Nikon COOLPIX S33

Seyahatlerinizde hatta sualtında bile size ayak uydurabilecek bir fotoğraf makinesi mi istiyorsunuz? Mega sağlam ve kullanımı kolay 13 megapiksel çözünürlüğe sahip COOLPIX S33, hayatın getireceği her türlü zorlukla baş edebilir. 1,5 m’ye kadar darbeye, -10°C’ye kadar soğuğa ve toza dayanıklıdır.

Bu makineyle suda 10 m derinliğe kadar dalın ya da suya girmenize hiç gerek kalmadan yüzleri algılayabilen Su altı yüz çerçeveleme özelliğini kullanın! Tek düğmeye dokunarak Full HD aile filmleri çekmeye başlayın ve 6x Dynamic Fine Zoom¹ değerine çıkarılabilen 3x optik zoom’a sahip objektif ile aksiyona yaklaşın. Yetişkin ve çocuk menüleri bu makineyi kullanmayı herkes için kolaylaştırırken, Sahne modları ve renkli gövde seçenekleri çekim yapmayı eğlenceli bir hale getirir.

Her duruma hazır olan COOLPIX S33 ile hayatınıza neşe katın!

Nikon COOLPIX S33 Temel Özellikler

nikon-coolpix-s33

Sağlam ve güvenilir

Toza, 10 metreye kadar suya, -10°C’ye kadar soğuğa ve 1,5 metreye kadar darbelere dayanıklı bu fotoğraf makinesini her yere götürebilirsiniz. Darbelere dayanıklı bu fotoğraf makinesiyle maceracı olun.

13 MP CMOS sensör

Sahip olduğu megapikselleri en iyi şekilde kullanan bir sensör sayesinde keskin detaylara sahip net fotoğraflar elde edersiniz. Bunlar çerçeveletmek ya da poster haline getirmek istediğiniz büyütmeler için idealdir.

Yetişkin ve çocuk menüleri

Çeşitliliğe sahip menü, varsayılan olarak kolay kullanılabilen çocuk menüsü ayarındadır. Bu menüden yetişkin menüsüne geçiş yapmak basittir. Çocuklar için ayrı bir fotoğraf makinesine hiç gerek yok. Bu makine ailedeki herkes için!

NIKKOR 3x optik zoom’lu objektif

6x Dynamic Fine Zoom¹ değerine çıkarılabilen geniş açılı 3x optik zoom’a sahip objektif ile bir gülümseme ya da eğlenceli bir yüz ifadesini yakalamak için yaklaşın ya da aksiyonu uzaktan yakalayın.

Full HD filmler

Akıcı Full HD film kaydı (1080/30p) ve stereo ses özelliğiyle nereye giderseniz gidin eğlenceyi filme alabilirsiniz. Özel film kayıt düğmesini kullanarak anında film çekmeye başlayın.

Su altı yüz çerçeveleme

Sualtı portreleri suya girmeden çekin! Yüz çerçeveleme teknolojisi yüzleri otomatik olarak tespit eder ve deklanşöre otomatik olarak basar. Böylece portreleri ıslanmadan yakalayabilirsiniz.

Dahili Hedef bulan AF özelliği: Otomatik modda çekim yaparken Hedef Bulan AF otomatik olarak devreye girer ve konunuzun konumunu hızlı ve hassas bir şekilde belirleyerek her defasında net çekimler elde etmenizi sağlar.

6,7 cm (2,7 inç) 230 k-noktalı LCD ekran: Menüleri okumayı ya da izleme sırasında film ve fotoğrafları arkadaşlarınıza ve ailenize göstermeyi kolaylaştıran geniş LCD ekranda ideal çekiminizi çerçevelemek de kolaydır.

Bulanıklık azaltma modu: Konunuzdan veya makine sarsıntısından kaynaklanan hareketleri telafi ederek harika çekimler yapmanız için gerekli sabitliğe sahip olmanızı sağlayan Bulanıklık azaltma modu ile fotoğraflarınız her zaman net olur.

Tutması kolay: Her yaştan insanın eline uyacak şekilde tasarlanmış kıvrımlara ve fotoğrafların yanlışlıkla silinmesini engelleyen silme kilidine sahip olan fotoğraf makinesiyle en genç veya en deneyimsiz fotoğrafçılar bile harika sonuçlar elde eder.

Film minyatürü çek özelliği: 10 saniyelik bir film oluşturmak için 2 saniye aralıklarla çekilmiş 300’e kadar fotoğrafı birleştirebilen fotoğraf makinenizle sokak ya da tatil manzaralarının oyuncak ya da maket gibi görünmesini sağlayın.

Mikro USB şarj etme: Yüksek hızlı mikro USB şarj etme olanağı sayesinde fotoğraf makineniz her zaman dolu şarjlı ve çekim yapmaya hazır olsun. Fotoğraf makineniz şarj olurken fotoğraf ve filmleri izleyebilir, hatta çekim bile yapabilirsiniz.

Sahne modları: Çektiğiniz aksiyon türüne ya da çekim yaptığınız konuma uygun olacak şekilde 16 Sahne modu arasından seçiminizi yapın. Ardından fotoğraf makineniz gerekli ayarları sizin için yaparak harika bir çekim için zor ayarlar yapma gereksinimini ortadan kaldırır.

NIKON IMAGE SPACE: Bir Nikon kullanıcısı olarak, özel Nikon görüntü depolama ve paylaşım sitemiz olan NIKON IMAGE SPACE ile 20 GB’a kadar ücretsiz çevrimiçi bulut depolama alanının keyfini çıkarabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. NIKON IMAGE SPACE.

nikon-coolpix-s33-back

Dynamic Fine Zoom, en yüksek görüntü çözünürlüğünü kaybetmeden en uzun optik telefoto menzilinin 2 katına kadar yakınlaştırma yapar.

Nikon COOLPIX S33 Teknik Özellikler

Tür Kompakt dijital fotoğraf makinesi
Etkin piksel sayısı 13,2 milyon (Görüntü işleme, etkin piksel sayısını azaltabilir.)
Görüntü sensörü 1/3,1 inç tipi CMOS, Toplam piksel sayısı: Yaklaşık 14,17 milyon
Objektif NIKKOR 3x optik zoom’lu objektif
Odak uzaklığı 4,1-12,3 mm (35 mm [135] formatındaki 30-90 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
f/-sayısı f/3,3-5,9
Objektif yapısı 5 grupta 6 eleman
Büyütme 4x’e kadar (35 mm [135] formatındaki yaklaşık 360 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
Titreşim Azaltma Elektronik VR (filmler)
Bulanıklık azaltma Elektronik VR (durağan görüntüler)
Otomatik netleme Kontrast ölçümlü AF
Odak aralığı [W]: Yaklaşık 5 cm (2 inç) ile sonsuz arası, [T]: Yaklaşık 50 cm (1 ft 8 inç) ile sonsuz arası, Yakın çekim yap, Yiyecek fotoğrafla, Sualtında çekim, Ayna, Baloncuk efekti ekle, Neon efekti ekle, Kara kalem efekti ekle, Yumuşak resimler çek, Diorama efekti oluştur, Film minyatürü çek, Renkleri vurgula: Yaklaşık 5 cm (2 inç) (geniş açılı pozisyon) ile sonsuz arası (Yapılan tüm ölçümler koruma camının ön yüzeyinin merkezinden hesaplanmıştır)
AF alan modu Merkez, yüz tanıma, hedef bulan AF
Ekran 6,7 cm (2,7 inç) diyagonal, Yaklaşık 230 k-noktalı, yansıma önleyici kaplamalı TFT LCD ve 5 kademeli parlaklık ayarı
Çerçeve alanı Yaklaşık %96 yatay ve dikey (resmin kendisiyle kıyaslandığında)
Çerçeve alanı (izleme modu) Yaklaşık %100 yatay ve dikey (resmin kendisiyle kıyaslandığında)
Depolama – Medya SD, SDHC, SDXC, Dahili bellek (yaklaşık 25 MB)
Dosya sistemi DCF ve Exif 2.3 ile uyumludur
Depolama – Dosya biçimi Durağan görüntüler: JPEG, Sesli mesajlar: WAV, Filmler: MOV (Video: H.264/MPEG-4 AVC, Ses: PCM stereo)
Resim boyutu (piksel) 13 megapiksel [4160 x 3120], 4 megapiksel [2272 x 1704], 2 megapiksel [1600 x 1200]
ISO duyarlılığı ISO 125-1600
Pozlama ölçümü Matris, merkez ağırlıklı (2x’ten az dijital zoom), nokta (2x veya üzeri dijital zoom)
Pozlama kontrolü Programlanmış otomatik pozlama ve pozlama telafisi (1 EV’lik adımlarla -2,0 – +2,0 EV)
Deklanşör tipi Mekanik ve CMOS elektronik deklanşör
Enstantene hızı 1/2000-1 saniye, 4 saniye (Bir stil seç menüsü Havai fişek fotoğrafı çek olarak ayarlandığında)
Otomatik zamanlama 10 saniye, gülümseme zamanlayıcı
Diyafram Elektronik olarak kontrol edilen ND filtresi (-2 AV) seçimi
Diyafram aralığı 2 adım (f/3,3 ve f/6,6 [W])
Dahili Flaş Var
Flaş aralığı (yaklaşık) [W]: 0,3-3,1 m (1-10 ft) [T]: 0,6-1,7 m (2 ft-5 ft 6 inç)
Flaş kontrolü Kılavuz ışıklı TTL otomatik flaş
USB Mikro-USB konnektörü, Yüksek Hızlı USB, Mikro-USB konnektörü için UC-E21’den başka bir USB kablosu kullanmayın. Direct Print (PictBridge) özelliğini destekler
HDMI çıkışı HDMI mikro konektörü (D Tipi)
Ses girişi Stereo mini-pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)
Ses çıkışı Stereo mini pin soket (3,5 mm çap)
Su geçirmez JIS/IEC koruma sınıfı 8’e (IPX8) eşdeğer (bizim test koşullarımızda), Sualtında, 10 metreye (33 ft) kadar derinlikte 60 dakika boyunca görüntü çekme kapasitesi
Toza dayanıklılık JIS/IEC koruma sınıfı 6’ya (IP6X) eşdeğer (bizim test koşullarımızda)
Darbeye dayanıklılık Bizim test koşullarımızdan (MILSTD 810F Metodu 516.5-Darbe ile uyumludur) başarıyla geçti
Desteklenen diller Arapça, Bengalce, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Korece, Marathi dili, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveççe, Tamilce, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnamca
Güç kaynağı Bir Şarj Edilebilir Li-ion Pil EN-EL19 (dahil), AC Adaptörü EH-62G (ayrı olarak sunulur)
Şarj süresi Yaklaşık 1 saat 40 dakika (AC Şarj Adaptörü EH-71P ile ve hiç şarj kalmamışken şarj edildiğinde)
Pil ömrü Yaklaşık 220 çekim (EN-EL19 ile)
Film kaydı için gerçek pil ömrü Yaklaşık 1 saat 25 dakika (EN-EL19 ile)
Tripod yuvası 1/4 (ISO 1222)
Boyutlar ( GxYxD) Yaklaşık 109,5 x 67,0 x 37,6 mm (4,4 x 2,7 x 1,5 inç) (çıkıntılar hariç)
Ağırlık Yaklaşık 180 g (6,3 ons) (pil ve hafıza kartı dahil)
Çalışma ortamı – Sıcaklık –10°C – +40°C (14°F – 104°F) (karada kullanım), 0°C – 40°C (32°F – 104°F) (sualtında kullanım)
Çalışma ortamı – Nem %85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar EN-EL19 Şarj Edilebilir Li-ion Pil, EH-71P AC Şarj Adaptörü, UC-E21 USB Kablosu, Makine Askısı, Fırça
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın