Kar Manzarası Fotoğrafları Örnekleri ve İpuçları

Kar manzarası fotoğrafları için örnek olabilecek ilham veren görselleri (kış resimleri) listemeye çalışıyoruz.

Kış mevsiminin en güzel halini yansıtan kar, sunduğu bitki örtüsü ile neredeyse kartpostal gibi kareler sunmaktadır. Karla kaplı bitki örtüsü nasıl bahar mevsiminin yağmurları varsa veya yazın güneşli fotoğraflarına nispet edercesine kışı taçlandırır. Manzara fotoğrafları için fotoğraf çekimleri ne zaman kış ayına denk gelse değişmez ve hep en önde olan kardır.

Büyük şehirlere kar yağması ile birlikte gündelik hayat sekteye uğrasa da şehrin beyaza bürünmesi kar manzarası fotoğrafları için ideal görüntüler oluşturur. Kar yağmasını sevenler, sevmeyenler; iş ya da okul tatil olunca fotoğraf makinelerini alıp kendilerini dışarı atarlar.

Şimdi gelin kar manzarası fotoğrafları için birbirinden güzel örneklere ve sonrasında bazı ipuçlarına bakalım.

Kar Manzarası Fotoğrafları için Büyüleyici Örnekler

Kar Manzarası Fotoğrafları

Kar Manzarası Fotoğrafları

Kar Manzarası Fotoğrafları

Kar Manzarası Fotoğrafları

Kar Manzarası Fotoğrafları

Kar Manzarası Fotoğrafları

Kar Manzarası Fotoğrafları

Kar Manzarası Fotoğrafları

En iyi kar manzarası fotoğrafları için bazı ipuçları

  • Su geçirmeyen ve kötü hava şartlarına dayanıklı, yıpranmayan bir fotoğraf çantası almayı ihmal etmeyin.
  • Havaya uygun fotoğraf makinası kullanın. Eğer DSLR fotoğraf makineniz Nikon D7100, D7200 gibi orta seviyede bir gövde ise kötü hava koşullarında hiçbir problem yaşamazsınız.
  • Fotoğraf makinenizin pillerini tam olarak doldurun. Soğuk havada pilleriniz normale oranla daha hızlı tükenecektir. Hatta kış şartlarında uzun geziler söz konusu ise pilleri daha sıcak olan ceplerinizde taşıyın.
  • Lens değişimini mümkün olduğunca yapmayın. Havanın karlı ya da yağmurlu olabileceğini düşünürseniz lens değiştirmek makinenizin sensörüne kar veya yağmur suyu kaçmasına sebep olabilir. Mümkün oldukça en fazla odak uzaklığına sahip tak gez lensler kullanın.
  • Soğuk havada fotoğraf çektiniz. Sonrasında dinlenmek için bir yere girdiğinizde, siz ısınırken fotoğraf makinenizde üzerindeki soğuğu atmaya başlayacaktır. Bu durumda lensin ön camında ve vizörde oluşan buğulanmaları kesinlikle siz silmeyin. Aksi takdirde lensinizi sildiğiniz şekilde bir iz kalacaktır.
  • Gideceğiniz yeri önceden belirleyin. Bir rotanız olsun. Hem siz üşümeyin hem de fotoğraf makineniz.
  • Her zaman dile getirdiğimiz gibi RAW formatta çekim yapın.

Kar manzarası fotoğrafları için çeşitli görüntüleri ve ipuçlarını aktarmaya çalıştık. Daha fazla detayı kar fotoğrafı nasıl çekilir ve çok soğukta fotoğraf çekmek yazılarımızda bulabilirsiniz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın