Nikon COOLPIX S9700

Aradığınız şey üstün performans ve kolay paylaşma imkanının ince ve şık bir gövdeyle buluşması ise 16 megapiksel çözünürlüklü COOLPIX S9700 tam aradığınız fotoğraf makinesidir. Dynamic Fine Zoom¹ ile 60x’e çıkarılabilen 30x optik zoom, dahili Wi-Fi² ve GPS’in yanı sıra manuel pozlama modları (P/S/A/M) sayesinde ihtiyacınız olan tüm özellikler avucunuzda.

Full HD film çekin veya Akıllı Portre Sistemi ile mükemmel portreler çekip bunları gelişmiş Büyüleyici Rötuş özelliğiyle 7,5 cm/3 inç genişliğindeki OLED ekranda iyileştirin. 5 eksenli Karma VR (titreşim azaltma) özelliği sayesinde kareleriniz hep keskin olurken yüksek hızlı sürekli çekim ile en doğru anı asla kaçırmazsınız.

Küçücük gövdesine birçok özellik sığdırılan fotoğraf makinesi COOLPIX S9700’e sahip olun.

Dynamic Fine Zoom ile 60 kata çıkabilen* ve tam 25-750 mm’lik aralığa sahip 30x optik zoom’lu objektifi sizi olan bitenin merkezine götürerek her ayrıntıyı yakalamanıza olanak sağlar. İnsanların resmini çekerken kullanabileceğiniz Nikon’un Akıllı Portre Sistemi (Gülümseme Zamanlayıcı, Göz Kırpma Kontrolü ve Kırmızı göz düzeltme gibi özellikler içerir) mükemmel portreler elde etmenize yardımcı olur. İstediğiniz kareyi elde ettikten sonra 7,5 cm (3 inç) genişliğindeki 921k nokta OLED ekranında kullanabileceğiniz kapsamlı bir rötuş menüsüyle eğlenceli efektler ekleyebilir ya da Büyüleyici Rötuş’u kullanarak konularınızın daha da iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Konunun erkenden tespit edilmesi sayesinde keskin bir çekime her zaman hazır olursunuz. Ön AF modu anında etkinleştirilerek otomatik netleme süresini kısaltır ve tam zoom kullanılması veya düşük ışık durumunda bile net sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Dahili Wi-Fi, eğlenceli bir fırsatlar dünyasının kapılarını aralar. Akıllı cihazınıza bağlanarak cihazınızı uzaktan kumanda gibi kullanabilir ve kendi kolunuzu kadraja sokmadan kendi resminizi kusursuzca çekebilirsiniz. Dilerseniz de akıllı cihaz bağlantınızı kullanıp fotoğrafları karşıya yükleyebilir ya da ailenizle ve arkadaşlarınızla e-posta ya da sosyal medya ağları üzerinden anında paylaşabilirsiniz.

Fotoğraf makinesinin GPS ve GLONASS işlevleri sayesinde her bir fotoğrafa ayrıntılı konum bilgileri kaydedilebilir. Hatta dünya haritası aracılığıyla seyahat rotalarınızı günlüğe işleyebileceğinizden o inanılmaz fotoğrafı nerede çektiğinizi hiç unutmazsınız. Otomatik Sahne Seçimi, fotoğraf makinesinin ayarlarını optimize eder. Siz harika fotoğraflar çekmeye odaklanırken Objektif Kaydırmalı VR, makine sarsıntısının yol açtığı etkiye karşı koyup daha net görüntüler elde etmenizi sağlar.

Arkadan aydınlatmalı 16 MP CMOS sistemi, keskin ayrıntılara sahip fotoğraflar elde etmenizi sağlar ve yüksek çözünürlüklü ekranla hem menüyü hem de görüntüleri çekim ve izleme sırasında net bir biçimde görebilirsiniz. Manuel pozlama modlarını (P/S/A/M) ve sahne modlarını bir kadranı basitçe çevirerek ayarlayın ve tek bir düğmeye dokunarak Full HD video yakalayıp stereo kalitesinde ses kaydı yapın. Kolay Panorama işlevi nefes kesici manzaraya hak ettiği ilgiyi gösterir ve yüksek hızlı sürekli çekim modu, hızlı hareket eden nesneleri veya bir anlık mükemmel bir gülümsemeyi ya da yüz ifadesini yakalamanıza olanak sağlar.

Nikon-Coolpix-S9700

Nikon COOLPIX S9700 Temel Özellikler

30x NIKKOR optik zoom objektif

Dynamic Fine Zoom¹ ile 60x’e çıkabilen 25-750 mm’lik güçlü zoom, sizi olan bitenin merkezine götürerek her ayrıntıyı yakalamanıza olanak sağlar.

Dahili Wi-Fi

Resimleri sosyal medyada veya e-posta üzerinden arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak üzere doğrudan akıllı cihazınıza² gönderebileceğinizden, paylaşım yapmak basit ve eğlencelidir.

Dahili GPS ve GLONASS

GPS ve Global Navigation Satellite Systems sayesinde görüntülere ayrıntılı konum bilgisi eklenebildiği gibi, dünya haritaları ile seyahat rotalarının günlüğünü tutabilirsiniz.

Arkadan aydınlatmalı 16 MP CMOS sensörü

Hassas görüntü sensörü sayesinde, düşük ışık koşullarında çekim yaparken bile büyütme işlemleri için ideal olan keskin ayrıntılara sahip fotoğraflar elde edersiniz.

7,5 cm/3,0 inç 921k nokta OLED ekranı

Yüksek çözünürlüklü ekranı hem menüye bakarken hem de çekim ve izleme sırasında, gün ışığında bile net bir biçimde görebilirsiniz.

Kolay erişimli çevirmeli ayar düğmesi

Bir kadrana basitçe dokunarak manuel pozlama modlarını (P/S/A/M) ve sahne modlarını ayarlayın, tercih ettiğiniz ayarlar kolayca uygulansın.

Karma VR (titreşim azaltma)

5 eksenli titreşim azaltma özelliğinde Objektif Kaydırma ve Elektronik VR bir araya gelerek makine sarsıntısını telafi eder; yürüyerek film çekerken bile olağanüstü sabitlik ve net görüntüler elde etmenizi sağlar.

Full HD Filmler

Bir düğmeye basarak durağan resimlerden filmlere (1080/60i) kolayca geçiş yaparak, en iyi anları stereo sesle kaydedin.

Gelişmiş Film Fonksiyonları: Kaydı duraklatma işleviyle çekim yaparken durağan bir resim çekin veya izleme sırasında istemediğiniz kayıtları silmek için kullanın. Yüz öncelikli AF konunuzu izlerken Karma VR filmlerinizin sabit kalmasını sağlayarak bulanıklığı azaltır.

Wi-Fi üzerinden Uzaktan Kumanda: Dahili Wi-Fi sayesinde akıllı cihazınızı² bir uzaktan kumanda gibi kullanabilir ve görüntülerinizi e-posta ya da sosyal medya ağları üzerinden kolayca paylaşabilmek için otomatik olarak akıllı cihazınızın fotoğraf makinesine aktarabilirsiniz.

Otomatik HDR modu: Deklanşöre tek bir basışta farklı pozlamalarda çekilen iki kareyi birleştiren fotoğraf makineniz, geniş dinamik aralığa ve zengin renk geçişlerine sahip tek bir görüntü oluşturur.

Akıllı Portre Sistemi: Gülümseme Zamanlayıcı, fotoğrafını çektiğiniz kişi gülümsediğinde çekim yapar; Göz Kırpma Kontrolü birinin gözleri kapalı çıkarsa sizi uyarır ve Kırmızı Göz Düzeltme özelliği hem insanlarda hem de hayvanlarda flaştan kaynaklanan yanlış göz rengini düzeltmenize imkan sağlar.

Gelişmiş Büyüleyici Rötuş: Portre düzenlemek çok kolay olduğundan, portrelere herkesin en güzel hali yansır. Ten tonlarını yumuşatabilir, diş ve gözleri beyazlatabilir, yanakları kırmızılaştırabilir, hatta ruj, rimel ve göz farı gibi makyaj efektleri ekleyebilirsiniz.

Kolay Panorama 360°/180°: Çarpıcı manzaralara hak ettikleri değeri vermek için dikey olarak eğerek veya yatay olarak kaydırarak dinamik panoramalar oluşturun.

Rötuş Menüsü: Çekimden sonra resimlerinizi daha iyi hale getirmenize olanak sağlayan bir dizi özel efektle yaratıcılığınızı konuşturun. Arka planı bulanıklaştırarak konunuzun öne çıkmasını sağlayan Yumuşak Portre’yi kullanın veya Süper Canlı’yı kullanarak renk doygunluğunu artırıp daha keskin bir kontrast elde edin.

Yüksek hızlı sürekli çekim: 7,5 fps hızında 5’e kadar çekim yapabileceğiniz sürekli çekim moduyla hızlı hareket eden nesneleri veya anlık yüz ifadelerini yakalayın.

Ön AF modu: Konunun erkenden tespit edilmesi sayesinde keskin bir çekime her zaman hazır olursunuz. Ön AF modu anında etkinleştirilerek otomatik netleme süresini kısaltır ve tam zoom kullanılması veya düşük ışık durumunda bile net sonuçlar elde etmenizi sağlar.

18 sahne modu: Fotoğraf makinesinin ayarları popüler fotoğrafçılık tarzlarına, efektlerine ve konumlarına göre otomatik olarak optimize edilir. Hiç uğraşmadan harika sonuçlar elde edebilmek için çekim koşullarınıza en uygun modu seçmeniz yeterlidir.

Hedef Bulan AF: Fotoğraf makineniz ana konunuza hızla kilitlenir ve otomatik olarak hızlı ve hassas netleme sağlayarak anında keskin kareler yakalamanıza olanak sağlar.

Yüksek hızlı USB şarjı: USB üzerinden hızlı şarj imkanı sayesinde fotoğraf makinenizin pilini hızla ve kolayca tamamen şarj ederek çekim yapmaya her zaman hazır olursunuz.

EXPEED C2: Nikon’un hızlı ve güçlü görüntü işleme sistemi sayesinde yüksek hızlı kullanımın yanı sıra yüksek duyarlılığa sahip performans ve optimum resim kalitesi artık standart özellikler halini almıştır.

Nikon Image Space: Özel Nikon görüntü depolama ve paylaşım sitemiz olan Nikon Image Space ile tüm Nikon kullanıcıları 20 GB’a kadar ücretsiz çevrimiçi bulut depolama alanın keyfini çıkarabilir.

Nikon COOLPIX S9700 Teknik Özellikler

Ürün adı COOLPIX S9700
Tip Kompakt dijital fotoğraf makinesi
Etkin piksel sayısı 16,0 milyon
Görüntü sensörü 1/2,3 inç tipi CMOS; yaklaşık 16,79 milyon toplam piksel
Objektif 30x optik zoom’lu NIKKOR objektif
Odak uzaklığı 4,5-135 mm (35 mm [135] biçimindeki 25-750 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
f/ sayısı f/3,7-6,4
Objektif yapısı 11 grupta 13 eleman (3 ED objektif elemanı)
Dijital zoom büyütme 4x’e kadar (35mm [135] biçimindeki yaklaşık 3000 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
Titreşim azaltma Objektif kaydırma ve elektronik VR’nin birleşimi
Bulanıklık azaltma modu Hareket algılama (durağan resimler)
Otomatik netleme (AF) Kontrast ölçümlü AF
Netleme aralığı [W]: Yaklaşık 50 cm (1 ft 8 inç) ila sonsuz, [T]: Yaklaşık 2 m (6 ft 7 inç) ila sonsuz. Makro modu: Yaklaşık 1 cm (0,4 inç) ila sonsuz (geniş açılı pozisyon). (Yapılan tüm ölçümler objektifin ön yüzeyinin merkezinden hesaplanmıştır)
Netleme alanı seçimi Yüz önceliği, 99 netleme alanıyla manuel, merkez, konuyu izleme, hedef bulan AF
Ekran 7,5 cm (3 inç), yaklaşık 921k nokta, geniş resim açılı, yansıma önleyici kaplamalı OLED ekranıve 5 kademeli parlaklık ayarı
Çerçeve alanı (çekim modu) Yaklaşık %98 yatay ve %98 dikey (resmin kendiyle kıyaslandığında)
Çerçeve alanı (izleme modu) Yaklaşık %100 yatay ve %100 dikey (resmin kendiyle kıyaslandığında)
Medya Dahili hafıza (yaklaşık 329 MB), SD/SDHC/SDXC hafıza kartı
Dosya sistemi DCF, Exif 2.3 ve DPOF ile uyumludur
Dosya biçimleri Durağan resimler: JPEG. Ses dosyaları (ses notu): WAV. Filmler: MOV (video: H.264/MPEG-4 AVC, Ses: LPCM stereo)
Resim boyutu (piksel) 16M [4608 x 3456]. 8M [3264 x 2448]. 4M [2272 x 1704]. 2M [1600 x 1200]. VGA [640 x 480]. 16:9 12M [4608 x 2592]. 1:1 [3456 x 3456]
Çekim Modları Otomatik, Sahne (Otomatik sahne seçimi, Portre, Manzara, Spor, Gece portresi, Parti/kapalı mekan, Kumsal, Kar, Gün batımı, Akşam karanlığı/şafak, Gece manzarası, Yakın çekim, Yiyecek, Müze, Havai fişek gösterisi, Siyah beyaz kopya, Arka plan aydınlatma, Kolay panorama, Evcil hayvan portresi), Akıllı portre, Özel efektler, P, S, A, M
Sürekli Çekim Tek (varsayılan ayar), Sürekli Y (sürekli çekim için kare hızı yaklaşık 6,9 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı yaklaşık 5’tir), Sürekli D (sürekli çekim için kare hızı yaklaşık 2,2 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı yaklaşık 36’tir), Ön çekim önbelleği (sürekli çekim için kare hızı yaklaşık 20 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı yaklaşık 25’tir, ön çekim önbelleğinde çekilen maksimum 5 kare de dahil), Sürekli Y:120 fps (sürekli çekim için kare hızı 120 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı 50’dir), Sürekli Y:60 fps (sürekli çekim için kare hızı 60 fps’dir ve maksimum sürekli çekim sayısı 25’tir), BSS (En İyi Çekim Seçici), Ardışık 16 çekim
Film 1080/30p (varsayılan ayar): 1920 x 1080 (Yüksek)/16:9, 1080/25p (varsayılan ayar): 1920 x 1080/16:9, 1080/60i: 1920 x 1080/16:9, 1080/50i: 1920 x 1080/16:9, 720/30p: 1280 x 720/16:9, 720/25p: 1280 x 720/16:9, iFrame 720/30p: 1280 x 720/16:9, iFrame 720/25p: 1280 x 720/16:9, 480/30p: 640 x 480/4:3, 480/25p: 640 x 480/4:3, HS 240/8x: 320 x 240/4:3, HS 480/4x: 640 x 480/4:3, HS 720/2x: 1280 x 720/16:9, HS 1080/0,5x: 1920 x 1080/16:9
ISO duyarlılığı (Standart çıkış duyarlılığı) ISO 125-1600. ISO 3200, 6400 (P, S, A veya M modunda kullanılabilir)
Pozlama ölçüm modu Matris, merkez ağırlıklı, nokta (2x ve üzeri dijital zoom)
Pozlama kontrolü Değişken program, enstantane öncelikli otomatik, diyafram öncelikli otomatik, manuel ve pozlama telafisi (1/3 EV’lik adımlarla -2.0 EV – +2.0 EV)
Deklanşör Mekanik ve CMOS elektronik deklanşör
Deklanşör hızı 1/2000-1 s. 1/2000-8 s (S, A* veya M modunda ISO duyarlılığı ISO 125 veya 200 olarak sabitlendiğinde). 1/4000 s (yüksek hızlı sürekli çekim sırasındaki maksimum hız). * Diyafram değeri geniş açı pozisyonunda f/5,6 – f/8 aralığındayken
Diyafram Elektronik olarak kontrol edilen 3 bıçaklı iris diyafram
Diyafram aralığı 1/6 EV’lik 14 adım (W) (A, M modu)
Otomatik zamanlama 10 veya 2 saniye seçilebilir
Flaş aralığı (yaklaşık) (ISO duyarlılığı: Otomatik) [W]: 0,5-6,0 m (1 ft 8 inç-19 ft). [T]: 1,5-3,5 m (5-11 ft)
Flaş kontrolü Kılavuz ışıklı TTL otomatik flaş
Arabirim Yüksek Hızlı USB
Veri Aktarım Protokolü MTP, PTP
HDMI çıkışı Otomatik, 480p, 720p ve 1080i arasından seçim yapılabilir
G/Ç terminali Mikro USB konektörü. HDMI mikro konektör (D Tipi) (HDMI çıkışı)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları IEEE 802.11b/g/n (standart kablosuz LAN protokolü). ARIB STD-T66 (düşük enerji kullanan veri iletişim sistemleri için standart)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) iletişim protokolleri IEEE 802.11b: DBPSK/DQPSK/CCK. IEEE 802.11g: OFDM. IEEE 802.11n: OFDM
Wi-Fi (Kablosuz LAN) aralığı (görüş hattı) Yaklaşık 30 m (32 yd)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) işletim sıklığı 2412 – 2462 MHz (1 – 11 kanal)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) veri aralıkları (gerçek ölçülen değerler) IEEE 802.11b: 5 Mbps. IEEE 802.11g: 15 Mbps. IEEE 802.11n: 15 Mbps
Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği OPEN/WPA2
Wi-Fi (Kablosuz LAN) erişim protokolleri CSMA/CA
Elektronik pusula 16 anayön (3 eksenli hızlanma sensörüyle konum düzeltme, açı sapması için otomatik düzeltme ve otomatik kayma ayarı)
Konum verileri GPS / Alma frekansı: 1575,42 MHz, Jeodezik sistem: WGS 84. GLONASS / Alma frekansı: 1598,0625 MHz – 1605,3750 MHz, Jeodezik sistem: WGS 84
Desteklenen diller Arapça, Bengal dili, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Kore dili, Marathi dili, Norveç dili, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveç dili, Tamil dili, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnam dili
Güç kaynakları Bir adet EN-EL12 Şarj Edilebilir Li-ion Pil (pakete dahildir). AC Adaptörü EH-62F (ayrı satılır)
Şarj süresi Yaklaşık 2 saat 20 dk (AC Şarj Adaptörü EH-71P ile ve hiç şarj kalmamışken şarj edildiğinde)
Pil ömrü¹ EN-EL12 pille yaklaşık 300 çekim
Film kaydı (kayıt için gerçek pil ömrü)² EN-EL12 pil kullanılırken yaklaşık 1 saat 5 dakika
Tripod yuvası 1/4 inç (ISO 1222)
Boyutlar(G x Y x D) Yaklaşık 109,6 x 63,5 x 34,5 mm (4,4 x 2,5 x 1,4 inç) (Çıkıntılar hariç)
Ağırlık Yaklaşık 232 g (8,2 ons) (Pil ve SD hafıza kartı dahil)
Sıcaklık 0°C – 40°C (32°F – 104°F)
Nem 85% veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar Makine Askısı, EN-EL12 Şarj Edilebilir Li-ion Pil, EH-71P AC Şarj Adaptörü, UC-E21 USB Kablosu
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın