Nikon COOLPIX P340

Yüksek hızlarda keskin kareler çekmek için tasarlanan yüksek kaliteli 12 megapiksellik COOLPIX P340’ı duyuruyor. Şık ve kompakt COOLPIX P340’ın geniş açıda f/1,8’lik hızlı bir diyaframa sahip parlak 5x optik zoom’lu objektifi, Dynamic Fine Zoom* ile 10x’e çıkarılabilir ve 1/1,7 inç arkadan aydınlatmalı CMOS sensörle harika bir uyum yakalayarak etkileyici görüntüler elde etmenizi sağlar.

Dahili Wi-Fi ile resimlerinizi kolayca paylaşıp akıllı cihazınızı¹ uzaktan kumanda gibi kullanabilirken, işlevsel objektif halkası ile manuel netleme, deklanşör hızı veya ISO gibi birçok ayara hızlı erişim imkanına sahip olabilirsiniz.

Etkin VR (titreşim azaltma) özelliği sabit çekim yapmanızı sağlar ve akıllı AF algoritması düşük ışıkta son derece etkilidir. Resimleri fotoğraf makinesinde işlemek için parlak 7,5 cm/3 inçlik 921k noktalı RGBW ekranda net bir biçimde görüntüleyebileceğiniz RAW resimler çekin.

Nikon-Coolpix-P340

COOLPIX P340, her türlü koşulda birinci sınıf bir izlenim bırakır. Etkin VR (titreşim azaltma) özelliği sabit çekim imkanı sunarken, düşük ışık koşullarında son derece etkili olan akıllı AF algoritması sayesinde hep hedeflediğiniz görüntüleri elde edersiniz. Kalitenin önemli olduğu noktalarda RAW (NRW) resimler çekerek sensörün potansiyelini sonuna kadar kullanabilir ve hatta fotoğrafları 7,5 cm/3 inçlik 921k noktalı parlak RGBW ekranda görüntülemeden önce fotoğraf makinesinde işleyebilirsiniz.

Fotoğraf makinesinin yüksek çözünürlüklü objektifi sayesinde karenin merkezinden tutun köşelerine kadar her yerinde keskinlik ve ince ayrıntılar elde edebileceğiniz gibi, 7 bıçaklı mercek diyaframı görüntülerin arka planını göze hoş gelecek bir biçimde bulanıklaştırır. Dahili ND filtresi ile parlak ortamlarda bile deklanşör hızını yavaşlatıp bulanıklığın derecesini ayarlayabileceğinizden, şelale gibi akan su konulu çekimlerde etkileyici kareler yakalayabilirsiniz. Durağan resimlerden Tam HD (1080/60i/50i) videoya geçme zamanı geldiğindeyse, bağımsız film kayıt düğmesine tek bir dokunuşla makinenin işlevini değiştirerek 30 fps veya 25 fps hızında film kaydetmeye başlayabilirsiniz. Dahası, kayıt sırasında fotoğraf çekmeye devam edebilir veya AF ve optik zoom’u kullanabilirsiniz.

Nikon COOLPIX P340 Temel Özellikler

5x optik zoom’lu NIKKOR objektif

Parlak 24-120 mm objektif, geniş açıda f/1,8’lik hızlı bir diyafram sunar ve 5x optik zoom’u 10x Dynamic Fine Zoom’a genişletilebilir.

Arkadan aydınlatmalı 12 MP CMOS sensörü

Geniş (1/1,7 inç) ve son derece hassas sensör, yaratıcı gece manzara çekimleri için mükemmel bir özellik olan düşük ışıkta bile keskin sonuçlar elde etme imkanı sunar.

Dahili Wi-Fi

İdeal çekimi ayarlamak basittir çünkü dahili Wi-Fi özelliğinin sunmuş olduğu akıllı cihazınızı² uzaktan kumanda olarak kullanma imkanı sayesinde yaratıcılığınızı keşfedebilirsiniz.

İşlevsel objektif halkası

Çok işlevli bir objektif halkası sayesinde menülere gerek kalmadan ISO, diyafram veya deklanşör hızı gibi önemli ayarlara doğrudan ulaşarak resimleri hızla optimize edebilirsiniz.

Akıllı AF algoritması

Optimize edilmiş AF kullanımı sayesinde sahip olduğunuz yüksek hızlı otomatik netleme ve düşük ışıkta daha iyi netlik algılama imkanı, tüm ışık koşullarında keskin görüntüler yakalamanıza olanak sağlar.

Pikleme

Manuel netleme modunda netlenen bir alanın kenarları beyazla vurgulandığından, bunları ekranda kolayca görüntüleyebilir ve daha ince ayrıntı elde etmek için yoğunluğu ayarlayabilirsiniz.

RAW (NRW) çekim

RAW (NRW) görüntü verileri desteklendiğinden, görüntü sensörünüzün potansiyelinden en iyi biçimde yararlanabilirsiniz. Görüntülerinizi fotoğraf makinesinde de işleyip ayarlayabilirsiniz.

Birden çok görev gerçekleştirme

Eklenen çoklu görev işleme özelliği sayesinde artık birinci görüntünüz işlenirken ikinci karenizi çekebilirsiniz ve özellikle de RAW çekimi yaparken bekleme süresini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

7,5 cm/3 inç 921k noktalı RGBW ekran: Çekimlerinizi ekrana kolayca sığdırın. Büyük olmasının ve enerji verimliliği sunmasının yanı sıra yansıma önleyici kaplamaya ve ayarlanabilir parlaklığa sahip ekranda her türlü ışık koşulunda net bir biçimde görüntüleme yapın.

Yüksek ISO ışık duyarlılığı: Yks 1’e (12800’e eşdeğer) çıkartılabilen ISO (80-6400) ve monokrom modda 25600 ISO sayesinde daha hızlı deklanşör hızlarıyla düşük ışıkta olabildiğince az kumlanma oranına sahip, detayları yansıtan görüntüler elde etmek mümkündür.

Özelleştirilebilen işlev (Fn) düğmesi: Sık kullanılan işlevler Fn düğmesine atanarak sürekli çekim, ISO duyarlılığı, AF alanı modu, beyaz dengesi veya pozlama ölçümü gibi ayarlara hızla erişim imkanı sağlanabilir.

Rahat, kolay kullanım: İşlevsel objektif halkası ve iki ayar kadranı sayesinde özel ayarlarınıza her zaman kolayca erişebilirsiniz. Örneğin, ISO duyarlılığını objektif halkasıyla, diyaframı ayar kadranıyla ayarlayabilir; deklanşör hızını ise çoklu seçici kadrandan değiştirebilirsiniz.

Gelişmiş Objektif Kaydırmalı VR (titreşim azaltma): Titreşim azaltma özelliği, makine sarsıntısının yol açtığı etkilere karşı koyarak her zaman net çekimler yapmanıza imkan sağlar. Etkin modda, yürürken veya hareket halindeki bir araçtan çekim yaparken oluşan sarsıntıyı telafi eder.

Full HD filmler: Özel film kayıt düğmesine tek bir dokunuşla durağan resim modundan Full HD (1080/60i/50i) video moduna geçin. 30 fps veya 25 fps hızında film çekebileceğiniz gibi, kayıt sırasında fotoğraf çekmeye devam edebilir veya AF ve optik zoom’u kullanabilirsiniz.

Gelişmiş Film özellikleri: Dramatik bir havası olan ağır çekim filmler ya da komik hızlı çekim filmler kaydedebilir, kaydı duraklatabilir ve film kaydı sırasında ortam parlaklığı ciddi oranda değişse bile otomatik pozlamayı kilitleyebilirsiniz.

Wi-Fi ile Kolay Paylaşım: Dahili Wi-Fi özelliği sayesinde resimlerinizi sosyal medyada paylaşmak üzere akıllı cihazınıza² göndermek kolaydır. Hatta akıllı telefonunuzu veya tabletinizi uzaktan kumanda gibi kullanarak daha yaratıcı resimler çekip paylaşabilirsiniz. Akıllı cihazınızdan alınan GPS verileri de aktardığınız fotoğraflara yerleştirilebilir ve böylece resimlerin tam olarak nerede çekildiğini görebilirsiniz.

Etkin D-Lighting: Nikon’un Etkin D-Lighting özelliği, yüksek kontrastlı ortamlarda çekim yaparken doğal kontrasta sahip üstün kaliteli görüntülerin elde edilmesi için resminizin hem karanlık hem de aydınlık bölgelerindeki detayları otomatik olarak korur.

Yüksek çözünürlüklü objektif: Karenin merkezinden tutun köşelerine kadar her yerinde keskinlik ve ince ayrıntılar elde edebileceğiniz gibi, 7 bıçaklı mercek diyaframı görüntülerin arka planını göze hoş gelecek bir biçimde bulanıklaştırır. Dahili ND filtresi ile parlak ortamlarda bile deklanşör hızını yavaşlatıp bulanıklığın derecesini ayarlayabilir, akan su çekimlerinde etkileyici kareler yakalayabilirsiniz.

Otomatik HDR modu: Fotoğraf makineniz deklanşöre tek bir basışta farklı pozlamalarda çekilen iki kareyi otomatik olarak birleştirerek geniş dinamik aralığa ve zengin renk geçişlerine sahip tek bir görüntü oluşturur.

Kolay Panorama 360°/180°: Çarpıcı manzaraları yakalamak için yalnızca dikey olarak eğerek veya yatay olarak kaydırarak dinamik panoramalar oluşturun.

Manuel pozlama modlarına (P/S/A/M) sahip çevirmeli ayar kadranı: Kolay erişilebilen çevirmeli ayar kadranıyla tercih ettiğiniz fotoğraf makinesi ayarlarına anında erişin.

Yüksek hızlı sürekli çekim: 10 fps hızında 10’a kadar veya 1 fps hızında 30’a kadar çekim yapma imkanını kullanarak hızlı hareket eden nesneleri veya anlık yüz ifadelerini yakalayın.

Rötuş menüsü: Monokrom arka planlı Portre, Seçici Renk, Işıldama, Tablo ve Balık Gözü’nü de içeren geniş filtre efektleri yelpazesi ile çekimden sonra resimlerinizi iyileştirin.

COOLPIX Picture Control: Keskinlik, kontrast, resim netleştirme, tonlama, renk doygunluğu ve filtre efektlerinin tamamı Picture Control ile önceden ayarlanabilir. Dört Picture Control türünden (Standart, Nötr, Canlı ve Monokrom) birini seçin veya kendi Özel Picture Control seçeneklerinizi ayarlayın.

18 sahne modu: Fotoğraf makineniz, popüler fotoğrafçılık tarzlarına ve konumlarına göre ayarları otomatik olarak optimize edebilir. Çekim yaptığınız duruma uygun modu seçerek nefis görüntüler elde edebilirsiniz.

Yüksek hızlı USB pil şarjı: USB üzerinden hızlı şarj olanağı, fotoğraf makinenizin şarjının kolayca tam kapasitede kalabileceği ve çekime her zaman hazır olabileceğiniz anlamına gelir.

EXPEED C2: Nikon’un hızlı ve güçlü görüntü işleme sistemi sayesinde yüksek hızlı kullanımın yanı sıra yüksek duyarlılığa sahip performans ve optimum resim kalitesi mümkündür.

Nikon Image Space: Özel Nikon görüntü depolama ve paylaşım sitemiz olan Nikon Image Space ile tüm Nikon kullanıcıları 20 GB’a kadar ücretsiz çevrimiçi bulut depolama alanın keyfini çıkarabilir.

Nikon COOLPIX P340 Teknik Özellikler

Ürün adı COOLPIX P340
Tip Kompakt dijital fotoğraf makinesi
Etkin piksel sayısı 12,2 milyon
Görüntü sensörü 1/1,7 inç tipi CMOS; yaklaşık 12,76 milyon toplam piksel
Objektif 5x optik zoom’lu NIKKOR objektif
Odak uzaklığı 5,1-25,5 mm (35mm [135] biçimindeki 24-120 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
f/ sayısı f/1,8-5,6
Objektif yapısı 6 grupta 7 eleman
Dijital zoom büyütme 4x’e kadar (35mm [135] biçimindeki yaklaşık 480 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
Titreşim azaltma Objektif Kaydırma
Bulanıklık azaltma Hareket algılama (durağan resimler)
Otomatik netleme (AF) Kontrast ölçümlü AF
Netleme aralığı [W]: Yaklaşık 30 cm (1 ft) ila sonsuz, [T]: Yaklaşık 50 cm (1 ft 8 inç) ila sonsuz. Makro yakın çekim modu: Yaklaşık 2 cm (0,8 inç) (geniş açılı zoom konumunda) ila sonsuz. (Yapılan tüm ölçümler objektifin ön yüzeyinin merkezinden hesaplanmıştır)
Netleme alanı seçimi Hedef bulan AF, yüz önceliği, manuel (nokta), manuel (normal), manuel (geniş), konuyu izleme
Ekran 7,5 cm (3 inç), yaklaşık 921k nokta (RGBW), geniş resim açılı, yansıma önleyici kaplamalı TFT LCD ekran ve 6 kademeli parlaklık ayarı
Çerçeve alanı (çekim modu) Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey (resmin kendiyle kıyaslandığında)
Çerçeve alanı (izleme modu) Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey (resmin kendiyle kıyaslandığında)
Medya Dahili hafıza (yaklaşık 56 MB), SD/SDHC/SDXC hafıza kartı
Dosya sistemi DCF, Exif 2.3 ve DPOF ile uyumludur
Dosya biçimleri Durağan resimler: JPEG, RAW (NRW) (Nikon’un kendi biçimi). Ses dosyaları (ses notu): WAV. Filmler: MOV (Video: H.264/MPEG-4 AVC, Ses: LPCM stereo)
Resim boyutu (piksel) 12M [4000 x 3000]. 8M [3264 x 2448]. 4M [2272 x 1704]. 2M [1600 x 1200]. VGA [640 x 480]. 16:9 9M [3968 x 2232]. 16:9 2M [1920 x 1080]. 3:2 [3984 x 2656]. 1:1 [3000 x 3000]
Çekim Modları Otomatik, Sahne (Otomatik sahne seçimi, Portre, Manzara, Spor, Gece portresi, Parti/kapalı mekan, Kumsal, Kar, Gün batımı, Akşam karanlığı/şafak, Gece manzarası, Yakın plan, Yiyecek, Müze, Havai fişek gösterisi, Siyah beyaz kopya, Arka plan aydınlatma, Kolay panorama, Evcil hayvan portresi), Özel Efektler, P, S, A, M, Kullanıcı ayarları
Sürekli Çekim Tek (varsayılan ayar), Sürekli Y (sürekli çekim için kare hızı yaklaşık 10 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı yaklaşık 10’dur), Sürekli D (sürekli çekim için kare hızı yaklaşık 1 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı yaklaşık 200’dür), Ön çekim önbelleği (sürekli çekim için kare hızı yaklaşık 15 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı yaklaşık 20’dir, ön çekim önbelleğinde çekilen maksimum 5 kare de dahil), Sürekli Y:120 fps (sürekli çekim için kare hızı 120 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı 60’tır), Sürekli Y:60 fps (sürekli çekim için kare hızı 60 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı 60’tır), BSS (En İyi Çekim Seçici), Ardışık 16 çekim, Aralıklı çekim
Film 1080/30p (varsayılan ayar): 1920 x 1080/16:9, 1080/25p (varsayılan ayar): 1920 x 1080/16:9, 1080/60i: 1920 x 1080/16:9, 1080/50i: 1920 x 1080/16:9, 720/30p: 1280 x 720/16:9, 720/25p: 1280 x 720/16:9, iFrame 720/30p: 1280 x 720/16:9, iFrame 720/25p: 1280 x 720/16:9, 480/30p: 640 x 480/4:3, 480/25p: 640 x 480/4:3, HS 480/4x: 640 x 480/4:3, HS 720/2x: 1280 x 720/16:9, HS 1080/0.5x: 1920 x 1080/16:9
ISO duyarlılığı (Standart çıkış duyarlılığı) ISO 80-3200. ISO 6400, Yks 1 (ISO 12800’e eşdeğerdir) (P, S, A veya M modunda kullanılabilir). Yks 2 (ISO 25600’e eşdeğerdir) (özel efektler modunda Yüksek ISO monokrom ayarında kullanılabilir)
Pozlama ölçümü modu Matris, merkez ağırlıklı veya nokta
Pozlama kontrolü Değişken program ile programlanmış otomatik pozlama, enstantane öncelikli otomatik, diyafram öncelikli otomatik, manuel, pozlama basamaklama özelliğine sahip programlanmış otomatik pozlama, pozlama telafisi (1/3 EV’lik adımlarla -2.0 EV – +2.0 EV) özelliği
Deklanşör Mekanik ve CMOS elektronik deklanşör
Deklanşör hızı 1/2000-1 s. 1/2000-60 s (M modunda ISO duyarlılığı 80-400 olarak ayarlandığında). 1/4000 s (yüksek hızlı sürekli çekim sırasındaki maksimum hız)
Diyafram Elektronik olarak kontrol edilen 7 bıçaklı iris diyafram
Diyafram aralığı 1/3 EV’lik 14 adım (W) (A, M modu)
Otomatik zamanlama 10 veya 2 saniye seçilebilir
Flaş aralığı (yaklaşık) (ISO duyarlılığı: Otomatik) [W]: 0,5-6,5 m (1 ft 8 inç-21 ft). [T]: 0,5-2,5 m (1 ft 8 inç-8 ft 2 inç)
Flaş kontrolü Kılavuz ışıklı TTL otomatik flaş
Flaş pozlama telafisi -2 ila +2 EV aralığında 1/3 EV’lik adımlarla
Arabirim Yüksek Hızlı USB’ye eşdeğer
Veri Aktarım Protokolü MTP, PTP
HDMI çıkışı Otomatik, 480p, 720p ve 1080i arasından seçim yapılabilir
G/Ç terminali Mikro USB konektörü. HDMI mikro konektör (D Tipi) (HDMI çıkışı)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları IEEE 802.11b/g (standart kablosuz LAN protokolü). ARIB STD-T66 (düşük enerji kullanan veri iletişim sistemleri için standart)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) iletişim protokolleri IEEE 802.11b: DBPSK/DQPSK/CCK. IEEE 802.11g: OFDM
Wi-Fi (Kablosuz LAN) aralığı (görüş hattı) Yaklaşık 10 m (11 yd)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) işletim frekansı 2412-2462 MHz (1-11 kanal)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği OPEN/WPA2
Wi-Fi (Kablosuz LAN) erişim protokolleri CSMA/CA
Desteklenen diller Arapça, Bengal dili, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Kore dili, Marathi dili, Norveç dili, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveç dili, Tamil dili, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnam dili
Güç kaynakları Bir adet EN-EL12 Şarj Edilebilir Li-ion Pil (pakete dahildir). AC Adaptörü EH-62F (ayrı satılır)
Şarj süresi Yaklaşık 1 saat 50 dk (AC Şarj Adaptörü EH-71P ile ve hiç şarj kalmamışken şarj edildiğinde)
Pil ömrü¹ EN-EL12 pille yaklaşık 220 çekim
Film kaydı (kayıt için gerçek pil ömrü)² EN-EL12 pil kullanılırken yaklaşık 50 dakika
Tripod yuvası 1/4 inç (ISO 1222)
Boyutlar (G x Y x D) Yaklaşık 103,0 x 58,3 x 32,0 mm (4,1 x 2,3 x 1,3 inç) (Çıkıntılar hariç)
Ağırlık Yaklaşık 194 g (6,9 ons) (Pil ve SD hafıza kartı dahil)
Sıcaklık 0°C – 40°C (32°F – 104°F)
Nem %85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar Makine Askısı, EN-EL12 Şarj Edilebilir Li-ion Pil, EH-71P AC Şarj Adaptörü, UC-E21 USB Kablosu, ViewNX 2 CD’si

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın