Nikon COOLPIX L840

16 megapiksel COOLPIX L840 ile hayatın özel anlarını kolay yoldan yakalayın. 76x Dynamic Fine Zoom değerine çıkarılabilen 38x optik zoom ile aile kutlamalarında harika yakın çekimler yapın ya da doğal manzaraları ince ayrıntılarla yakalayın. Yüksek performanslı titreşim azaltma özelliği fotoğraf makinenizin sabit, çekimlerinizin net olmasını sağlarken, Otomatik sahne seçimi özelliği ay ve kuş fotoğrafları çekmenizi basitleştirir.

Eğilebilir geniş LCD ekranla yaratıcı çekim açılarını keşfedin ve tek düğmeye dokunarak akıcı Full HD filmler çekin. Dahili Wi-Fi ve NFC desteğiyle en sevdiğiniz görüntüleri, fotoğraf makinenizle akıllı bir cihaza dokunarak anında paylaşın.

COOLPIX L840 ile hayatın tüm güzel ayrıntılarını kaydedin.

Nikon COOLPIX L840 Temel Özellikler

nikon-coolpix-l840

NIKKOR 38x optik zoom objektif

76x Dynamic Fine Zoom¹ değerine çıkarılabilen ve 22,5-855 mm’lik geniş açılı kapsama sahip 38x optik zoom’un inanılmaz menziliyle yakın ya da uzaktaki tüm ayrıntıları yakalayın.

Yüksek performanslı VR (titreşim azaltma)

Tam zoom modunda bile makine sarsıntısını belirleyerek telafi eden son derece etkili titreşim azaltma özelliğiyle, her zaman güzel netlikte fotoğraflar ve akıcı filmler elde edersiniz.

Dahili Wi-Fi ve NFC desteği

Wi-Fi² düğmesine tek bir defa dokunarak ya da akıllı bir cihazla³ NFC özelliği etkinleştirilmiş³ fotoğraf makinenize dokunarak eğlenceli anları anında ailenizle ve arkadaşlarınızla paylaşın, sosyal kalın.

Arkadan aydınlatmalı 16 MP CCD görüntü sensörü

Düşük ışık koşullarında çekim yaparken bile olağanüstü performans garantidir. Hassas görüntü sensörü, her zaman net ayrıntılara sahip keskin çekimler elde etmenizi sağlar.

7,5 cm (3,0 inç) 921 k-noktalı LCD eğilebilen ekran

Bir çocuğun göz seviyesine inerek alçak açıdan ya da kalabalığın üzerinden yüksek açıdan çekim yaparak eğilebilen ekranla farklı bir perspektif yakalayın. Üstün görünürlük, çerçevelemeyi kolay hale getirir.

Ay ve Kuş izleme modları

Çekmesi zor konular için basit netleme ve ayarlar sağlayan Otomatik sahne seçimi özelliğiyle harika ay resimlerini ve göz alıcı kuş yaşamı görüntülerini kolayca çekin.

Full HD filmler: O büyülü an geldiğinde, tek bir düğmeye basarak durağan görüntüler çekmekten güzel ve akıcı Full HD filmler (1080/60p) çekmeye geçiş yapabilirsiniz. Kayıt sırasında durağan resimleri kaydedin ve izleme sırasında istenmeyen kayıtları silmek için filmleri düzenleyin.

Geri adımlı zoom düğmesi: Tam zoom yaptıysanız ve konunuz çerçeve dışına çıktıysa, zoom kontrolünün yanında bulunan ve anında geniş açılı netlemeye geçmenizi sağlayan düğmeye dokunarak konunuzu kolayca tekrar yakalayabilirsiniz.

Akıllı portre modu: Çekim sırasında uygulayabileceğiniz Göz kırpma kontrolü ve Ten yumuşatma gibi uyarı ve efektlerin yanı sıra, izleme sırasında uygulayabileceğiniz Parlaklığı azalt veya Gözleri beyazlat gibi rötuş seçeneklerini kullanarak görüntülerinizi herkesin harika görüneceği şekilde iyileştirin.

Yan zoom kontrolü: Zoom özelliğini sol elinizle kullanmaya olanak sağlayarak makine sarsıntısını engelleyen ve sabitliği koruyan yan zoom kontrolüyle her zaman akıcı filmler ve net görüntüler elde edin.

Ön netleme: Hareket değiştiği zaman, konunuza hızlı ve hassas bir şekilde netleme yapmanız gerekir. Ön netleme modu zoom ile veya düşük ışıkta çekim yaparken bile konunuzun yüzünü algıladığı anda hemen etkinleşir.

Hedef bulan AF: Fotoğraf makineniz konunuzu sizin için otomatik olarak belirleyerek ve netleme yaparak işin zor kısmını halleder. Böylece siz de yaratıcı kısma, yani etkileyici bir çekim yapmaya odaklanabilirsiniz.

Kompakt gövde: Kullanımı kolay olan ve seyahatlerinizde kolayca yanınızda taşıyabileceğiniz şık ve kompakt gövdeye olağanüstü bir güç sığdırılmıştır. Doğal tutuş sağlayan tutucu, elinize konforlu bir şekilde uyacak ve daha iyi sabitlik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

18 Sahne modu: Fotoğraf makineniz size çekim koşullarınıza en uygun ayarları önerebilir. Popüler fotoğrafçılık tarzlarını ve konumlarını açıklayan 18 sahne modu arasından seçim yapabilirsiniz. Ayarlar sizin için otomatik olarak optimize edilir.

Kısa film gösterisi: Bu kullanımı kolay özellikle, arkadaşlarınız ve ailenizle mini filmler hazırlayın. Kısa film gösterisi, sabit bir uzunlukta kaydedilmiş birçok film dosyasını otomatik olarak birleştirerek 30 saniyelik bir film oluşturur.

Otomatik sahne seçimi: Ayar yaparken tahmin faktörünü ortadan kaldırmak istiyorsanız, fotoğraf makineniz, ayarları sizin için optimize ederek mükemmel çekimi çerçevelemeye odaklanmanız için sizi özgür bırakır.

Büyüleyici rötuş: Göz farı, Ten yumuşatma, Yanakları kırmızılaştır ve Dişleri beyazlat gibi izleme sırasında uygulayabileceğiniz rötuş seçenekleriyle herkesin muhteşem görünmesini sağlayın.

Özel efektler: Aralarında Nostaljik sepya ve Oyuncak fotoğraf makinesi gibi efektlerin bulunduğu, çekim sırasında uygulayabileceğiniz 9 Özel efekti deneyerek ya da Balık gözü ve Boyama gibi 7 Hızlı efektten istediğinizi izleme sırasında uygulayarak fotoğrafçılıktan daha fazla keyif alın.

AA boy piller: Fotoğraf makineniz dünyanın her tarafında kolayca bulunabilen AA boy pillerle çalışır. Böylece gittiğiniz hiçbir yerde şarjınızın biteceği endişesini yaşamazsınız.

EXPEED C2: Nikon’un hızlı ve güçlü görüntü işleme sistemi sayesinde yüksek hızlı kullanım, yüksek duyarlılığa sahip performans ve olağanüstü resim kalitesi elde edersiniz.

NIKON IMAGE SPACE: Tüm Nikon kullanıcıları için ücretsiz olan özel Nikon görüntü depolama ve paylaşım sitemiz NIKON IMAGE SPACE ile 20 GB’a kadar ücretsiz çevrimiçi bulut depolama alanının keyfini çıkarın. Daha fazla bilgi için www.nikonimagespace.com adresini ziyaret edin.

Dynamic Fine Zoom, en yüksek görüntü çözünürlüğünü kaybetmeden en uzun optik telefoto menzilinin 2 katına kadar yakınlaştırma yapar.

² Akıllı cihazınıza Nikon ‘Wireless Mobile Utility’ uygulamasının (iOS ve Android™ ile uyumludur) yüklenmesini gerektirir.

³ Yakın Alan İletişimi (NFC), uyumlu Android™ (Android 4.0 veya üzeri) işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerle çalışır. Kullanımdan önce Nikon ‘Wireless Mobile Utility’ uygulamasının yüklenmesini ve görüntü aktarımı ayarının yapılmasını gerektirir.

Nikon COOLPIX L840 Teknik Özellikler

Tür Kompakt dijital fotoğraf makinesi
Etkin piksel sayısı 16,0 milyon (Görüntü işleme, etkin piksel sayısını azaltabilir.)
Görüntü sensörü 1/2,3 inç tipi CMOS, Toplam piksel sayısı: Yaklaşık 16,76 milyon
Objektif NIKKOR 38x optik zoom’lu objektif
Odak uzaklığı 4,0-152 mm (35 mm [135] formatındaki 22,5-855 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
f/-sayısı f/3–6,5
Objektif yapısı 9 grupta 12 eleman (3 ED objektif elemanı)
Büyütme 4x’e kadar (35 mm [135] formatındaki yaklaşık 3420 mm objektifle eşdeğer görüş açısı)
Titreşim Azaltma Objektif kaydırma özellikli VR (durağan görüntüler), Objektif kaydırma ve elektronik VR (filmler)
Otomatik netleme Kontrast ölçümlü AF
Odak aralığı [W]: Yaklaşık 30 cm (1 ft) ile sonsuz arası, [T]: Yaklaşık 3,5 m (11 ft) ile sonsuz arası, Makro modu: Yaklaşık 1 cm (0,4 inç) ile sonsuz arası (geniş açılı pozisyon), (Yapılan tüm ölçümler objektifin ön yüzeyinin merkezinden hesaplanmıştır)
AF alan modu Yüz önceliği, 99 netleme alanıyla manuel, merkez, konuyu izleme, hedef bulan AF
Ekran 7,5 cm (3 inç) diyagonal, Yaklaşık 921 k-noktalı, geniş resim açılı, yansıma önleyici kaplamalı, 5 seviye parlaklık ayarı bulunan, yaklaşık 85° aşağı yöne ve yaklaşık 90° yukarı yöne eğilebilen TFT LCD ekran
Çerçeve alanı Yaklaşık %99 yatay ve dikey (resmin kendisiyle kıyaslandığında)
Çerçeve alanı (izleme modu) Yaklaşık %99 yatay ve dikey (resmin kendisiyle kıyaslandığında)
Depolama – Medya SD, SDHC, SDXC, Dahili bellek (yaklaşık 20 MB)
Dosya sistemi DCF ve Exif 2.3 ile uyumludur
Depolama – Dosya biçimi Durağan görüntüler: JPEG, Filmler: MOV (Video: H.264/MPEG-4 AVC, Ses: LPCM stereo)
Resim boyutu (piksel) 16 M (Yüksek) [4608 x 3456 (İyi)], 16 M [4608 x 3456], 8 M [3264 x 2448], 4 M [2272 x 1704], 2 M [1600 x 1200], VGA [640 x 480], 16:9 [4608 x 2592], 1:1 [3456 x 3456]
ISO duyarlılığı ISO 125-1600, ISO 3200, 6400 (Otomatik modda kullanılabilir)
Pozlama ölçümü Matris, merkez ağırlıklı (2x’ten az dijital zoom), nokta (2x veya üzeri dijital zoom)
Pozlama kontrolü Programlanmış otomatik pozlama ve pozlama telafisi (1/3 EV’lik adımlarla -2,0 – +2,0 EV)
Deklanşör tipi Mekanik ve CMOS elektronik deklanşör
Enstantene hızı 1/1500-1 saniye, 1/4000 saniye (yüksek hızlı sürekli çekim sırasındaki maksimum hız), 4 saniye (Havai fişek gösterisi sahne modu)
Otomatik zamanlama 10 saniye veya 2 saniye seçilebilir
Diyafram Elektronik olarak kontrol edilen ND filtresi (-2 AV) seçimi
Diyafram aralığı 2 adım (f/3 ve f/6 [W])
Dahili Flaş Var
Flaş aralığı (yaklaşık) [W]: 0,5-6,9 m (1 ft 8 inç-22 ft), [T]: 3,5 m (11 ft)
Flaş kontrolü Kılavuz ışıklı TTL otomatik flaş
USB Yüksek Hızlı USB, Direct Print (PictBridge) Ses/video çıkış konektörünü Destekler (NTSC veya PAL seçilebilir)
HDMI çıkışı HDMI mikro konektörü (D Tipi)
Ses girişi Stereo mini-pin soket (3,5 mm çap; elektrik fişi desteği)
Ses çıkışı Stereo mini pin soket (3,5 mm çap)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) standartları IEEE 802.11b/g/n (standart kablosuz LAN protokolü)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) çalışma frekansı 2412-2462 MHz (1-11 kanalları arası)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) aralığı (görüş hattı) Yaklaşık 10 m (10 yd)
Wi-Fi (Kablosuz LAN) veri aralıkları (gerçek ölçülen değerler) IEEE 802.11b: 5 Mbps IEEE 802.11g: 20 Mbps IEEE 802.11n: 20 Mbps
Wi-Fi (Kablosuz LAN) güvenliği OPEN/WPA2
Wi-Fi (Kablosuz LAN) erişim protokolleri Altyapı
Desteklenen diller Arapça, Bengalce, Bulgarca, Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Hintçe, Macarca, Endonezya dili, İtalyanca, Japonca, Korece, Marathi dili, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce (Avrupa ve Brezilya), Rumence, Rusça, Sırpça, İspanyolca, İsveççe, Tamilce, Telugu dili, Tayca, Türkçe, Ukrayna dili, Vietnamca
Güç kaynağı Dört adet şarj edilebilir LR6/L40 alkalin pil (AA boy), Dört adet FR6/L91 lithium pil (AA boy), Dört adet EN-MH2 şarj edilebilir Ni-MH pil (ayrı satılır), EH-67 AC Adaptörü (ayrı satılır)
Pil ömrü Yaklaşık Alkalin pillerle yaklaşık 590 çekim, Lityum pillerle yaklaşık 1240 çekim, EN-MH2 pillerle yaklaşık 740 çekim
Film kaydı için gerçek pil ömrü Alkalin pillerle yaklaşık 1 saat 35 dakika, Lityum pillerle yaklaşık 4 saat 30 dakika, EN-MH2 pillerle yaklaşık 2 saat 30 dakika
Tripod yuvası 1/4 (ISO 1222)
Boyutlar ( GxYxD) Yaklaşık Yaklaşık 113,5 x 78,3 x 96,0 mm (4,5 x 3,1 x 3,8 inç) (çıkıntılar hariç)
Ağırlık Yaklaşık 538 g (1 lb 3,0 ons) (piller ve hafıza kartı dahil)
Çalışma ortamı – Sıcaklık 0°C-40°C (32°F-104°F)
Çalışma ortamı – Nem %85 veya altı (yoğunlaşmasız)
Verilen aksesuarlar LR6/L40 (AA boy) alkalin pil (×4), LC-CP31 Objektif Kapağı (ipli), UC-E16 USB Kablosu, Makine Askısı
Published on :

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın