Nikon D810A

Nikon D810A ile evrenin olağanüstü yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflarını çekin. Gökyüzü fotoğrafçılığı için özel geliştirilmiş olan D810A, hidrojen alfa dalga boyuna yayılan nebulaların 36,3 megapiksel çözünürlüğe sahip muhteşem görüntülerini yakalar.

Yeniden tasarlanan kızılötesi (IR) kesme filtresi sayesinde D810A, H-alfa tayf çizgisine (yaklaşık 656 nm’lik bir dalga boyu) D810’a göre dört kat daha duyarlıdır. Fotoğrafçılar için güçlü bir araç olan bu özelleştirilmiş D-SLR, gökyüzünün derinliklerindeki mucizelerin gerçek renklerini fotoğraf makinesinde ayar yapmaya gerek kalmadan yakalamanız için sizi özgür bırakır.

Fotoğraf makinesinin özel tasarlanmış işlevleri gökyüzü fotoğrafçılığının zorluklarının üstesinden gelir. Üstelik fotoğraf makinesinde bulunan ultra yüksek ISO ve olağanüstü yüksek işlem gücü muhteşem ayrıntılar sağlar.

Nikon D810a daha fazla ışık yakalamak için yaklaşık 900 saniye (15 dakika / Uzun Pozlama M modu) enstantane hızıyla geliyor ve 51,000 gibi oldukça yüksek ISO hassasiyetine çıkabiliyor. Basit bir Nikon D810A vs D810 samanyolu karşılaştırmasını aşağıda görebilirsiniz. Soldaki D810A, sağdaki D810.

Nikon’un ürün yelpazesine yeni eklenen  gökyüzü fotoğrafçılığı temel alınarak üretilmiş D810a 3800$ fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

Nikon-D810a-vs-D810-ornek

Nikon D810A Temel Özellikler

 • 36,3 MP FX biçimli sensör: En az yanlış renkle muhteşem yüksek kontrastlı görüntüler elde etmenizi sağlar.
 • Modifiye edilmiş kızılötesi (IR) kesme filtresi: H-alfa tayf çizgisine (yaklaşık 656 nm’lik bir dalga boyu) D810’a göre dört kat daha duyarlıdır.
 • Uzun Pozlama M modu: 900 saniyeye kadar tüm pozlamalara olanak sağlar.
 • Elektronik ön perde deklanşörü: Pozlama sırasında iç titreşimleri en alt düzeye indirerek, olabilecek en keskin sonuçları elde etmenizi sağlar.
 • Muhteşem ISO: ISO’nun standart 200-12.800 ISO aralığı 51.200 ISO’ya (eşdeğeri) kadar artırılabilir.
 • Sınırsız sürekli çekim: Göz alıcı ışık izi fotoğraflar elde edin. Medya kartınızın ve pil ömrünüzün yettiği kadar yüksek kaliteli JPEG’ler kaydedin.
 • Canlı görüntü: Görüntü 23 kata kadar büyütülebilir ve Uzun Pozlama ve Süre ayarları için sanal pozlama önizlemesine sahiptir.
 • Kırmızı ışıklı sanal ufuk: Vizörle çekim yaparken yeryüzüyle açınızı doğrulayabilirsiniz.
 • EXPEED 4: Fotoğraf makinesinin genel performansını bambaşka bir düzeye çıkarır.
 • Picture Control 2.0: Maksimum dinamik aralık için Düz ayarını kullanarak üretim sonrasına kalan işlerinizi kolaylaştırın ve Netlik özelliğiyle ayrıntılarda ince ayar yapın.
 • Amiral gemisi AF performansı: Multi-CAM 3500FX 51 noktalı AF sistemi 9 nokta, 21 nokta ve 51 noktayı kapsayan ayarlarla yapılandırılabilir ve -2 EV’ye (ISO 100, 20 °C/68 °F) kadar hassastır.
 • Renk ayarlı ekran: Yansıtma yapmayan, 8,0 cm (3,2 inç), 1229 k-noktalı RGBW LCD ekran. Renk dengesini ve parlaklığı dilediğiniz gibi ayarlayın.
 • Çok alanlı D Film: FX ve DX biçiminde 50p/60p hızında Full HD (1080p) filmler. Çekim sırasında tüm ışık duyarlılığı düzeylerine erişin; deklanşör hızını, diyaframı ve ses düzeylerini kontrol edin.
 • S Boyutlu RAW: Görüntüleri daha hızlı aktarmanıza ve üretim sonrası süreci daha sorunsuz hale getirmenize imkan sağlayan zengin, 12 bit, sıkıştırılmamış Nikon NEF dosyaları elde etmenizi sağlar.
 • Hızlı, dayanıklı deklanşör: 52 ms deklanşör gecikmesine, 200.000 basışlık standart yaşam döngüsüne ve 1/8000 ile 900 saniye arası deklanşör hızına sahip, Kevlar/karbon fiber kompozitinden üretilen deklanşör birimi.
 • Yüksek kapasiteli EN-EL15 pil: 1900 mAh (7,0 V) kapasiteli ultra kompakt ve hafif, şarj edilebilir lithium-ion pil. Bir kere şarj ederek 3860 adede kadar durağan görüntü¹ çekin.
 • Depolama ortamı: Sorunsuz bir çekim deneyimi için iki kart yuvası. Yüksek hızlı UDMA 7 kartlar için bir CF kart yuvası; yüksek hızlı ve yüksek kapasiteli SDXC ve UHS-I kartlar için de bir SD kart yuvası.
 • Dayanıklı Magnezyum alaşımı gövde: Kapsamlı hava ve toz yalıtımına sahip D810A, neme ve toza karşı dayanıklıdır.
 • Kablolu ve kablosuz bağlantı: Ethernet ve kablosuz LAN’ı destekler. Bağlanmak için isteğe bağlı UT-1 Veri Aktarıcısı ile WT-5 Kablosuz Verici’yi kullanın.
 • İsteğe bağlı aksesuarlar: MB-D12 Multi-Power Battery Pack ile veya EP-5B Güç Konektörlü EH-5b AC Adaptörü ile çekim süresini uzatın.

nikon-d810a-dslr-00

Nikon D810a DSLR Videos

Nikon D810A: Time-lapse Video

Nikon D810A: The World of Astrophotography

Yüksek çözünürlüklü FX biçimli gökyüzü fotoğrafçılığı

Hidrojen alfa tayf çizgisinde (yaklaşık 656 nm) uzanan nebulaları inanılmaz bir netlikte yakalayın.

Değiştirilmiş Kızılötesi (IR) kesme filtresi

Nebulaları ve yıldız kümelerini ayrı filtreler kullanmadan yakalayın. D810A, D810’a göre ışığı hidrojen alfa tayf çizgisinden dört kat daha hızlı geçirir.

Olağanüstü işlem gücü

36,3 etkin megapiksel sayısının gücünü ortaya çıkarın. FX biçimli sensör, en az yanlış renkle muhteşem yüksek kontrastlı görüntüler elde etmenizi sağlar.

Uzun pozlama M modu

Uzun pozlama ve süre ayarlarının yanı sıra, özel Uzun Pozlama manuel mod 900 saniyeye kadar pozlamalara olanak tanır.

Elektronik ön perde deklanşörü

Elektronik ön perde deklanşörünü etkinleştirerek pozlama sırasındaki dahili titreşimleri en alt düzeye indirebilir ve en ince ayrıntılarda bile mikro bulanıklık riskini azaltabilirsiniz.

Muhteşem ISO

D810A’nın standart 200-12.800 ISO aralığı 51.200 ISO’ya (eşdeğeri) kadar artırılabilir. Nikon’un 3B kumlanma azaltma özelliği, yüksek ISO seviyelerinde net, iyi tanımlı görüntüler sağlar.

Sınırsız sürekli çekim

Pürüzsüz yıldız izi fotoğrafları çekin. 4 saniye veya daha az perde hızıyla sürekli deklanşör modunda çekim yapabilir, medya kartlarınızın ve pil ömrünüzün izin verdiği kadar çok yüksek kaliteli JPEG resimler çekebilirsiniz.

nikon-d810a-dslr-01

Daha uzun çekim

Uzun pozlamalarla binlerce görüntüyü güvenilir bir şekilde çekin. D810A’nın enerji açısından verimli tasarımı ve yüksek kapasiteli pili uzun süre çekim yapmanızı sağlar. İsteğe bağlı Nikon pil paketleri ve güç adaptörleri çekim süresini ciddi şekilde artırabilir.

Canlı görüntü: Canlı görüntü resmini 23x değerine kadar çıkarın ve tam hassaslıkta önemli netleme kontrolleri yapın. Uzun pozlama ve süre ayarları için sanal pozlama önizlemesi ayrıca netleme ve çerçevelemeye de yardımcı olur.

Kırmızı ışıklı sanal ufuk: Kırmızı ışıklı sanal ufuk ekranı, vizörden çekim yaparken ayarları doğrulamanıza olanak tanır.

EXPEED 4: Fotoğraf makinesinin genel performansını yükseltir. Görüntü işleme ve ISO performansını büyük ölçüde geliştirirken, renk bozulmasını minimuma indirir.

Picture Control 2.0: Fotoğraf ya da film çekerken keskinleştirme, kontrast, parlaklık, renk ve doygunluk ayarlarının kontrolünü tamamen ele alın. Üretim sonrası aşamada tamamen özgür kalmak için yeni Düz ayarı ile çekim yapın ve tüm ayrıntıların yanı sıra hem parlak noktalarda hem de gölgelerde zengin tonal bilgileri koruyun. Kontrastı hassas bir şekilde ayarlamak ve ince yapıları ayırt etmek için Netlik ayarını kullanın.

nikon-d810a-dslr-02

Renk ayarlı ekran: İş akışınıza uygun kişisel tercihlerinize göre renk dengesini ve parlaklığı istediğiniz yönde değiştirin. Yansıtma önleyici 8,0 cm (3,2 inç) genişliğindeki, 1229 k-noktalı RGBW LCD ekran, otomatik parlaklık denetimine de sahiptir.

Multi-CAM 3500FX 51 noktalı AF sistemi: Ultra yüksek çözünürlüklü görüntüler için ince ayar yapılmıştır. 9 nokta, 21 nokta ve 51 noktayı kapsayan ayarlarla yapılandırılabilir ve -2 EV’ye (ISO 100, 20°C/68°F) kadar hassastır. Sistemin avantajları arasında Grup alan AF özelliği, “konuma göre kaydet” özelliği ve AF modu kısıtlamaları için seçenekler bulunmaktadır. Merkezde bulunan on beş adet çapraz tip sensör, f/5,6 ya da daha hızlı açık diyaframa sahip AF NIKKOR objektiflerle uyumludur ve 11 merkezi netleme noktası, f/8 değerinde açık diyaframla çalışır.

Çok alanlı D film: Evrenin yüksek çözünürlüklü video görüntülerini kaydetmenizi sağlar. D810A, Full HD (1080p) filmleri önemli ölçüde azaltılmış hare ve yanlış renk ile 50p/60p kare hızlarında FX ve DX biçimlerinde kaydeder. Nikon’un 3B kumlanma azaltma özelliği, yüksek duyarlılık düzeyinde çekim yapılırken rastgele kumlanmayı, dağılmayı ve ışık titremesini azaltır. Fotoğraf makinesi temiz bir HDMI çıkışına sahiptir. Ayrıca tam çözünürlükte video görüntülerini aynı anda hem fotoğraf makinesine hem de harici kayıt cihazına kaydedebilirsiniz.

Hızlı, dayanıklı, hassas: D810A yaklaşık 0,12 saniyede açılır ve yalnızca 52 ms’lik deklanşör gecikme süresine sahiptir. Kevlar/karbon fiber kompozitinden üretilen deklanşör birimi, 200.000 basışla test edilmiştir ve 1/8000 ila 900 saniyelik deklanşör hızı sunar.

NIKKOR objektifleri: Geniş NIKKOR objektif aralığı ile D810A’nin 36,3 MP sensörünün tam potansiyelini ortaya çıkarın. Olağanüstü yüksek çözüm gücüne sahip NIKKOR objektifler, dünyanın dört bir yanındaki gökyüzü fotoğrafçılığı meraklılarının beğenisini kazanmıştır.

Yüksek kapasiteli EN-EL15 pil: 1900 mAh (7,0 V) kapasiteli ultra kompakt ve hafif, şarj edilebilir lithium-ion pil. Tek şarjla 3860¹ adede kadar durağan görüntü yakalayın.

Ek güç kaynakları: Daha uzun süre çekim yapmanızı sağlayan isteğe bağlı Nikon aksesuarları. MB-D12 Multi-Power Battery Pack, fotoğraf makinesiyle sorunsuz bir şekilde çalışır ve tek şarjla 10.660 adede kadar durağan görüntü yakalayabilir.² Pil kullanımının sırası fotoğraf makinesi üzerinden seçilerek ayarlanabilir. Çekim süresini daha da uzatmak için, isteğe bağlı EH-5b AC Adaptörünü EP-5B Güç Konektörü ile birlikte kullanın.

nikon-d810a-dslr-03

Depolama ortamı: Sorunsuz bir çekim deneyimi için iki kart yuvası. Yüksek hızlı UDMA 7 kartlar için bir CF kart yuvası; yüksek hızlı ve yüksek kapasiteli SDXC ve UHS-I kartlar için de bir SD kart yuvası.

Dayanıklı magnezyum alaşımı gövde: Kapsamlı hava ve toz yalıtımına sahip D810A, neme ve toza karşı dayanıklıdır.

Kablolu ve kablosuz bağlantı: D810A Ethernet ve kablosuz LAN’ı destekler. Bağlanmak için isteğe bağlı UT-1 Veri Aktarıcısı ile WT-5 Kablosuz Verici’yi kullanın.

¹ Dahili flaşın kullanılmadığı ve görüntülerin izlenmediği Nikon testlerine dayanır. CIPA standartlarına göre, dahili flaşın pozlamaların yarısında kullanılmasıyla tek şarjda yaklaşık 1200 görüntü çekilebilir.
² Dahili flaş kullanılmayan Nikon testlerine dayanır. CIPA standartlarına göre, dahili flaşın pozlamaların yarısında kullanılmasıyla yaklaşık 3270 görüntü çekilebilir.

Nikon D810A Teknik Özellikler

Tür Tek lens yansıtma dijital fotoğraf makinesi
Objektif yuvası Nikon F objektif yuvası (AF bağlantısı ve AF bağlantı yerleri vardır)
Etkin görüş açısı Nikon FX biçimi
Görüntü sensörü FX, 35,9 mm x 24,0 mm, CMOS
Toplam piksel 37,09 milyon
Toz azaltma sistemi Görüntü sensörü temizleme, Görüntüden Toz Giderme özelliği referans verileri (Capture NX-D yazılımı gerekir)
Etkin piksel sayısı 36,3 milyon
Resim boyutu (piksel)1 FX biçimi (36 x 24), (L) 7360 x 4912, (M) 5520 x 3680, (S) 3680 x 2456, 1,2 x (30 x 20), (L) 6144 x 4080, (M) 4608 x 3056, (S) 3072 x 2040, DX biçimi (24 x 16), (L) 4800 x 3200, (M) 3600 x 2400, (S) 2400 x 1600, 5:4 (30 x 24), (L) 6144 x 4912, (M) 4608 x 3680, (S) 3072 x 2456, film canlı görüntü modunda çekilen FX biçimli fotoğraflar, (L) 6720 x 3776, (M) 5040 x 2832, (S) 3360 x 1888, film canlı görüntü modunda çekilen DX biçimli fotoğraflar, (L) 4800 x 2704, (M) 3600 x 2024, (S) 2400 x 1352
Depolama – Dosya biçimi NEF (RAW): 12 veya 14 bit, kayıpsız sıkıştırılmış, sıkıştırılmış veya sıkıştırılmamış; küçük boyut mevcuttur (yalnızca 12 bit sıkıştırılmamış olarak), TIFF (RGB), JPEG: İyi (yaklaşık 1:4), normal (yaklaşık 1:8) veya temel (yaklaşık 1:16) sıkıştırma seçenekleri sunar ve JPEG-Baseline ile uyumludur (Boyut öncelikli); en iyi kalitede sıkıştırma mümkündür, NEF (RAW)+JPEG: Hem NEF (RAW) hem de JPEG biçiminde kaydedilmiş tek bir fotoğraf
Picture Control Sistemi Standart, Nötr, Canlı, Monokrom, Portre, Manzara, Düz: Seçilen Picture Control değiştirilebilir. Özel Picture Control ayarları için depolama alanı mevcuttur
Depolama – Medya CompactFlash (CF) (Tip I, UDMA uyumlu), SD, SDHC (UHS-I uyumlu), SDXC (UHS-I uyumlu)
Çift kart yuvası 1 CompactFlash (CF) kart ve 1 Secure Digital (SD) kart; her iki kart da birincil depolama veya yedekleme depolaması için ya da NEF (RAW) ve JPEG resimlerine yönelik ayrı depolama için kullanılabilir; resimler kartlar arasında kopyalanabilir
Dosya sistemi DCF 2.0, DPOF, Exif 2.3, PictBridge
Vizör Göz düzeyinde beşli prizma tek objektif yansıtmalı vizör
Çerçeve alanı FX (36 x 24): Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey, 1,2x (30 x 20): Yaklaşık %97 yatay ve %97 dikey, DX (24 x 16): Yaklaşık %97 yatay ve %97 dikey, 5:4 (30 x 24): Yaklaşık %97 yatay ve %100 dikey
Büyütme Yaklaşık 0,7x (sonsuzda 50 mm f/1,4 objektif, -1,0 m-¹)
Göz temas noktası 17 mm (-1,0 m-¹; vizör göz merceği objektif yüzeyinin merkezinden)
Diyoptri ayarı -3 ila +1 m-¹
Netleme ekranı AF alanı braketlerine ve kadraj kılavuz çizgilerine sahip B tipi BriteView Clear Matte Mark VIII ekran
Alan derinliği önizleme Evet, Pv düğmesine basıldığında objektif diyaframı kullanıcı (A, M ve M* modu) veya fotoğraf makinesi (P ve S modu) tarafından seçilen bir değerde durdurulur.
Objektif diyaframı Anlık dönüş, elektronik kontrol
Uyumlu objektifler G, E ve D tipi objektifler (PC objektifler için bazı kısıtlamalar geçerlidir) ve DX objektifler (DX (24 x 16) 1,5x görüntü alanı kullanan), AI-P NIKKOR objektifler ve CPU olmayan AI objektiflerin de (yalnızca A, M ve M* pozlama modları) dahil olduğu AF NIKKOR objektiflerle uyumludur. IX NIKKOR objektifleri, F3AF için olan objektifler ve AI olmayan objektifler kullanılamaz: Elektronik telemetre, en fazla f/5,6 veya daha hızlı maksimum diyaframa sahip objektiflerle kullanılabilir (elektronik telemetre, en fazla f/8 veya daha hızlı maksimum diyaframa sahip objektifi olan 11 netleme noktasını destekler)
Deklanşör tipi Elektronik olarak kontrol edilen, dikey hareketli odak düzlemli mekanik deklanşör, elektronik ön perde deklanşörü (ayna kaldırma deklanşör modunda)
Enstantene hızı 1/3, 1/2 veya 1 EV’lik adımlarla 1/8000 ila 30 saniye; uzun pozlama, süre, X250. M* modu: 4, 5, 8, 10, 15, 20, 30, 60, 120, 180, 240, 300, 600 ya da 900 saniye deklanşör hızı, uzun pozlama ve süre ayarları mevcuttur
Flaş senkronizasyon hızı X=1/250 saniye; 1/320 saniye veya daha düşük hızda deklanşörle senkronize olur (flaş aralığı 1/250 ve 1/320 saniye arasında hızlara denk düşer)
Deklanşör modları S (tek kare), CL (sürekli yavaş hız), CH (sürekli yüksek hız), Q (alçak sesli deklanşör), Otomatik zamanlama, MUP (ayna kaldırılarak), Qc (alçak sesli sürekli deklanşör)
Kare ilerleme hızı EN-EL15 pillerle (FX/5:4) CL: Yaklaşık 1 ile 5 fps arası, CH: Yaklaşık 5 fps, Qc: Yaklaşık 3 fps; (DX/1,2x) CL: Yaklaşık 1 ile 6 fps arası, CH: Yaklaşık 6 fps, Qc: Yaklaşık 3 fps Diğer güç kaynakları (FX/5:4) CL: Yaklaşık 1 ile 5 fps arası, CH: Yaklaşık 5 fps, Qc: Yaklaşık 3 fps; (1,2x) CL: Yaklaşık 1 ile 6 fps arası, CH: Yaklaşık 6 fps, Qc: Yaklaşık 3 fps; (DX) CL: Yaklaşık 1 ile 6 fps arası, CH: Yaklaşık 7 fps, Qc: Yaklaşık 3 fps
Otomatik zamanlama 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 0,5, 1, 2 veya 3 s aralıklarla 1 ile 9 pozlama arası
Ölçüm yöntemi Matris: 3B renkli matris ölçümü II (G, E ve D tipi objektifler); renkli matris ölçümü III (diğer CPU objektifleri); kullanıcı tarafından objektif verileri sağlanırsa CPU olmayan objektiflerde de renkli matris ölçümü kullanılabilir Merkez ağırlıklı: Karenin merkezindeki 12 mm’lik daireye verilen yaklaşık %75’lik ağırlık: Dairenin çapı 8, 15 veya 20 mm olarak değiştirilebilir ya da ağırlık tüm çerçevenin ortalamasına göre belirlenebilir (CPU olmayan objektifler 12 mm’lik daire kullanır) Noktasal: Seçilen netleme noktası etrafındaki 4 mm’lik daireyi (karenin yaklaşık %1,5’i) ölçer (CPU olmayan objektif kullanılıyorsa merkezi netleme noktasındadır) Parlak nokta ağırlıklı: G, E ve D objektifleriyle birlikte kullanılabilir (başka objektif kullanıldığında merkez ağırlıklı ile eşdeğerdir)
Ölçüm aralığı (ISO 100, f/1,4 objektif, 20°C/68°F) Matris, merkez ağırlıklı veya parlaklık ağırlıklı ölçüm: 0 ile 20 EV arası Noktasal ölçüm: 2 ile 20 EV arası
Pozlama ölçüm bağlantısı CPU, AI
Mod Değişken programla programlanmış otomatik (P); enstantane öncelikli otomatik (S); diyafram öncelikli otomatik (A); Uzun pozlama manuel (M*) modu
Pozlama telafisi 1/3, 1/2 veya 1 EV’lik adımlarla -5 ile +5 EV arası
Pozlama basamaklama 1/3, 1/2, 2/3 veya 1 EV’lik adımlarla 2-9 kare, 2 veya 3 EV’lik adımlarla 2-5 kare
Pozlama kilidi AE-L/AF-L düğmesi ile algılanan değerde kilitlenen ışık düzeyi
ISO duyarlılığı 1/3, 1/2 veya 1 EV’lik adımlarla ISO 200 ila 12.800; ISO 200’ün altında yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7 veya 1 EV’ye (ISO 100 eşdeğeri) ya da ISO 12.800’ün üzerinde yaklaşık 0,3, 0,5, 0.7, 1 veya 2 EV’ye (ISO 51.200 eşdeğeri) ayarlanabilir; otomatik ISO duyarlılığı kontrolü mevcuttur
Etkin D-Lighting Otomatik, ekstra yüksek, yüksek, normal, düşük veya kapalı seçeneklerinden biri seçilebilir
ADL basamaklama Tek kare için seçilen değer kullanılarak 2 kare veya tüm kareler için ön ayarlı değerler kullanılarak 3 ila 5 kare
Otomatik netleme TTL kademe belirlemeli Nikon Advanced Multi-CAM 3500FX otomatik netleme sensör modülü, ince ayar ve 51 netleme noktası (15 çapraz tip sensör dahil; 11 sensör ile desteklenen f/8) ve AF yardımcı aydınlatması (aralık yaklaşık 0,5 ila 3 m/1 ft 8 inç ila 9 ft 10 inç)
Algılama aralığı -2 ile +19 EV arası (ISO 100 eşdeğeri, 20°C/68°F)
Objektif sürekli servosu Single-sürekli servo AF (AF-S); Sürekli-servo AF (AF-C), tahminli netleme izleme konu durumuna göre otomatik olarak etkinleştirilir, Manuel netleme (M): Elektronik telemetre kullanılabilir
Netleme noktaları 51 veya 11 netleme noktasından seçilebilir
AF alan modu Tek nokta AF, 9, 21 veya 51 noktalı Dinamik alan AF, 3D-izleme, Grup alan AF, Otomatik alan AF
Netleme kilidi Netleme, deklanşöre yarım basılarak (single-sürekli servo AF) veya AE-L/AF-L düğmesine basılarak kilitlenebilir
Dahili Flaş Düğmeye basarak manuel açılan flaş
Kılavuz Numarası Yaklaşık 12/39, manuel flaşla 12/39 (m/ft, ISO 100, 20°C/68°F)
Flaş kontrolü TTL: 91K piksel RGB sensörü kullanan i-TTL flaş kontrolü dahili flaşta kullanılabilir; matris, merkez ağırlıklı ve parlaklık ağırlıklı ölçümde dijital SLR için i-TTL dengeli dolgu flaşı, noktasal ölçümde ise dijital SLR için standart i-TTL flaş kullanılır
Flaş modu Ön perde senkronu, yavaş senkron, arka perde senkronu, kırmızı göz azaltma, yavaş senkron özellikli kırmızı göz azaltma, yavaş arka perde senkronu, kapalı; otomatik FP yüksek hızlı flaş senkronizasyon seçenekleri desteklenir
Flaş telafisi 1/3, 1/2 veya 1 EV’lik adımlarla -3 ile +1 EV arası
Flaş basamaklama 1/3, 1/2, 2/3 veya 1 EV’lik adımlarla 2-9 kare, 2 veya 3 EV’lik adımlarla 2-5 kare
Flaş hazır göstergesi Dahili flaş veya opsiyonel flaş birimi tamamen şarj olduğunda yanar, flaş tam performansla kullanıldıktan sonra yanıp söner
Aksesuar yuvası Senkronizasyon ve veri kontakları ile güvenlik kilidine sahip ISO 518 flaş yuvası
Nikon Creative Lighting System (CLS) Nikon CLS desteklenir, kumanda modu seçeneği mevcuttur
Senkron Terminali Diş kilitleme mekanizmalı ISO 519 senkron terminali
Beyaz dengesi Otomatik (2 tür), ampul ışığı, floresan (7 tür), doğrudan güneş ışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden belirlenen beyaz ayarı (6’ya kadar değer saklanabilir, canlı görüntü sırasında noktasal beyaz dengesi ölçümü kullanılabilir), renk sıcaklığını (2500 K ile 10.000 K arası) seçme işlemlerinin hepsi ince ayarlardan yapılabilir
Beyaz dengesi basamaklama 1, 2 veya 3 EV’lik adımlarla 2 ile 9 kare arası
Canlı görüntü – Modlar Canlı görüntü fotoğrafçılığı (durağan görüntüler), Film canlı görüntü (filmler)
Canlı görüntü – Objektif sürekli servosu Otomatik netleme (AF): Single-sürekli servo AF (AF-S); devamlı servo AF (AF-F) Manuel netleme (M)
Canlı görüntü – AF-alan modu Yüz öncelikli AF, Geniş alan AF, Normal alan AF, Konu izleme AF
Canlı görüntü – Otomatik Çerçeve içinde herhangi bir yerde kontrast ölçümlü AF (yüz öncelikli AF veya konu izleme AF seçildiğinde, fotoğraf makinesi netleme noktasını otomatik olarak seçer)
Film – Ölçüm Ana görüntü sensörünü kullanan TTL pozometre
Film – Ölçüm yöntemi Matris, merkez ağırlıklı veya parlak nokta ağırlıklı
Film – Çerçeve boyutu (piksel) ve kare hızı 1920 x 1080, 60p (aşamalı), 50p, 30p, 25p, 24p, 1280 x 720, 60p, 50p; 60p, 50p, 30p, 25p ve 24p için gerçek kare hızları sırasıyla 59,94, 50, 29,97, 25 ve 23,976 fps’dir; tüm seçenekler hem yüksek hem de normal görüntü kalitesini destekler
Film – Dosya biçimi MOV
Film – Video sıkışırma H.264/MPEG-4 Gelişmiş Video Kodlaması
Film – Ses kayıt biçimi Doğrusal PCM
Film – Ses kayıt cihazı Yerleşik veya harici stereo mikrofonu; duyarlılık ayarlanabilir
Film – ISO duyarlılığı P, S ve A Pozlama modları: Seçilebilen bir üst sınıra sahip otomatik ISO duyarlılığı kontrolü (ISO 200 ila Hi 2), M ve M* Pozlama modu: Seçilebilen bir üst sınıra sahip otomatik ISO duyarlılığı kontrolü (ISO 200 ila Hi 2); manuel seçim (1/3, 1/2 veya 1 EV’lik adımlarla ISO 200 ile 12.800); ISO 12.800 üzerinde yaklaşık 0,3, 0,5, 0,7, 1 veya 2 EV (ISO 51.200 eşdeğeri) değerlerine de ayarlanabilir
Ekran 8 cm (3,2 inç) diyagonal, Yaklaşık 1229 k-noktalı, (VGA; 640 x RGBW x 480 = 1.228.800 nokta) 170° resim açısına, yaklaşık %100 çerçeve alanı ve parlaklık ayarına sahip TFT ekran
İzleme İzleme zoom işlevi ile tam çerçeve veya küçük resimler (4, 9 veya 72 görüntü) halinde izleme, film izleme, fotoğraf ve/veya film slayt gösterileri, histogram ekran, parlak noktalar, fotoğraf bilgileri, konum verileri ekranı, otomatik görüntü döndürme
USB SuperSpeed USB (USB 3.0 Micro-B konektörü); yerleşik USB bağlantı noktalarına bağlanılması önerilir
HDMI çıkışı C tipi HDMI konektör
Ses girişi Stereo mini pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)
Ses çıkışı Stereo mini pin soket (3,5 mm çap)
Desteklenen diller Arapça, Bengal dili, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezyaca, İtalyanca, Japonca, Korece, Marathi dili, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce (Portekiz ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveççe, Tamil dili, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnamca
Pil Bir adet EN-EL15 Şarj Edilebilir Li-ion Pil
Pil tutucu Bir EN-EL15/EN-EL18a2/EN-EL182 Şarj edilebilir Li-ion Pil veya sekiz R6/AA-boy alkalin, Ni-MH veya lithium pil içeren isteğe bağlı MB-D12 Multi-Power Battery Pack
AC adaptörü EH-5b AC Adaptörü; EP-5B Güç Konektörü gerekir (ayrı satılır)
Tripod yuvası 1/4 inç (ISO 1222)
Boyutlar ( GxYxD) Yaklaşık 146 x 123 x 81,5 mm (5,8 x 4,9 x 3,3 inç)
Ağırlık Yaklaşık 980 g (2 lb 2,6 ons, pil ve SD hafıza kartı dahil ancak gövde kapağı hariç), Yaklaşık 880 g/1 lb 15,1 ons (yalnızca makine gövdesi)
Çalışma ortamı – Sıcaklık 0 ila 40°C/32 ila 104°F
Çalışma ortamı – Nem %85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar EN-EL15 Şarj Edilebilir Li-ion Pil, MH-25a Pil Şarj Cihazı, UC-E22 USB Kablosu, AN-DC16 Makine Askısı, BF-1B Gövde Kapağı, DK-17 Göz Merceği, USB Kablo Mandalı, HDMI Kablo Mandalı, BM-12 LCD Ekran Kapağı

Görüşler

3 comments on “Nikon D810A

 1. Avatar for Alper Orus

  Ilker Metin Kurşova

  Selamlar. Bu cihazın “Modifiye edilmiş kızılötesi (IR) kesme filtresi” şeklinde belirtilen özelliği, D810’a göre, yıldız ve gökyüzü fotoğrafçılığı konusunda getirdiği avantaj dışında başka farklara da neden oluyor mu? Yani diğer tüm fotoğraf çekimlerinde D810’la aynı işlevi görebiliyor mu? Yoksa renk konusunda bazı sapmalar olası mı? D810A sadece astro fotoğrafçılık için üretilen bir kamera mı, yoksa D810’la eklenen 1-2 özellik dışında tamamen aynı mı?

  • Merhabalar,

   Kimsenin cevap vermediğini gördüm, gerçi 3 ay geçmiş ama, belki sorunuz geçerlidir diye yazıyorum. Başkalarınında faydalanması adına…

   D810 ile D810A arasında ki tek fark kızılötesi (IR) kesme filtresidir. Bu filtre A modelinde ek olarak sunulur. D810 ile arasında başka fark yoktur. Ki bu farkta diğer özellikleri açısından bir kısıtlama yapmamaktadır. Bu filtreyi istiyorsanız D810A, gerek duymuyorsanız D810 almalısınız.

   İyi günler,

   • Avatar for Alper Orus

    Ilker Metin Kurşova

    Nikon, D810A’yı genel kullanım için tavsiye etmiyor. Bu konuda resmi açıklamayı kendi sitelerinde yaptılar. Yine de yanıtınız için teşekkür ederim.

Cevap Yazın