Nikon COOLPIX S32

Kolay ve eğlenceli kullanımının yanı sıra ailenizin tüm bireylerinin kullanabileceği kadar dayanıklı olan 13 megapiksellik COOLPIX S32, herkesin paylaşabileceği bir fotoğraf makinesidir. Düzgün hatlara sahip tasarımı sayesinde hem minik eller hem de büyük eller tarafından kolayca tutulup kullanılabilir.

Şoka, toza ve suya karşı dayanıklı malzemesi sayesinde aktif bir aile hayatı için mükemmel bir cihazdır. Çocukların bile kolayca anlayabileceği parlak ve renkli menülerle eğlenceli özellikleri keşfedin. Ayrı, tek dokunuşlu düğmelerle resim ve video çekmek basittir; eğlenceli filtreler sayesinde ise herkes fotoğraflara kişisel bir hava katmanın keyfini çıkarabilir.

Kullanım kolaylığının yanı sıra harika sonuçlara sahip olabileceğiniz COOLPIX S32 ile her zaman net, keskin fotoğraflar elde edersiniz.

Nikon COOLPIX S32: Ailenizin tüm üyeleri için tasarlandı

Kolay ve eğlenceli kullanımının yanı sıra ailenizin tüm bireylerinin kullanabileceği kadar dayanıklı olan 13 megapiksellik COOLPIX S32, herkesin paylaşabileceği bir fotoğraf makinesidir. Düzgün hatlara sahip tasarımı sayesinde hem minik eller hem de büyük eller tarafından kolayca tutulup kullanılabilir. Şoka, toza ve suya karşı dayanıklı malzemesi sayesinde aktif bir aile hayatı için mükemmel bir cihazdır.

Anlaşılması kolay parlak ve renkli menülerle eğlenceli özellikleri keşfetmenize imkan sağlamasının yanı sıra, bu fotoğraf makinesinin düzgün yuvarlak hatlara sahip ergonomik tasarımı, çocuklardan tutun büyükannelere kadar herkes için bu makineyi ideal kılar. Ayrı, tek dokunuşlu düğmelerle resim ve video çekmek basittir; eğlenceli filtreler sayesinde ise herkes fotoğraflara kişisel bir hava katmanın keyfini çıkarabilir.

Kullanım kolaylığının yanı sıra harika sonuçlara sahip olabileceğiniz COOLPIX S32 ile her zaman net, keskin fotoğraflar elde edersiniz. Başına gelebilecek her şeyi kaldıracak biçimde tasarlanan bu kompakt fotoğraf makinesi toza, 1,5 m şoka ve 10 m suya dayanıklı olduğundan gittiğiniz her yere götürebilirsiniz.

Nikon-Coolpix-S32

Nikon COOLPIX S32 Temel Özellikler

Ailelere yönelik fotoğraf makinesi

Güçlü performans, basit menüler ve yuvarlak hatlara sahip ergonomik tasarım sayesinde çocuklardan tutun büyükannelere kadar herkes için ideal bir fotoğraf makinesidir.

Dayanıklı tasarım

Başına gelebilecek her şeyi kaldıracak biçimde tasarlanan bu fotoğraf makinesi toza, 1,5 m şoka ve 10 m suya dayanıklı olduğundan, gittiğiniz her yere götürebilirsiniz.

13 MP CMOS sensör

Etkili görüntü sensörü, düşük ışıkta bile ayrıntıları yakalayarak büyütme işlemlerine son derece uygun net fotoğraflar çekmenize olanak sağlar.

Bir düğmeye bir işlev

Ailenizle gittiğiniz oyunda fotoğraf çekiminden video çekimine kolayca geçiş yapın. Her işlev için ayrı bir düğme olması durağan resimlerde veya videolarda en doğru anı kolaylıkla yakalamanızı sağlar.

Full HD filmler

Film kayıt düğmesine basarak anında başlatabileceğiniz kayıtlarda tüm olan biteni 1080p’lik yüksek çözünürlükle ve stereo sesle kaydedin. Sonuçları ister kendi ekranında izleyin ister HDMI mikro konektörle bağladığınız bir HDTV’de.

Eğlenceli özel filtreler

Fotoğrafları filtrelerle daha iyi hale getirmek, ailenin neşesine neşe katar. Neon tabela ve kara kalem gibi efektleri deneyin, resminizi bir çerçeveye yerleştirin veya yeni bir arka plan seçin.

Kolay menüler: Kolay anlaşılan simgelere sahip renkli menüler sayesinde kullanımı kolaydır. Birbirinizin fotoğrafları hakkındaki görüşlerinizi bildirmek için simge tabanlı bir derecelendirme sistemi bile kullanabilirsiniz.

NIKKOR 3x optik zoom’lu objektif: 30-90 mm zoom objektif ile konunuza daha yakından bakabilir ve özel bir gülümsemeyi ya da unutulmayacak bir anı en küçük ayrıntılarına kadar yakalayabilirsiniz.

Net 6,7-cm/2,7 inç 230k noktalı LCD ekran: Resimleri kolayca çerçeveye sığdırın ve menüleri görüntüleyin ya da her şeyi rahatça görülebileceği geniş olan ekranda arkadaşlarınıza ve ailenize fotoğraf ve filmleri gösterin.

Bulanıklık Azaltma Modu: Fotoğraf makineniz, konunuz tarafından yapılan veya makine sarsıntısından doğan hareketleri telafi ederek net kareler çekmeniz için gerekli sabitliğe sahip olmanızı sağlar.

Rahat bir tutuş: Hem küçük hem de büyük ellerin rahatça kavrayabileceği biçimde tasarlanan kıvrımlı yüzeylere sahip düzgün hatlı gövdeyi tutmak kolaydır. Parmakların objektifi engellemeyecek bir biçimde kolayca yerleştirilebilmesi için geniş bir yüzey vardır ve bu sayede hem genç hem de deneyimsiz fotoğrafçılar her zaman harika sonuçlar elde eder.

Li-Ion pil: Daha uzun süre dayanan ve çevreye duyarlı Li-Ion pil sayesinde her zaman çekim yapmaya hazır olursunuz.

Dahili flaş: Otomatik flaş sayesinde düşük ışıklı ortamlarda net ayrıntılar yakalamak kolaydır. Yanlışlıkla önünün kapatılmasını engellemek açısından konumu dikkatle seçilmiştir.

SD kartlarla uyumludur (pakete dahil değildir): Yüksek kapasiteli SD kartlar binlerce fotoğraf veya saatlerce film depolayabileceğinden, çekim yapmaya ara vermek istemezseniz veya tüm görüntülerinizi fotoğraf makinenizde saklamak isterseniz, tek yapmanız gereken SD yuvasına bir kart takmaktır.

Otomatik kapanma: Pili gereksiz yere harcamamanızı sağlamak için fotoğraf makineniz üç dakika kullanılmadığında otomatik olarak kapanır.

Nikon Image Space: Özel Nikon görüntü depolama ve paylaşım sitemiz olan Nikon Image Space ile tüm Nikon kullanıcıları 20 GB’a kadar ücretsiz çevrimiçi bulut depolama alanın keyfini çıkarabilir.

Nikon COOLPIX S32 Teknik Özellikler

Ürün adı COOLPIX S32
Tip Kompakt dijital fotoğraf makinesi
Etkin piksel sayısı 13,2 milyon
Görüntü sensörü 1/3,1 inç tipi CMOS; yaklaşık 14,17 milyon toplam piksel
Objektif 3x optik zoom’lu NIKKOR objektif
Odak uzaklığı 4,1-12,3 mm (35mm [135] biçimindeki 30-90 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
f/ sayısı f/3,3-5,9
Objektif yapısı 5 grupta 6 eleman
Dijital zoom büyütme 4x’e kadar (35mm [135] biçimindeki yaklaşık 360 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
Titreşim azaltma Elektronik VR (filmler)
Bulanıklık azaltma modu Hareket algılama (durağan resimler), elektronik VR (durağan resimler)
Otomatik netleme (AF) Kontrast ölçümlü AF
Netleme aralığı [W]: Yaklaşık 30 cm (1 ft) ila sonsuz, [T]: Yaklaşık 50 cm (1 ft 8 inç) ila sonsuz. Yakın çekim yap, Yiyecek fotoğrafla, Sualtında çekim, Ayna, Baloncuk efekti ekle, Neon efekti ekle, Kara kalem efekti ekle, Yumuşak resimler çek, Diorama efekti oluştur, Renkleri vurgula: Yaklaşık 5 cm (2 inç) (geniş açı konumu) ila sonsuz. (Yapılan tüm ölçümler koruyucu camın ön yüzeyinin merkezinden hesaplanmıştır)
Netleme alanı seçimi Merkez, yüz tanıma
Ekran 6,7 cm (2,7 inç), yaklaşık 230k nokta, yansıma önleyici kaplamalı TFT LCD ekran ve 5 kademeli parlaklık ayarı
Çerçeve alanı (çekim modu) Yaklaşık %96 yatay ve %96 dikey (resmin kendiyle kıyaslandığında)
Çerçeve alanı (izleme modu) Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey (resmin kendiyle kıyaslandığında)
Depolama ortamı Dahili hafıza (yaklaşık 25 MB), SD/SDHC/SDXC hafıza kartı
Dosya sistemi DCF, Exif 2.3 ve DPOF ile uyumludur
Dosya biçimleri Durağan resimler: JPEG. Sesli mesajlar: WAV. Filmler: MOV (Video: H.264/MPEG-4 AVC, Ses: LPCM stereo)
Resim boyutu (fotoğraf boyutu) 13 megapiksel [4160 x 3120]. 4 megapiksel [2272 x 1704]. 2 megapiksel [1600 x 1200]
Çekim Modları Odaklan ve çek, Bir stil seç (Gece sahnesi çek, Yakın çekim yap, Yiyecek fotoğrafla, Aralıklı çekim yap, Sualtında çekim, Bir dizi resim çek, Havai fişek fotoğrafla, Arkadan aydınlatılmış sahne çek, Ayna, Baloncuk efekti ekle, Neon efekti ekle, Kara kalem efekti ekle, Yumuşak resimler çek, Diorama efekti oluştur)
Sürekli Çekim Sürekli olarak yaklaşık 4,7 fps’lik hızda 11’e kadar resim
Film Büyük (1080p) (varsayılan ayar): 1920 x 1080/16:9/yaklaşık 30 fps, Küçük (640): 640 x 480/4:3/yaklaşık 30 fps, Küçük (eski görünümlü): 640 x 480/4:3/yaklaşık 15 fps
ISO duyarlılığı (Standart çıkış duyarlılığı) ISO 125-1600
Pozlama ölçüm modu Matris, merkez ağırlıklı (2x’ten az dijital zoom), nokta (2x ve üzeri dijital zoom)
Pozlama kontrolü Programlanmış otomatik pozlama ve pozlama telafisi (1 EV’lik adımlarla -2,0 – +2,0 EV)
Deklanşör Mekanik ve CMOS elektronik deklanşör
Deklanşör hızı 1/2000-1 s. 4 s (Bir stil seç menüsü Havai fişek fotoğrafla olarak ayarlandığında)
Diyafram Elektronik olarak kontrol edilen ND filtresi (-2 AV) seçimi
Diyafram aralığı 2 adım (f/3,3 ve f/6,6 [W])
Otomatik zamanlama Yaklaşık 10 s, gülümseme zamanlayıcı
Flaş aralığı (yaklaşık) (ISO duyarlılığı: Otomatik) [W]: 0,3-3,1 m (1-10 ft). [T]: 0,6-1,7 m (2 ft-5 ft 6 inç)
Flaş kontrolü Kılavuz ışıklı TTL otomatik flaş
Arabirim Yüksek Hızlı USB
Veri Aktarım Protokolü MTP, PTP
Video çıkışı NTSC ve PAL seçeneklerinden biri seçilebilir
HDMI çıkışı 480p, 720p ve 1080i arasından otomatik olarak seçilir
G/Ç terminali Ses/video (A/V) çıkışı: Dijital G/Ç (USB). HDMI mikro konnektörü (D Tipi) (HDMI çıkışı)
Desteklenen diller Arapça, Bengal dili, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Kore dili, Marathi dili, Norveç dili, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveç dili, Tamil dili, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnam dili
Güç kaynakları Bir adet EN-EL19 Şarj Edilebilir Li-ion Pil (pakete dahildir). AC Adaptörü EH-62G (ayrı satılır)
Şarj süresi Yaklaşık 2 saat 35 dk (AC Şarj Adaptörü EH-70P ile ve hiç şarj kalmamışken şarj edildiğinde)
Pil ömrü¹ EN-EL19 pille yaklaşık 220 çekim
Film kaydı (kayıt için gerçek pil ömrü)² EN-EL19 pil kullanılırken yaklaşık 1 saat 35 dakika
Tripod yuvası 1/4 inç (ISO 1222)
Ebatlar (G x Y x D) Yaklaşık 107,6 x 66,1 x 40,4 mm (4,3 x 2,7 x 1,6 inç) (Çıkıntılar hariç)
Ağırlık Yaklaşık 175 g (6,2 ons) (Pil ve SD hafıza kartı dahil)
Sıcaklık -10°C – +40°C (14°F-104°F) (karada kullanım için). 0°C-40°C (32°F-104°F) (sualtında kullanım için)
Nem 85% veya altı (yoğunlaşmasız)
Su geçirmez JIS/IEC koruma sınıfı 8’e (IPX8) eşdeğer (bizim test koşullarımızda). Sualtında, 10 metreye (32 ft) kadar derinlikte 60 dakika boyunca çekim yapma kapasitesi
Toza dayanıklılık JIS/IEC koruma sınıfı 6’ya (IPX6) eşdeğer (bizim test koşullarımızda)
Şoka dayanıklılık Bizim test koşullarımızdan (MIL-STD 810F Metodu 516,5 Şok ile uyumludur) başarıyla geçti
Verilen aksesuarlar Makine Askısı, Şarj Edilebilir Li-ion Pil EN-EL19, EH-70P AC Şarj Adaptörü, UC-E16 USB Kablosu, Fırça
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın