Nikon COOLPIX AW130

Hareketli dış mekan yaşam tarzınız tüm havalara uygun dayanıklı bir fotoğraf makinesi mi gerektiriyor? 16 megapiksel çözünürlüğe sahip COOLPIX AW130 30 m’ye kadar dalabilir (Gelişmiş Açık Su dalış sertifikası derinliğine eşdeğer), 2 m’ye kadar darbeye dayanıklıdır ve -10°C’ye kadar soğuğa dayanıklıdır. GPS/GLONASS/QZSS işlevleri tüm aksiyonun kaydını tutarken, NFC desteği ve dahili Wi-Fi özellikleriyle, sadece fotoğraf makinenizle bir akıllı cihaza¹ dokunarak görüntüleri anında paylaşın.

Parlak NIKKOR objektif ve 10x Dynamic Fine Zoom³ değerine çıkarılabilen 5x optik zoom özelliğiyle olağanüstü sualtı çekimleri yapın. Yüksek performanslı titreşim azaltma özelliği, akıcı Full HD filmlerde bulanıklığı en aza indirir.

COOLPIX AW130, hem evde hem de vahşi doğada hareketli yaşam tarzınıza mükemmel uyum sağlar!

Nikon COOLPIX AW130 Temel Özellikler

nikon-coolpix-aw130

30 m’ye kadar suya dayanıklı

Bu fotoğraf makinesi, kılıf kullanmak zorunda olmadan Açık Su dalış sertifikası derinliğine eşdeğer olan 30 m’ye kadar dalabilir. Aynı fotoğraf makinesini hem karada hem de sualtında kullanın!

Maceraya dayanıklı

2 metreye kadar darbelere dayanıklı, toza dayanıklı ve -10°C’ye kadar soğuğa dayanıklı olan bu fotoğraf makinesini zorlu koşullara sahip yerlere götürebilirsiniz. Maceralarınız sizi nereye götürürse götürsün çekim yapmaya devam etmenizi sağlar.

NFC Desteği ve Wi-Fi Bağlantısı

Hareket halindeyken, Wi-Fi² düğmesine tek bir dokunuşla veya fotoğraf makinenizle NFC özelliği etkinleştirilmiş¹ akıllı bir cihaza dokunarak fotoğraf ve filmleri anında paylaşabilirsiniz.

NIKKOR 5x optik zoom’lu objektif

Parlak geniş açılı 24 mm f/2,8 objektif sualtı veya gece manzarası çekimleri için idealdir ve 10x Dynamic Fine Zoom³ değerine çıkarılabilen 5x optik zoom özelliği yakın çekimleri kolay hale getirir.

Dahili GPS/GLONASS/QZSS desteği

GPS/GLONASS/QZSS uydu takibi ile konumunuz fotoğraflarınız üzerine daha çabuk bir şekilde ve daha hassas enlem-boylam verileriyle kaydedilir.

Arkadan aydınlatmalı 16 MP CMOS görüntü sensörü

Hassas 16 megapiksel çözünürlüğe sahip görüntü sensörü sayesinde sualtında ve düşük ışık koşullarında bile harika performans ve net ayrıntılar ile düşük kumlanma oranına sahip görüntüler elde edersiniz.

Yüksek performanslı VR (titreşim azaltma): Hareketli sahneleri çekerken veya zoom yaparak çekim yaparken makine sarsıntısını telafi eden Objektif Kaydırma VR ve Elektronik VR özellikleriyle daha keskin görüntüler elde etmek garantidir.

Zaman aralıklı film: Sadece bir çekim sahnesi seçerek etkileyici bir 10 saniyelik Zaman aralıklı film oluşturun. Zaman geçişli bir film, aralıklı zamanlama ile yakalanan resimlerden otomatik olarak oluşturulur.

7,5 cm (3,0 inç) 921 k-noktalı OLED ekran: Üstün görünebilirliğe sahip geniş, parlak ekran sayesinde, ister doğrudan güneş ışığında ister de düşük ışıkta sualtında çekimlerinizi net bir şekilde, kolayca çerçeveleyin.

Günlüğe kaydetme işlevi: Hareketlerinizi en ince ayrıntılara kadar takip etmek istiyorsanız, rotanızı kaydetmek için Günlüğe Kaydetme işlevini kullanın. Günlüğe kaydetme aralığını istediğiniz takip düzeyine uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Full HD filmler: Güzel, akıcı Full HD filmlerin (1080/60i) keyfini, stereo ses ve minimum bulanıklıkla çıkarın. Tek düğmeye dokunarak kayıt yapmaya başlayabilir ve istenmeyen kayıtları izleme sırasında silmek için Film seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Yükseklik ölçer ve derinlik göstergesi: Bir basınç sensörü çekim yaparken bulunduğunuz yükseklik ve derinliği görmenize olanak tanır. Bu veriler görüntülerinize kaydedilebilir. Bir yükseklik veya derinlik günlüğü düzenli aralıklarla tutulabilir ve grafik olarak gösterilebilir.

Dahili Dünya Haritası: 30’a kadar çekim konumu kaydedin ve bunlara özel bir Harita düğmesiyle erişin. Fotoğraf makinenizi sallayarak haritaları yaklaştırın veya uzaklaştırın ve haritalar arasında gezinmek için fotoğraf makinesini yatırın.

İlgi Noktaları (POI): Fotoğraf ve filmlerinizin konumunu kaydeden ve bunları yaklaşık 1,7 milyon ilgi noktası ile eşleştiren POI özelliğiyle çekim yaparken yakında ne olduğunu her zaman bilin.

Hedef bulan AF: Ana konunuzu sizin için belirleyerek otomatik netleme yapan hızlı ve hassas AF özelliği sayesinde sualtında ve düşük ışıkta bile konunuzu netlemek kolaydır.

Elektronik pusula: 16 ana yöne sahip olan dahili pusula sayesinde yönü tahmin etmeniz gerekmez. Pusulayı hem çekim yaparken hem de harita ekranında görebilirsiniz.

Hareket kontrolü tepki düğmesi: Sualtındayken, düşük ışıktayken veya kalın eldivenler giydiğinizde fotoğraf makinenizi yukarı ve aşağı ya da ileri ve geri sallayarak önemli ayarları kullanmanızı sağlayan Aksiyon düğmesiyle çekim yapmak kolaydır.

Akıllı portre modu: Göz kırpma kontrolü, Gülümseme zamanlayıcı, Ten yumuşatma ve Canlılık gibi çekim sırasında uygulayabileceğiniz birçok efekt sayesinde her defasında mükemmel portreler elde edin.

Kısa film gösterisi: Sabit bir uzunlukta kaydedilmiş birçok film dosyasını otomatik olarak birleştirerek 30 saniyelik bir film oluşturan Kısa film gösterisiyle yaratıcılığınızı konuşturun ve kendi mini filmlerinizi çekin.

Çeşitli rötuş işlevleri: Doygun renkler için Canlılık efekti gibi 8 Özel efekt arasından ya da Portre efekti gibi 8 Hızlı efekt arasından seçim yaparak, siyah-beyaz arka planda konunuzun renkli görünmesini sağlayın ve fotoğraflarınıza çekim yaparken rötuş yapın.

Sahne modları: Sahne modu işlevini kullanarak fotoğraf makinenizin size en iyi ayarları önermesine izin verin. Tüm ayarların seçiminizle eşleşecek bir şekilde optimize edilmesi için tek yapmanız gereken çekim koşullarınıza en uygun sahneyi seçmektir.

EXPEED C2: Nikon’un hızlı ve güçlü görüntü işleme sistemi sayesinde her zaman yüksek hızlı kullanım, yüksek duyarlılığa sahip performans ve olağanüstü resim kalitesi elde edersiniz.

NIKON IMAGE SPACE: Tüm Nikon kullanıcıları için ücretsiz olan özel Nikon görüntü depolama ve paylaşım sitemiz NIKON IMAGE SPACE ile 20 GB’a kadar ücretsiz çevrimiçi bulut depolama alanının keyfini çıkarın! Daha fazla bilgi için www.nikonimagespace.com adresini ziyaret edin.

Nikon COOLPIX AW130 Teknik Özellikler

Tür Kompakt dijital fotoğraf makinesi
Etkin piksel sayısı 16,0 milyon (Görüntü işleme, etkin piksel sayısını azaltabilir.)
Görüntü sensörü 1/2,3 inç tipi CMOS, Toplam piksel sayısı: Yaklaşık 16,76 milyon
Objektif NIKKOR 5x optik zoom’lu objektif
Odak uzaklığı 4,3-21,5 mm (35 mm [135] formatındaki 24-120 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
f/-sayısı f/2,8-4,9
Objektif yapısı 10 grupta 12 eleman (2 ED objektif elemanı)
Büyütme 4x’e kadar (35 mm [135] formatındaki yaklaşık 480 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
Titreşim Azaltma Objektif kaydırma ve elektronik VR
Otomatik netleme Kontrast ölçümlü AF
Odak aralığı [W]: Yaklaşık 50 cm (1 ft 8 inç) ile sonsuz arası, [T]: Yaklaşık 50 cm (1 ft 8 inç) ile sonsuz arası, Makro modu: Yaklaşık 1 cm (0,4 inç) ile sonsuz arası (geniş açılı pozisyon), (Yapılan tüm ölçümler objektifin ön yüzeyinin merkezinden hesaplanmıştır)
AF alan modu Yüz önceliği, 99 netleme alanıyla manuel, merkez, konuyu izleme, hedef bulan AF
Ekran 7,5 cm (3 inç) diyagonal, Yaklaşık 921 k-noktalı, geniş resim açılı, yansıma önleyici kaplamalı OLED ekran ve 5 kademeli parlaklık ayarı
Çerçeve alanı Yaklaşık %98 yatay ve dikey (resmin kendisiyle kıyaslandığında)
Çerçeve alanı (izleme modu) Yaklaşık %100 yatay ve dikey (resmin kendisiyle kıyaslandığında)
Depolama – Medya SD, SDHC, SDXC, Dahili bellek (yaklaşık 473 MB)
Dosya sistemi DCF ve Exif 2.3 ile uyumludur
Depolama – Dosya biçimi Durağan görüntüler: JPEG, Filmler: MOV (Video: H.264/MPEG-4 AVC, Ses: LPCM stereo)
Resim boyutu (piksel) 16 M (Yüksek) [4608 x 3456 (İyi)], 16 M [4608 x 3456], 8 M [3264 x 2448], 4 M [2272 x 1704], 2 M [1600 x 1200], VGA [640 x 480], 16:9 (12 M) [4608 x 2592], 1:1 [3456 x 3456]
ISO duyarlılığı ISO 125-1600, ISO 3200, 6400 (Otomatik modda kullanılabilir)
Pozlama ölçümü Matris, merkez ağırlıklı (2x’ten az dijital zoom), nokta (2x veya üzeri dijital zoom)
Pozlama kontrolü Programlanmış otomatik pozlama ve pozlama telafisi (1/3 EV’lik adımlarla -2,0 – +2,0 EV)
Deklanşör tipi Mekanik ve CMOS elektronik deklanşör
Enstantene hızı 1/1500-1 saniye, 1/4000 saniye (yüksek hızlı sürekli çekim sırasındaki maksimum hız), 4 saniye (Havai fişek gösterisi sahne modu)
Otomatik zamanlama 10 saniye veya 2 saniye seçilebilir
Diyafram Elektronik olarak kontrol edilen ön ayarlı diyafram (-1 AV) ve ND filtresi (-2 AV) seçenekleri
Diyafram aralığı 3 adım (f/2,8, f/4,1 ve f/8,2 [W])
Dahili Flaş Var
Flaş aralığı (yaklaşık) [W]: 0,5-5,2 m (1 ft 8 inç -17 ft), [T]: 0,5-4,5 m (1 ft 8 inç -14 ft)
Flaş kontrolü Kılavuz ışıklı TTL otomatik flaş
USB Mikro-USB konnektörü, Yüksek Hızlı USB, Mikro-USB konnektörü için UC-E21’den başka bir USB kablosu kullanmayın. Direct Print (PictBridge) özelliğini destekler
HDMI çıkışı HDMI mikro konektörü (D Tipi)
Ses girişi Stereo mini-pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)
Ses çıkışı Stereo mini pin soket (3,5 mm çap)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları IEEE 802.11b/g/n (standart kablosuz LAN protokolü)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) çalışma frekansı 2412-2462 MHz (1-11 kanalları arası)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) aralığı (görüş hattı) Yaklaşık 10 m (10 yd)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) veri aralıkları (gerçek ölçülen değerler) IEEE 802.11b: 5 Mbps, IEEE 802.11g: 17 Mbps, IEEE 802.11n: 17 Mbps
Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği OPEN/WPA2
Wi-Fi (Kablosuz LAN) erişim protokolleri Altyapı
Elektronik pusula 16 ana yön (3 eksenli hızlanma sensörüyle konum düzeltme, açı sapması için otomatik düzeltme ve otomatik kayma ayarı)
GPS – Konum bilgisi GPS Alma sıklığı: 1575,42 MHz, Jeodezik sistem: WGS 84 GLONASS, Alma sıklığı: 1598,0625-1605,3750 MHz, Jeodezik sistem: WGS 84
Barometre Görüntüleme aralığı: Yaklaşık 500-4600 hPa
Yükseklik ölçer Görüntüleme aralığı: Yaklaşık -300 – +4500 m (-984 – +14.760 ft)
Derinlik ölçer Görüntüleme aralığı: Yaklaşık 0-35 m (0-114 ft)
Su geçirmez JIS/IEC koruma sınıfı 8’e (IPX8) eşdeğer (bizim test koşullarımızda), Sualtında, 30 metreye (100 ft) kadar derinlikte 60 dakika boyunca görüntü çekme kapasitesi
Toza dayanıklılık JIS/IEC koruma sınıfı 6’ya (IP6X) eşdeğer (bizim test koşullarımızda)
Darbeye dayanıklılık Bizim test koşullarımızdan (MIL-STD 810F Metodu 516.5-Darbe ile uyumludur) başarıyla geçti
Desteklenen diller Arapça, Bengalce, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Korece, Marathi dili, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveççe, Tamilce, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnamca
Güç kaynağı Bir Şarj Edilebilir Li-ion Pil EN-EL12 (dahil), AC Adaptörü EH-62F (ayrı olarak sunulur)
Şarj süresi Yaklaşık 2 saat 20 dakika (AC Şarj Adaptörü EH-71P ile ve hiç şarj kalmamışken şarj edildiğinde)
Pil ömrü Yaklaşık 370 çekim (EN-EL12 ile)
Film kaydı için gerçek pil ömrü Yaklaşık 1 saat 10 dakika (1080/30p) (EN-EL12 ile), Yaklaşık 1 saat 20 dakika (1080/25p) (EN-EL12 ile)
Tripod yuvası 1/4 (ISO 1222)
Boyutlar ( GxYxD) Yaklaşık Yaklaşık 110,4 x 66,0 x 26,8 mm (4,4 x 2,6 x 1,1 inç) (çıkıntılar hariç)
Ağırlık Yaklaşık 221 g (7,8 ons) (pil ve hafıza kartı dahil)
Çalışma ortamı – Sıcaklık -10°C – +40°C (14°F – 104°F) (karada kullanım), 0°C-40°C (32°F-104°F) (sualtında kullanım)
Çalışma ortamı – Nem %85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar EN-EL12 Şarj Edilebilir Li-ion Pil, EH-71P AC Şarj Adaptörü, UC-E21 USB Kablosu, Karada kullanıma yönelik makine askısı, Fırça
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın