Nikon WU-1a Kablosuz Mobil Adaptörünü Duyurdu

Nikon D3200 dijital SLR gövdenin ardından yardımcı aksesuarı WU-1a Kablosuz Mobil Adaptörünü duyurdu. İlk bakışta göze çarpan özellik, Nikon D3200 ile WU-1a şaşırtıcı bir şekilde kontrolü ve kablosuz görüntü paylaşımını başlangıçta sadece Android akıllı cihazlarla sağlayacak olmasıdır. Bu durum iPhone ve iPad kullanan ve büyük sabırsızlıkla bekleyen Apple hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştır. Fakat hemen söylemek gerekirse Nikon, Apple hayranlarını fazla bekletmeyecek, cihaz bu sonbaharda daha sonra iOS uyumlu olması için çalışmalarını devam ettirmektedir.

Nikon Resmi Basın Bülteninden Bir Kesit

TOKYO – Nikon akıllı cihazlar (Android) ile dijital SLR kamera çekilen yüksek çözünürlüklü fotoğrafları basitçe paylaşımını sağlayan Kablosuz Adaptörü WU-1a, duyurmaktan mutluluk duyar.

WU-1a diğer aygıtlar veya kişilerle yüksek çözünürlüklü fotoğrafları paylaşmak için kolay bir yol arayan kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermek için geliştirilmiştir. Bu yeni aksesuar, son yıllarda çok popüler hale gelen akıllı telefonlar, tablet ve diğer akıllı cihazlar ile payalaşıma olanak tanımaktadır. Basitçe, D3200 DX format dijital SLR fotoğraf makinesine WU-1a bağlayarak, 24.2 milyon piksel etkin piksel sayısına ve yeni bir CMOS görüntü sensörüne sahip D3200 ile çekilen görüntülerin, kablosuz bir bağlantı üzerinden akıllı cihazlara aktarılabilecektir. Live -view görüntü de aynı zamanda WU-1a adaptör ile akıllı cihazların ekranlarından izlenebilecektir.

Nikon uzun yıllar boyunca yaptığı çalışmalar ile çeşitli dijital-SLR fotoğraf makineleri ve Nikkor lensleri mükemmel gelişmiş optik teknolojilerle donattı.Yeni WU-1a yayımlanmasıyla birlikte, kullanıcılar, Nikon dijital SLR fotoğraf makineleri ve Nikkor lensler ile yakalanan güzel görüntüleri geleneksel yönetmlerle yani sadece kamera ekranında, bilgisayarda yada basımını yaparak değil, WU-1a ve uyumlu kablosuz donanımlı akıllı cihazlar ile ailenizle veya arkadaşlarınızla, bloglar yada sosyal ağlar üzerinden zaman veya mekan ne olursa olsun fotoğraflarınızı paylaşabileceksiniz.

İlk olarak, WU-1a sadece Android işletim sistemi çalıştıran akıllı cihazlar ile uyumludur. Ancak, iOS için yapılan geliştime nin sonbaharda piyasaya sürülmesi planlanıyor.

WU-1a başlıca özellikleri;

Kablosuz bir bağlantı üzerinden akıllı cihazlar (Android) ile veri transferi için fonkisyonel bir cihaz. D3200 ile çekilmiş görüntüleri veya bir daha önce kayıt yapılmış bir hafıza kartının D3200 üzerine takılması ile içindeki görüntülerin desteklenen akıllı bir cihaza kablosuz olarak aktarımını sağlar. Transferi yapılan görüntüler gerek akıllı cihazın ekranında, gerekse sosyal medya üzerinden paylaşımı rahatlıkla sağlanabilir.

Akıllı cihaz (Android) ile Uzaktan çekim;

Kameranın Live -View ekranı Android çihazlar üzerinden kontrol edilebilir yada fotoğraf çekimleri akıllı cihazlar üzerinden yapılabılabilmektedir. D3200 uzaktan kumanda edilebildiği gibi; kameranın AC adaptörü bağlı olsun veya olmasın pil göstergesi, kalan poz sayısı, enstantane hızı ve diyafram ayarı, odak noktaları gibi bilgileride akıllı cihazlar üzerinden izlenebilmektedir.

İşletim Sistemi:

Akıllı telefonlar: Android 2.3 veya sonrası
Tabletler             : Android 3.0 veya sonrası

Wi-Fi                     : 11b/g/n

Fiyat : $59

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

4 comments on “Nikon WU-1a Kablosuz Mobil Adaptörünü Duyurdu

  1. türkiyeye ne zaman gelecektir ve fiyatı ne düzeyde olabilir ?

Cevap Yazın