Hiç Uzun Pozlama Fotoğraf Çektiniz mi? Anketi Sonuçlandı

Türk Nikon haftalık anket serisinde geçen haftaki anketin konusu “uzun pozlama” olurken anket sorusu olarak sizlere “Hiç Uzun Pozlama Fotoğraf Çektiniz mi?” diye sormuştuk.  Anketin şıkları olarak ise daha önce uzun pozlama yaptıysanız evet, yapmadıysanız hayır tercihlerini işaretleyebileceğiniz seçenekler sunmuştuk.

Uzun pozlama nedir diye sorulduğunda karanlık bir ortamda bir nesnenin üzerine düşen ışığın sensöre aktarılmasıdır diyebiliriz. Ya da aslında uzun pozlanmış fotoğraflarda gördüğümüz hafif ışıkta hareket eden bir objenin yaymış olduğu hareket hissinin, uzun pozlanarak mevcut ışığın hüzmeleriyle fotoğrafa aktarımı olarak da ifade edilebilir.

Hiç Uzun Pozlama Fotoğraf Çektiniz mi? Anket Sonuçları

Türk Nikon anasayfa üzerinde açık olan ankete katılım oranı ve cevaplarına dair detayları ise hem size hem kendimize bilgi olması açısından grafik olarak sunuyoruz.

uzun-pozlama-anket

Hiç uzun pozlama fotoğraf çektiniz mi anketinin sonuçlarına sayısal olarak baktığımızda ankete toplam 233 kişi katılmış. Daha önce uzun pozlama fotoğraf çektiğini belirten kişi sayısı 169 olurken, henüz uzun pozlama fotoğraf çekmediğini belirten kişiler ise 64 olmuş.

sizlere ilham vermesi açısından;

Uzun Pozlama Fotoğraflara 15 Mükemmel Örnek

ve uzun pozlama ipuçları konusunda yardımcı olacağını düşündüğümüz;

Uzun Pozlama Nasıl Yapılır? Uzun Pozlama İpuçları

yazılarımızı paylaşmak istiyoruz.

Her hafta farklı bir soruyla sizlerin karşısına çıkacak Türk Nikon Haftalık Anketi’nin sizlerin katkılarıyla fotoğraf dünyasında farklı bir arşiv oluşturacağını düşünüyoruz. Oylarınız için teşekkür ediyoruz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın