Nikon COOLPIX S810c

Yaşamı daha da sosyal hale getiren kompakt fotoğraf makinesi Android™¹ destekli COOLPIX S810c ile olağanüstü resimler çekin ve doğrudan fotoğraf makinesinden paylaşın. Zayıf ışıkta bile harika sonuçlar veren 16 megapiksellik hassas CMOS sensörü ile muhteşem fotoğraflar ve Tam HD filmler çekmek kolaydır. Dahili Wi-Fi özelliği ise sosyal ağlarda paylaşımı kolaylaştırır.

12x optik zoom daha yakın ayrıntılar için 24 kata kadar Dynamic Fine Zoom² ile sizi harekete götürür ve gelişmiş pil ömrü çekime devam etme gücü sağlar.

9,4 cm/3,7 inç yüksek çözünürlüklü (1229k nokta) LCD dokunmatik ekran kullanımı basitleştirir, aynı zamanda Google Play™’den en son uygulamaları indirebilirsiniz.

COOLPIX S810c ile bağlanın, oynayın ve paylaşın.

¹Android, Google, Google Play, YouTube ve diğer markalar Google Inc’in ticari markalarıdır.
²Dynamic Fine Zoom, en yüksek görüntü çözünürlüğünü kaybetmeden en uzun optik telefoto menzilinin 2 katına kadar yakınlaştırma yapar.

Nikon COOLPIX S810c Temel Özellikler

nikon-coolpix-s810c-00

Android™ OS 4.2.2 Jelly Bean

Akıllı telefonda olduğu gibi Android™¹ İS, sosyal ağlardan oyunlara ya da bulut depolamaya, herhangi bir Google Play™ uygulamasını eklemenizi ve e-posta ile paylaşmanızı sağlar.

Dahili Wi-Fi

Sosyal medyada paylaşım Wi-Fi ile kolaydır. Ağlar kullanılamıyorsa, önceden yüklenen Nikon uygulaması² ile bir akıllı cihaza yükleme yapmaya devam edebilirsiniz.

Daha uzun pil ömrü

1850 mAh Li-Ion pil, yeniden şarj gerektirmeden önce 270’ye kadar çekim yapmanızı sağlayarak hızınıza ayak uydurur (CIPA standartlarına göre).

Arkadan aydınlatmalı 16 MP CMOS sensörü

Hassas görüntü sensörü EXPEED C2 işlemciyle birlikte çalışarak düşük ışık dahil tüm ışık koşullarında hızlı ve net görüntüler elde edilmesini sağlar.

12x NIKKOR optik zoom objektif

Geniş açı kapsamı (25-300 mm) 24x Dynamic Fine Zoom³ ile 600 mm eşdeğerine kadar genişletilebilir ve makro çekim imkanı 2 cm/0,8 inç kadar yakındır.

Geniş LCD dokunmatik ekran

Çekin, görüntüleyin ve paylaşın – Oldukça geniş 9,4 cm/3,7 inç ekrandaki hassas yüksek çözünürlüklü 1229k nokta dokunmatik ekran ile tüm bunlar oldukça basit.
nikon-coolpix-s810c-01

Kulaklık çıkışı

Verimli bir biçimde yerleştirilmiş kulaklık⁴ çıkışı sayesinde tüm indirilebilir oyunlarınız, uygulamalarınız ve müziğiniz ile gizli ve daha iyi sesin tadını çıkarın.

Daha keskin çekimler için gelişmiş sabitlik

Karma VR (titreşim azaltma), sabitliği geliştirmek ve makine sarsıntısını azaltarak daha hassas görüntüler elde etmek için Objektif Kaydırma VR ve Elektronik VR ile birleştirilir.

Android™ 4.2.2 Jelly Bean ile paylaşın ve oynayın: Fotoğraf makinenizi Facebook, Twitter, Instagram veya Skype gibi favori uygulamalarınızla özelleştirin ve Candy Crush Saga ya da Cut The Rope gibi en yeni oyunları oynayın. Resimlerinizi fotoğraf makinenizden doğrudan sosyal medyada paylaşabilirsiniz ve 12x optik zoom çoğu uygulamada çalışır ve size paylaşım için daha keskin resimler sunar. Daha fazla resim eğlencesi için, Snapseed gibi fotoğraf rötuş uygulamaları indirebilirsiniz, böylece her zaman paylaşacak mükemmel bir resminiz olur.

Nikon Image Space: Uygulama önceden yüklüdür, böylece Nikon görüntü depolama ve paylaşım sitemiz olan Nikon Image Space ile tüm Nikon kullanıcıları 20 GB’a kadar ücretsiz çevrimiçi bulut depolama alanın keyfini çıkarabilir. Daha fazla bilgi edinmek için bkz. NIKON IMAGE SPACE.

Google+™: Google+™’a anında erişiminizi sağlayan dahili Wi-Fi ile doğrudan fotoğraf makinenizden diğer kişilerle bağlantı kurun ve topluluklara katılın. Resimleri arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın, (2048 x 2048 piksele kadar) düşük çözünürlüklü fotoğrafların sınırsız ücretsiz depolaması ve büyük fotoğraflarla dosyaların 15 GB’a kadar ücretsiz depolaması için Google Drive™ bulut hizmetine erişebilir ve yenilikçi rötuş ve filtreler için Google+ Photos™ fotoğraf düzenleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Tam HD filmler: Tüm eğlenceli videoları optik zoom ve stereo ses ile 1080p ve 30 fps hızında kaydedin. Hatta, 240 fps’ye kadar hızda ağır çekim yapın.

Bulanıklık azaltma: Yüksek ISO (125-3200) ışık duyarlılığı, hareket algılama ve Arka Plan Aydınlatma (HDR, Açık olarak ayarlandığında) (geniş dinamik aralık için birleştirilmiş 3 çekim) özelliklerinin tümü zayıf ışıkta bile daha keskin resimlere katkı sağlar.

Kolay Panorama 360°/180°: Hiçbir manzarayı kaçırmayın. Dikey olarak eğerek veya yatay olarak kaydırarak ilham verici ve dinamik panoramalar çekin.

Sürekli çekim: Yüz ifadelerini veya hızlı hareketleri yakalamak için ideal olan 8,1 fps’ye kadar hızlarda sürekli çekim ile mükemmel anı yakalayın.

Hedef Bulan AF: Fotoğraf makineniz konunuzu otomatik olarak algılayıp netleme yaparak hızlı hareket eden konularda bile daha net resimler elde etmenizi sağlarken siz de hızlı ve hassas otomatik netlemenin keyfini çıkarın. Fotoğraf makineniz tüm işi sizin için yapar, sizi yaratıcı açılar veya kare belirlemeye odaklanma konusunda serbest bırakır.

Çekim modunda özel efektler: Neden efekt uygulamak için bekleyesiniz? Daha fazla eğlence ve yaratıcılık için çekim sırasında ekleyin. Çekim modunda 11 farklı efektten seçim yapın.

Resimlere yorum ekleyin: Sosyal medyaya yüklemeden önce çekimlerinizi yorumlar veya resim yazılarıyla hazırlayın. Yorumlar⁵ Google™ ses tanıma özelliği ile de eklenebilir.

Timeline view: İzleme modunda yorum da eklenebilen tüm fotoğrafları tıpkı bir blog veya sosyal medya sitesinde olduğu gibi, kronolojik bir zaman çizelgesi halinde görüntüleyebilirsiniz.

EXPEED C2: Nikon’un hızlı ve güçlü görüntü işleme sistemi sayesinde yüksek hızlı kullanımın yanı sıra yüksek duyarlılığa sahip performans ve olağanüstü resim kalitesi mümkündür.

Fotoğraf makinenizi şarj olurken bile kullanın: Artık fotoğraf makineniz tamamen şarj olana kadar beklemek yok; micro USB bağlantı noktası ile fotoğraf makinesi şarj olurken kullanmaya ve böylece kesinti olmadan fotoğraf paylaşmaya, incelemeye veya çekmeye devam edebilirsiniz.

¹Android, Google, Google Play, YouTube ve diğer markalar Google Inc’in ticari markalarıdır.
²’COOLPIX S810c’ye bağlan’ uygulaması Wi-Fi kullanılamadığında resimlerin kolay aktarımı için akıllı cihazınıza (telefon veya tablet) yüklenebilir
³Dynamic Fine Zoom, maksimum görüntü çözünürlüğünü korurken en uzun optik telefoto aralığından 2 kat daha fazla zoom yapabilir.
⁴Kulaklıklar dahil değildir.
⁵Resimlere eklenen yorumlar bazı sitelere yüklenmeyebilir.

Nikon COOLPIX S810c Teknik Özellikler

Tip Kompakt dijital fotoğraf makinesi
Etkin piksel sayısı 16,0 milyon
Görüntü sensörü 1/2,3 inç tipi CMOS; Toplam piksel: yaklaşık 16,79 milyon
Objektif 12x optik zoom’lu NIKKOR objektif
Odak uzaklığı 4,5 – 54,0 mm (35 mm [135] biçimindeki 25-300 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
f/ sayısı f/3.3-6,3
Objektif yapısı 7 grupta 9 eleman (1 ED objektif elemanı)
Dijital zoom 4x’e kadar (35 mm [135] biçimindeki yaklaşık 1200 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
Titreşim azaltma Objektif kaydırma ve Elektronik VR (durağan resimler), Objektif kaydırma VR (filmler)
Bulanıklık azaltma Hareket algılama (durağan resimler)
Otomatik netleme Kontrast ölçümlü AF
Netleme aralığı [W]: Yaklaşık 50 cm (1 ft 8 inç) ila sonsuz, [T]: Yaklaşık 1,5 m (5 ft) ila sonsuz. Makro yakın çekim modu: Yaklaşık 2 cm (0,8 inç) ila sonsuz (geniş açılı pozisyon). (Yapılan tüm ölçümler objektifin ön yüzeyinin merkezinden hesaplandı).
Netleme alanı seçimi Yüz önceliği, otomatik (9 alanlı otomatik seçim), merkez, manuel (dokunmatik panel kullanılarak netleme alanı seçilebilir), konu izleme, hedef bulan AF
Ekran 9,4 cm (3,7 inç) diyagonal, geniş açı, yansıma önleyici kaplama ile TFT LCD ekran (dokunmatik panel). Yaklaşık 1229k nokta, 9 seviyeli parlaklık ayarı
Çerçeve alanı (çekim modu) Yaklaşık %98 yatay ve %98 dikey (gerçek görüntüye kıyasla)
Çerçeve alanı (izleme modu) Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey (gerçek görüntüye kıyasla)
Depolama medyası microSDHC, microSDXC. Resim kaydetme için kullanılabilen dahili bellek alanları: Yaklaşık 1,1 GB, Uygulama kaydetme için kullanılabilen: yaklaşık 1 GB (ülke veya bölgeye göre değişebilir)
Dosya sistemi DCF, Exif 2.3 ve DPOF ile uyumludur
Dosya biçimleri Durağan resimler: JPEG. Yorumlar: TXT. Filmler: MOV (video: H.264/MPEG-4 AVC, ses: LPCM stereo)
Resim boyutu (piksel) 16M (yüksek resim kalitesi) [4608 x 3456]. 16M [4608 x 3456]. 8M [3264 x 2448]. 4M [2272 x 1704]. 2M [1600 x 1200]. VGA [640 x 480]. 16:9 (12M) [4608 x 2592]. 16:9 (2M) [1920 x 1080]. 1:1 (12M) [3456 x 3456]
ISO duyarlılığı ISO 125–1600. ISO 3200 (otomatik modda kullanılabilir)
Pozlama ölçüm Matris, merkez ağırlıklı (2x’ten az dijital zoom), nokta (2x ve üzeri dijital zoom)
Pozlama kontrolü Programlanmış otomatik pozlama ve pozlama telafisi (1/3 EV’lik adımlarla –2.0 – +2,0 EV)
Deklanşör Mekanik ve CMOS elektronik deklanşör
Deklanşör hızı 1/2000-1 s 1/4000 s (yüksek hızlı sürekli çekim sırasındaki maksimum hız) 4 s (Havai fişek gösterisi sahne modu)
Otomatik zamanlama modları 10 veya 2 saniye seçeneklerinden biri seçilebilir
Diyafram Elektronik olarak kontrol edilen ND filtresi (-2 AV) seçimi
Diyafram aralığı 2 adım (f/3,3 ve f/6,6 [W])
Flaş aralığı (yaklaşık) [W]: 0,5-5,5 m (1 ft 8 inç-18 ft). [T]: 1,0-3,0 m (3 ft 4 inç-9 ft)
Flaş kontrolü Kılavuz ışıklı TTL otomatik flaş
Arabirim Yüksek Hızlı USB’ye eşdeğer
Veri Aktarım Protokolü Toplu depolama
HDMI çıkışı Otomatik, 480p, 720p ve 1080i arasından seçim yapılabilir
Ses girişi Stereo mini-pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)
Ses çıkışı Stereo mini pin soket (3,5 mm çap)
GPS Alıcı frekansı 1575.42 MHz (C/A kodu), jeodezik sistem WGS 84
I/O terminali Kulaklık konektörü, Micro-USB konnektörü, HDMI Micro konektörü (Tür D)
Wi-Fi (Wireless LAN) standartları IEEE 802.11b/g/n (standart kablosuz LAN protokolü), WPS 2.0 (Wi-Fi Alliance standartları ile sertifika uyumludur), ARIB STD-T66 (düşük güçlü veri iletişim sistemleri için standart)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) iletişim protokolleri IEEE 802.11b: DBPSK, DQPSK, CCK. IEEE 802.11g: OFDM. IEEE 802.11n: OFDM
Wi-Fi (Kablosuz LAN) işletim frekansı 2412-2462 MHz (1-11 kanal)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) aralığı (görüş hattı) Yaklaşık 60 m (65 yd)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) veri aralıkları (gerçek ölçülen değerler) IEEE 802.11b: 5 Mbps. IEEE 802.11g: 20 Mbps. IEEE 802.11n: 25 Mbps
Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği WPA/WPA2/WEP
Wi-Fi (Kablosuz LAN) erişim protokolleri Altyapı
İşleyici Cortex-A9
Bellek Dahili depolama: Yaklaşık 4 GB. RAM: Yaklaşık 1 GB
İşletim sistemi Android 4.2.2
Desteklenen diller Arapça, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Norveç dili, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, İspanyolca, İsveç dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna, Vietnam dili
Güç kaynakları Bir adet EN-EL23 Şarj Edilebilir Li-ion Pil (pakete dahildir). AC Adaptörü EH-67A (ayrı satılır)
Şarj süresi Yaklaşık 3 saat 45 dakika (pil tam şarj olmuşken AC Şarj Adaptörü EH-71P ile)
Pil ömrü¹ EN-EL23 pille yaklaşık 270 çekim
Kayıt için gerçek pil ömrü² EN-EL23 kullanılırken yaklaşık 1 saat 10 dakika
Tripod yuvası 1/4 inç (ISO 1222)
Boyutlar (G x Y x D) 113 x 63,5 x 27,5 mm (4,5 x 2,5 x 1,1 inç) (projeksiyonlar hariç)
Ağırlık Yaklaşık 216 g (7,7 ons) (pil ve hafıza kartı dahil)
Sıcaklık 0°C – 40°C (32°F – 104°F)
Nem %85 veya altı (yoğunlaşmasız)

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın