Nikon COOLPIX P600

Ultra yüksek zoom’lu 16 megapiksel çözünürlüklü COOLPIX P600 ile yepyeni yaratıcılık fırsatlarını keşfedin. Akıllara durgunluk verici 60x optik zoom, Dynamic Fine Zoom¹ ile tam 120x’e çıkarılabildiğinden, ince ayrıntıları olduğu gibi yakalayabilirsiniz.

Değişken açılı büyük ekranla kendinize ait benzersiz bir perspektif oluşturun, tek dokunuşla Full HD film çekme ve dahili Wi-Fi ile akıllı cihazınızı² kullanarak kolayca resim paylaşmanın keyfini çıkarın. Gelişmiş Objektif Kaydırma VR (titreşim azaltma) özelliği, tam zoom yapıldığında veya hareket ediyor olduğunuzda bile fotoğraf makinenizin sabit, görüntülerinizin ise net kalmasını sağlar.

Manuel pozlama kontrolleri (P/S/A/M) ve dahili elektronik vizöre sahip COOLPIX P600’de karmaşık performans basitleştirildi.

Nikon-COOLPIX-P600

 

Nikon COOLPIX P600: Daha çok yaratıcılık için ileri düzey performans

Her ayrıntıyı yakalamayı sevenler için tasarlanan ve taşınabilir olduğu kadar güçlü de olan COOLPIX P600, üstün hassasiyeti ve son derece yüksek zoom’lu bir objektifi, göz alıcı bir tasarıma sahip gövdeyle buluşturuyor.

Dynamic Fine Zoom ile 120 kata çıkarılabilen 60x optik zoom NIKKOR objektifi*, 24-1440 mm aralığını kapsar ve olağanüstü resim kalitesi elde edilebilmesi için Super ED cama sahiptir. Fotoğraf makinesinin sınırları zorlayan yakın plan çekim özelliklerine sahip COOLPIX P600, bu artısını değişken açılı, yüksek çözünürlüklü (921k nokta) büyük bir LCD ekranla tamamlıyor ve parlak RGBW teknolojisi sayesinde sanatçı ruhlu fotoğrafçılar benzersiz bir görüntüleme deneyimi yaşayıp kareleri daha yaratıcı bir biçimde çerçeveleyebiliyor. Bunların yanı sıra, Gelişmiş Objektif Kaydırmalı Titreşim Azaltma (VR) özelliği sayesinde, 60x telefoto ile çekim yaparken bile net görüntüler elde edilebilir ve yürürken ya da hareket halindeki bir araçtan çekim yaparken en dinamik aksiyon fotoğrafçıları bile Aktif modla makine sarsıntısını azaltarak sabit resim ve filmler oluşturabilir.

Dünyayı keşfetmek üzere taşınabilir bir fotoğraf makinesi tercih edenlere bir başka avantaj da hızlı hareket eden bir hayvanı veya arabayı yakalamak için ideal olan 7 fps’ye kadar sürekli çekim özelliğidir. Yeni başlayan yönetmenler COOLPIX P600 ile tek bir düğmeye dokunarak stereo sesli Full HD 1080/60i filmler kaydedebilir ve kaliteli bir sahneyi istedikleri açıdan çekebilir. Özelleştirilebilen İşlev Düğmesi moduyla ISO duyarlılığı, beyaz dengesi veya pozometre gibi ayarlara hızla erişerek kontrolü yaratıcılığınıza devredebilirsiniz.

Nikon Avrupa Tüketici Ürünlerinden Sorumlu Ürün Yöneticisi Nicolas Gillet’in ifadesiyle, “COOLPIX P600, benzersiz resim kalitesini ve akıl almaz zoom özelliğini yüksek çözünürlüklü bir NIKKOR objektifle dengeleyerek göz alıcı keskinlikte sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Bu çok amaçlı fotoğraf makinesi, hem fotoğraf hem de video çekiminde en iyi sonuçları elde etmenize olanak sağlayan tek dokunuşla Full HD film kaydetme, pikleme, yeni akıllı AF algoritması gibi özellikleriyle COOLPIX serisinde en önlerdeki yerini alıyor.”

Nikon COOLPIX P600 Temel Özellikler

60x NIKKOR optik zoom objektif

Dynamic Fine Zoom¹ ile 120x’e çıkarılabilen bu ultra zoom objektif, 24-1440mm arasını kapsar ve olağanüstü resim kalitesi elde edilebilmesi için Super ED cama sahiptir.

Arkadan aydınlatmalı 16 MP CMOS sensörü

Hassas görüntü sensörü düşük ışıkta harika bir performans sunar ve yüksek çözünürlüğe sahip ayrıntılar sayesinde fotoğraflarınız hep keskin olur.

Gelişmiş Objektif Kaydırma VR

Titreşim azaltma (VR) sayesinde 60x telefoto ile çekim yapılırken bile net görüntüler elde edilmesinin yanı sıra Etkin mod, yürürken veya hareket eden bir araçtan çekim yaparken oluşan sarsıntıyı telafi eder.

Büyük değişken açılı RGBW LCD ekran

7,5 cm/3 inç 921k nokta ekran, her türlü ışıkta net görüntüleme olanağı sunarken çektiğiniz kareleri benzersiz açılarla yaratıcı bir biçimde çerçevelemenizi mümkün kılar.

Dahili Wi-Fi

Wi-Fi sayesinde akıllı cihazınızı² bir uzaktan kumanda gibi kullanıp fotoğrafları en sevdiğiniz sosyal medya sitelerinde paylaşabileceğinizden, Portre çekmek çok kolaydır.

Full HD filmler

Tek bir düğmeye dokunarak stereo sese sahip 1080/60i çözünürlükte film kaydedin; üstelik, NTSC (60i/30p) ve PAL (50i/25p) biçimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Akıllı AF algoritması

Hızlı yanıt veren bir cihaz ve akıllı otomatik netleme algoritmasının düşük ışıkta gelişmiş netlik algılama özelliği sayesinde önemli anları hiç kaçırmayacaksınız.

Odak vurgulama

Manuel netleme modunda netlenen bir alanın kenarları beyazla vurgulandığından, bunları ekranda kolayca görüntüleyebilir ve daha ince ayrıntı elde etmek için yoğunluğu ayarlayabilirsiniz.

Çoklu görev işleme: Eklenen çoklu görev işleme özelliği sayesinde artık birinci görüntünüz işlenirken ikinci karenizi çekebilir ve bekleme süresini önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Optimize edilmiş ultra-telefoto zoom: Dijital tek lensli refleks fotoğraf makinelerine yönelik profesyonel değiştirilebilir objektiflerin bazılarında da bulunan bir süper ED cam elemanı ve 4 ED cam elementi, üstün resim kalitesi elde edilmesi için renk sapması düzeltme özelliğine sahiptir. Özelleştirilmiş sahne modları, kuş izleme veya yüksek kontrastlı ay resimleri gibi çekilmesi incelik isteyebilecek süper telefoto resimlerine yönelik olarak otomatikleştirilmiş ayarlar sunar. Etkin VR, yürürken veya hareket halindeki bir araçtan çekim yaparken oluşan sarsıntıyı telafi eder. Yan zoom mandalı maksimum sabitlik sağlayacak biçimde konumlandırıldığından, her seferinde keskin görüntüler ve sorunsuz filmler çekebilirsiniz.

Makro çekim: Doğa fotoğrafçılığı için bulunmaz bir özellik olan 1 cm’ye kadar mesafeden çekim olanağı sayesinde, yakın çekimlerdeki en iyi teknolojiye sahip olun.

Özelleştirilebilen İşlev (Fn) Düğmesi: Sık kullanılan işlevler İşlev düğmesine atanarak ISO duyarlılığı, beyaz dengesi veya pozometre gibi ayarlara hızla erişim imkanına sahip olunabilir. Tek dokunuşlu kullanımla ayarlar değiştirilebilir.

Çevirmeli ayar düğmesi: Manuel pozlama ayarlarının (P/S/A/M) yanı sıra tercih ettiğiniz fotoğraf makinesi ayarlarına anında ulaşabilmek için Kullanıcı modu’na hızlı erişim imkanına sahip olun.

Dahili elektronik vizör: Bir fotoğrafı ekrandaki görüntüyle aynı kompozisyona sahip bir çerçevede görmek için vizöre geçin. Vizörle çekim, duruşunuzun da daha sabit olmasını sağlayacağından makine sarsıntısının en alt düzeye inmesini mümkün kılar ve güçlü güneş ışığında çekim yaparken hassas çerçevelemeyi kolaylaştırabilir.

Gelişmiş film özellikleri: Film kaydı sırasında optik zoom ve otomatik netlemeyi kullanın, kayıt sırasında durağan resimler çekin, istenmeyen kayıtları silmek için filmleri fotoğraf makinesinde düzenleyin. Daha yaratıcı filmler elde etmek için hızlı veya ağır çekim yapabilir veya kayıt sırasında ara vermek için kaydı duraklatma işlevini kullanabilir ve daha sonra aynı filmi çekmeye devam edebilirsiniz.

Wi-Fi ile kolay paylaşım: Dahili Wi-Fi özelliği sayesinde resimlerinizi sosyal medyada paylaşmak üzere akıllı cihazınıza² göndermek kolaydır. Akıllı cihazınızdan alınan GPS verileri de aktardığınız fotoğraflara yerleştirilebilir ve böylece resimlerin tam olarak nerede çekildiğini görebilirsiniz.

Yüksek hızlı sürekli çekim: 7 fps hızında 7’ye kadar veya 1 fps hızında 200’e kadar çekim yapabileceğiniz sürekli çekim moduyla hızlı hareket eden nesneleri veya zor yakalanan yüz ifadelerini yakalayın.

21 sahne modu:: Fotoğraf makineniz, fotoğraf makinesinin ayarlarını popüler fotoğrafçılık tarzlarına, efektlerine ve konumlarına göre otomatik olarak optimize eder. Harika sonuçlar elde etmek için çekim koşullarınıza en uygun modu seçmeniz yeterlidir.

Otomatik HDR modu: Deklanşöre tek bir basışta farklı pozlamalarda çekilen iki karenin otomatik olarak birleştirilmesiyle, geniş dinamik aralığa ve zengin renk geçişlerine sahip bir görüntü oluşturulur.

Hedef Bulan AF: Fotoğraf makineniz konunuzu otomatik olarak algılayıp netleme yaparak hareketli konularda bile daha net görüntüler elde etmenizi sağlarken siz de hızlı ve hassas otomatik netlemenin keyfini çıkarın.

Kolay Panorama 360°/180°: Çarpıcı manzaraları en iyi halleriyle karelemek için dikey olarak eğerek veya yatay olarak kaydırarak dinamik panoramalar oluşturun.

Rötuş menüsü: Çekimden sonra fotoğraflarınızı iyileştirmek istiyorsanız, arka planı yumuşatarak portreyi daha etkileyici bir hale getiren Portre efektinin yanı sıra kenarları keskinleştirerek görüntünüzün bir poster veya çizim gibi görünmesini sağlayan Fotoğraf Çizimi dahil geniş bir filtre efektleri yelpazesinden seçim yapabilirsiniz.

Şarj Edilebilir Li-ion Pil: Doğayla daha dost olan bu şarj edilebilir pilin, küçük boyutlarına rağmen daha uzun bir pil ömrü vardır ve tek bir şarjda 300’e kadar çekim imkanı sunar (CIPA standartlarına uygun olarak test edilmiştir).

Yüksek hızlı USB şarjı: USB ile daha hızlı şarj edebilme imkanı, anlık gelişen durumlara her zaman hazır olabilmeniz için pilinizi tam şarj edilmiş halde bulundurmanızın kolay olacağı anlamına gelir.

EXPEED C2: Nikon’un hızlı ve güçlü görüntü işleme sistemi sayesinde yüksek hızlı kullanımın yanı sıra yüksek duyarlılığa sahip performans ve optimum resim kalitesi mümkündür.

Nikon Image Space: Özel Nikon görüntü depolama ve paylaşım sitemiz olan Nikon Image Space ile tüm Nikon kullanıcıları 20 GB’a kadar ücretsiz çevrimiçi bulut depolama alanın keyfini çıkarabilir.

Nikon COOLPIX P600 Teknik Özellikler

Ürün adı COOLPIX P600
Tip Kompakt dijital fotoğraf makinesi
Etkin piksel sayısı 16,1 milyon
Görüntü sensörü 1/2,3 inç tipi CMOS; yaklaşık 16,76 milyon toplam piksel
Objektif 60x optik zoom’lu NIKKOR objektif
Odak uzunluğu 4,3-258 mm (35mm [135] biçimindeki 24-1440 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
f/ sayısı f/3,3-6,5
Objektif yapısı 11 grupta 16 eleman (4 ED objektif elemanı ve 1 süper ED objektif elemanı)
Dijital zoom büyütme 4x’e kadar (35mm [135] biçimindeki yaklaşık 5760 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
Titreşim azaltma Objektif kaydırma
Bulanıklık azaltma modu Hareket algılama (durağan resimler)
Otomatik netleme (AF) Kontrast ölçümlü AF
Netleme aralığı [W]: Yaklaşık 50 cm (1 ft 8 inç) ila sonsuz, [T]: Yaklaşık 2 m (6 ft 7 inç) ila sonsuz. Makro yakın çekim modu: Yaklaşık 1 cm (0,4 inç) (geniş açılı zoom konumunda) ila sonsuz. (Yapılan tüm ölçümler objektifin ön yüzeyinin merkezinden hesaplanmıştır)
Netleme alanı seçimi Hedef bulan AF, yüz önceliği, manuel (nokta), manuel (normal), manuel (geniş), konuyu izleme
Vizör Elektronik vizör, 0,5 cm (0,2 inç) Yaklaşık Dioptri ayarı işlevine (-4 – +4 m-1) sahip, 201k noktaya eşdeğer LCD
Çerçeve alanı (çekim modu) Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey (resmin kendiyle kıyaslandığında)
Çerçeve alanı (izleme modu) Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey (resmin kendiyle kıyaslandığında)
Ekran 7,5 cm (3 inç), yaklaşık 921k nokta (RGBW), geniş resim açılı, yansıma önleyici kaplamalı TFT LCD ekran ve 6 kademeli parlaklık ayarı, değişken açılı TFT LCD
Çerçeve alanı (çekim modu) Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey (resmin kendiyle kıyaslandığında)
Çerçeve alanı (izleme modu) Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey (resmin kendiyle kıyaslandığında)
Medya Dahili hafıza (yaklaşık 56 MB), SD/SDHC/SDXC hafıza kartı
Dosya sistemi DCF, Exif 2.3 ve DPOF ile uyumludur
Dosya biçimleri Durağan resimler: JPEG. Ses dosyaları (ses notu): WAV. Filmler: MOV (Video: H.264/MPEG-4 AVC, Ses: LPCM stereo)
Resim boyutu (piksel) 16M [4608 x 3456]. 8M [3264 x 2448]. 4M [2272 x 1704]. 2M [1600 x 1200]. VGA [640 x 480]. 16:9 12M [4608 x 2592]. 16:9 2M [1920 x 1080]. 3:2 [4608 x 3072]. 1:1 [3456 x 3456]
Çekim Modları Otomatik, Sahne (Gece manzarası, Gece portresi, Manzara, Otomatik sahne seçimi, Portre, Spor, Parti/kapalı mekan, Kumsal, Kar, Gün batımı, Akşam karanlığı/şafak, Yakın çekim, Yiyecek, Müze, Havai fişek gösterisi, Siyah beyaz kopya, Arka plan aydınlatma, Kolay panorama, Evcil hayvan portresi, Ay, Kuş izleme modu), Özel Efektler, P, S, A, M, Kullanıcı ayarları
Sürekli Çekim Tek (varsayılan ayar), Sürekli Y (sürekli çekim için kare hızı yaklaşık 7 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı yaklaşık 7’dir), Sürekli D (sürekli çekim için kare hızı yaklaşık 1 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı yaklaşık 200’dür), Ön çekim önbelleği (sürekli çekim için kare hızı yaklaşık 15 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı yaklaşık 20’dir, ön çekim önbelleğinde çekilen maksimum 5 kare de dahil), Sürekli Y:120 fps (sürekli çekim için kare hızı yaklaşık 120 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı 60’tır), Sürekli Y:60 fps (sürekli çekim için kare hızı 60 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı 60’tır), BSS (En İyi Çekim Seçici), Ardışık 16 çekim, Aralıklı çekim
Film 1080/30p (varsayılan ayar): 1920 x 1080/16:9, 1080/25p (varsayılan ayar): 1920 x 1080/16:9, 1080/60i: 1920 x 1080/16:9, 1080/50i: 1920 x 1080/16:9, 720/30p: 1280 x 720/16:9, 720/25p: 1280 x 720/16:9, iFrame 720/30p: 1280 x 720/16:9, iFrame 720/25p: 1280 x 720/16:9, 480/30p: 640 x 480/4:3, 480/25p: 640 x 480/4:3, HS 480/4x: 640 x 480/4:3, HS 720/2x: 1280 x 720/16:9, HS 1080/0.5x: 1920 x 1080/16:9
ISO duyarlılığı (Standart çıkış duyarlılığı) ISO 100-1600. ISO 3200, 6400 (P, S, A veya M modunda kullanılabilir). Hi 1 (ISO 12800’e eşdeğerdir) (özel efektler modunda Yüksek ISO monokrom ayarında kullanılabilir)
Pozometre modu Matris, merkez ağırlıklı veya nokta
Pozlama kontrolü Değişken program, enstantane öncelikli otomatik, diyafram öncelikli otomatik, manuel, pozlama basamaklama özelliğine sahip programlanmış otomatik pozlama, pozlama telafisi (1/3 EV’lik adımlarla -2.0 EV – +2.0 EV) özelliği
Deklanşör Mekanik ve CMOS elektronik deklanşör
Deklanşör hızı 1/4000 * -1 s. 1/4000 * -15 s (M modunda ISO duyarlılığı 100 olarak ayarlandığında). * Diyafram değeri f/7,6 (geniş açı tarafı) olarak ayarlandığında
Diyafram Elektronik olarak kontrol edilen 6 bıçaklı iris diyafram
Diyafram aralığı 1/3 EV’lik 8 adım (W) (A, M modu)
Otomatik zamanlama 10 veya 2 saniye seçilebilir
Flaş aralığı (yaklaşık) (ISO duyarlılığı: Otomatik) [W]: 0,5-7,5 m (1 ft 8 inç-24 ft). [T]: 1,5-4,0 m (5-13 ft)
Flaş kontrolü Kılavuz ışıklı TTL otomatik flaş
Flaş pozlama telafisi -2 ila +2 EV aralığında 1/3 EV’lik adımlarla
Arabirim Yüksek Hızlı USB’ye eşdeğer
Veri Aktarım Protokolü MTP, PTP
HDMI çıkışı Otomatik, 480p, 720p ve 1080i arasından seçim yapılabilir
G/Ç terminali Mikro USB konektörü. HDMI mikro konektör (D Tipi) (HDMI çıkışı)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları IEEE 802.11b/g (standart kablosuz LAN protokolü). ARIB STD-T66 (düşük enerji kullanan veri iletişim sistemleri için standart)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) iletişim protokolleri IEEE 802.11b: DBPSK/DQPSK/CCK. IEEE 802.11g: OFDM
Wi-Fi (Kablosuz LAN) aralığı (görüş hattı) Yaklaşık 10 m (11 yd)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) işletim sıklığı 2412-2462 MHz (1-11 kanal)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği OPEN/WPA2
Wi-Fi (Kablosuz LAN) erişim protokolleri CSMA/CA
Desteklenen diller Arapça, Bengal dili, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Kore dili, Marathi dili, Norveç dili, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveç dili, Tamil dili, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnam dili
Güç kaynakları Bir adet EN-EL23 Şarj Edilebilir Li-ion Pil (pakete dahildir). AC Adaptörü EH-67A (ayrı satılır)
Şarj süresi Yaklaşık 3 saat (AC Şarj Adaptörü EH-71P ile ve hiç şarj kalmamışken şarj edildiğinde)
Pil ömrü¹ EN-EL23 pille yaklaşık 330 çekim
Film kaydı (kayıt için gerçek pil ömrü)² EN-EL23 pil kullanılırken yaklaşık 1 saat 20 dakika
Tripod yuvası 1/4 inç (ISO 1222)
Boyutlar (G x Y x D) Yaklaşık 125,0 x 85,0 x 106,5 mm (5,0 x 3,4 x 4,2 inç) (Çıkıntılar hariç)
Ağırlık Yaklaşık 565 g (1 pound 4 ons) (Pil ve SD hafıza kartı dahil)
Sıcaklık 0°C – 40°C (32°F – 104°F)
Nem 85% veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar Makine Askısı, LC-CP29 Objektif Kapağı (ipli), EN-EL23 Şarj Edilebilir Li-ion Pil, EH-71P, AC Şarj Adaptörü, UC-E21 USB Kablosu

 

 

Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın