Nikon D4s

Nikon D4s FX-Format DSLR fotoğraf makinesi için duyurusu sonrası net bir şekilde “Nikon tarihinin en hızlı otomatik netleme yapabilen dijital tek lensli refleks fotoğraf makinesi” diyebiliriz.

Nikon D4s DSLR fotoğraf makinesinin özelliklerine hızlıca bakacak olursak, yeni FX format amiral gemisi 16,2 megapiksel çözünürlük ve Nikon’un yeni EXPEED 4 görüntü işlemci sayesinde fotoğraf makinesinin genel performansını yepyeni bir düzeye çıkararak görüntü işleme ve ISO performansını büyük bir ölçüde geliştiriyor. Nikon D4s baştan yaratılan sensörü ile en üstün resim kalitesi yakalanabilirken, doğal ISO 100-25600 olan aralık sektördeki en yüksek değer olan ISO 409600‘e (eşdeğer) bir şekilde yükseltilebiliyor.

Otomatik netleme izlemesinde kullanılabilen saniye başına kare sayısının 10 fps’den 11 fps’ye çıkmasıyla D4S, Nikon tarihinin en hızlı otomatik netleme yapabilen DSLR fotoğraf makinesi oldu. Fotoğraf makinesi, daha hızlı resim aktarımı için Gigabit 100/1000TX Ethernet bağlantı noktası kullanıyor ve yeni S Boyutlu RAW seçeneğini sunuyor.

Nikon D4S meşhur 51 noktalı AF sistemini alıp daha da ileri götürüyor. Gelişmiş kilitlenme, genişletilmiş ‘Konuma göre kaydet’ özelliği ve AF modu kısıtlamaları için yeni seçeneklere ek olarak D4S modelinde yepyeni bir Grup Alan AF modu bulunuyor.
Nikon-D4S-DSLR-1

Dünyanın en iyi görüntüleme makinesi daha da geliştirildi. Hiçbir zaman geride kalmamanız için tasarlanan D4S, her yönüyle olağanüstü görüntüleri olağanüstü hızla yakalamak içindir.

Genişletilmiş ISO aralığı ve EXPEED 4 resim işleme özelliği düşük ışık fotoğrafçılığında çığır açarken, fotoğraf makinesinin hem karanlık hem de aydınlık ortamlarda ustalıkla çekim yapabilmesini sağlar. AF performansındaki gelişmeler sayesinde 11 fps hızında daha iyi çekim ve izleme mümkünken, yeni Grup Alan AF modu sayesinde AF alanı üzerinde çok daha iyi kontrol sahibi olunabiliyor.

Nikon’un S Boyutlu RAW dosya biçimi ağlara resim aktarımını hızlandırır ve Gigabit 100/1000TX Ethernet bağlantı noktası sayesinde ultra hızlı bağlantı kurulabilir.

Nikon D4s DSLR Fotoğraf Makinesi Fiyatı

Nikon D4s profesyonel DSLR fotoğraf makinesinin satış fiyatı yurtdışında $6,499.95 olarak belirlenmiş. 

Nikon-D4s-DSLR-camera-1

Nikon D4s Temel Özellikler

16,2 MP FX biçimli sensör

D4S’in baştan yaratılan sensörü, dünyanın en iyi resim kalitesini sunar. Hızlı kanal okuma özelliğine, geniş dinamik aralığa ve yüksek duyarlılık düzeylerinde temiz performansa sahiptir.

Olağanüstü ISO

Yüksek ISO seviyelerinde daha net, daha temiz ve daha keskin hatlara sahip resimler çekin. Genişletişmiş 100–25600 ISO aralığı, endüstrinin en yüksek düzeyi olan 409600’e (karşılığı) kadar artırılabilir.

AF ile 11 FPS

D4S, gelişmiş çekim ve izleme performansı sunar. AE/AF modunda FX biçimindeki tam 11 fps’lik hızı, önceki modelden (D4) üstündür.

Nikon-D4s-DSLR-camera-2

Nikon-D4s-DSLR-camera-4

Nikon-D4s-DSLR-camera-5

 

EXPEED 4

Fotoğraf makinesinin genel performansını bambaşka bir düzeye çıkarır. Görüntü işleme ve ISO performansını büyük ölçüde geliştirirken, film çekerken de yüksek kare hızına erişilmesine olanak sağlar.

D Film evrim geçiriyor

50p/60p çözünürlükte Full HD (1080p) film çekin. Çekim sırasında ISO 200’den ISO aralığının üst düzeyine erişin; deklanşör hızını, diyaframı ve ses düzeylerini de kontrol edin.

En iyinin de ötesinde

Nikon’un sınıfında lider olan AF sistemini daha da ileri götüren yeni Grup Alan AF modu, hızlı hareket eden konuları daha iyi çekmenize ve olağanüstü bir hassasiyet ile uzun bir mesafe boyunca takip etmenize olanak salar.

Arazide dayanıklıdır

Hava sızdırmayan, dayanıklı bir tam metal gövde ile korunan güvenilir ve dayanıklı D4S, aklınıza gelebilecek en çetrefilli doğa koşullarında bile performansının zirvesindedir.

Hızlı takip

Hızın genlerine işlediği D4S, Gigabit 100/1000TX Ethernet bağlantı noktası kullanır ve sunmuş olduğu yeni S Boyutlu RAW seçeneği, uzun süreli devamlı raw çekim ve hızlı resim aktarımına olanak sağladığı gibi, Nikon’un hızlı WT5 Kablosuz Vericisi ile de uyumludur.

Multi-CAM 3500FX 51 noktalı AF sistemi: D4S, D4’ün sınıfında lider hassaslığını alıp daha da ileri götürüyor. Sistem 9 nokta, 21 nokta ve 51 noktayı kapsayan ayarlarla yapılandırılabilir ve -2 EV’ye (ISO 100, 20°C/68°F) kadar hassastır. Bu iyileştirmeler arasında gelişmiş kilitlenme, genişletilmiş ‘konuma göre kaydet’ özelliği ve AF modu kısıtlamaları için yeni seçenekler bulunmaktadır.

Grup Alan AF: Hızlı hareket eden konuları uzun bir mesafe boyunca olağanüstü bir hassaslıkla izleyin. Beş farklı AF alanını sürekli olarak izleyen Grup Alan AF modu sayesinde yükseğe yakın kontrastlı ya da dikkat dağıtıcı arka planların önündeki nispeten küçük konular çekilirken daha iyi çekim ve arka plan yalıtımı olanağı sunulmaktadır. Kompozisyonun gereksinimlerine göre beş noktalı AF alanının 51 noktalı dizi üzerinde konumu değiştirilebilir.

Rengi ayarlanabilen ekran: İş akışınıza uygun kişisel tercihlerinize göre renk dengesini ve parlaklığı istediğiniz yönde değiştirin. Yansıtma önleyici 8 cm (3,2 inç) genişliğindeki, 921k nokta LCD ekran, otomatik parlaklık denetimine de sahiptir.

Zarif ergonomi: Nikon’un ustalıkla tasarladığı küçük ayrıntılar, çekim sırasında kullanımı çok daha kolay hale getiriyor. Düğme düzeninde yapılan değişiklikler ve yeniden tasarlanan kontrol düğmeleri sayesinde loş ortamlarda kullanımın kolaylaşmasının yanı sıra kıvrımları yeniden tasarlanan baş parmak ve orta parmak koyma yerleri ve daha kolay bir tutuş da değişiklikler arasındadır.

Hızlı, dayanıklı deklanşör: Milisaniyelerin bile önemli olduğu anlarda, D4S’in yalnızca 42 ms gecikmeye sahip deklanşörü ile önemli bir avantaj yakalayabilirsiniz. Kevlar/karbon fiber kompozitinden üretilen deklanşör birimi, 400.000 basış ve 1/250 saniyeye kadar flaş senkronizasyonlu 1/8000-30 saniyelik deklanşör hızı ile test edilmiştir.

Vizörle sabit çekim: Yeni bir deklanşör ve ayna mekanizması, yüksek hızlı çekim sırasında vizördeki görüntünün sabit kalmasını sağlar. En alt düzey vizör kararmasıyla ayna hareketinden kaynaklanan görüntü sarsıntısı büyük ölçüde azaltılır.

Çoklu alan D Filmi: D Film, farklı koşullarda film çekimi için birden çok çerçeve biçimiyle yayın kalitesinde video çekilmesine olanak sağlar. D4S, 50p/60p kare hızında FX ve DX biçimli Full HD (1080p) filmler kaydeder. Üç sensör kesme biçimi sunar: FX, DX ve yerel kesmenin (yaklaşık 2,7x) yanı sıra temiz HDMI çıkışı.

Film çekme özgürlüğü: Kullanıma yönelik iyileştirmeler sayesinde, kayıt sırasında metraj üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilirsiniz. Duyarlılığı ayarlayabilir, M modundaki maksimum ISO’nun yanı sıra sensör kesme biçimini seçebilir, elektrikli diyaframı kontrol edebilir ve deklanşör hızını sabitleyebilirsiniz. Nikon’un 3 boyutlu kumlanma azaltma özelliği, yüksek duyarlılık düzeyinde çekim yapılırken rastgele kumlanmayı, dağılmayı ve kumlanmaya neden olan ışık titremesini azaltır.

HDMI çıkışı: D4S, harici cihazlara sıkıştırılmamış, tam çözünürlüklü HDMI çıkışı olanağı sunar. Aynı anda hem fotoğraf makinesinin kendisiyle hem de HDMI üzerinden bağlanan harici bir kayıt cihazıyla (güvenli bağlantı kurulabilmesi için fotoğraf makinesiyle birlikte bir HDMI kablo mandalı verilir) tam çözünürlüklü HD filmler çekebilirsiniz.

Yüksek kaliteli ses kontrolü: Ses kontrolüne yönelik daha fazla seçeneğe sahip olan D4S, gelişmiş ses kaydı olanağı sağlar. Bir stereo mikrofon girişi ve ses çıkışı sayesinde, hem kayıttan önce hem de kayıt sırasında yalıtımlı bir biçimde ses düzeyinde ince ayar yapabilirsiniz. Dahili mikrofonla kayıt yaparken ses aralığını (geniş/ses) seçebilir ve rüzgar sesini azaltabilirsiniz.

3B Renkli Matris Ölçümü III: 91k piksel AE sensörü aracılığıyla sabit pozlama kontrolü sunar. Fotoğraf, film ve zaman aralıklı çekimle daha iyi sonuçlar elde edilmesi için seçilebilen tam zamanlı yüz tanıma fonksiyonu ve daha sorunsuz hale getirilen pozlama değiştirme olanağına sahiptir.

Noktasal Beyaz Dengesi ölçümü: Zorlu karışık ışık koşullarında bile Beyaz Dengesi’ni belirleyin. Karenin içinde seçilen alana bağlı olarak kolayca manuel, ön ayarlı Beyaz Dengesi verilerini elde edin: Görüntü genişletildiğinde bile elde edilen alanın boyutu korunabilir ve arka arkaya veri elde etme mümkündür.

Picture Control: Fotoğraf ve filmlerde daha iyi çözünürlük ve ek derinlik sağlanması için renk işleme ve ton eğrisi geliştirildi. Picture Control ayarları çekimden önce resim parametrelerinin özelleştirilmesine olanak sağlayarak fotoğraf makinesinde görüntü işlemeyi sorunsuz hale getirdiği gibi, çeşitli renk modlarında keskinleştirme, kontrast, parlaklık, renk ve doygunluk üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Yüksek kapasiteli EN-EL18a pil: 2500 mAh (10,8 V) kapasiteli ultra kompakt ve hafif şarj edilebilir lityum-iyon pil.

Depolama medyası: Biri yüksek hızlı CF (UDMA 7) kartlar, biri de yüksek hızlı, yüksek kapasiteli XQD kartlar için olmak üzere iki kart yuvası.

Nikon D4s Teknik Özellikler

Tip Tek lens yansıtmalı dijital fotoğraf makinesi
Objektif montajı Nikon F objektif yuvası
Etkin piksel sayısı 16,2 milyon
Görüntü sensörü 36,0 mm x 23,9 mm CMOS (FX biçimi)
Toplam piksel 16,6 milyon (yaklaşık)
Toz Azaltma Sistemi Görüntü sensörü temizleme, Toz Giderme referans verileri (opsiyonel Capture NX 2 yazılımı gereklidir)
Resim boyutu (piksel) (L) 4928 x 3280, (M) 3696 x 2456, (S) 2464 x 1640, DX, (L) 3200 x 2128, (M) 2400 x 1592, (S) 1600 x 1064, 5 : 4, (L) 4096 x 3280, (M) 3072 x 2456, (S) 2048 x 1640, 1,2x, (L) 4096 x 2720, (M) 3072 x 2040, (S) 2048 x 1360
Depolama – Dosya biçimi NEF (RAW): 12 veya 14 bit, kayıpsız sıkıştırılmış, sıkıştırılmış veya sıkıştırılamamış; küçük boyut mevcuttur (yalnızca 12 bit sıkıştırılmamış), TIFF (RGB), JPEG: İyi (yaklaşık 1 : 4), normal (yaklaşık 1 : 8) veya temel (yaklaşık 1 : 16) sıkıştırma seçenekleri sunar ve JPEG-Baseline ile uyumludur (Boyut öncelikli); En iyi kalitede sıkıştırma mümkündür, NEF (RAW)+JPEG: Hem NEF (RAW) hem de JPEG biçiminde kaydedilmiş tek bir fotoğraf
Picture Control Sistemi Standart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara; seçilen Picture Control değiştirilebilir; özel Picture Control ayarları için depolama alanı
Depolama Medyası CompactFlash (CF) (Tip I, UDMA 7 ile uyumludur), XQD Tipi Hafıza
Çift kart yuvası Çift kart yuvası
Dosya sistemi DCF 2.0, DPOF, Exif 2.3, PictBridge
Vizör Göz düzeyinde beşli prizma tek lens yansıtmalı vizör
Çerçeve alanı FX (36X24): Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey, 1,2X (30X20): Yaklaşık %97 yatay ve %97 dikey, DX (24X16): Yaklaşık %97 yatay ve %97 dikey, 5:4 (30X24): Yaklaşık %97 yatay ve %100 dikey
Büyütme Yaklaşık olarak 0,70x (sonsuzda 50 mm f/1,4 objektif, -1,0 m-1)
Bakış noktası 18 mm (-1,0 m-1; vizörün göz merceği objektif yüzeyinin merkezinden)
Dioptri ayarı -3 ila +1 m⁻¹
Netleme ekranı AF alanı braketlerine sahip (kadraj kılavuz çizgileri görüntülenebilir) B tipi BriteView Clear Matte Mark VIII ekran
Alan derinliği önizlemesi Evet. Pv düğmesine basıldığında objektif diyaframı kullanıcı (A ve M modu) veya fotoğraf makinesi (P ve S modu) tarafından seçilen bir değerde durdurulur.
Objektif diyaframı Anlık dönüş, elektronik kontrol
Uyumlu objektifler G, E ve D tipi objektifler (PC objektifler için bazı kısıtlamalar geçerlidir) ve DX objektifler (DX 24 x 16 1,5X görüntü alanı kullanan), AI-P NIKKOR objektifler ve CPU’su olmayan AI objektiflerin (yalnızca A ve M pozlama modları) de dahil olduğu AF NIKKOR objektiflerle uyumludur. IX NIKKOR objektifler, F3AF’ye yönelik objektifler ve AI olmayan objektifler kullanılamaz.
Deklanşör tipi Elektronik olarak kontrol edilen dikey hareketli odak düzlemli deklanşör
Deklanşör hızı 1/3, 1/2 veya 1 EV’lik adımlarla 1/8.000 – 30 s; uzun pozlama, süre, X250
Flaş senkronizasyon hızı X=1/250 saniye, 1/200 s veya daha düşük hızda deklanşörle senkronize olur
Deklanşör modları S (tek kare), CL (sürekli yavaş hız), CH (sürekli yüksek hız), Q (sessiz deklanşör), Otomatik zamanlama, MUP (ayna kaldırma)
Kare ilerleme hızı 10 fps’ye kadar (CL) veya 10-11 fps (CH)
Otomatik zamanlama 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 0,5, 1, 2 veya 3 s aralıklarla 1-9 pozlama
Pozlama Ölçümü Yaklaşık 91K (91.000) piksel RGB sensörü kullanan TTL pozlama ölçümü
Ölçüm yöntemi Matris: 3B renkli matris ölçümü II (G, E ve D tipi objektifler); renkli matris ölçümü III (diğer CPU objektifleri); kullanıcı tarafından objektif verileri sağlanırsa CPU olmayan objektiflerde de renkli matris ölçümü kullanılabilir. Merkez ağırlıklı: Ağırlığın %75’i, karenin ortasındaki 12 mm’lik daireye verilir. Dairenin çapı 8, 15 veya 20 mm olarak değiştirilebilir ya da ağırlık tüm çerçevenin ortalamasına göre belirlenebilir (CPU olmayan objektifler 12 mm’lik daire kullanır). Noktasal: Seçilen netleme noktası etrafındaki 4 mm’lik daireyi (karenin yaklaşık %1,5’i) ölçer (CPU olmayan objektif kullanılıyorsa merkezi netleme noktasındadır)
Aralık (ISO 100, f/1,4 objektif, 20 °C/68 °F) Matris veya merkez ağırlıklı ölçüm: –1 – 20 EV – Noktasal ölçüm: 2–20 EV
Pozometre bağlantısı CPU, AI
Mod Değişken program (P) ile programlanmış otomatik; enstantane öncelikli otomatik (S); diyafram öncelikli otomatik (A); manuel (M)
Pozlama telafisi 1/3, 1/2 veya 1 EV’lik adımlarla –5 ila +5 EV
Pozlama basamaklama 1/3, 1/2, 2/3 veya 1 EV’lik adımlarla 2-9 kare (2 veya 3 EV’lik adımlarla 2-5 kare)
ISO duyarlılığı (Önerilen Pozlama İndeksi) 1/3, 1/2 veya 1 EV’lik adımlarla 100 ila 25600. ISO 100’ün altında yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7 veya 1 EV (ISO 50 dengi) ya da yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3 ve 4 EV (ISO 409600 dengi) ISO 25600 veya üzeri olarak da ayarlanabilir; otomatik ISO duyarlılığı kontrolü mevcuttur
Etkin D-Lighting Otomatik, Ekstra yüksek +2/+1, Yüksek, Normal, Düşük veya Kapalı seçeneklerinden biri seçilebilir
ADL alternatifli pozlama Tek kare için seçilen değer kullanılarak 2 kare veya tüm kareler için ön ayarlı değerler kullanılarak 3-5 kare
Otomatik netleme TTL kademe belirlemeli Nikon Multi-CAM 3500FX otomatik netleme sensör modülü, ince ayar ve 51 netleme noktası (15 çapraz tip sensör dahil; f/8 11 sensör tarafından desteklenir)
Algılama aralığı –2 ila +19 EV (ISO 100, 20 °C/68 °F)
Objektif sürekli servosu Otomatik netleme (AF): Single-servo AF (AF-S); Sürekli-servo AF (AF-C) Manuel netleme (MF)
Netleme noktasi 51 veya 11 netleme noktasından seçilebilir
AF alanı modu Tek nokta AF, 9, 21 veya 51 noktalı dinamik alan AF, 3D-izleme, grup alan AF, otomatik alan AF
Netleme kilidi Netleme, deklanşöre yarım basılarak (single-sürekli servo AF) veya alt seçicinin ortasına basılarak kilitlenebilir
Flaş kontrolü TTL: yaklaşık 91K (91.000) pikselli RGB sensörü kullanan i-TTL flaş kontrolü dahili flaşta ve SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, SB-600, SB-400 veya SB-300’de kullanılabilir; matris ve merkez ağırlıklı ölçümde dijital tek lensli refleks için i-TTL dengeli dolgu flaşı, noktasal ölçümde ise dijital Tek Lensli Refleks için standart i-TTL flaş kullanılır.
Flaş modu Ön perde senkronu, yavaş senkron, arka perde senkronu, kırmızı göz azaltma, yavaş senkron özellikli kırmızı göz azaltma, yavaş arka perde senkronu, kapalı, Otomatik FP Yüksek Hızlı Flaş Senkronizasyon seçenekleri desteklenir
Flaş telafisi 1/3, 1/2 veya 1 EV’lik artışlarla –3 ila +1 EV
Flaş basamaklama 1/3, 1/2, 2/3 veya 1 EV’lik adımlarla 2-9 kare, 2 veya 3 EV’lik adımlarla 2-5 kare
Flaş hazır göstergesi Opsiyonel flaş ünitesi tamamen şarj olduğunda yanar, flaş tam performansla kullanıldıktan sonra yanıp söner
Aksesuar kızağı Senkronizasyon ve veri bağlantılarına ve güvenlik kilidine sahip ISO 518 flaş yuvası
Nikon Creative Lighting System (CLS) Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma özelliği SB-910, SB-900, SB-800 veya SB-700’de ana flaş olarak, SB-600 veya SB-R200’de kumanda birimi olarak ya da SU-800’de kumanda olarak desteklenir; Otomatik FP Yüksek Hızlı Flaş Senkronizasyon ve pilot aydınlatma, SB-400 ve SB-300 dışındaki tüm CLS uyumlu flaş ünitelerinde desteklenir; Flaş Renk Bilgisi İletişimi ve FV kilidi, CLS uyumlu tüm flaş ünitelerinde desteklenir
Senkron terminali Diş kilitleme mekanizmalı ISO 519 senkron terminali
Beyaz dengesi Otomatik (2 tür), ampul ışığı, floresan (7 tür), doğrudan güneş ışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden belirl. beyaz ayarı (6’ya kadar değer saklanabilir, canlı görüntüleme sırasında noktasal beyaz dengesi ölçümü kullanılabilir), renk sıcaklığını (2500 K– 10000 K) seçme işlemlerinin hepsi ince ayarlardan yapılabilir.
ADL alternatifli pozlama 1, 2 veya 3 EV’lik adımlarla 2-9 pozlama
Canlı Görüntü – Modlar Canlı Görüntü Çekimi, Film Canlı Görüntü Modu
Canlı görüntü – Objektif sürekli servosu – Otomatik netleme (AF): Single servo AF (AF-S); devamlı servo AF (AF-F) – Manuel netleme (MF)
Canlı görüntü – AF alanı modu Yüz öncelikli AF, Geniş alan AF, Normal alan AF, Konu izleme AF
Canlı görüntü – Otomatik netleme Kare içinde herhangi bir yerde kontrast ölçümlü AF (yüz öncelikli AF veya konu izleme AF seçildiğinde, fotoğraf makinesi netleme noktasını otomatik olarak seçer)
Film – Ölçüm Ana görüntü sensörünü kullanan TTL pozlama ölçümü
Film – Çerçeve boyutu (piksel) ve kare hızı – 1920 x 1080; 60 p (aşamalı), 50 p, 30 p, 25 p, 24 p – 1920 x 1080 kesme; 30 p, 25 p, 24 p – 1280 x 720; 60 p, 50 p – 640 x 424; 30 p, 25 p; 60 p, 50 p, 30 p, 25 p, ve 24 p için Gerçek kare hızları sırasıyla 59,94, 50, 29,97, 25 ve 23.976 fps’dir; tüm seçenekler hem yüksek hem de normal resim kalitesini destekler
Film – Dosya biçimi MOV
Film – Video sıkıştırma H.264/MPEG-4 Gelişmiş Video Kodlaması
Film – Ses kayıt biçimi Lineer PCM
Film – Ses kayıt cihazı Yerleşik monaural veya harici stereo mikrofon; duyarlılık ayarlanabilir
Film – ISO duyarlılığı P, S ve A pozlama modlarında, seçilebilen bir üst sınıra sahip otomatik ISO duyarlılığı kontrolü (ISO 200 ila Hi 4). M pozlama modunda, seçilebilen bir üst sınıra sahip otomatik ISO duyarlılığı kontrolü (ISO 200 ila Hi 4); ISO 25600 üzerinde yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3 veya 4 EV’ye (ISO 409600 dengi) denk ek seçeneklerle kullanılabilen manuel seçim (1/3, 1/2 veya 1 EV’lik adımlarla ISO 200 ila 25600).
Diğer seçenekler Dizin işaretleme, zaman aralıklı çekim
Ekran Diyagonal olarak 8 cm (3,2 inç). 921k Nokta. TFT LCD, 170° resim açısına, yaklaşık %100 çerçeve alanına, manuel ekran parlaklığı kontrolüne ve ortam parlaklığı sensörü kullanan otomatik ekran parlaklığı kontrolüne sahiptir
İzleme İzleme zoom işlevi ile tam çerçeve veya küçük resimler (4, 9 veya 72 görüntü) halinde izleme, film izleme, fotoğraf ve/veya film slayt gösterileri, histogram ekran, vurgular, fotoğraf bilgileri, konum verileri ekranı, otomatik resim döndürme, sesli not girişi ve oynatma ve IPTC bilgileri ekleme ve görüntüleme
USB Yüksek Hızlı USB
HDMI çıkışı C Tipi mini-pin HDMI konektörü
Ses girişi Stereo mini-pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)
Ses çıkışı Stereo mini pin soket (3,5 mm çap)
Aksesuar bağlantısı/bağlantıları Opsiyonel uzaktan kumandayı, opsiyonel WR-R10’u (WR-A10 adaptör gerekir) veya WR-1 Kablosuz Uzaktan Kumandayı, GP-1/GP-1A GPS ünitesini veya NMEA0183 sürüm 2.01 ya da 3.01 (opsiyonel MC-35 GPS adaptör kablosu ve D-sub 9 pinli konektör gerekir) ile uyumlu bir GPS cihazını bağlamak için kullanılabilir
Ethernet RJ-45 konektör. Standartlar: IEEE 802.3ab (1000BASE-T)/IEEE 802.3u (100BASE-TX)/IEEE 802.3 (10BASE-T). Veri hızları: Otomatik algılama ile 10/100/1000 Mbps (IEEE standardına göre en büyük mantıksal veri hızı; gerçek hız farklı olabilir). Bağlantı noktası: 1000BASE-T/100BASE-TX/10BASE-T (AUTO-MDIX)
Çevre birim konektörü WT-5 için
Desteklenen diller Arapça, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Kore dili, Norveç dili, Lehçe, Portekizce (Portekiz ve Brezilya), Rumence, Rusça, İspanyolca, İsveç dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili
Pil Bir adet şarj edilebilir Li-ion EN-EL18a pil
AC adaptör EH-6b AC adaptör; EP-6 güç konektörü (ayrı satılır) gerekir
Tripod yuvası 1/4 inç (ISO 1222)
Boyutlar (GxYxD) Yaklaşık 160 x 156,5 x 90,5 mm ( 6,3 x 6,2 x 3,6 inç)
Ağırlık Yaklaşık 1350 g (2 lb 15,6 ons), pille ve XQD hafıza kartıyla birlikte, fakat gövde kapağı ve aksesuar kızağı kapağı olmadan; yaklaşık 1180 g/2 lb 9,6 ons (yalnızca fotoğraf makinesi gövdesi)
Çalışma ortamı – Sıcaklık 0 °C–40 °C (+32 °F–104 °F)
Çalışma ortamı – Nem %85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar BF-1B gövde kapağı, BS-2 aksesuar kızağı kapağı, terminal kapaklı EN-EL18a şarj edilebilir Li-ion pil, güç kablosu ve iki temas koruyucu ile verilen MH-26a pil şarj cihazı (güç kablosunun şekli, ürünün satıldığı ülkeye bağlıdır), USB kablo mandalı, HDMI kablo mandalı, stereo mini fiş kablosu için UF-2 konektör kapağı, UC-E15 USB kablosu, ViewNX 2 yükleme CD’si, AN-DC11 askı
Published on :

Görüşler

2 comments on “Nikon D4s

  1. Avatar for Alper Orus

    Yunus BULAT

    Yeni canavar sonunda geldi…

Cevap Yazın