Nikon COOLPIX P900

Vahşi yaşama ya da gece gökyüzüne meraklı bir fotoğrafçıysanız, 16 megapiksel COOLPIX P900’ün inanılmaz 83x optik zoom’u çıplak gözle görülemeyen ayrıntıları yakalamanıza olanak tanır. 5,0 duraklamalı Çift Algılamalı Optik VR özelliği bulanıklık azaltmayı daha iyi hale getirirken hızlı AF ve azaltılmış çekim süresi gecikmesi özellikleriyle anında çekim yapın.

Süper telefoto modunda ayrıntılı durağan görüntüler ve Full HD filmler çekmek için değişken açılı ekran ve dahili elektronik vizörle kompozisyon esnekliğinin tadını çıkarın. Dahili GPS/GLONASS/QZSS desteği çekim konumlarını son derece isabetli bir şekilde belirler ve görüntüler dahili Wi-Fi®¹ ve NFC² desteğiyle anında paylaşılabilir.

Konforlu çekim için tasarlanan COOLPIX P900 sizi doğanın güzelliğine hiç olmadığı kadar yaklaştırıyor.

¹ Akıllı cihazınıza Nikon ‘Wireless Mobile Utility’ uygulamasının (iOS ve Android ile uyumludur) yüklenmesini gerektirir.

² Yakın Alan İletişimi (NFC) uyumlu Android (Android 4.0 veya üzeri) işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerle çalışır. Kullanımdan önce Nikon ‘Wireless Mobile Utility’ uygulamasının yüklenmesini ve görüntü aktarım ayarının yapılmasını gerektirir.

Nikon-COOLPIX-P900-Camera-01

Nikon COOLPIX P900 Temel Özellikler

Ultra yüksek güçlü zoom

166x Dynamic Fine Zoom¹ değerine çıkarılabilen ve 24 mm geniş açıdan 2000 mm telefotoya kadar (35 mm biçimi eşdeğeri) kapsam aralığı olan 83x NIKKOR zoom objektifle, çıplak gözle görünmeyen baş döndürücü ayrıntıları yakalayın.

5,0 duraklamalı Çift Algılamalı Optik VR (Titreşim Azaltma)

VR özelliği, hareketleri objektiften (açılı hız sensörü) ve görüntü sensöründen (hareket vektör bilgisi) aynı anda algılayıp titreşim emilimini artırdığı için elde yapılan telefoto çekimleri sabittir.

Arkadan aydınlatmalı 16 MP CMOS görüntü sensörü

Gece bile net ve zengin ayrıntılara sahip resimler elde etmek kolaydır. Duyarlı görüntü sensöründen harika bir performans ve düşük kumlanmaya sahip keskin çekimler bekleyebilirsiniz.

POI özelliği ile GPS/GLONASS/QZSS desteği

İnanılmaz bir hassasiyetle rotanızı takip eden GPS/GLONASS/QZSS uluslararası uydu sistemleriyle nerede çekim yaparsanız yapın hızlı ve ayrıntılı konum bilgileri elde edin.

Dahili Wi-Fi® ve NFC desteği

Wi-Fi®² düğmesine tek dokunuşla ya da NFC özelliği etkinleştirilmiş³ fotoğraf makinenizle akıllı bir cihaza³ dokunarak en sevdiğiniz vahşi yaşam veya doğa görüntülerini seyahat ederken paylaşın.

Gelişmiş yüksek hızlı yanıt

Daha hızlı AF özelliği ve azaltılmış çekim süresi gecikmesi (geniş açıda yaklaşık 0,12 saniye)⁴ sayesinde tahmin etmesi güç vahşi yaşamı veya hızla değişen gökyüzünü çekerken önemli bir anı asla kaçırmayın.

Değişken açılı büyük LCD ekran: Esnek Net Renkli Ekran 7,5 cm (3,0 inç) yaklaşık 921 k-noktalı LCD ekran (RGBW) ile yaratıcı görüş açılarını keşfetmek ve hızlı bir şekilde değişen hareketi çerçevelendirmek kolaydır. Yansıma önleyici kaplama tüm ışık koşullarında en iyi görünürlüğü sağlar.

Full HD filmler: Siz zoom yaptıkça yön değiştiren mikrofon sayesinde süper akıcılıkta filmler (1080/60p) yüksek kalitede sese sahip olur. Özel film kayıt düğmesiyle durağan görüntülerden film yapımına hızlıca geçin.

Zaman aralıklı film: Etkileyici zaman aralıklı filmler kolayca oluşturulabilir. Bir çekim sahnesi seçmenizle birlikte aralıklı zamanlamayla yakalanan durağan görüntülerden 10 saniyelik zaman geçişli bir film oluşturulur.

Mikrofonu yükselt: Yaptığınız zoom işlemine göre yönü değiştiren Mikrofonu yükselt özelliği sayesinde Full HD filmlerinizde yüksek kaliteli çevresel sesler elde etmeniz garantidir.

Süper ED cam elemanı: Ultra güçlü zoom ile konuları zengin ayrıntılarla yakalayabilirsiniz. Buna rağmen objektif çerçevesi kompakt boyuttadır ve Super ED cam elemanı sayesinde üstün renk sapması özellikleri sunar.

Nikon-COOLPIX-P900-Camera-04

Ay ve Kuş izleme modları: Basit netleme sağlayan ve gerekli ayarları etkinleştiren Otomatik Sahne Seçimi özelliğiyle ay ve kuşlar gibi çekimi zor konuları çekmek kolaydır. Böylece her zaman olağanüstü sonuçlar elde edersiniz.

Geniş resim açısı: Geniş resim açısına sahip LCD ekranla yaratıcı kompozisyonlar ve alışılmadık bakış açıları elde etmek kolaydır. Bir hayvanın göz hizasını yakalamak için alçak açıdan veya engeller üzerinden yüksek açıdan çekim yapın.

Özelleştirilebilen İşlev (Fn) düğmesi: Sık kullanan işlevleri Fn düğmesine atayarak çekim deneyiminizi kişiselleştirin. Ardından tek dokunuşla ayarlar değiştirilebilir.

Çevirmeli Ayar Düğmesi: Tek elle kolay kullanım için fotoğraf makinenizin üst kısmında yer alan çevirmeli ayar düğmesi ile manuel pozlama (P/S/A/M) gibi önemli ayarlara erişmek basittir.

Hedef bulan AF: Hedef bulan AF, konunuzun konumunu hızlı ve hassas bir şekilde belirler ve konu üzerine otomatik olarak netleme yapar, böylece dikkatinizi yaratıcılık gerektiren çekim kompozisyonuna saklayabilirsiniz.

COOLPIX Picture Control: Resimlerinizin nasıl göründüğünü, doğal çekimler için Nötr, renkli görüntüler için Canlı, siyah-beyaz için Monokrom gibi Picture Control seçenekleriyle kolayca yönetin ya da kontrast veya doygunluk gibi iki ayara kadar ayar yapmak için Özel seçeneğini kullanın.

Dahili elektronik vizör: Gözünüzü vizöre yaklaştırdığınızda ekrandan çekimden otomatik geçiş sağlayan göz sensörü sayesinde çekim tarzınız ne olursa olsun fotoğraf çerçeveleme kolaydır.

Geri-adımlı zoom düğmesi: Ultra telefoto çekim sırasında çerçeve dışına çıkan bir konuyu, zoom kontrolünün yanında bulunan ve anında geniş açılı netlemeye geçmenizi sağlayan düğmeye tek dokunuşla tekrar yakalamak kolaydır.

Yan zoom kontrolü: Zoom özelliğini sol elinizle kullanmaya olanak sağlayarak makine sarsıntısını engelleyen ve sabitliği koruyan yan zoom kontrolüyle her zaman keskin çekimler ve akıcı filmler elde edersiniz.

Uzun pil ömrü: Hem durağan görüntüler hem de Full HD filmler çekerken kapasite artışı sağlayan geliştirilmiş enerji tasarruflu pil tasarımıyla gerektiği zaman daha uzun süre çekim yapın.

Flaş telafisi: Doğal görünen resim arka planları için bir konu üzerindeki flaş seviyesini dengelemeye yardımcı olan flaş telafisi (-2’den +2 EV’ye kadar) ile kusursuz dengeye sahip pozlamalar elde edin.

19 Sahne modu: Fotoğraf makineniz çekim koşullarınıza en uygun ayarları önerebilir. Konunuza ve koşullarınıza en uygun sahneyi seçmenizle birlikte fotoğraf makineniz ayarları otomatik olarak optimize eder.

EXPEED C2: Nikon’un hızlı ve güçlü görüntü işleme sistemi sayesinde yüksek hızlı kullanım, yüksek duyarlılığa sahip performans ve olağanüstü resim kalitesi elde etmeniz garantidir.

NIKON IMAGE SPACE: Tüm Nikon kullanıcıları için ücretsiz olan özel Nikon görüntü depolama ve paylaşım sitemiz NIKON IMAGE SPACE ile 20 GB’a kadar ücretsiz çevrimiçi bulut depolama alanının keyfini çıkarın. Daha fazla bilgi için www.nikonimagespace.com adresini ziyaret edin.

¹ Dynamic Fine Zoom büyütmesi, optik zoom’un maksimum geniş açı pozisyonundan hesaplanmıştır.
² Akıllı cihazınıza Nikon ‘Wireless Mobile Utility’ uygulamasının (iOS ve Android™ ile uyumludur) yüklenmesini gerektirir.
³ Yakın Alan İletişimi (NFC) uyumlu Android™ (Android 4.0 veya üzeri) işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerle çalışır. Kullanımdan önce Nikon ‘Wireless Mobile Utility’ uygulamasının yüklenmesini ve görüntü aktarım ayarının yapılmasını gerektirir.
⁴ CIPA Standartlarına göre, geniş açı pozisyonunda, LV 10 konu parlaklığında, otomatik programda, tek kare AF’de.

Nikon COOLPIX P900 Ürün Görselleri

Nikon-COOLPIX-P900-Camera-05

Nikon-COOLPIX-P900-Camera-03

Nikon-COOLPIX-P900-Camera-02

Nikon COOLPIX P900 Teknik Özellikler

Tür Kompakt dijital fotoğraf makinesi
Etkin piksel sayısı 16,0 milyon (Görüntü işleme, etkin piksel sayısını azaltabilir.)
Görüntü sensörü 1/2,3 inç CMOS tipi, Toplam piksel sayısı: Yaklaşık 16,76 milyon
Objektif 83x optik zoom’lu NIKKOR objektif
Odak uzaklığı 4,3 ile 357 mm arası (35 mm [135] formatındaki 24-2000 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
f/-sayısı f/2,8 ile 6,5 arası
Objektif yapısı 12 grupta 16 eleman (5 ED objektif elemanı ve 1 süper ED objektif elemanı)
Büyütme 4x’e kadar (35 mm [135] formatındaki yaklaşık 8000 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
Titreşim Azaltma Objektif kaydırma özellikli VR (durağan görüntüler), Objektif kaydırma ve elektronik VR (filmler)
Otomatik netleme Kontrast ölçümlü AF
Odak aralığı [W]: Yaklaşık 50 cm (1 ft 8 inç) ile sonsuz arası, [T]: Yaklaşık 5,0 m (16 ft 5 inç) ile sonsuz arası, Makro yakın çekim modu: Yaklaşık 1 cm (0,4 inç) ile sonsuz arası (geniş açılı pozisyon), (Yapılan tüm ölçümler objektifin ön yüzeyinin merkezinden hesaplanmıştır)
AF alan modu Hedef bulan AF, yüz önceliği, manuel (nokta), manuel (normal), manuel (geniş), konuyu izleme
Vizör Elektronik vizör 0,5 cm (0,2 inç) Dioptri ayarı işlevine (-3 ila +1 m-¹) sahip, yaklaşık 921 k-noktalı LCD
Çerçeve alanı Yaklaşık %100 yatay ve dikey (resmin kendisiyle kıyaslandığında)
Çerçeve alanı (izleme modu) Yaklaşık %100 yatay ve dikey (resmin kendisiyle kıyaslandığında)
Ekran 7,5 cm (3 inç) diyagonal, Yaklaşık 921 k-nokta, (RGBW), geniş resim açılı, yansıma önleyici kaplamalı TFT LCD ekran ve 6 kademeli parlaklık ayarı, değişken açılı TFT LCD
Depolama – Medya SD, SDHC, SDXC
Dosya sistemi DCF ve Exif 2.3 ile uyumludur
Depolama – Dosya biçimi Durağan görüntüler: JPEG, Filmler: MOV (Video: H.264/MPEG-4 AVC, Ses: LPCM stereo)
Resim boyutu (piksel) 16 M 4608 x 3456, 8 M 3264 x 2448, 4 M 2272 x 1704, 2 M 1600 x 1200, VGA 640×480, 16:9 12 M 4608 x 2592, 16:9 2 M 1920 x 1080, 3:2 14 M 4608 x 3072, 1:1 12 M 3456 x 3456
ISO duyarlılığı ISO 100 ila 1600, ISO 3200, 6400 (P, S, A veya M moduyla birlikte kullanılabilir) Hi 1 (ISO 12.800’e eşdeğerdir) (özel efektler modunda Yüksek ISO monokrom ayarında kullanılabilir)
Pozlama ölçümü Matris, merkez ağırlıklı, nokta
Pozlama kontrolü Değişken programa sahip programlanmış otomatik pozlama, enstantane öncelikli otomatik, diyafram öncelikli otomatik, manuel, pozlama basamaklama, pozlama telafisi (1/3 EV’lik adımlarla -2,0 EV ila +2,0 EV)
Deklanşör tipi Mekanik ve CMOS elektronik deklanşör
Enstantene hızı 1 1/4000 ila 1 saniye, 1/4000 ila 15 saniye (M modunda ISO duyarlılığı 100 olarak ayarlandığında)
Otomatik zamanlama 10 saniye veya 2 saniye seçilebilir
Diyafram Elektronik olarak kontrol edilen 6 bıçaklı iris diyafram
Diyafram aralığı 1/3 EV’lik 10 adım (W) (A, M modu)
Dahili Flaş Var
Flaş aralığı (yaklaşık) [W]: Yaklaşık 0,5 ila 11,5 m (1 ft 8 inç ila 37 ft), [T]: Yaklaşık 5,0 ila 7,0 m (16 ft 5 inç ila 22 ft)
Flaş kontrolü Kılavuz ışıklı TTL otomatik flaş
Pozlama telafisi -2 ile +2 EV aralığında 1/3 EV’lik adımlarla
USB Mikro-USB konnektörü (UC-E21’den başka bir USB kablosu kullanmayın.), Yüksek Hızlı USB Direct Print’i (PictBridge) destekler
HDMI çıkışı HDMI mikro konektörü (D Tipi)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları IEEE 802.11b/g/n (standart kablosuz LAN protokolü)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) çalışma frekansı 2412 ila 2462 MHz (1 ile 11 kanalları arası)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) aralığı (görüş hattı) Yaklaşık 10 m (10 yd)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği Doğrulama: Açık sistem, WPA2-PSK
Wi-Fi (Kablosuz LAN) erişim protokolleri Altyapı
GPS – Konum bilgisi GPS Alma sıklığı: 1575,42 MHz, Jeodezik sistem: WGS 84 GLONASS, Alma sıklığı: 1598,0625 MHz ila 1605,3750 MHz, Jeodezik sistem: WGS 84
Desteklenen diller Arapça, Bengalce, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Korece, Marathi dili, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveççe, Tamilce, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnamca
Güç kaynağı Bir EN-EL23 Şarj Edilebilir Li-ion Pil (birlikte verilir), EH-67A AC Adaptörü (ayrı olarak temin edilir)
Şarj süresi Yaklaşık 3 saat 40 dakika (EH-71P AC Şarj Adaptörü ile ve hiç şarj kalmamışken)
Pil ömrü 2 Yaklaşık 360 çekim (EN-EL23 ile)
Film kaydı için gerçek pil ömrü 3 Yaklaşık 1 saat 20 dakika (EN-EL23 ile)
Tripod yuvası 1/4 (ISO 1222)
Boyutlar ( GxYxD) Yaklaşık 139,5 x 103,2 x 137,4 mm (5,5 x 4,1 x 5,5 inç) (çıkıntılar hariç)
Ağırlık Yaklaşık 899 g (1 lb 15,8 ons) (pil ve hafıza kartı dahil)
Çalışma ortamı – Sıcaklık 0°C ila 40°C (32°F ila 104°F)
Çalışma ortamı – Nem %85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar Makine Askısı, LC-67 Objektif Kapağı, EN-EL23 Şarj Edilebilir Li-ion Pil, EH-71P AC Şarj Adaptörü 4, UC-E21 USB Kablosu

Görüşler

2 comments on “Nikon COOLPIX P900

  1. Avatar for Alper Orus

    Özcan Çağlar

    ne zaman çıkacak bu

  2. Avatar for Alper Orus

    eris haluk

    Nikon 8 800 var hem raw hem Tiff çekiyor bir dokunuşta 16 kare resim çekip eb mükemmel 5 resmi veryor. RAW Formatı kendi kendi içindeTiff çeviriyor400artı 400 tele var. Titan yum alışım.. Ve 1/2″sukıştırna yapan tek nikon yeterlimi

Cevap Yazın