izleme konu durumuna göre otomatik olarak etkinleştirilir, Manuel netleme (MF): Elektronik telemetre kullanılabilir
Netleme noktaları 39 veya 11 netleme noktası arasından seçim yapılabilir
AF alan modu Tek nokta AF, 9, 21 veya 39 noktalı dinamik alan AF, 3D-izleme, otomatik alan AF
Netleme kilidi Netleme, deklanşöre yarım basılarak (single-sürekli servo AF) veya AE-L/AF-L düğmesine basılarak kilitlenebilir
Dahili Flaş Otomatik, portre, çocuk, yakın plan, gece portre, parti/iç mekan, evcil hayvan portresi, süper canlı, pop, fotoğraf illüstrasyonu, oyuncak fotoğraf makinesi efekti: Otomatik açılan otomatik flaş. P, S, A, M, yiyecek: Düğmeye basarak manuel açılan flaş
Kılavuz Numarası Yakl. Manuel flaşla (m/ft, ISO 100, 20°C/68°F) 12/39, 12/39
Flaş kontrolü TTL: 2016 piksel RGB sensörü kullanan i-TTL flaş kontrolü dahili flaşta kullanılabilir; matris ve merkez ağırlıklı ölçümde dijital SLR için i-TTL dengeli dolgu flaşı, noktasal ölçümde ise dijital SLR için standart i-TTL flaş kullanılır
Flaş modu Otomatik, otomatik kırmızı göz azaltma işlevi, otomatik yavaş senkron, kırmızı göz azaltma özellikli otomatik yavaş senkron, dolgu flaşı, kırmızı göz azaltma, yavaş senkron, kırmızı göz azaltma özellikli yavaş senkron, yavaş senkronlu arka perde, arka perde senkronu, kapalı
Flaş telafisi P, S, A ve M ve SCENE modlarında 1/3 ve 1/2 EV’lik adımlarla -3 – +1 EV olarak ayarlanabilir
Flaş hazır göstergesi Dahili flaş veya opsiyonel flaş birimi tamamen şarj olduğunda yanar, flaş tam performansla kullanıldıktan sonra yanıp söner.
Aksesuar yuvası Senkronizasyon ve veri kontakları ile güvenlik kilidine sahip ISO 518 flaş yuvası
Nikon Creative Lighting System (CLS) Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma özelliği SB-910, SB-900, SB-800, SB-700 veya SB-500’de ana flaş olarak veya SU-800’de kumanda birimi olarak desteklenir; Flaş Renk Bilgisi İletişimi, tüm CLS uyumlu flaş ünitelerinde desteklenir.
Senkron Terminali AS-15 senk terminal adaptörü (ayrı satılır)
Beyaz dengesi Otomatik, ampul ışığı, floresan (7 tür), doğrudan güneş ışığı, flaş, bulutlu, gölge, ön ayarlı manuel, ön ayarlı manuel hariç hassas ayarlı tümü.
Beyaz dengesi basamaklama 1’lik adımlarla 3 çekim
Canlı görüntü – Objektif sürekli servosu Otomatik netleme (AF): Single-sürekli servo AF (AF-S); devamlı servo AF (AF-F). Manuel netleme (MF)
Canlı görüntü – AF-alan modu Yüz öncelikli AF, Geniş alan AF, Normal alan AF, Konu izleme AF
Canlı görüntü – Otomatik Çerçeve içinde herhangi bir yerde kontrast ölçümlü AF (yüz öncelikli AF veya konu izleme AF seçildiğinde, fotoğraf makinesi netleme noktasını otomatik olarak seçer)
Canlı görüntü – Otomatik sahne seçimi Otomatik ve otomatik, flaş kapalı modlarında kullanılabilir
Pozlama ölçümü Ana görüntü sensörünü kullanan TTL pozometre
Ölçüm yöntemi Matris
Film – Çerçeve boyutu (piksel) ve kare hızı 1920 x 1080, 60p (aşamalı)/50p/30p/25p/24p, yüksek/normal. 1280 x 720, 60p/50p, yüksek/normal. 640 x 424, 30p/25p, yüksek/normal. Video modu için NTSC seçildiğinde 30p’lik (gerçek kare hızı 29,97 fps’dir) ve 60p’lik (gerçek kare hızı 59,94 fps’dir) kare hızları kullanılabilir. Video modu için PAL seçildiğinde 25p ve 50p kullanılabilir. 24p seçildiğinde gerçek kare hızı 23,976 fps’dir.
Film – Dosya biçimi MOV
Film – Video sıkışırma H.264/MPEG-4 Gelişmiş Video Kodlaması
Film – Ses kayıt biçimi Doğrusal PCM
Film – Ses kayıt cihazı Yerleşik veya harici stereo mikrofon; duyarlılık ayarlanabilir
Film – ISO duyarlılığı 100–25.600
Ekran 8,1 cm (3,2 inç) diyagonal. 170° resim açısı, yaklaşık %100 çerçeve alanı, parlaklık ayarı ve açık/kapalı göz sensörü kontrolü özelliklerine sahip TFT değişken açılı dokunmatik ekran. Yaklaşık 1037k nokta, (720 x 480 x 3 = 1.036.800 nokta)
İzleme İzleme zoom işlevli tam çerçeve veya küçük resim (4, 12 veya 80 görüntü ya da takvim) izleme, film izleme, fotoğraf ve/veya film slayt gösterileri, histogram ekran, vurgular, fotoğraf bilgileri, konum verisi ekranı, otomatik görüntü döndürme, resim derecelendirme ve görüntü açıklaması (36 karaktere kadar)
USB Yüksek hızlı USB; yerleşik USB bağlantı noktalarına bağlanılması önerilir
HDMI çıkışı C tipi HDMI konektör
Video çıkışı NTSC, PAL
Ses girişi Stereo mini-pin soket (3,5 mm çap); isteğe bağlı ME-1 stereo mikrofonları destekler
Aksesuar bağlantısı Kablosuz uzaktan kumandalar: WR-1, WR-R10 (ayrı satılır). Uzaktan kumanda kabloları: MC-DC2 (ayrı satılır). GPS üniteleri: GP-1/GP-1A (ayrı olarak bulunur)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
Wi-Fi (Kablosuz LAN) iletişim protokolleri IEEE 802.11b: DSSS/CCK. IEEE 802.11g: OFDM
Wi-Fi (Kablosuz LAN) çalışma frekansı 2412-2462 MHz (1-11 kanalları arası)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) aralığı (görüş hattı) Yaklaşık 30 m/98 ft (parazit olmadığı varsayılır. Menzil sinyal gücüne ve arada engel olup olmadığına göre değişiklik gösterebilir)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) veri aralıkları (gerçek ölçülen değerler) 54 Mbps. IEEE standardına göre en yüksek mantıksal veri hızı. Gerçek hızlar farklı olabilir.
Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği Doğrulama: Açık sistem, WPA2-PSK. Şifreleme: AES
Wi-Fi (Kablosuz LAN) erişim protokolleri Altyapı
Desteklenen diller Arapça, Bengal dili, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Kore dili, Marathi dili, Norveç dili, Farsça, Lehçe, Portekizce (Portekiz ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveç dili, Tamil dili, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnam dili
Pil Bir adet şarj edilebilir Li-ion EN-EL14a pil
AC adaptörü EH-5b AC adaptör; EP-5A güç konektörü gerekir (ayrı satılır)
Tripod yuvası 1/4 inç (ISO 1222)
Boyutlar ( GxYxD) Yakl. Yaklaşık 124 x 97 x 70 mm (4,9 x 3,9 x 2,8 inç)
Ağırlık Yakl. Gövde kapağı olmadan, pil ve hafıza kartı ile birlikte yaklaşık 470 g (1 lb 0,6 oz); yalnızca fotoğraf makinesi gövdesi yaklaşık 420 g (14,9 oz)
Çalışma ortamı – Sıcaklık 0°C – 40°C (+32°F – 104°F)
Çalışma ortamı – Nem %85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar DK-25 Vizör Lastiği, BF-1B Gövde Kapağı, EN-EL14a şarj edilebilir Li-ion pil (terminal kapağıyla birlikte), MH-24 Pil Şarj Cihazı (gerekli ülke veya bölgelerde fiş adaptörü verilir; biçimi ürünün satıldığı ülkeye göre değişir), AN-DC3 Askı, UC-E23 USB Kablosu, EG-CP16 Ses/görüntü kablosu.
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın