Polarize Filtre Kullanıyor musunuz? Anketi Sonuçlandı

Polarize filtre nedir ve polarize filtrelerin fotoğrafa etkisinden kısaca bahsetmemiz gerekirse, istenmeyen yönde hareket eden ışık dalgalarının filtrelenerek ayarlanabilir olmasını sağlayan Polarize filtreler, sadece belirli bir yönde ilerleyen ışık dalgalarının sensöre ulaşmasını sağlarlar. Polarize filtrelerin fotoğrafa etkisini metal olmayan yüzeylerdeki yansımayı alıp, yansımasız bir görüntü sunmaları şeklinde aktarabiliriz.

Türk Nikon haftalık anket serisinde geçen hafta sizlere fotoğrafçılıkta olmazsa olmaz filtrelerden birisini polarize filtrelerle ilgili bir anket sorusu olarak Polarize filtre kullanıyor musunuz? diye sormuştuk. Seçeneklerinin evet ve hayır şeklinde sıralandığı Polarize filtre kullanıyor musunuz? anketinin sonuçlarına katılım oranı ve cevaplarına dair detayları ise hem size hem kendimize bilgi olması açısından grafik olarak sunuyoruz.

polarize-filtre-anketi

Polarize Filtre Kullanıyor musunuz? anketinin sonuçlarına sayısal olarak baktığımızda ankete toplam 208 kişi katılmış. Polarize filtre kullandığını belirten kişilerin sayısı %52.4 oranla 109 olurken, polarize filtre kullanmayan kişi sayısı ise %47.6 ile 99 olmuş.

Daha fazla ayrıntı için gökyüzü için manzara fotoğrafı çekmek için 10 altın kural yazısına, su ve diğer yansımalı yüzeyler için fotoğrafta inanılmaz yansımalar elde etmek için su kullanın yazılarına bakabilirsiniz.

Her hafta farklı bir soruyla sizlerin karşısına çıkacak Türk Nikon Haftalık Anketi’nin sizlerin katkılarıyla fotoğraf dünyasında farklı bir arşiv oluşturacağını düşünüyoruz. Oylarınız için teşekkür ediyoruz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın