Nikon COOLPIX P610

16 megapiksel çözünürlüğe sahip COOLPIX P610 ile yaratıcılığınızı özgür bırakın. 120x Dynamic Fine Zoom değerine çıkarılabilen 60x optik zoom ile bu makine gece çekimlerinden doğa fotoğrafçılığına kadar ufkunuzu genişletecek.

Dahili GPS/GLONASS/QZSS işlevleri konumlarınızı takip eder, Çift Algılamalı Optik VR (titreşim azaltma) özelliği ise tam zoom yapılmışken bile veya tek dokunuşla Full HD filmler çekerken fotoğraf makinenizi keskin ayrıntıları yakalamak için sabit tutar. Elektronik vizör ve değişken açılı ekran da benzersiz açılar bulmanıza da yardımcı olur. Dahili Wi-Fi ve NFC desteği sayesinde fotoğraf makinenizle akıllı bir cihaza³ dokunarak görüntüleri anında paylaşın.

COOLPIX P610 güçlü bir performans sunar ve özel anları daha yakına getirir.

Nikon COOLPIX P610 Temel Özellikler

nikon-coolpix-p610

NIKKOR 60x optik zoom objektif

Super ED cama sahip olan ve 120x Dynamic Fine Zoom¹ değerine çıkarılabilen 60x optik zoom, geniş açılı 24 mm-1440 mm gibi olağanüstü bir kapsama sahiptir.

Çift Algılamalı Optik VR (titreşim azaltma)

Gelişmiş titreşim azaltma algoritması görüntülerinizi net tutmak için makine sarsıntısını azaltır. Böylece elle tutarak çekilen güvenilir telefoto çekimlerinin ve akıcı filmlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Dahili Wi-Fi ve NFC desteği

Nereye giderseniz gidin, Wi-Fi² düğmesine tek bir defa dokunarak ya da akıllı bir cihazla³ NFC özelliği etkinleştirilmiş³ fotoğraf makinenize dokunarak kutlama veya seyahat çekimlerinizi anında paylaşın.

Dahili GPS/GLONASS/QZSS

GPS/GLONASS/QZSS uluslararası uydu sistemleri sayesinde çekim yaparken hızlı ve ayrıntılı konum bilgileri alın ve görüntülerinizin rotasını takip edin.

Arkadan aydınlatmalı 16 MP CMOS görüntü sensörü

Düşük ışıkta bile net ve temiz görüntüler elde etmek kolaydır. Yüksek duyarlılığa sahip görüntü sensöründen harika bir performans ve düşük kumlanmaya sahip keskin çekimler bekleyebilirsiniz.

Full HD filmler

Siz zoom yaptıkça yönü değiştiren mikrofonla, süper akıcılıkta Full HD filmleri (1080/60p) yüksek kalitede sesle çekin. Tek bir düğmeye dokunarak resim çekmeden film kaydetmeye geçiş yapın.

Büyük değişken açılı LCD ekran: Yaratıcı bakış açıları keşfedin ve yüksek çözünürlüğe sahip 7,5 cm (3,0 inç) 921 k-noktalı değişken açılı ekranla kendi resimlerinizi kolayca çekmenin tadını çıkarın. Parlaklık ayarı ve Net Renkli ekran, doğrudan güneş ışığında bile optimum görünürlük sağlar.

Gelişmiş, yüksek hızlı tepkisellik: Spor veya doğa aksiyonu çekerken, hızlı başlama, daha hızlı AF ve azaltılmış çekim süresi gecikmesi özellikleriyle önemli anları daha iyi yakalarsınız.

Zaman aralıklı film: Etkileyici Zaman aralıklı filmleri eskisinden çok daha kolay bir şekilde oluşturun. Bir çekim sahnesi seçmenizle birlikte, aralıklı zamanlama ile yakalanan resimlerden 10 saniyelik zaman geçişli bir film oluşturulur.

Zoom mikrofonu: Yaptığınız zoom işlemine göre yönü değiştiren Zoom mikrofonuyla Full HD filmlerinizde yüksek kaliteli çevresel ses yakalayın.

Geniş resim açısı: Geniş açılı ekranla konforlu çekimin, kolay kompozisyonun ve daha fazla yaratıcı bakış açısının tadını çıkarın. Etkinliklerde kalabalığın üzerinden ya da bir çocuğun ya da evcil hayvanın göz hizasına inerek aşağıdan çekim yapın.

Makro çekim: Doğa fotoğrafçılığı için bulunmaz bir özellik olan 1 cm’ye kadar mesafeden makro çekim olanağı sayesinde, yakın çekimlerde en iyi teknolojiye sahip olun.

Çevirmeli Ayar Düğmesi: Tek elle kolay kullanım için fotoğraf makinenizin üst kısmında yer alan çevirmeli ayar düğmesi ile manuel pozlama (P/S/A/M) gibi önemli ayarlara kolayca erişin.

Özelleştirilebilen İşlev (Fn) düğmesi: Sık kullanan işlevleri atayabileceğiniz Fn düğmesiyle çekim deneyiminizi özelleştirin. Ardından tek dokunuşla ayarlar değiştirilebilir.

Kolay panorama 360°/180°: Çarpıcı manzaraları en iyi halleriyle çerçevelemek için dikey olarak eğerek veya yatay olarak pan yaparak dinamik panoramalar oluşturun.

COOLPIX Picture Control: Görüntülerinizin nasıl göründüğünü dengeli fotoğraflar için Standart, doğal çekimler için Nötr, renkli görüntüler için Canlı, siyah-beyaz veya sepya için Monokrom gibi Picture Control seçenekleriyle kolayca kontrol edin ya da kontrast veya doygunluk gibi iki ayara kadar ayar yapmak için Özel seçeneğini kullanın.

Geri adımlı zoom düğmesi: Süper telefoto çekim sırasında geçici olarak çerçeve dışına çıkan bir konuyu, zoom kontrolünün yanında bulunan ve anında geniş açılı netlemeye geçmenizi sağlayan düğmeye dokunarak tekrar yakalamak kolaydır.

Gelişmiş film işlevleri: Film kaydı sırasında durağan görüntüler çekin ve istenmeyen kayıtları kaldırmak için filmlerinizi fotoğraf makinesinde düzenleyin. Kumlanma, özellikle çok az ışıklı ortamlarda kayıt yaparken daha net filmler elde etmek için azaltılmıştır.

Yan zoom kontrolü: Zoom özelliğini sol elinizle kullanmaya olanak sağlayarak makine sarsıntısını engelleyen ve sabitliği koruyan yan zoom kontrolüyle filmleriniz akıcı, görüntüleriniz net olsun.

Optimize edilmiş ultra telefoto zoom: Değiştirilebilir D-SLR objektiflerde de kullanılan Super ED cama sahip NIKKOR objektifin üstün kalitesi sayesinde olağanüstü görüntü kalitesine sahip olacaksınız. Objektifin yüksek görüntü oluşturma becerisiyle objektif çerçevesinin boyutu artırılmadan renk sapması azalır.

Dahili elektronik vizör: Gözünüzü vizöre yaklaştırdığınızda ekrandan çekimden, elektronik vizöre otomatik geçiş sağlayan göz sensörü sayesinde, çekim tarzlarını akıcı bir şekilde değiştirin.

Yüksek hızlı pil şarjı: Mikro USB şarj cihazı, hem fotoğraf makinenizin daha hızlı şarj olmasını sağlar hem de fotoğraf makineniz şarj olurken çekim yapmaya devam etmenize olanak tanır.

Hedef bulan AF: Hedef bulan AF, konunuzun konumunu hızlı ve hassas bir şekilde belirler, böylece çekiminizin kompozisyonuna konsantre olabilirsiniz.

Otomatik sahne seçimi: Otomatik sahne seçimi özelliği konunuzu ve bulunduğu ortamı değerlendirerek ayarları çekim koşullarınıza göre otomatik olarak optimize eder; siz de enerjinizi benzersiz bir açı bulmaya harcayabilirsiniz.

Ay ve Kuş izleme modları: Çekmesi zor konular için basit netleme ve ayarlar sağlayan Otomatik sahne seçimi özelliğiyle inanılmaz ay ve kuş görüntüleri çekin.

19 Sahne modu: Fotoğraf makinenizin çekim koşullarınıza en uygun ayarları önermesine izin verin. Konunuza ve koşullarınıza en uygun sahneyi seçmenizle birlikte fotoğraf makineniz ayarları otomatik olarak optimize eder.

EXPEED C2: Nikon’un yüksek hızlı çalışma ve yüksek duyarlılığa sahip performans sağlayan hızlı ve güçlü görüntü işleme sistemi sayesinde olağanüstü resim kalitesi elde edeceksiniz.

NIKON IMAGE SPACE: Tüm Nikon kullanıcıları için ücretsiz olan özel Nikon görüntü depolama ve paylaşım sitemiz NIKON IMAGE SPACE ile 20 GB’a kadar ücretsiz çevrimiçi bulut depolama alanının keyfini çıkarın. Daha fazla bilgi için www.nikonimagespace.com adresini ziyaret edin.

Dynamic Fine Zoom, en yüksek görüntü çözünürlüğünü kaybetmeden en uzun optik telefoto menzilinin 2 katına kadar yakınlaştırma yapar.

² Akıllı cihazınıza Nikon ‘Wireless Mobile Utility’ uygulamasının (iOS ve Android™ ile uyumludur) yüklenmesini gerektirir.

³ Yakın Alan İletişimi (NFC), uyumlu Android™ (Android 4.0 veya üzeri) işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerle çalışır. Kullanımdan önce Nikon ‘Wireless Mobile Utility’ uygulamasının yüklenmesini ve görüntü aktarımı ayarının yapılmasını gerektirir.

Nikon COOLPIX P610 Teknik Özellikler

Tür Kompakt dijital fotoğraf makinesi
Etkin piksel sayısı 16,0 milyon (Görüntü işleme, etkin piksel sayısını azaltabilir.)
Görüntü sensörü 1/2,3 inç tipi CMOS, Toplam piksel sayısı: Yaklaşık 16,76 milyon
Objektif NIKKOR 60x optik zoom’lu objektif
Odak uzaklığı 4,3-258 mm (35 mm [135] formatındaki 24-1440 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
f/-sayısı f/3,3-6,5
Objektif yapısı 11 grupta 16 eleman (4 ED objektif elemanı ve 1 süper ED objektif elemanı)
Büyütme 4x’e kadar (35 mm [135] formatındaki yaklaşık 5760 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
Titreşim Azaltma Objektif kaydırma özellikli VR (durağan görüntüler), Objektif kaydırma ve elektronik VR (filmler)
Otomatik netleme Kontrast ölçümlü AF
Odak aralığı [W]: Yaklaşık 50 cm (1 ft 8 inç) ile sonsuz arası, [T]: Yaklaşık 2,0 m (6 ft 7 inç) ile sonsuz arası, Makro modu: Yaklaşık 1 cm (0,4 inç) ile sonsuz arası (geniş açılı pozisyon), (Yapılan tüm ölçümler objektifin ön yüzeyinin merkezinden hesaplanmıştır)
AF alan modu Hedef bulan AF, yüz önceliği, manuel (nokta), manuel (normal), manuel (geniş), konuyu izleme
Vizör Elektronik vizör, 0,5 cm (0,2 inç) Dioptri ayarı işlevine (-3 – +1 m-1) sahip, yaklaşık 921 k-noktalı LCD
Çerçeve alanı Yaklaşık %100 yatay ve dikey (resmin kendisiyle kıyaslandığında)
Çerçeve alanı (izleme modu) Yaklaşık %100 yatay ve dikey (resmin kendisiyle kıyaslandığında)
Ekran 7,5 cm (3 inç) Diyagonal, Yaklaşık 921 k-noktalı (RGBW), geniş resim açılı, yansıma önleyici kaplamalı TFT LCD ekran ve 6 kademeli parlaklık ayarı, değişken açılı TFT LCD
Depolama – Medya SD, SDHC, SDXC
Dosya sistemi DCF ve Exif 2.3 ile uyumludur
Depolama – Dosya biçimi Durağan görüntüler: JPEG, Filmler: MOV (Video: H.264/MPEG-4 AVC, Ses: LPCM stereo)
Resim boyutu (piksel) 16 M 4608 x 3456, 8 M 3264 x 2448, 4 M 2272 x 1704, 2 M 1600 x 1200, VGA 640 x 480, 16:9 12 M 4608 x 2592, 16:9 2 M 1920 x 1080, 3:2 14 M 4608 x 3072, 1:1 12 M 3456 x 3456
ISO duyarlılığı ISO 100 – 1600, ISO 3200, 6400 (P, S, A veya M modunu kullanırken kullanılabilir) Hi 1 (ISO 12.800’e eşdeğerdir) (özel efektler modunda Yüksek ISO monokrom ayarında kullanılabilir)
Pozlama ölçümü Matris, merkez ağırlıklı, nokta
Pozlama kontrolü Değişken programa sahip programlanmış otomatik pozlama, enstantane öncelikli otomatik, diyafram öncelikli otomatik, manuel, pozlama basamaklama, pozlama telafisi (1/3 EV’lik adımlarla -2,0 EV – +2,0 EV)
Deklanşör tipi Mekanik ve CMOS elektronik deklanşör
Enstantene hızı 1/4000-1 saniye, 1/40001-15 saniye (M modunda ISO duyarlılığı 100 olarak ayarlandığında)
Otomatik zamanlama 10 saniye veya 2 saniye seçilebilir
Diyafram Elektronik olarak kontrol edilen 6 bıçaklı iris diyafram
Diyafram aralığı 1/3 EV’lik 8 adım (W) (A, M modu)
Dahili Flaş Var
Flaş aralığı (yaklaşık) [W]: 0,5-7,5 m (1 ft 8 inç -24 ft), [T]: 2,0-4,0 m (6 ft 7 inç -13 ft)
Flaş kontrolü Kılavuz ışıklı TTL otomatik flaş
Pozlama telafisi -2 ile +2 EV aralığında 1/3 EV’lik adımlarla
USB Mikro-USB konnektörü, Yüksek Hızlı USB, Mikro-USB konnektörü için UC-E21’den başka bir USB kablosu kullanmayın. Direct Print (PictBridge) özelliğini destekler
HDMI çıkışı HDMI mikro konektörü (D Tipi)
Ses girişi Stereo mini-pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)
Ses çıkışı Stereo mini pin soket (3,5 mm çap)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları IEEE 802.11b/g (standart kablosuz LAN protokolü)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) çalışma frekansı 2412-2462 MHz (1-11 kanalları arası)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) aralığı (görüş hattı) Yaklaşık 10 m (10 yd)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği Açık sistem, WPA2-PSK
Wi-Fi (Kablosuz LAN) erişim protokolleri Altyapı
GPS – Konum bilgisi GPS Alma sıklığı: 1575,42 MHz, Jeodezik sistem: WGS 84 GLONASS Alma sıklığı: 1598,0625 MHz–1605,3750 MHz, Jeodezik sistem: WGS 84
Desteklenen diller Arapça, Bengalce, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Korece, Marathi dili, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveççe, Tamilce, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnamca
Güç kaynağı Bir Şarj Edilebilir Li-ion Pil EN-EL23 (dahil), AC Adaptörü EH-67A (ayrı olarak temin edilir)
Şarj süresi Yaklaşık 3 saat (AC Şarj Adaptörü EH-71P ile ve hiç şarj kalmamışken şarj edildiğinde)
Pil ömrü Yaklaşık 360 çekim (EN-EL23 ile)
Film kaydı için gerçek pil ömrü Yaklaşık 1 saat 30 dakika (EN-EL23 ile)
Tripod yuvası 1/4 (ISO 1222)
Boyutlar ( GxYxD) Yaklaşık 125,0 x 85,0 x 106,5 mm (5,0 x 3,4 x 4,2 inç) (çıkıntılar hariç)
Ağırlık Yaklaşık 565 g (1 lb 4,0 ons) (pil ve hafıza kartı dahil)
Çalışma ortamı – Sıcaklık 0°C-40°C (32°F-104°F)
Çalışma ortamı – Nem %85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar LC-CP29 Objektif Kapağı (kablolu), EN-EL23 Şarj Edilebilir Li-ion Pil, EH-71P AC Şarj Adaptörü, UC-E21 USB Kablosu, Makine Askısı
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın