Nikon COOLPIX S9900

Ayrıntıları yaratıcı bir biçimde yakalamak için maksimum derecede zoom yapmak mı istiyorsunuz? 60x Dynamic Fine Zoom değerine çıkarılabilen 30x optik zoom özelliğiyle dokuları ve aksiyonu yakına getiren, 16 megapiksel çözünürlüğe sahip COOLPIX S9900’ün sunduğu yüksek performansla kendi özgün perspektifinizi bulabilirsiniz.

Dahili Wi-Fi ve NFC desteği sayesinde fotoğraf makinenizle bir akıllı cihaza³ dokunarak çekimlerinizi anında paylaşın. Nereye seyahat ederseniz edin, dahili GPS/GLONASS/QZSS işlevleri çekim konumlarını sizin için kaydeder. Geniş değişken açılı LCD ekranla kendinizi alışılmadık bir açıyı yakalayarak ifade edin veya fotoğraf makinesinde kolayca etkileyici bir Zaman aralıklı film oluşturun.

Çağdaş tasarımı ve retro ayrıntılarıyla güçlü COOLPIX S9900 farkını ortaya koyar.

Nikon COOLPIX S9900 Temel Özellikler

nikon-coolpix-s9900

NIKKOR 30x optik zoom’lu objektif

60x Dynamic Fine Zoom¹ değerine çıkarılabilen ve ince ayrıntılarla harika yakın çekimler sağlayan 30x optik zoom ile etrafınızda olan biten tüm aksiyonu zahmetsizce yakalayın.

Dahili Wi-Fi ve NFC desteği

Wi-Fi² düğmesine tek bir defa dokunarak ya da bir akıllı cihaza³ NFC özelliği etkinleştirilmiş³ fotoğraf makinenize dokunarak en iyi çekimlerinizi anında paylaşabilirsiniz. Bu yüzden sosyal olmak kolaydır.

Dahili GPS/GLONASS/QZSS

Son derece hassas enlem ve boylam verileri sağlayan GPS/GLONASS/QZSS uydu takip çekim yaparken hızlı ve ayrıntılı konum bilgileri alın.

Değişken açılı TFT LCD ekran

Kalabalığın üzerinden ve alçak bakış açılarından fotoğraf ve film çekmenizi kolay hale getiren geniş 7,5 cm (3,0 inç) 921 k-noktalı ekranla yaratıcılığınızı göstermek basittir.

Yüksek performanslı VR (titreşim azaltma)

Sabit bir fotoğraf makinesi daha net çekimler elde etmenizi sağlar. Bu yüzden Objektif Kaydırma VR ve Elektronik VR özellikleri birlikte kullanılarak hareketli sahneleri çekerken ve tam zoom yapılmışken bile makine sarsıntısını telafi eder.

Zaman aralıklı film

Harika görünen 10 saniyelik zaman aralıklı filmlerle arkadaşlarınızı etkileyin. Bir çekim sahnesi seçtikten sonra, aralıklı zamanlama ile yakalanan durağan görüntülerden otomatik olarak zaman geçişli bir film oluşturulur.

Arkadan aydınlatmalı 16 MP CMOS görüntü sensörü: Yüksek duyarlılığa sahip görüntü sensöründen harika bir performans ve düşük kumlanmaya sahip keskin çekimler bekleyebilirsiniz. Resimleriniz her zaman net ve temiz olur.

Dört pozlama modu: P/S/A/M: Pozlama modlarına kolay erişmenizi sağlayan çevirmeli ayar düğmesiyle kontrolü ele alın. Görüntülere kişisel bir dokunuş katmak için deklanşör hızı ve diyafram gibi ayarlarla yaratıcılığınızı konuşturun.

Yüksek hızlı AF: Tam zoom modunda veya düşük ışıkta çekim yaparken bile önemli anlarda konunuzu netleyen Yüksek hızlı AF özelliğiyle konuları anında yakalarsınız.

Full HD filmler: Tek düğmeye basarak durağan resimlerden film çekmeye geçiş yaparak güzel, akıcı Full HD filmleri (1080/60i) stereo sesle kaydedin. İzleme sırasında istemediğiniz kayıtları kaldırmak için kaydı duraklatın ya da Film seçeneği işlevini kullanın.

Kolay panorama 360°/180°: Özel bir manzara bulduğunuzda, fotoğraf makinenizi dikey olarak eğerek veya yatay olarak pan yaparak çarpıcı bir panoramayı kolayca oluşturun.

Hedef bulan AF: Hedef Bulan AF, konunuzun konumunu hızlı ve hassas bir şekilde belirlerken, rahatlayabilir ve kompozisyona konsantre olabilirsiniz.

Ayar kadranı: Ayar kadranı pozlama (P/S/A/M) ve AF alanı seçimini ayarlamanıza, ayrıca Özel efektleri değiştirmenize olanak tanır. Böylece çekim sırasında önemli kontrollere kolayca erişebilirsiniz. Film izleme sırasında yakınlaşmak, uzaklaşmak ve düzenleme yapmak için Ayar kadranını kullanabilirsiniz.

Dahili Dünya Haritası: 30’a kadar çekim konumunu bir harita üzerinde kaydetmenizi sağlar ve görüntülerinizin nasıl oluşturulduğunun görsel bir kaydını sunar. Böylece çekim yaparken rotanızı takip edebilirsiniz.

Kısa film gösterisi: Mini filmlerle arkadaşlarınızı etkileyin ve yaratıcılığınızı ifade edin. Kısa film gösterisi, sabit bir uzunlukta kaydedilmiş birçok film dosyasını otomatik olarak birleştirerek 30 saniyelik bir film oluşturur.

Akıllı portre modu: Göz kırpma kontrolü, Gülümseme zamanlayıcı, Ten yumuşatma ve Canlılık gibi çekim sırasında uygulayabileceğiniz birçok efekt sayesinde mükemmel portreler kolayca elde edilir.

Büyüleyici rötuş: İzleme sırasında rötuş yaparak çekiminizdeki herkesin harika göründüğünden emin olun. Göz farı, Parlaklığı azalt ve Dişleri beyazlat gibi efektler bulunan 12 seçeneğiniz vardır.

Otomatik sahne seçimi: Otomatik sahne seçimi özelliği konunuzu ve bulunduğu ortamı değerlendirerek çekim koşullarınıza göre otomatik olarak ayarlar önerir. Böylece dikkatinizi çekiminizi çerçevelemek gibi yaratıcı işlere verebilirsiniz.

Azaltılmış şarj süresi: Mikro USB şarj cihazı, hem fotoğraf makinenizin daha hızlı şarj olmasını sağlar hem de fotoğraf makineniz şarj olurken çekim yapmaya devam etmenize olanak tanır.

EXPEED C2: Nikon’un hızlı ve güçlü görüntü işleme sistemi sayesinde yüksek hızlı kullanım, yüksek duyarlılığa sahip performans ve olağanüstü resim kalitesi elde edersiniz.

NIKON IMAGE SPACE: Tüm Nikon kullanıcıları için ücretsiz olan özel Nikon görüntü depolama ve paylaşım sitemiz NIKON IMAGE SPACE ile 20 GB’a kadar ücretsiz çevrimiçi bulut depolama alanının keyfini çıkarın! Daha fazla bilgi için www.nikonimagespace.com adresini ziyaret edin.

Dynamic Fine Zoom, en yüksek görüntü çözünürlüğünü kaybetmeden en uzun optik telefoto menzilinin 2 katına kadar yakınlaştırma yapar.
² Akıllı cihazınıza Nikon ‘Wireless Mobile Utility’ uygulamasının (iOS ve Android™ ile uyumludur) yüklenmesini gerektirir.
³ Yakın Alan İletişimi (NFC), uyumlu Android™ (Android 4.0 veya üzeri) işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerle çalışır. Kullanımdan önce Nikon ‘Wireless Mobile Utility’ uygulamasının yüklenmesini ve görüntü aktarımı ayarının yapılmasını gerektirir.

Nikon COOLPIX S9900 Teknik Özellikler

Tür Kompakt dijital fotoğraf makinesi
Etkin piksel sayısı 16,0 milyon (Görüntü işleme, etkin piksel sayısını azaltabilir.)
Görüntü sensörü 1/2,3 inç CMOS tipi, Toplam piksel: Yaklaşık 16,76 milyon
Objektif NIKKOR 30x optik zoom’lu objektif
Odak uzaklığı 4,5-135 mm (35 mm [135] formatındaki 25-750 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
f/-sayısı f/3,7-6,4
Objektif yapısı 11 grupta 13 eleman (3 ED objektif elemanı)
Büyütme 4x’e kadar (35 mm [135] formatındaki yaklaşık 3000 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
Titreşim Azaltma Objektif kaydırma ve elektronik VR kombinasyonu
Otomatik netleme Kontrast ölçümlü AF
Odak aralığı [W]: Yaklaşık 50 cm (1 ft 8 inç) ile sonsuz arası, [T]: Yaklaşık 2 m (6 ft 7 inç) ile sonsuz arası, Makro modu: Yaklaşık 1 cm (0,4 inç) ile sonsuz arası (geniş açılı pozisyon), (Yapılan tüm ölçümler objektifin ön yüzeyinin merkezinden hesaplanmıştır)
AF alan modu Yüz önceliği, 99 netleme alanıyla manuel, merkez, konuyu izleme, hedef bulan AF
Ekran 7,5 cm (3 inç) diyagonal, Yaklaşık 921 k-noktalı (RGBW), geniş resim açılı, yansıma önleyici kaplamalı TFT LCD ekran ve 6 kademeli parlaklık ayarı, değişken açılı TFT LCD
Çerçeve alanı Yaklaşık %98 yatay ve dikey (resmin kendisiyle kıyaslandığında)
Çerçeve alanı (izleme modu) Yaklaşık %100 yatay ve dikey (resmin kendisiyle kıyaslandığında)
Depolama – Medya SD, SDHC, SDXC, Dahili bellek (yaklaşık 473 MB)
Dosya sistemi DCF ve Exif 2.3 ile uyumludur
Depolama – Dosya biçimi Durağan görüntüler: JPEG, Filmler: MOV (Video: H.264/MPEG-4 AVC, Ses: LPCM stereo)
Resim boyutu (piksel) 16 M 4608 x 3456, 8 M 3264 x 2448, 4 M 2272 x 1704, 2 M 1600 x 1200, VGA 640 x 480, 16:9 12 M 4608 x 2592, 1:1 3456 x 3456
ISO duyarlılığı ISO 125-1600, ISO 3200, 6400 (P, S, A veya M modunda kullanılabilir)
Pozlama ölçümü Matris, merkez ağırlıklı, nokta (2x veya üzeri dijital zoom)
Pozlama kontrolü Değişken program, enstantane öncelikli otomatik, diyafram öncelikli otomatik, manuel ve pozlama telafisi (1/3 EV’lik adımlarla -2,0 EV – +2,0 EV) özelliklerine sahip programlanmış otomatik pozlama
Deklanşör tipi Mekanik ve CMOS elektronik deklanşör
Enstantene hızı 1/2000-1 saniye, 1/2000-8 saniye (S, A1 veya M modunda ISO duyarlılığı ISO 125 veya 200 olarak sabitlendiğinde) 1/4000 saniye (yüksek hızlı sürekli çekim sırasındaki maksimum hız) 4 saniye (Havai fişek gösterisi sahne modu)
Otomatik zamanlama 10 saniye veya 2 saniye seçilebilir
Diyafram Elektronik olarak kontrol edilen 3 bıçaklı iris diyafram
Diyafram aralığı 1/6 EV’lik 14 adım (W) (A, M modu)
Dahili Flaş Var
Flaş aralığı (yaklaşık) [W]: 0,5-6,0 m (1 ft 8 inç -19 ft), [T]: 1,5-3,5 m (5-11 ft)
Flaş kontrolü Kılavuz ışıklı TTL otomatik flaş
USB Mikro-USB konnektörü, Yüksek Hızlı USB, Mikro-USB konnektörü için UC-E21’den başka bir USB kablosu kullanmayın. Direct Print (PictBridge) özelliğini destekler
HDMI çıkışı HDMI mikro konektörü (D Tipi)
Ses girişi Stereo mini-pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)
Ses çıkışı Stereo mini pin soket (3,5 mm çap)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları IEEE 802.11b/g/n (standart kablosuz LAN protokolü)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) çalışma frekansı 2412-2462 MHz (1-11 kanalları arası)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) aralığı (görüş hattı) Yaklaşık 10 m (10 yd)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) veri aralıkları (gerçek ölçülen değerler) IEEE 802.11b: 5 Mbps, IEEE 802.11g: 15 Mbps, IEEE 802.11n: 15 Mbps
Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği OPEN/WPA2
Wi-Fi (Kablosuz LAN) erişim protokolleri Altyapı
Elektronik pusula 16 ana yön (3 eksenli hızlanma sensörüyle konum düzeltme, açı sapması için otomatik düzeltme ve otomatik kayma ayarı)
GPS – Konum bilgisi GPS Alma sıklığı: 1575,42 MHz, Jeodezik sistem: WGS 84 GLONASS, Alma sıklığı: 1598,0625-1605,3750 MHz, Jeodezik sistem: WGS 84
Desteklenen diller Arapça, Bengalce, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Korece, Marathi dili, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveççe, Tamilce, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnamca
Güç kaynağı Bir Şarj Edilebilir Li-ion Pil EN-EL12 (dahil), AC Adaptörü EH-62F (ayrı olarak sunulur)
Şarj süresi Yaklaşık 2 saat 20 dakika (AC Şarj Adaptörü EH-71P ile ve hiç şarj kalmamışken şarj edildiğinde)
Pil ömrü2 Yaklaşık 300 çekim (EN-EL12 ile)
Film kaydı için gerçek pil ömrü3 Yaklaşık 1 saat (1080/30p) (EN-EL12 ile), Yaklaşık 1 saat 5 dakika (1080/25p) (EN-EL12 ile)
Tripod yuvası 1/4 (ISO 1222)
Boyutlar ( GxYxD) Yaklaşık 112,0 x 66,0 x 39,5 mm (4,5 x 2,6 x 1,6 inç) (çıkıntılar hariç)
Ağırlık Yaklaşık 289 g (10,2 ons) (pil ve hafıza kartı dahil)
Çalışma ortamı – Sıcaklık 0°C-40°C (32°F-104°F)
Çalışma ortamı – Nem %85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar EN-EL12 Şarj Edilebilir Li-ion Pil, EH-71P AC Şarj Adaptörü4, UC-E21 USB Kablosu, Makine Askısı
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın